• DwayneJohnson

Vzdávám po třech dílech, hodnotit raději nebudu, protože bych šel asi hodně nízko, ale těch pár vět napsat musím, snad, aby se mi lépe spalo. Blbější seriál už jsem dlouho neviděl, i když je možné za A: že jsem ho nepochopil, nebo za B: ono se to rozjede v dalších dílech. Fakt velká škoda, že se to nikdy nedozvím.(4.6.2016)

"If you do something, that really fucks with the past, the past fucks with you." --- touto větou vystihl vše Al úplně přesně. Takže děti, pokud budete někdy cestovat do minulosti, určitě v ní nic neměňte, jinak s vámi paní minulost pěkně vyjebe. 11/22/63, natočený podle stejnojmenné knihy od mistra Stephena Kinga, doporučuji všem, kteří se zajímají o konspirace, ale i cestování v čase a podobný bejkárny. Knihu jsem dočetl 30.6. a 1.7 jsem pozeral celý seriál (i když kvůli koncertu jsem se vrátil pozdě domů, a finále si pustil 2.7. v jednu hodinu ráno, takže sakra skvělý). Vím, že King nejen o atentátu na JFK toho hodně prostudoval a chtěl mít svoji knihu pěkně propracovanou, a je to znát, protože pro nějaká individua to může znamenat složitý bordel. King si taky velmi dobře pohrává s butterfly effectem, za což dávám palec hore. Je to prostě pánmistr spisovatel, a to se mu nedá odepřít. No ale k seriálu... tohle je určitě jedno z největších seriálových překvapení roku 2016. Tvůrci provedli atmosféru šedesátek k dokonalosti. Jakub Francouz určitě předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů své dosavadní kariéry. Sarah Gadon jako Sadie je skvělá a sexy. Pro mě je tedy 11/22/63 po Stranger Things největším seriálovým překvapením roku 2016. Kdybych to měl ale jen porovnat původní román s minisérií, u mě by zvítězila kniha. Určitě doporúčám chalani. Ale na Back to the Future to nemá ani zdaleka!(2.7.2017)

Dozvěděl jsem se o tomhle veledíle úplnou náhodou. Teď , když už to mám celé za sebou, jsem za to neskutečně rád, jelikož nepopsatelných 8 hodin jsem byl naprosto v jiném světě(čase) a užíval si tam každou sekundu. Dobové zpracování na jedničku s *, neskutečný výkon Franca , který byl famózní a v neposlední řádě, skvělá předloha( kterou si musím ještě přečíst) a k ní i scénář. Všechno do sebe krásně zapadlo a bylo to napínavé až do úplného konce, který mě ještě stihl rozebrat na milión malinkatých kousíčků ( ano jsem cíťa). We did not ask for this room or this music....(24.4.2016)

Nejlépe to funguje v místech, kde je Stepehen King klasicky nejsilnější. Dočkáme se tedy násilí na bezzbraných v americkém prdelákově, či perverzního manžela, který nehodlá dopustit rozvod s jeho krásnou ženou. Čert vem, pro mě nedostatečnou, motivaci Jamese Franca vůbec lézt do šedesátých let a mařit atentát na Kennedyho či nutnost zůstat tam tak dlouho. Stačilo Oswalda odbouchnout, přijet zpět do současnosti a kdyby se zjistilo, že to nebyl on, jednoduše to zresetovat. Tudíž námitky, že někoho nezabije jen tak byly zcela liché. Dokonce mi ani nebylo moc jasné proč se Oswald z ničeho nic rozhodl Kennedyho fakt odstřelit, ale ono o tohle ani moc nejde. Mnohem víc mě bavily Francovi soukromé problémy a vztah se Sadie. Tam není co vytknout.(10.9.2016)

Kingova kniha je samozrejme komplikovanejsia a ponuka viacero casovych posunov. Serialove spracovanie je vsak velmi vydarene, atmosfera z knihy je v podstate zachovana, knizne nuansy s viacerymi casovymi posunmi su tu sice zjednodusene, no rozumne. Po cely cas mi vsak chybala hudba Thomasa Newmana, ktora sa mi vyslovne pytala. Na druhej strane Daniel Webber ako Lee Harvey Oswald je paradny. Serialovy 11.22.63 je perfektnym dokazom toho, ako nasa serialova doba dokaze spracovat veci, ktore by sa inak na obrazovky nikdy nemohli dostat. Ja som spokojny 4,5/5*(22.3.2017)

• - V posledním, 8. díle 1. série "The Day in Question" můžeme ve scéně, kde Jake Epping (James Franco) vybíhá patra ve snaze zabránit atentátu na J.F.K., vidět nápis Redrum. Nápis odkazuje na jiné Kingovo dílo, a to "Osvícení". (MatyasF)

• - V knize se Jake Epping (James Franco) po projití „králičí norou“ ocitne v minulosti dne 9. září 1958. V seriálu se na rozdíl od knihy dostane do dne 21. října 1960. (Koldyn)

• - Rodina Dunningových v knižní předloze nebydlí v městečku Holden v Kentucky jako v seriálu, ale žije ve městě Derry v americkém státě Maine a má také o jednoho člena rodiny více. Kromě matky Doris, dcery Ellen a bratrů Harryho a Arthura "Tuggy" je dalším členem rodiny i nejstarší syn Troy. (Koldyn)