poster

Mars

 • anglický

  Trash on Mars

Komedie / Drama

Česko, 2018, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oktavianus
  **

  Já nevím... já vážně nevím. Bezpochyby jsem to nepochopil, ovšem nejsem si jist, zda bylo co k chápání. Tvůrci na tiskovce po novinářský projekci hovořili o "experimentálním filmu", s čímž lze bez výhrad souhlasit. A já asi nejsem správnej typ na experimenty... nebo prostě nevím. Určitou poetiku jsem ve filmu viděl, ale nebyla mi moc blízká. Viděl jsem tam jasné ozvuky humoru založeného na trapnosti (což je termín, nikoli urážka) v podání členů Vosto5, ale ani to mi není moc blízké. Některé fóry byly senzační (Whitney Houston, máme problém), jiné trapné hluboko pod úroveň (Your Eyes September - to se scénář na víc fakt nezmohl??) Alespoň mě bavili herci: ze všech nejvíc neherec Ondřej Doule jako pošahanej autistickej rodokapsovej robot. Nezklamali ani Tomino Jeřábek a Halka Třešňáková. Velmi potěšily Tereza Nvotová a i v kombinéze příjemně sexy Petr Nesvačilová (jíž bych přál, aby si alespoň jednou zahrála pořádnou femme fatale, protože na to má nejen fyzické dispozice a byla by v tom skvělá). Jenomže co začíná jako podivnost, končí jako mnohem větší podivnost a já už si vůbec nebyl jistej, na co koukám, jestli jsem nic nepochopil, nebo co se to dělo. Strašně bych si přál být na jedné vlně s tvůrci, pak bych si tuhle ujetost bezpochyby užil, a závidím těm, kteří to dokážou. Asi jsem příliš konvenční divák. Nebo... vážně nevím.(16.10.2018)

 • danio
  odpad!

  Tak já nevím. Buď je na to IQ kolem 140 zoufale málo nebo to holt chce nějakou tu trávu před projekcí. Na nějaký smysl čekáte 30 minut, 60 minut, 84 minut... A... NIC. Snad jenom ta Vendy byla místy tak nějak roztomile blbá, ale jinak to vnímám jako filmovou katastrofu, kterou opravdu vícekrát vidět nemusím. I když to člověk uchopil jako parodii (kostýmy, prostředí vůbec), tak to prostě nezafungovalo a mě to donutilo se zoufale upnout na nádherné barevné exteriéry z Utahu, abych tu projekci nějak odseděla. Krása přírody ale bohužel film nezachrání a Mars se pro mne stává suverénně největším zklamáním KVIFF. Dialogům ve skafandrech místy vůbec nebylo rozumět, české dialogy jsem musela načítat z anglických titulků, takže pro ty, co anglicky neumí (viz moje mamka, která se docela těšila na Havelku a českou scifi komedii) to musí být totální pruda. Škoda, pod stručným popisem si šlo představit ledacos a mohl to být pěkný film. Takto ovšem never more, Whitney Houston.(8.7.2018)

 • Slepejsek
  *

  Nemyslím si, že by to bylo bez děje a beze smyslu (základní osa mezilidských - nebo přesněji - mezipohlavních - styků je daná - i když bohužel málo využitá - což pak může evokovat pocit "ničeho" - viz robotův povzdech o nezdařeném párování, kterému ale žádné význačnější pokusy o párování nepředchází - a tak jakoby to bylo se vším v celém filmu). Místy to vypadá jako představení venkovského ochotnického spolku, který se rozhodl nebrat žádné ohledy na své publikum, místy jako slepenec scének lokálního souboru Na stojáka. Drží to jakž takž pohromadě, tak neřešme detaily a přesahy a nacpěme tam všechno, co nám přijde vtipné. To, co by v jiném prostředí (než film) mohlo fungovat, je na plátně zoufale málo - anebo potřebuje připraveného diváka...(22.10.2018)

 • Nevka
  *

  Tuček se tady snaží zkřížit komedii s uměleckým dílem, ale moc mu to nejde. V průběhu se od srdce nezasmějete ani jednou, a to je špatně. Když už se něčemu pousmějete, začnete doufat, že už to určitě bude lepší. Jenže chyba lávky. Humoru je tady poskrovnu a film se snaží neustále ukazovat, jak je něčím "větším". Nápad je to sice zajímavý, ale naprosto nezvládnutý. Hodnocení se tak reálně pohybuje mezi jednou a dvěma hvězdičkami. Prvně jsem byl shovívavý, ale po druhém zvážení by to tvůrci měli zadarmo.. Kdo na tohle půjde do kina, bude s největší pravděpodobností litovat.(19.10.2018)

 • Filmmaniak
  odpad!

  Zmatený, špatně vyprávěný a neuvěřitelně nekonzistentní blábol bez děje. Je to po všech stránkách od režie a hereckých výkonů až po katastrofální střih a dialogy nepodařené tak epickým způsobem, že se to možná dá doporučit jako bizarní zajímavost, ale jinak těžko. Asi jen pět vtipů je relativně slušných a veškerý zbytek humoru se míjí účinkem natolik, že mnohdy ani není zřejmé, v čem měl ten humor spočívat. Nemůžu se ani pořádně rozhodnout, co označit za pomyslnou třešničku na téhle nesmyslné žumpě - jestli rádoby kovbojsky stylizovaného vypravěče, příšernou angličtinu všech protagonistů, nebo raději závěrečný zvrat, který sice staví veškeré předchozí dění na hlavu, ale protože na něj žádná z postav nereaguje, tak je nakonec takřka bez povšimnutí zameten pod koberec.(7.7.2018)

 • - Před českou kino premiérou filmu proběhla premiéra na Karlovarském IFF 5. července 2018. (Varan)

 • - Film byl natočený na vědecké základně uprostřed pouště Mars Desert Research Station v Utahu. Natáčení probíhalo od 25. dubna do 16. května 2015. (Bioscop)

 • - Americká nevládní organizace vypisuje od roku 1998 soutěž, ve které se projekty z celého světa uchází o možnost pobytu v simulátoru života na Marsu v poušti amerického Utahu. V září 2014 byl český projekt "Mars" vybrán do užšího kola soutěže a v únoru 2015 byl potvrzen. Natáčení proběhlo na jaře 2015. Česká mise se stala první posádkou na světě, která na základně realizovala filmové natáčení. (Zdroj: 2media.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace