The Rabbit Hole (E01) (epizoda)

Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 1 h 21 min

Dostatečně věrné předloze, ale přesto místy příjemně mrazivé. Tvůrci si připsali pár zajímavých odboček a do role záporáka obsadili minulost. Macdonald to má v ruce a Franco sem přes mé menší obavy dobře zapadá. A Sarah Gadon je kus a roztomilá zároveň. Těším se na další díly a držím palce. Našlápnuto mají výborně.(29.2.2016)

Koncept s čarovnou skriňou síce nie je žiadna originálnosť, no i tak VAU!! Pilot predčil očakávania.. milujem tento žáner, milujem šesťdesiate roky a toto má úplne všetko.. atmosféru, hudbu (jak ja milujem toho Sinatru :)), skvelé obsadenie, dynamiku, napätie, zaujímavý príbeh...a JFK teórie!!! duša mi spieva! :D(21.10.2016)

Veľmi zaujímavý seriál o POLITIKE, najmä o 35. americkom prezidentovi Johnovi Fitzgeraldovi Kennedymu, ktorého 22.11.1963 zavraždili ( dúfam, že ste si všimli - plurálu ) v Dallase. Pred včerajším nedeľným spaním, som nejakú chvíľu ešte vstrebával myšlienky, ktoré sa mi honili hlavou, keď som dopozeral prvú epizódu, tú pomenovali „Zajačia diera” , ja by som skôr uviedol Skoková miestnosť, a la cestovanie v čase ! Stredoškolský učiteľ literatúry - Jake Epping dostane možnosť, vrátiť sa v čase, do roku 1960, mesiacu október, aby zmenil MINULOSŤ ? Bude mať na to tri roky, aby ovplyvnil neovplyvniteľné ? Vymyslel som jednu pozoruhodnú skratku, alebo prezývku s názvom K-A-F-K-A ( všímajte si ale najprv, v 90. % priezviská...), ktorá nemá pravdepodobne so spisovateľom Franzom, nič spoločné ? ! Prvé písmeno vyznačuje autora knižnej predlohy Stephena Kinga, 2. vychýreného producenta Jeffreyho Jacoba Abramsa, 3. herca v hlavnej úlohe, usilovného, ako včelička Jamesa Franca, 4. sprisahanecký akt, sám obetný baránok Kennedy, a piate písmenko A, by som definoval, ako slovíčko abnormálny, čo sa vymyká normálu, t. j. myšlienka, o čom bude pojednávať scenár. Solídne a bravúrne, krátko kafka, ktorá de - facto definuje, čo som na úvod automaticky spozoroval. James je strhujúci, a dúfam, že to takto bude aj pokračovať do budúcna, či skôr do minula + samozrejme ostatní borci ( spolutvorcovia ), ktorí majú taktiež, čo povedať. Atypické, prospešné, záhadné, normálne sa začínam tešiť...(25.9.2017)

Já nemám problém se změnami v ději oproti knize - není jich ani tak moc a nejsou příliš zásadní. Už vůbec nemám problém s vedlejšími postavami - např. obsazení Harryho Dunninga je úplně perfektní, Al Tempelton je výborný a Frank Dunning typově velmi sedí. Mám ale problém s Jamesem Francem. Jake Epping má být dobrý učitel a vyspělý, životem zklamaný člověk. Franco nepůsobí jako nic z toho. Skoro celý díl vypadal, že to vůbec nebere vážně, že je to jen nějaký post pubertální nadšený mladík a autoritu nemá vůbec žádnou, takže jako učitel taky nepůsobí. Jeho způsob hraní je úděsný, vypjatý, křečovitý, pořád dělá divné obličeje a vypadá to pak ještě hůř v kontrastu s výbornými Leonem Rippym a Chrisem Cooperem. Atmosféra 60. let se dala vylíčit taky přesvědčivěji a při tom stačily maličkosti - více rasismu, více cigaretového kouře, více zdvořilosti, zkrátka více rozdílů mezi tehdejší a dnešní dobou, kterým by se Jake podivoval. A nemám moc ráda voice-overy ve filmech, ale tady by se zrovna jeden hodil, protože oproti knize, celá akce Jakea Eppinga působí tak nějak nepromyšleně a nahodile. Ta postava tady nemá vůbec žádnou osobnost. Uvidíme, jak se to bude ještě vyvíjet, ale zatím slabší tři hvězdičky za to, že se Dallas 63 někdo rozhodnul vůbec zfilmovat, a že to nebylo trapné. A taky za dobrou scénu v restauraci, kdy se minulost konečně trochu snaží "nebýt změněna".(11.8.2017)

Byl jsem v hodně velkém pokušení dát plnou palbu, ale... Proč proboha riskovat, že se časem něco kvůli vysoké sázce podělá, když si můžu vzít oblek, peníze plus všechno ostatní s sebou a den pro jistotu restartovat. Pochopím, kdyby to bylo v nějakém pokročilejším stádiu roku, že Jake nebude chtít ztrácet drahocenný čas, ale takhle? Jinak zatím super počin. I snaha minulosti zabránit "velkým změnám" je zpracovaná kvalitně a zajímavě. I když ten hořící barák mi jako malý zásah zrovna nepřijde...(7.9.2019)

• - Kongresové centrum má automatické posuvné dveře se senzorem pohybu. Tato technologie v roce 1960 ještě neexistovala. (R.K.)

• - Auto, které si Jake Epping (James Franco) koupí, je žlutý Ford Fairlane 500 Sunliner z roku 1958. V knižní předloze se ale jedná o Ford Sunliner ročník 1954 v červené barvě. (J.F.B.)

• - Po požáru můžeme na zdi pokoje vidět modré světlo z vozu záchranné služby. V roce 1960 všechny záchranky používaly červené světlo. (R.K.)