Reklama

Reklama

Bratři Karamazovi

(divadelní záznam)
  • Slovensko Bratia Karamazovovci
všechny plakáty

Obsahy(1)

I peklo má své stinné stránky. Záznam představení Činoherního klubu v Praze. Když v roce 2016 přejímal Juraj Kukura Cenu Divadelních novin za svůj herecký výkon v postavě Fjodora Karamazova, řekl: „Nejdůležitějším poznáním této akce je, že Československo stále existuje. Nic se nezměnilo, v podstatě se máme ještě raději.” V inscenaci pražského Činoherního klubu, kterou nastudoval slovenský režisér Martin Čičvák, dobře známý i v Čechách, hraje ještě i Slovenka Natálie Puklušová. Společně s českými herci vytvářejí jedinečně sehraný tým a živý jevištní organismus. Jednoduše se tomu říká herecký koncert. Záznam inscenace vznikl v koprodukci s Rozhlasem a televizí Slovenska. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

mira007 

všechny recenze uživatele

Můj druhý divadelní záznam a hned Bratři Karamazovi asi nejklasičtější dílo po těch od Shakespeara, Je to skvěle obsazené a opravdu brilantně zahrané, ale tahle verze je tak zmodernizovaná, že jsem ani nepoznal z jakého originálu to vycházelo. Více se přitlačilo na dramatickou psychologii, takže herci mohli opravdu ukázat maximum ( Kukura a Finger top ) ale pro běžného diváka je to hodně náročná intelektuální záležitost a zapamatuje si následující: 1) Kukura 2) Gabča Míčová s průsvitem topless 3) Natália Puklušová skvělá sexbomba u striptýzové tyče ( v běžném představení bez kamer prý začíná full frontal naked ) ... a pak v tom zkuste najít Dostojevského. ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele

Nepovažujem sa za znalca divadla ani diela F.M. Dostojevského. Bratov Karamazovcov som čítal dávno a je možné, že si už mnohé nepamätám. Ale ani to nemôže byť dôvodom, že som pôvodinu v naštudovaní Činoherného klubu nespoznával. Vo všeobecnosti nemám rád násilne zmodernizované klasické diela a keď som pred časom videl Rómea na motorke vo filme z roku 1996, tak som ľutoval, že nežijúci autor už nemôže stopnúť to, čo vyvádzajú s jeho dielom. I v tomto prípade som mal podobný pocit. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama