Bratři Karamazovi (divadelní záznam)

Bratia Karamazovovci

Česko / Slovensko, 2017, 142 min

Můj druhý divadelní záznam a hned Bratři Karamazovi asi nejklasičtější dílo po těch od Shakespeara, Je to skvěle obsazené a opravdu brilantně zahrané, ale tahle verze je tak zmodernizovaná, že jsem ani nepoznal z jakého originálu to vycházelo. Více se přitlačilo na dramatickou psychologii, takže herci mohli opravdu ukázat maximum ( Kukura a Finger top ) ale pro běžného diváka je to hodně náročná intelektuální záležitost a zapamatuje si následující: 1) Kukura 2) Gabča Míčová s průsvitem topless 3) Natália Puklušová skvělá sexbomba u striptýzové tyče ( v běžném představení bez kamer prý začíná full frontal naked ) ... a pak v tom zkuste najít Dostojevského.(30.3.2019)

• nascendi

Nepovažujem sa za znalca divadla ani diela F.M. Dostojevského. Bratov Karamazovcov som čítal dávno a je možné, že si už mnohé nepamätám. Ale ani to nemôže byť dôvodom, že som pôvodinu v naštudovaní Činoherného klubu nespoznával. Vo všeobecnosti nemám rád násilne zmodernizované klasické diela a keď som pred časom videl Rómea na motorke vo filme z roku 1996, tak som ľutoval, že nežijúci autor už nemôže stopnúť to, čo vyvádzajú s jeho dielom. I v tomto prípade som mal podobný pocit.(3.11.2017)