La Llorona: Prokletá žena

The Curse of the Weeping Woman

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2019, 93 min

• Johnny.ARN

Prokletá žena, černá žena, všetko na jedno kopyto. Pachtia sa po deťoch, zjavujú sa komu chcú a kedy chcú a za tie stáročia ich nikto nedokázal vyliskať, až musí prísť nejaký mexikánsky exorcista s bazovým drievkom. Ale malo to pekne desivé jumpscare momenty. 2 z 5(3.8.2019)

Žánrová tuctovka, která podobně jako Annabelle 2 útočí na diváka ohrožováním dětí. Jak už to u klišoidních hororů bez vlastní tváře bejvá, scénáristickou neinvenci a děravou logiku se snaží přehlušit hlasitým sound designem a slušnými produkčními hodnotami (rozuměj: intenzivně to zní a dobře vypadá). Tedy ničím, pro co byste si na film za pár let vzpoměli. Vazba na Conjuring universe nulová.(17.4.2019)

Jiný kraj, jiný démon. Když kupříkladu netikají fakani v Mexiku, uslyší fňukat uječenou pizdu s hornicky umouněným xichtem, že si ze žárlivosti utopila svá antikoncepční selhání, a ta následně soustředěným bubavým terorem a plíživým přiživováním všeobecného strachu zruší mamince CNS a dožene ji k diazepamu, načež si skákne s dětmi terminálně zaplavat a bude se u toho tvářit, jako by tím zoufalou matku zachránila od budoucích vyživovacích a edukačních starostí. Její kletba jen tak neustoupí a s trochou štěstí zabere jen deflorace krucifixem. To u nás mohou být děti úplně hodné, a stejně uslyší fňukat zmrdskou zlodějskou kundu se zločineckým xichtem, že vůbec není estébák a všechno je to jen lživá kampaň, a ta následně nesmyslným daňovým terorem a podvodným přiživováním se na dotacích zruší mamince živnost a dožene ji k diazepamu, načež nechá fakany zadarmo za naše prachy jezdit Leošem, a bude se tvářit, jako by tím hlady chcípající rodinu altruisticky spasila. Ti Mexičani se ale maj! Na tu naší kurvu totiž nezabere nic a neodstoupí, ani kdyby ji tisíc svědků a testy DNA nade vši pochybnost usvědčily z vraždění neviňátek. Až jednou natočí film El Bureš: Prokletý zkurvysyn, bude již pozdě, protože všechny naše prachy na kino budou dávno v prdeli. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „v Agrofertu“! Taxe lopaty, kurva, už konečně vzpamatujte a přestaňte tu maďarskou pekelnou svini furt vyvolávat. Každopádně tahle mexická pekelná svině se docela povedla, neokrade vás ani o peníze, ani o čas. Taková svižně odsejpající Žena v tortile, moc se s tím holka taky nesere, žádné zbytečné žvanění či rodinné hovnoty, žádné sáhodlouhé epikurejské homorozbory strachu, žádní černoši v tunelu, prostě přímočaré a pěkně nasvětlené intenzivní bubání od začátku do konce, přesně tak, jak to zdejší hororoví experti tolik nesnášejí.(19.6.2019)

Nic nového pod sluncem. Na druhou stranu je to příjemná rutina. Pokud se na film vysloveně těšíte, nemůžete odejít zklamáni. Snad jen občas zarazí nějaké to hispánské vymítání, které je místy výrazně odlišné od toho, co je běžně známé.(30.7.2019)

Ohrozené deti, mátoha v dome, ľakačky a exorcista, to všetko tentoraz v latino prevedení. Ako-tak funkčný, ale inak celkom tuctový príspevok do Wanovho conjuring-verza.(14.8.2019)

Rozpočet $9miliónovTržby USA $51,849,563Tržby Celosvetovo $114,049,563 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Prvá polovica sa dosť držala, malo to dobré napätie, aj lakačky sedeli, malo to tam správne miesto. Výber hercov fajn držali sa. Posledná tretina je až príliš ohraná schéma scén, ktorá proste dá film dole, doslova strereotypne to unudí. /videl v kine: 45%/(16.5.2019)

Skvěle natočeno, napínavé a babizna La Llorona byla opravdu děsivá. Škoda jen, že matku dětí, Lindu Cardellini neudělali hezčí. Jo a taky mne rozesmálo, že děcka měli spáleniny na rukách a matka nic nezjišťovala. Stačila ji odpověď:"spadla jsem". Asi to byla kvalitní sociální pracovnice?(12.6.2019)

„Pripútala sa k vašej rodine, nie k vášmu domu. Kamkoľvek pôjdete, pôjde s vami.“ Niekedy mi to pripadá tak, že hororový scenárista pracuje takto: vymyslí dve tri skvelé a originálne scény (v tomto prípade auto a dáždnik) a aby sa nepovedalo (a aby z toho nebol kraťas, ale celovečerák), následne okolo nich vymyslí prevarenú báchorku s postavami, aké sme už toľkokrát videli, s dialógmi, ktoré sme už toľkokrát počuli a so zvratmi, ktoré nás rozhodne neprekvapia, lebo sme ich už videli v iných hororoch. La Llorona sa snaží situáciu zlepšiť napojením na Conjuring univerzum Jamesa Wana, ale že by jej to nejako extra pomáhalo sa povedať nedá. Napriek tomu som bol celkom spokojný, bolo to strašne neoriginálne (až na spomenuté pasáže), ale slušne natočené a obsadené (najviac ma zaujal kňaz v podaní Raymonda Cruza alias Distephano z Votrelca: Vzkriesenia). Ako Mníška - taká žánrová jednohubka.(26.6.2019)

• Mazarini

Nenechte se zmast prvnim trailerem... je to trash.(23.7.2019)

• EvilPhoEniX

Očekávaná La Llorona je nakonec velkým zklamáním a Conjuring 3 je ve velkém ohrožení. Debutant Michael Chavez natočil režijně nudný a až příliš sterilní horor, který se mohl alespoň opřít o zajímavý Mexický folklór, ale i v téhle rovině film nezaujme. Velký problém vidím v tom, že samotná La Llorona se zaměřuje pouze na dvě ústřední děti, kdyby se však zaměřila na město děťí, tak se mohly dít zajímavější věci. Takhle to dějově příliš nebaví a samotné lekačky, spíš než aby vylekaly, tak Vás probudí z mikrospánku. Chybí atmosféra, silnější údernost, lepší spád i zajímavější postavy, místo toho dostáváme 100x viděné a zdlouhavé hororové mainstream peklo. O třídu slabší než Nun a vlastně i nejslabší díl Conjuring Universa. Film potěší maximálně teenky, které si chodí do kina povyskočit. Nejlepší na celém filmu byl fakt, že jsem ho měl zadarmo. 40%(6.5.2019)

Sociálna pracovníčka Anna (Linda Cardellini) má za úlohu vyriešiť prípad matky, u ktorej je dôvodné podozrenie, že sa o svoje ratolesti nestará tak, ako by mala. Ženu pozná a verí, že ide o omyl, ale pri kontrole jej bytu nájde deti v hrôzostrašných podmienkach a musí ich matke odobrať. Netuší ale, že matka ich v skutočnosti chránila pred duchom krvilačnej ženy z mexických legiend, a že ich namiesto vyslobodenia odsúdila k záhube a zároveň si podpísala rozsudok, ktorý ohrozí aj jej vlastnú rodinu. - Asi ako každého, kto sa o horor aspoň trochu zaujíma, ma prekvapila správa o tom, že tretia časť najúspešnejšej hororovej série modernej doby sa dostala do rúk chlapovi, ktorý natočil len jeden (aj keď fakt slušný) krátkometrážny horor. Myslel som si, že pán Chaves v sebe musí skrývať obrovský talent a hneď som bol nadšený z toho, že sa ešte pred vydaním The Conjuring 3 dočkám jeho debutu. Ten ale vôbec nepotešil a La Llorona je len ďalším bezduchým príspevkom do takmer totálne znefunkčneného subžánru ducharín. Mám pocit, že aj keď mal režisér napísaný scenár od akýchsi týpkov, ktorí rovnako ako on ešte nič nenatočili, zobral si namiesto neho malý diárik, kde mal vypísané tie najväčšie hororové klišé, a dal si za ciel všetky si ich odfajknúť, takže z toho vznikol horor plný dunivých zvukov, prítomné jump scares prekvapia už fakt len človeka, ktorý nevidel žiadny horor z posledného desaťročia, a taktiež nemohlo chýbať finále plné CGI, v ktorom lieta všetko, čo sa v dome nachádza, a nezáleží na tom, či ide o živé alebo neživé predmety. Nechcem to ale len kritizovať a musím uznať, že minimálne scéna s dáždnikom je super. Taktiež herci sú fakt príjemní a už som raz k jednému hororu písal, že James Wan je expert na objavovanie detských hororových talentov a tu to platí dvojnásobne. Pána Chavesa by som tiež ešte úplne neodsudzoval, pretože si myslím, že mu do tohto projektu výrazne zasahovali páni Wan a Dauberman a namiesto toho, aby mu dali možnosť naplniť svoj potenciál a vytvoriť inovatívny horor od neho skôr žiadali, aby vytvoril niečo uspokojivé pre masy. Tudy cesta ale rozhodně nevede, takže stále platí slogan Make Horror Great Again! + herečka z Circle + herec z Deep in the Darkness a American Horror Story + herec z Annabelle + herečka z Outcast(1.6.2019)

Co je potřeba v tomhle žánru v časech, kdy kvantita a podnikatelské záměry producentů vítězí nad kvalitou? Není to nejdůležitější, ale sebevědomé strašidlo. Mexická ektoplasmatická plačka, co ráda topí děti ve svém zármutku, zapadla do závojového CGI průměru včetně náhlých změn hlasitosti svého projevu. Alespoň pět nebo šest momentů, kdy se vám mráz jako poctivý indikátor děsu proběhne po zádech. To Chaves zvládl vcelku dovedně a udržel se ve hře. Atmosféra, která i třeba pomocí mytologie a logického jednání dovede všechno to bubákování k finále. Tady mamá, co si plete děti s koťaty, pokulhává svou sterilitou a nedostatkem vůle hledat jiná řešení. Funkční vyvrcholení. Zachmuřený šaman, semínka u prahu a čekání na použití kříže ze speciálního dřeva nejsou nic, co by tu už několikrát nebylo. A tím se dostáváme k nutnosti vyhnout se rutině. Moru, který, ač se to pro horory zdá jako vhodná cílová destinace, vede do pekel a z filmu se stává Wan of many…což La Llorona v podstatě je..(30.7.2019)

• ScreamJay

Mama ve verzi burrito & quesadilla! Milovník zpomalenýho záběru Michael Chaves si prostě "jen" natočil celovečerní verzi svého kraťasu The Maiden, ze kterého mohl být príma komunitní urban legend horor ve stylu Candymana, kdyby si někdo neřekl MIERDA! Chodící a leta nepraná záclona není ani zdaleka tak děsivá, jako její nevlastní Sestra, snad jen nevyužitý potenciál je tu podobný. Slušná muzika, nudná kamera a exorcista, co v tom laufu nedokázal posvětit už jen rotoped a dávkovač na tekutý mýdlo. Za hezkej plakát [RATE: 45%](15.9.2019)

To si tak člověk najde v zalíbení v hororech a postupně jej otupí do té míry, že už vůbec nefungují. V určitém bodě na ně budu muset přestat koukat (minimálně omezit všechny tyhle rychlokvaškové spin-offy), patrně už potom, co mě zklame třetí Conjuring...stále si totiž stojím za tím, že jako James Wan to nikdo nenatočí. Což je i případ Michaela Chavese, jež nám natočil naprosto zaměnitelný lekačkový horor, který vydělal kupu peněz, vyděsil pár puberťaček a potěšil pár lidí v Mexiku. Nic víc a nic míň. 55%. PS : Spojitost s Conjuring univerzem pochopitelně 0 (Tony Amendola).(21.10.2019)

Začínám se obávat, že Conjuring vesmír začíná pomalu vyžírat sám sebe. La Llorona je další tuctová lekačka, ve které nechybí ohrožovaná rodina, církev, kněz a nezničitelná bytost. Jistá ohranost série se dostavuje a začínají mě ty Jeptišky a Annabelle splývat. Ty filmy se začínají nebezpečně moc podobat. 50%(31.7.2019)

Děsivé až tragické..!(2.8.2019)

• Beckett51

Hodně basic horor se sympatickým prostředím, ale naprosto tuctovitým příběhem a plochýma postavama. V rámci Wan univerza tak překvapivě zbytečný film.(30.8.2019)

Horor podle klasické šablony, který ničím nevyniká, ale rozhodně neurazí. Atmosféra, lekačky či napětí nechybí, což je základ. Bohužel k úplné dokonalosti chybí nápad a trošku lepší scénář. 7/10 = 72%(21.4.2019)

• Cappuccino

Keby v La Llrone nespomenuli bábiku Annabelle, vôbec by som si neuvedomil, že ide o rovnaké univerzum. Hlavná záporáčka na mňa úprimne povedané neurobila vôbec dojem a žiaden jump scare ma nedonútil spadnúť zo stoličky alebo sa aspoň myknúť. Príbeh snímky nie je vôbec originálny a jeho spracovanie možno označiť za jedno veľké klišé. La Llorona je nenáročný horor na nedeľný oddych, určite však nie hororový hit, na ktorý sa oplatí zájsť do kina.(23.6.2019)

(61%) Viděno v kině. LA LLORONA je další takový klasický horůrek dnešní doby a je dalším rozšiřujícím filmem patřící k universu V zajetí démonů. I když je tu jen jedna nepodstatná zmínka k prvním Annabelle. Abych to zestručnil, tak ½ snímku je taková nevýrazná a tím spíš myslím, že lekačky a atmosféra jsou na slabší úrovni, než jsem čekal. Ani jsem tu nepocítil moc tu děsivost oné zlé LA LLORONY. Takže, je tu teda velká snaha co se týče lekacích scén a skutečnosti, že se tu furt něco děje, ale nějak to na mě nepůsobilo. ALE v cca druhé části filmu se to teda docela rozjede. Dokonce je tu cítit i nějaké to napětí. Vymítání oné zlé bytosti tu trvá snad víc jak 40 minut. Nemyslím tím úplně v kuse, ale ve větší míře ano. Rko tu není nijak extra využité což je škoda. Co se budeme povídat, je to už dost využitá látka, ale vzhledem k tomu, že obdobné záležitosti mám rád (především od Jamese Wana V zajetí démonů 1,2 nebo Insidious 1,2), tak mi to 1 podívání neurazilo a docela zabavilo.(25.4.2019)

Postrašíme, uvidíme. To si řekl produkující James Wan a svůj režisérský objev Michaela Chavese instruoval o tom, že osvědčený model bouchajících dveří a osob tažených po podlaze určitě zabere i tentokrát. Hlavně ať se s tím nešetří, zbytečně se nekecá a legenda o prokletí mexické ženštiny, lovící děti, aby nahradila ty své zavražděné, je dostatečně srozumitelná i páru s prvním pubickým ochlupením, co na film zavítá s tím, že po většinu promítacího času se bude ze tmy vynořovat klitoris toho hezčího z dvojice. Nakonec to není vůbec žádná táhlá nuda, ale má to solidní spád a postupné grády, s klišé se dobře pracuje i bojuje a děj, z větší části situovaný do domu sexuálně nevyužité sociální pracovnice, co si dvakrát neuhlídala roztažené nohy, má svoji hutnost a strašidelnou zručnost. Babizna nemá obličej modelky z katalogu, divákovi ráda skáče "po zádech", evidentně se v lekacích scénách vyžívá. Tvůrci podnikli revizi osvědčeného hororového modelu, který revitalizovali Lindou Cardellini, která se nenápadně šplhá do kvalitních hereckých pater. Ta je ve výhodě v tom, že z její neznámější role obrýlené záhadoložky Velmy z dvojdílného Scooby Doo toho už moc nezbylo, tudíž je pro mnohé diváky neokoukaná. Technická stránka filmu je samozřejmě kvalitně ošetřená, film se neutápí v neprostupných nočních scenériích, které jsou pro strašení vděčné, a vše podstatné v něm vyniká a je vizuálně zdatně podané. A dojde i na propagaci Annabelle. Michael Chaves v roce 2020 přijde strašit znovu, neb byl pověřen realizací "V zajetí démonů 3". A já jsem velmi zvědav na jeho pojetí. V tomto kousku prokázal, že má potřebný režijní přehled a to, co dostal za úkol od produkčního vedení, náležitě splnil. Ještě konec se mohl patřičně vylepšit/poupravit/vyladit, ovšem hororová dávka hrůzy byla v zásadě vržena měrou vrchovatou. 9/10(17.6.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10