Mars

• angličtina Trash on Mars
Trailer

Mars je vztahová romance o láskách, přátelstvích, nadějích a obavách, které sbíráme celý život na Zemi a pak si je odneseme na jinou planetu. Ale i tam nás stahují k zemi, tedy k Marsu. Gravitace prostě funguje všude, jak už všichni vědí, protože doba, kdy byla rudá planeta v módě, dávno minula. Marťanskou vědeckou stanici udržuje v nouzovém režimu zastaralý robot Bot, ponechaný kdysi na Marsu svému osudu. Přežil pět velkých prachových bouří, četl jen komiks o Indiánech a několikrát ho trefil blesk. Už nechce být sám. Ale místo náhradních dílů přiletí česká výprava. Turisty přivádí různé důvody, někteří se na Marsu chtějí oženit, jiní jsou přesvědčení, že se účastní dobrodružné reality show. Členové expedice jsou tak rozdílné osobnosti, že to mezi nimi brzy začne skřípat a robot Bot zatouží po době, kdy lety na Mars dávno vyšly z módy. (CinemArt)

Trailer

Vančura

Párkrát jsem se zasmál, ale jinak mi to přišlo nesnesitelně nudné a v podstatě nekoukatelné, musel jsem se do toho šíleně nutit. Strašně mě tam rozčilovalo to neustálé (a nesmyslné, vzhledem k tomu, že všechny postavy jsou Češi + 1 Slovenka) přepínání mezi češtinou a angličtinou, některé repliky nebo momenty jsou tak trapné, až to není možné ("Whitney Houston, máme problém"; "Tvoje oči September"; sex psycholožky s velitelem, chlebové těsto ve tvaru penisu, došlý toaletní papír...), a celkově na mě ten film ve svém vyznění působí až arogantně - tím, jak je divácky neuchopitelný a fungující dle svých bizarních pravidel, s kterými souzní (?) zřejmě jen vyvolení (navíc je tu i po těch 3 letech pachuť z těch fejkových profilů a jejich 5 hvězdičkových hodnocení a nadšených komentářů - tohle je fakt ubohost nejhrubšího zrna). Navíc to podle mě parazituje na Kinterovi, jehož geniální instalace je tady využita zcela samoúčelně, aby tomu dodala punc kyberpunkové artovosti nebo čeho vlastně, a těmi záběry z "Nervous trees" v Rudolfinu mě to asi nasralo nejvíc. Nemůžu si pomoct, ale pokud někdo nedokáže natočit žánrově čisté vysokorozpočtové sci-fi, měl by se na takovéto paskvily vysrat, zdá se mi (a to píšu z pozice někoho, komu se hodně líbil Kosmo, jehož srovnání s Marsem se až trapně samozřejmě nabízí). Dlouho mě nějaký český film tak neiritoval. ()

Filmmaniak odpad!

Zmatený, špatně vyprávěný a neuvěřitelně nekonzistentní blábol bez děje. Je to po všech stránkách od režie a hereckých výkonů až po katastrofální střih a dialogy nepodařené tak epickým způsobem, že se to možná dá doporučit jako bizarní zajímavost, ale jinak těžko. Asi jen pět vtipů je relativně slušných a veškerý zbytek humoru se míjí účinkem natolik, že mnohdy ani není zřejmé, v čem měl ten humor spočívat. Nemůžu se ani pořádně rozhodnout, co označit za pomyslnou třešničku na téhle nesmyslné žumpě - jestli rádoby kovbojsky stylizovaného vypravěče, příšernou angličtinu všech protagonistů, nebo raději závěrečný zvrat, který sice staví veškeré předchozí dění na hlavu, ale protože na něj žádná z postav nereaguje, tak je nakonec takřka bez povšimnutí zameten pod koberec. ()

Vodnářka

Tohle fakt bolí, zejména proto, že potenciál ten film měl vážně obrovský. Nápad vzít pár Čechů na mezinárodní misi a vytvořit kvalitní komedii založenou na parodování velkých bijáků z vesmíru, kde, daleko od Země, hrdinové přicházejí na rádobyhluboká moudra a uleptané pravdy, mohl být skvělý. K tomu nadějné charaktery, kvalitní herecké obsazení, můj oblíbený Jiří Havelka! No...a absolutně, absolutně vůbec nic z toho nevyšlo! Snad jen ze dva dobré vtipy by šlo ocenit a Vendy je chvílemi opravdu kouzelná, celý ten film ale upřímně vůbec nedává smysl a poenty vyšumí do prázdnoty Marsu. Jako by si po pár kvalitních myšlenkách celý štáb začal jet na drogách a vzdal jakýkoliv ohled na diváka nebo ambici přinést smysluplný film. ()

Nevka

Tuček se tady snaží zkřížit komedii s uměleckým dílem, ale moc mu to nejde. V průběhu se od srdce nezasmějete ani jednou, a to je špatně. Když už se něčemu pousmějete, začnete doufat, že už to určitě bude lepší. Jenže chyba lávky. Humoru je tady poskrovnu a film se snaží neustále ukazovat, jak je něčím "větším". Nápad je to sice zajímavý, ale naprosto nezvládnutý. Hodnocení se tak reálně pohybuje mezi jednou a dvěma hvězdičkami. Prvně jsem byl shovívavý, ale po druhém zvážení by to tvůrci měli zadarmo.. Kdo na tohle půjde do kina, bude s největší pravděpodobností litovat. ()

Lima

Víte, jak se zde, na csfd, uměle navyšujou procentuální hodnocení filmů? Úplně jednoduše. Nejlépe tak kolem třetí hodiny v noci, aby si toho nikdo nevšiml, během dvaceti minut nahodíte 3 pětihvězdičkové komentáře, pěkně za sebou, z čerstvě založených profilů, z nichž každý má na kontě pouze jeden jediný komentář. Že by se diváci filmu Mars, či snad fanoušci Benjamina Tučka zcela náhodou, ve tři v noci sešli, zcela náhodou si pozdě v noci založili účet s počtem hodnocení kolem 200, aby mohli slovně hodnotit a první koment, který napíšou, bude k filmu Mars a všichni se v hodnocení shodnou? A zcela náhodou se sešli během dvaceti minut po sobě? Ne, vážně. Já jsem noční pták, a tohle mi dnešní noc nemohlo ujít. Je to hrozně vtipný a jenom si kladu otázku a měl by si jí položit i pan Benjamin Tuček, nebo jeho příznivci - Má tuhle šaškárnu zapotřebí? :o) ()

• Skafandry byly ušité z látky, kterou se potahují žehlící prkna. Přežít v nich na poušti den byl pro herce očistec. (sator)
  • Před českou kino premiérou filmu proběhla premiéra na Karlovarském IFF 5. července 2018. (Varan)
  • Americká nevládní organizace vypisuje od roku 1998 soutěž, ve které se projekty z celého světa uchází o možnost pobytu v simulátoru života na Marsu v poušti amerického Utahu. V září 2014 byl český projekt "Mars" vybrán do užšího kola soutěže a v únoru 2015 byl potvrzen. Natáčení proběhlo na jaře 2015. Česká mise se stala první posádkou na světě, která na základně realizovala filmové natáčení. (Zdroj 2media.cz)