Happy Birthday, Lee Harvey Oswald (E06) (epizoda)

Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 46 min

Keď dvaja robia to isté, nemusí to byť to isté, alebo áno ? „Pokrvní bratia” , t. j. Bill z minulosti a Jake z budúcnosti, si rozumejú, pretože sa živia aj tým, že podávajú športové zápasy, pričom učiteľ pozná už výsledky, čiže šťastie sa automaticky dostaví, ale všetko treba robiť opatrne, aby nevzbudzovali akékoľvek podozrenie ? V šesťdesiatych rokoch to ešte nebolo zrejme tak rozšírené, ako keď si DNES príde zákazník vsadiť stávku do hociktorej stávkovej kancelárie... Hm... : „dovtedy sa chodí s krčahom po vodu, kým sa nerozbije” ... Jeden dostane poriadnu BITKU, druhý skončí v blázinci, ak poznáte priebeh seriálu, nie je ťažké rozpoznať, kto zapadá do jednotlivého portfólia ? Spozoroval som určité zlepšenie, ale nemám dôvod skákať od radosti. Mne to smrdí akýmsi predvídateľným pocitom, a taktiež neprofesionálne, aspoň, čo sa hereckých výkonov týka. Scéna v nemocnici - 2 krát. Romantické línie sú už trápne. Scenár je lišiacky prispôsobený k potenciálnemu zaujatiu danej veci, aby sme my, ako diváci, stále hltali veľké záhady, ako sa to vlastne má s tým atentátom na J. F. Kennedyho ? Či má v tom prsty iba Oswald, alebo aj iní sprisahanci ? Lee sa zamestnal v dallaskom sklade učebníc, čiže má teoretický voľný výhľad ? Zatiaľ je to nejednoznačné, neprikláňa sa ešte ani na jednu stranu, len sa dumá, ako to bude prebiehať, mimochodom, to je už predo dvermi, a som zvedavý, ako to títo tvorcovia vyriešia, alebo to nechajú otvorené... ? Posledné dve časti by mali byť zaujímavé, pretože záverečná sekvencia tejto epizódy, predznamenáva, že hlavnej postave sa trochu skomplikovala životná situácia, za ktorú si môže v podstate sám, alebo sa má za ňu niekomu veľmi pekne poďakovať, ale vážení, toto sa dalo očakávať, keď niekoho, dá sa povedať, ľudovo okrádate, tak si koledujete o... Celkovo moje pocity zo seriálu sú priemerné, priznám sa, že som čakal trochu viac !(6.11.2017)

Návrat zpátky na vrchol se koná, začíná se vše slušně zamotávat a komplikovat.(17.4.2016)

Poslednich par dilu se z toho trosku zacal vytracet motiv cestovani casem, ale zde je zase silne pritomny. Osudne datum se nezadrzitelne blizi, tluste jde do uzkeho a tak to mam rad.(16.4.2016)

I na Jakeovo zmrzačení (a následnou amnézii) jsem se taky těšil, i když na rozdíl od knihy zde bylo jeho zranění méně vážnější. Na šoupnutí Billa do blázince jsem nečekal (protože vůbec v knize není). No a dle mého názoru Sadie jizvička dosti sluší. Minulost vyjebává - s tímhle si King doopravdy dobře vyhrál.(1.7.2017)

Výborné zvraty, zápletky a neočekávaná komplikace plánu, když se "Den D" nezadržitelně blíží...(22.2.2017)