Aréna Jaromíra Soukupa (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2017, 45 min

• dr.horrible

Normálne by som na niečo podobné nekukal, ale internety žili videjkami zo šou, kde si Michal Horáček vytrel s nejakým pseudomoderátorom prdel, tak som zvládol aspoň tú jednu časť a áno, jedná sa o vskutku rozkošné divadielko. Niekto zo zaručene neplateného publika dokonca vypustil fotku zoznamu otázok, z pera pana Soukupa. A tak to pritom vyzeralo spontánne! Ale ne, fakt lidi, toto už je dno. Rozner na hrad!(16.12.2017)

• ZHODNOTITEL

ŹUMPAŘeditel televize, který asi nemá co na práci, protože moderuje jeden pořad za druhým. Vedle televize Šlágr, kde to řve od rána do večera se ozvala ještě jedna televize, která vysílá především Soudkyni Barbaru a Soudce Alfonse, nebo tak nějak. Teď tu máme Soudce Soukupa, který neví, co je moderování a tak bychom ho mohli nazvat moderátorem samoukem. No a vzhledem k tomu, že svou profesi nezastává moc přesvědčivě, snášejí se na jeho pořady nevábné kritiky a trestní oznámení. Nedivím se. Zvláštní je, že on ještě stále ano. Jeho pořady by se dali nazvat třeba jako Prásk!, Blesk atd. Ale kromě nezvládnuté dramaturgii, kde také mimochodem prvních nudných 15 minut Arény patří jenom poznatkům Jaromíra Soukupa to jsou taky nepochopitelné kameramanské kreace, které tam televize předvádí. Během celého pořadu musíme několikrát vidět nějaké kameramany v ošoupaných kalhotách. Do toho si to druhý nakráčí přímo k Soukupovi, střih z této kamery, takže jsem se párkrát málem solidně pozvracel, jak se to pořád kymácelo jako na lodi. Soukup nervní chodí sem a tam, kameraman mu postupně ovazuje šňůrou hnáty. Lidé přešlapují s cedulemi "Ať žije Zeman", které mimochodem patří Mynářovi a jeho kumpánům a když host neodpovídá podle představ, je Soukupem prostě umlčen nebo stopnut televizní reklamou. NAVÍC MÁM RÁD OBJEKTIVITU A ZDE NENÍ(24.1.2018)

• kingik

Nepohledný šedesátník před televizí volá na svoji stejně nepohlednou padesátiletou manželku z obýváku do kuchyně: "Růžo, není to ten manžel vod té Brožové?!" Růžena obratně překousává poslední mufloní kost od oběda, nahne svoji otylou hlavu a houkne hlasem polární medvědice něco v tom smyslu, že na obrazovku dost dobře nevidí. Uplyne ani ne čtvrthodina, když manžel nadšeně hlásí, že ten týpek v saku se znovu culí v upoutávce před finálním rozuzlením Nebezpečně análních stahů. Růženě trvá posbírat tři "mišelíny" ze židle, znovu tedy moment s žabákem v saku propásla. Nemusí zoufat, neb během jediného dne se muž, budící ve studiu dojem že se mu chce permanentně chcát, což je doprovázeno obsesivním pochodováním dopředu a vzad, zjeví ještě minimálně stokrát. Nemám návod, jak tento pořad přežít. Pořad ocení jedinci imbecilního smýšlení, kterým témata o exekutorech, doktorech a jiných zbytečnostech budou připadat mnohdy kulantně zábavná, přičemž mohou přidat interaktivně polínko pod kotel, když "kotelnickou" Míšu Jílkovou střídá jakýsi žoviální pseudomoderátor, který se rád chlubí svým nákupem bomba televize, až je z toho Soukup. 0/10(15.12.2017)

• Karlos80

Soukup je jen další nastrčený panáca (z řad řízené opozice) kdy plní zakázku těch sil (řekneme vyšší moci), které nad nim drží ochrannou ruku. Jinak by si nikdy nemohl dovolit to, co si dovoluje. Tady vůbec nejde o soupeření mezi ČT a TV Barrandov. Jde o boj mezi židy! A jak jsem k těmto závěrům došel? Po shlédnutí pár jeho vystoupení musím konstatovat, že všechny jeho debaty jsou čistě účelové …tedy povrchní. On nikdy neimprovizuje. Soukup jede vždy podle not, které mu byly připraveny předem.(8.12.2018)

Soukup jako moderátor byl hodně prkenný a nepřirozený, ale zlepšuje se a už není takové utrpení ho sledovat. Samotný pořad je trochu návratem do 90. let, kdy debaty byly více živé a politici se nabáli říct kontroverznější názor, aby je nějaký kavárenský pohunek (Moravec) nezačal napadat a vnucovat jim něco, co vůbec neřekli. Jako protiváha příšerným Otázkám V. Moravce není Duel J. S. vůbec špatný a vyvažuje nevyváženou veřejnoprávní ČT (viz studie o nadržování některým politikům a jisté politické straně). V současnosti je to nejlepší politická debata v našich televizích. To nevypovídá o kvalitě Duelu J. S., ale o tom jak strašné ty ostatní debatní pořady jsou.(30.1.2018)

• - Moderátor pořadu a majitel televisní stanice Barrandov, která jej vysílala, Jaromír Soukup pořad zrušil kvůli bezobsažnosti toho, co v něm politici říkali. (JoranProvenzano)