The Day in Question (E08) (epizoda)

Mysteriózní / Thriller

Scénografie:

Carol Spier

Kostýmy:

Roland Sanchez

11.22.63 - Mysteriózny seriál, s prvkami thrilleru, podľa predlohy Stephena Kinga, pod záštitou renomovaného producenta J. J. Abramsa, a la BAD ROBOT, s Jamesom Francom v hlavnej úlohe, ktorý taktiež aj produkuje, sa nakrútila osem - dielna, televízna, mini séria, zaoberajúca sa cestovaním v čase, a následnému pokusu k zabráneniu spáchania atentátu na 35. prezidenta Spojených štátov - Johna Fitzgeralda Kennedyho. Učiteľ, Jake Amberson, PARDON, Epping, dostane takú možnosť, aby ovplyvnil DEJINY, že tomu zabráni... Ako to tak už väčšinou býva, “umelé vŕtanie sa” v minulosti, poznačí a zmení budúcnosť, áno, Jakeovi sa síce podaril tento husársky kúsok, zabil „potenciálneho vraha” Oswalda, čiže nebol uskutočnený oficiálny atentát na Kennedyho, tomu sa nič nestalo, a ešte neskôr zavolal svojmu „hrdinovi” , ktorému sa poďakoval za záchranu, inak Jakeova sexy priateľka Sadie zahynula počas tejto napínavej akcie v sklade učebníc... Ale má to svoj VEĽKÝ háčik ? ! Celý „natešený” , sa teda vracia späť do budúcnosti, konkrétne do roku 2016, odkiaľ pochádza z prítomnosti, a na počudovanie sa, zisťuje, že je všetko úplne hore nohami, zdecimovaná spoločnosť, rozožratý svet. Je to ešte horšie, ako keď ho nezavraždili !!! Trocha naivne si myslel, že tým SVET bude lepší ? Nie je už ťažké domyslieť si, čo sa následne odohralo... , koho potom stretol na záver... , a de - facto, že sa to dalo vlastne aj od začiatku, tak trochu očakávať, ako to nakoniec dopadne ? Počas troch rokov v minulosti zažil extra LOVE STORY, špehoval Oswalda, bol v nebezpečí, riskoval svoj život niekoľkokrát, a dá sa povedať, že to bolo aj úplne zbytočné ? Seriál ohodnotím ľahko nad priemerom, pretože - prvá, druhá, siedma a ôsma epizóda bola z môjho pohľadu - nadpriemerná. Ostatné ? Veď to spomínam. Bol zamilovaný až po uši, a tak aj pozabudol, kvôli čomu sem prišiel. / ...Má hlavne dobrú myšlienku... Naplánoval som si ho tak, aby skončil pred originálom, ktorý je už predo dvermi... Obľuboval som šarmantnú, sympatickú krásavicu Sadie Dunhill. Božský pohľad.(20.11.2017)

Jak říkal Al: "If you do something, that really fucks with the past, the past fucks with you.". Takže děti, pokud někdy budete cestovat časem, radši nic neměňte, protože jinak s vámi pan časoprostor pěkně a tvrdě vyjebe. Stephen King si s motýlím efektem dobře vyhrál. Tak jsem seriál pozeral sotva ani ne jeden den (i když tento finální díl jsem sledoval až 2.7 v jednu ráno kvůli koncertu) a už je konec. Musím říci, že finální díl je pro mě (společně s prvním) nejlepší. Při čtení této kapitoly jsem jenom koulel očima, jak se vše pěkně zamotalo, a těžko se mi dýchalo. Byl jsem proto zvědav, jestli tvůrci nechají originální konec, nebo zde bude dokonce nějaký alternative ending, ale ono nic! King, ale i tvůrci, provedli vizi roku 2016 na výbornou. Jediný, co mi trochu vadilo, byl přeslazený konec, který ale u některých diváků podráždil slzné kanálky. Jinak spokojenost nejvyšší.(2.7.2017)

Kvalitní seriál, podíváno za jeden den :)(19.6.2016)

SPOILER... Události poslední epizody se daly roztáhnout alespoň do dvou dílů, některé předešlé se totiž moc vlekly a poslední má zbytečně rychlý spád. Já osobně knihu nečetla a nevím, jak moc se tvůrci drželi předlohy, každopádně se sama sebe ptám. Proč Franco nezkusil vzít Sadie do budoucnosti či proč nezůstal bez Sadie v 60. letech? Atmosféra šedesátek se mi v tomto seriálu tak moc líbila, že mi návrat do naší reality přišel až příliš ponurý. Konec seriálu perfektní, butterfly effect je tu opravdu nádherný a stará Sadie kouzelná. A Francův upřímný láskyplný úsměv v poslední minutě mu žeru tak, že pro mě určitě ještě nějakou chvíli zůstane Jakem Ambersonem.(6.4.2016)

Poslední epizoda to bere dost hopem, moc nevysvětluje, ale atmoška a příjemně dojemný konec to pro mě vykupují na plné čáře. 112263 jako celek zatím určitě v mojí TOP 3 letošní seriálové sezóny.(4.4.2016)

• - Ve scéně, když se Jake (James Franco) vrací zpátky do roku 2016, je vidět, že v místě, kde prochází časem stojí černé auto a před ním strom. Tento strom se nepřirozeně hýbe, takže je nejspíš přidán digitálně, ale je chyba v grafice. (Ace.A.T.L.)