11.22.63

(seriál)
  • Austrálie 11.22.63
Trailer 3
Mysteriózní / Thriller
USA, 2016, 7 h 6 min (Minutáž: 42–81 min)

Předloha:

Stephen King (kniha)

Alex Heffes

James Franco, Sarah Gadon, George MacKay, Chris Cooper, Cherry Jones, Daniel Webber, Kevin J. O'Connor, Lucy Fry, Nick Searcy, T.R. Knight, (více)

Epizody(8)

Kdybyste měli možnost změnit minulost, udělali byste to? Jake Epping (James Franco), středoškolský učitel z Maine, se od svého přítele Ala (Chris Cooper) dozvídá, že má možnost cestovat do roku 1960. Jake se tedy může pokusit změnit minulost svého kamaráda Harryho (Leon Rippy), jehož otec brutálně zavraždil zbytek rodiny - Harryho matku, bratra a sestru, a také pátrat po strůjcích atentátu na J. F. Kennedyho, který byl zavražděn 22. listopadu 1963. Seriál vznikl na motivy knihy Dallas 63 (Stephen King) a jedním z producentů je J.J. Abrams. (dogly)

Trailer 3

Superpero

Nejlépe to funguje v místech, kde je Stepehen King klasicky nejsilnější. Dočkáme se tedy násilí na bezzbraných v americkém prdelákově, či perverzního manžela, který nehodlá dopustit rozvod s jeho krásnou ženou. Čert vem, pro mě nedostatečnou, motivaci Jamese Franca vůbec lézt do šedesátých let a mařit atentát na Kennedyho či nutnost zůstat tam tak dlouho. Stačilo Oswalda odbouchnout, přijet zpět do současnosti a kdyby se zjistilo, že to nebyl on, jednoduše to zresetovat. Tudíž námitky, že někoho nezabije jen tak byly zcela liché. Dokonce mi ani nebylo moc jasné proč se Oswald z ničeho nic rozhodl Kennedyho fakt odstřelit, ale ono o tohle ani moc nejde. Mnohem víc mě bavily Francovi soukromé problémy a vztah se Sadie. Tam není co vytknout. ()

Jara.Cimrman.jr

"Bill říkal, že jste spisovatel, takže to znamená, že nejspíš budete kosmonaut." Nechci moc prozrazovat, ale tohle je Jake Epping, učitel angličtiny s falešnou identitou, kterej vlezl do skříně, aby zachránil JFK. Tak je to jednoduchý. Já bych tam tedy nelezl, protože zachraňovat jakýhokoli zastřelenýho politika mi připadá zbytečný. Svět stejně řídí někdo jinej. Ale zpět k seriálu. Moc jsem se těšil, že se o vraždě JFK, která se možná nestala, dozvím něco zajímavýho. Proto jsem vlezl za Jakem do skříně, užíval si báječně barevný šedesátky, vykonával potřebu na záchodech pro barevný, napravoval křivdy, odposlouchával Oswalda a zamiloval se do úsměvu Sadie. Tady moje nadšení skončilo, protože se najednou začaly řešit rodinný vztahy a na šokující odhalení pozadí atentátu nedošlo. Takže mě to nejdřív bavilo a pak jsem byl zklamán. To je blbá kombinace i ve světě, ve kterým JFK absolvoval dvě prezidentský období. ()

EvilPhoEniX

Až nečekaně zábavná a solidní podívaná. Franco úžasný, retro look načančaný, dialogy kvalitní a tempo velmi příjemné. Má to styl a říz a to se počítá. Chvála za druhý díl, který vytváří až hororovou atmosféru alá 3:15 zemřeš. ( If you change the past, The Past will fuck wih you !! ). Dost možná nejlepší Time travel věc. 80% ()

choze

King+Abrams+Franco+časovka o bezvýznamném středoškolském učiteli, který dostane šanci změnit k lepšímu svůj život i dějiny národa tím, že se vrátí v čase a zabrání atentátu na JFK. Jenže minulost nechce být změněna a má mechanismy, jak se bránit, a jak hrdina zjišťuje, možná by ani změněna být neměla... King námět šikovně postavil kolem jednoho z největších amerických traumat i záhad a v seriálové podobě (knihu jsem zatím nečetl) je zřetelně kingovský, slušně napínavý (v druhém díle až hororový) a pěkně retro. Najdeme tu pro žánr časovek běžné otázky i zvraty a novinkou je snad jen lehce morbidní vychytávka "sebeobrany minulosti". Dobré cliffhangery, byť bez zvratu se ztrátou paměti bych se obešel a uvítal bych vícero cest časem/alternativních budoucností (viz. Osudový dotek). ()

Slasher

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Franco se vrací v čase, aby předešel atentátu na Kennedyho a dopadlo to asi ještě lépe než jsem čekal. Postav je tak akorát, jsou dobře obsazeny (Sadie kouzelná) a James sympaticky potvrzuje post jednoho z momentálně nejzajímavějších herců (a rovnou největšího workoholika), přičemž tady uplatňuje to svoje "deanovský" charisma. Šedesátkový retro celý týhle show je vypiplaný a moc krásný, opravdu vás to vtáhne do té doby a dělá 50% úspěchu. Nečekejte sice nějaký přehnaně politicko-historicko-konspirační tón nebo jinou hloubku, dočkáte se ale kvalitativně vyrovnané, místy sakra napínavé směsky thrilleru, romantiky a záhadna, samozřejmě s překvápkem na konci. Předlohu od Kinga neznám, ale jeho rukopis je tu znát a jedině k dobru. Takže, neposadil jsem se na prdel, ale všeho všudy hodně příjemná série! 80% ()

• Rodina Dunningových v knižní předloze nebydlí v městečku Holden v Kentucky jako v seriálu, ale žije ve městě Derry v americkém státě Maine a má také o jednoho člena rodiny více. Kromě matky Doris, dcery Ellen a bratrů Harryho a Arthura "Tuggy" je dalším členem rodiny i nejstarší syn Troy. (Koldyn)
  • Majitel nočního klubu, který se Jakeovi Eppingovi (James Franco) a Billovi Turcottemu (George MacKay) ve 3. epizodě 1. série "Other Voices, Other Rooms" představí jako Jack Ruby, byl ve skutečnosti odsouzen k trestu smrti za vraždu Lee Harveyho Oswalda, hlavního podezřelého z Kennedyho vraždy. (FTP)
  • V knižní předloze používá Jake Epping (James Franco) po projití „králičí norou“ do minulosti jméno George Amberson a nikoli Jake Amberson, jako v seriálu. (Koldyn)

Související novinky

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu…