La Llorona: Prokletá žena

• USA The Curse of La Llorona (více)

La Llorona. Plačící žena. Děsivý přízrak uvězněný mezi nebem a peklem, stižený hrůzným osudem zpečetěným vlastní rukou. Celým generacím nahání hrůzu pouhá zmínka o jejím jménu. Když ještě žila, utopila v záchvatu zuřivého vzteku své děti, a když po svém hrůzném činu ronila slzy bolesti, sama se vrhla do zpěněných říčních vod. Nyní jsou její smrtící slzy věčné a těm, kdo v noci zaslechnou její posmrtný nářek volání, není pomoci. La Llorona se plíží ve stínech a loví děti v zoufalé snaze nahradit ty své. Během staletí její touha a nenasytnost roste... V Los Angeles sedmdesátých let minulého století se La Llorona plíží nocí – a pronásleduje děti. Sociální pracovnice, která ignoruje tajemné varování utrápené matky podezřelé z ohrožení svých dětí, se brzy sama i se svými dětmi ocitá v děsivém světě nadpřirozených jevů a bytostí. Vyvarujte se jejímu nekonečnému nářku... nezastaví se před ničím. Její muka nemůže nic utišit. Její duši se nikdy nedostane slitování. A před La Lloronou není úniku. (Vertical Entertainment)

Fiftis

La Llorona je taká mexická potvora, ktorej prízrak prechádza svetom a berie si do záhrobia deti, na ktoré narazí. Dostatočne strašidelná ľudová povesť sa stala vítanou devízou rozrastajúceho sa hororového vesmíru Jamesa Wana, ktorý tentoraz dohliadal len z pozície producenta. Linda Cardellini je v úlohe matky, ktorá zúfalo bojuje o svoje deti, úplne božská a jej charizma vás donúti držať jej oba palce aj napriek chatrnému scenáru. Ďalšie plusové body získava Chaves za postupné budovanie napätia v prvej polovici filmu, kde sa prejavuje jeho cit pre hororové momenty. A drobnú pochvalu si zaslúži aj postava hlavného vyháňača (Raymond Cruz), ktorý prekvapivo prináša chvíľkové odľahčenie jemným humorom, ktorý do hororového prostredia zapadol rovnako prirodzene, ako sa to pred časom podarilo v hitovke To (2017). ()

Shakers

Asi najslabší diel zo série Conjuring. Veľkú naviazanosť okrem otca Peréza som tu nenašiel, ale o to tak ani nejde. Ide skôr o to, že je každý spin-off na jedno kopyto a každý film ma rovnakú šablónu. Nastrelí príbeh o duchovi a potom sa tu už len naháňa dokonca filmu, čo ma osobne moc nebaví, par scén bolo vydarených (umývanie vlasov vo vani), ale chce to lepší príbeh. Pár dobrých scén celý film nezachráni. 40% - 2* ()

filmfanouch

Lorraine Warrenová umřela což znamená, že odešel i ženský element manželské dvojce Warrenových, tato dvojce paranomálních vyšetřovatelů ale za sebou zanechala dost výrazný odkaz. Je otázka zda jsou Warrenové skuteční hrdinové, kteří démoni vymáhali nebo jenom podvodníci (ta více pravděpodobně možnost), minimálně se ale na základě jejich příběhů v roce 2013 objevila taková nenápadná horrová pecka jménem V zajetí démonů! Tu si vzal na starost takový nenápadný génius jménem James Wan a kromě pecky se z filmu stal i finanční hit, který definitivně položil základy nové horrové série, která by se krom klasických pokračování měla dočkat i spin-offů. Kromě V zajetí démonů 2 jsme se tak během 5 let mohli dočkat také dvou spin-offů s panenkou Annabelle (která letos v červnu dostane třetí díl) a loni další spin-off- Sestru. Já jsem byl se všemi dosavadními příspěvky spokojený- Wan si dle očekávání zvládl oba díly V zajetí démonů a spin-offy si pohlídal alespoň jako producent a především k ním dostal mladé režijní horrové talenty- Ať už myslím režiséra Annabelle 1 Johna R. Leonettiho, režiséra Annabelle 2 Davida F. Sandberga nebo režiséra Sestry Corina Hardyho. Leonetti, Sandberg i Hardy totiž dodali svůj specifický styl a proto je každý díl série výrazně jiný. Takovou Sestru díky tomu chválím kde to jde i přesto, že jsem asi jediný na světě. Je nicméně fakt, že jsem si sérii V zajetí démonů oblíbil a začal jsem se v podstatě těšit na každý další část univerza. Vypadalo to, že další části bude za ty 2 měsíce až Annabelle 3 a poté se až za rok konečně dočkáme V zajetí démonů 3. Jenže... z horroru La Llorona, který si vzal produkčně na starost James Wan a jejíž režisér Michael Chaves byl najat jako režisér V zajetí démonů 3 (jako svého nástupce si ho vybral sám Wan!) se vyklubala další část tohoto horrového vesmíru! A i když trailery zrovna dvakrát dobře nevypadali, člověk se nějak začal více automaticky těšit a očekával další hodně fajn horrovou záležitost, která ukáže, že je V zajetí démonů 3 v těch nejlepších možných rukou! Jenže..... no to je právě ten problém! Nebudu to protahovat a řeknu, že je La Llorona nejslabším kouskem z celého univerza V zajetí démonů! A zároveň se jedná o velice průměrný kousek! A zároveň se začínám bát, že V zajetí démonů 3 nemusí dopadnout úplně nejlépe! La Llorona je Chavesovým celovečerním debutem. Před tím měl na krku velice solidní (horrový) kraťas The Maiden, která ukázala, že mu režie jde. A i u La Llorony je nejzajímavější právě režie! Chavesova režie je opravdu největším plusem filmu, především v její první (lepší) polovině. Chaves dokáže točit dialogové scény mezi matkou a jejími dětmi, dokáže se chopit zajímavé scény, která se týká přípravy do školy a je celá natočena v jednom záběru a zároveň bych řekl, že si i dokáže pohrát s lekačkami. To ale ve finále prostě nestačí a projeví se to především v druhé polovině, která tak trochu ztrácí šmrnc v tom co bylo tak okouzlující na té první. La Llorona nemá zajímavé postavy (Linda Cardellini je sympatická ale to je tak vše) a i přesto, že v ní děti hrají velice solidně, upřímně celou dobu chybí nějaký strach o ně jednoduše proto, že diváka nezaujmou tak moc aby o ně měli strach. To je definitivně potvrzeno, v druhé polovině kde dojde především k jednomu WTF rozhodnutí, která se sice dá ignorovat a překousnout, reálně to ale prostě jen tak snadno překousnout nejde. La Llorona je pozitvní v tom, že nabízí zajímavý pohled do mexické komunity ve Spojených státech a mexického náboženství. Jestli je v něčem La Llorona originální tak dost možná právě v tomhle... Jinak ale jakási originalita a snaha alespoň zkusit to jinak chybí- samotný design La Llorony není moc zajímavý, nějaký revoluční skok v lekačkách taky neproběhl a La Llorona selhává i ve všem co měli alespoň ostatní filmy ze světa V zajetí démonů- zajímavé postavy, pestrý vizuál, dost povedený scénář v rámci horrového žánru nebo alespoň pokus odkazovat/variovat nějaký žánrově blízký horror. Napojení na celé univerzum V zajetí démonů je navíc vlastně ve výsledku úplně zbytečné a vůbec by tam nemuselo být. Ale otec Perez v podání Tonyho Amendoly je pořád borec! La Llorona je vcelku oOK řemeslo, člověk by ale čekal víc- Důležitá je aktuálně otázka jestli se Wan neukvapil a jestli je V zajetí démonů 3 skutečně v dobrých rukou? A já si nejsem jistý! Chaves má totiž očividně řemeslo v malíku, obávám se ale, že když si nezvládl pohrát s tak vcelku primitivním snímkem..... tak jak si sakra dokáže pohrát s závěrem trilogie jejíž dva předchozí díly jsou jedny z nejlepších horrorů 21. století?! () (méně) (více)

JohnnyD

Ducharina podľa klasickej šablóny Conjuring univerza, kde si duchovia robia čo chcú, nemajú žiaden plán (Llorona topí dieťa, aby zrazu prestala) a všetko je podriadené pravidelnému dávkovaniu ľakačiek. A umiestnenie príbehu do LA sedemdesiatych rokov a do hispánskeho prostredia nedáva filmu v podstate žiadnu production value. ()

Beckett51

Hodně basic horor se sympatickým prostředím, ale naprosto tuctovitým příběhem a plochýma postavama. V rámci Wan univerza tak překvapivě zbytečný film. ()

Pilda17

Horor podle klasické šablony, který ničím nevyniká, ale rozhodně neurazí. Atmosféra, lekačky či napětí nechybí, což je základ. Bohužel k úplné dokonalosti chybí nápad a trošku lepší scénář. 7/10 = 72% ()

Cappuccino

Keby v La Llrone nespomenuli bábiku Annabelle, vôbec by som si neuvedomil, že ide o rovnaké univerzum. Hlavná záporáčka na mňa úprimne povedané neurobila vôbec dojem a žiaden jump scare ma nedonútil spadnúť zo stoličky alebo sa aspoň myknúť. Príbeh snímky nie je vôbec originálny a jeho spracovanie možno označiť za jedno veľké klišé. La Llorona je nenáročný horor na nedeľný oddych, určite však nie hororový hit, na ktorý sa oplatí zájsť do kina. ()

misterz

Mysteriózny základ tohto hororu je presne podľa osvedčenej šablóny mnohých iných - spokojná rodinka, stane sa nešťastie, strašenie inej rodinky so zameraním na deti, neohrozený vydedený kňaz pracujúci na hrane viery a vedy.... Inak človek až žasne, kam všade sa bábika Annabelle už dostala. Krátke cameo jej patrí aj tu v tomto prípade. No... možno je to všetko nejak prepojené a na konci za pár rokov príde grandiózny posledný diel o tejto strašidelnej bábike kde sa konečne odhalí, kam všade siahali jej škaredé strašidelné prstíky. Bolo mi z toho na smiech. To ale nebol najväčší problém. Ten spočíva hlavne v uťahanosti nosných hororových scén, kde sa napätie toľko napína a prepína, až napokon tieto hororové scénky začnú nudiť, pričom túto nudu nezaženie ani to, keď sa konečne ten bubák objaví. Maska sa mi ale páčila. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

pornogrind

Trailer nezaujal natolik abych na La Lloronu šel do kina. Teď si říkám, že to byla asi chyba, protože přinejmenším moje přítulkyně by si to parádně užila. Ona má totiž filmy u kterých se může bát a lekat vyloženě ráda. Přítulkyně byla vlastně tím impulsem kvůli kterýmu jsem se k filmu vůbec dokopal. Já osobně bych si ho klidně odpustil. Nakonec se z toho vyklubala celkem solidní duchařinka se spoustou ( prvoplánovejch ) lekaček, které i tak na mou něžnější polovičku fungovaly a já tak mohl sledovat jak se u filmu leká. Což mě vždycky dokáže pobavit. Ve výsledku musím uznat, že La Llorona je lepší než většina duchařin na kterých jsem za poslední 2 roky byl v kině. Někdy se holt podle traileru nepořídíš. Většinou to totiž bývá tak, že trailer je nadupanej, ale samotnej film stojí " za vyliž prdel ". V tomhle případě to bylo naopak. Trailer nudnej ( řekl bych až trapnej jak sáňky v létě ), ale samotnej film je lehce nadprůměrná duchařina. Ta sice nenabízí nic novýho co by jsme neviděli už někde jinde i tak ale nenudí. Za mě to jsou 3 hvězdy. ()

mzss1

(61%) Viděno v kině. LA LLORONA je další takový klasický horůrek dnešní doby a je dalším rozšiřujícím filmem patřící k universu V zajetí démonů. I když je tu jen jedna nepodstatná zmínka k prvním Annabelle. Abych to zestručnil, tak ½ snímku je taková nevýrazná a tím spíš myslím, že lekačky a atmosféra jsou na slabší úrovni, než jsem čekal. Ani jsem tu nepocítil moc tu děsivost oné zlé LA LLORONY. Takže, je tu teda velká snaha co se týče lekacích scén a skutečnosti, že se tu furt něco děje, ale nějak to na mě nepůsobilo. ALE v cca druhé části filmu se to teda docela rozjede. Dokonce je tu cítit i nějaké to napětí. Vymítání oné zlé bytosti tu trvá snad víc jak 40 minut. Nemyslím tím úplně v kuse, ale ve větší míře ano. Rko tu není nijak extra využité což je škoda. Co se budeme povídat, je to už dost využitá látka, ale vzhledem k tomu, že obdobné záležitosti mám rád (především od Jamese Wana V zajetí démonů 1,2 nebo Insidious 1,2), tak mi to 1 podívání neurazilo a docela zabavilo. ()

kingik

Postrašíme, uvidíme. To si řekl produkující James Wan a svůj režisérský objev Michaela Chavese instruoval o tom, že osvědčený model bouchajících dveří a osob tažených po podlaze určitě zabere i tentokrát. Hlavně ať se s tím nešetří, zbytečně se nekecá a legenda o prokletí mexické ženštiny, lovící děti, aby nahradila ty své zavražděné, je dostatečně srozumitelná i páru s prvním pubickým ochlupením, co na film zavítá s tím, že po většinu promítacího času se bude ze tmy vynořovat klitoris toho hezčího z dvojice. Nakonec to není vůbec žádná táhlá nuda, ale má to solidní spád a postupné grády, s klišé se dobře pracuje i bojuje a děj, z větší části situovaný do domu sexuálně nevyužité sociální pracovnice, co si dvakrát neuhlídala roztažené nohy, má svoji hutnost a strašidelnou zručnost. Babizna nemá obličej modelky z katalogu, divákovi ráda skáče "po zádech", evidentně se v lekacích scénách vyžívá. Tvůrci podnikli revizi osvědčeného hororového modelu, který revitalizovali Lindou Cardellini, která se nenápadně šplhá do kvalitních hereckých pater. Ta je ve výhodě v tom, že z její neznámější role obrýlené záhadoložky Velmy z dvojdílného Scooby Doo toho už moc nezbylo, tudíž je pro mnohé diváky neokoukaná. Technická stránka filmu je samozřejmě kvalitně ošetřená, film se neutápí v neprostupných nočních scenériích, které jsou pro strašení vděčné, a vše podstatné v něm vyniká a je vizuálně zdatně podané. A dojde i na propagaci Annabelle. Michael Chaves v roce 2020 přijde strašit znovu, neb byl pověřen realizací "V zajetí démonů 3". A já jsem velmi zvědav na jeho pojetí. V tomto kousku prokázal, že má potřebný režijní přehled a to, co dostal za úkol od produkčního vedení, náležitě splnil. Ještě konec se mohl patřičně vylepšit/poupravit/vyladit, ovšem hororová dávka hrůzy byla v zásadě vržena měrou vrchovatou. 9/10 ()

InJo

Filmařsky línější, nudnější a bezvýznamnější duchařinu aby člověk pohledal. Horory dlouhodobě miluju, na tuhle konkrétní odrůdu, s kterou v současnosti umějí pracovat asi jen James Wan a Mike Flanagan, už ale začínám bejt regulérně alergickej. A Conjuring univerzum už by mělo radši skončit. Nebo alespoň výrazně změnit směr, jímž se bude dál ubírat. ()

Kudly4

Přesně taková ta klasická, suchá, tuctová duchařinka, která vystraší takové ty koukálky, kteří si pustí Horor jednou za rok. Ano, pro vás to bude ultra strašidelná podívaná. A opět triliarda dětí, jak se pak mám bát ? Válel jsem se nudou po zemi a přál si, ať ta bílá paní, co už měla dávno spát, skončí. ()

Yoshitsune

Sí, sí, esa es ella, La Llorona, ella quiere a tus hijos, ¡quiere dos hijos ! Mám rád, tyhle městské legendy, ale tady se to promarnilo a to jako dost fest. Předvídatelné lekačky, které ani nelkají, sice zamrzí, ale největší problém spočívá v tom, že to neni vůbec děsivé, neni tady žádná atmosféra, nic co nahánělo hrůzu nebo aspoň znechucovalo. Nemluvě o tom, že zde vůbec nevyužil ten Mexický potenciál, který tohle téma nabízí. Samotná La Llorona, taky neni zvlášť děsivá, neni groteskní, neni nechutná, v obličeje je bílá a za nehtama má špínu, než nějaký exorcismus, tak by potřebovala vykoupat a nalíčit a byla by v pohodě. Děcka i mamka, mají svoje slabší chvíle a tak mají potřebu se chovat hloupě a předvídatelně. Jediné co stojí za zmínku, je odpadlý kněz, který je úplně top a dává filmu aspoň nějaký směr. Plus je tady jeden z nejvíc vtipných momentů, jakože vůbec. Návrat shol’vy Bra’taca, snad ani nebudu komentovat. ()

silentname

Veľký režijný debut Michaela Chavesa "The Curse Of La Llorna podľa mňa nakoniec prináša dávku sklamania. Myslím si, že film má pár dobrých momentiek a snaží sa o to, aby vybudoval nejaký strach, no môj problém v ňom tkvie vo fakte, že postavil všetko na absolútnych klišé. Ukážem vám tu 2 scénky z dvoch filmov, ktoré v podstate ukazujú o čom vlastne hovorím. Ak ste film videli, alebo vám nevadia názorné ukážky, niečoho, čo by mohol byť spoiler, tak kliknite "sem" a "sem". Presne toto isté sa v podstate udeje aj v tomto filme a dosť mu to pre mňa uberá body. Ak som už niečo niekedy videl, prípadne ak si z toho už 15 rokov dozadu robil iný film srandu, tak niečo trošku nefunguje. Prvá tretina filmu je podľa mňa celkom dobrá. Bol som zvedavý čo sa bude diať, spoznávame postavy, dostávame sa do príbehu, no akosi som neporozumel, prečo Patricia nepovedala Anne, čo sa deje. Možno by ju mohla mať za blázna, no minimálne by sme sa k niečomu dostali. No potom proste niekam odíde, nechá Annu nájsť dvere a potom sa sčista jasna zjaví a zrazu je všetko zle. Kam zmizla na ten moment čo Anna chodila po jej byte? Neviem. A potom postupne prechádzame k jej rodine, na ktorú sa La Llorna upne (z absolútne stupídneho dôvodu) a strašenie pokračuje. Je tu pár fungujúcich scénok, no potom je tu aj veľké množstvo nefunkčných scénok. Napríklad bábika pred dverami je podľa mňa asi najväčšia stupidita celého filmu. Scénka na povale, keď si Llorna ide pre deti je urobená tak teatrálne a scénka kúsok na to, do ktorej je zapletený kríž vyzerá fakt viac divne. Okrem toho film občas chce uvoľniť atmosférou nejakou komédiou. A viac sa filmu darí tým atmosféru zabiť. Nemyslím si, že ide o najhorší hororový film čo som videl, no rozhodne neponúka dosť na to, aby som ho ocenil. Myslím si, že fanúšikovia hororu si zaslúžia niečo lepšie. Hodnotenie: C ()

SeBig

Po nasraný jeptišce, tu máme nasranou nevěstu. Kdyby tam byla aspoň nějaká snaha o make-up, možná bych se i párkrát leknul, ale oni se rozhodli, udělat z Wanova universa, horůrky pro vlhký čtrnáctky. ()

Arsenal83

Veľmi dobre fungujúce ľakačky, našťastie pre diváka robené niekedy aj za denného svetla. Príbehovo neprináša nič originálne, nič nové, nesie sa v tej línii duchárskych hororov posledných 10 rokov. Conjuring to síce nebol, ale po tej strašidelnej stránke ponúka kvalitný zážitok. ()

korbitch22

Michael Chaves je další z řady námezdných dělníku produkční společnosti Jamese Wana. Jeho krátký horor Maiden byl opravdu výborný, takže mu hned svěřili režii celovečerního hororu a na první pokus se s tím popasoval docela obstojně. La Llororna je paradoxně drsnější než třeba třetí Annabell, ve filmu se umírá, krvácí a démon je opravdu nasraný, ale ve finále to celé nedrží atmosféru a funguje to hlavně díky tomu, že se nám režisér snaží mrtvé matky dopřát co nejvíce, takže si její mrtvolný xicht a žluté oči užijete do sytosti a možná až moc. Děti v hlavních rolích v pohodě ale Linda Cardellini se do role zoufalé a vystrašené matky vůbec nehodí. Umím si jí představit v nepřůstřelný vestě s foťákem uprostřed války v Iráku jako novinářku BCC, ale tady je jako pěst na oko. Průměrná jednohubka která se napojila na vesmír Conjuringu jen jednou scénou, zřejmě jako příprava Chavese na režírování třetího Zajetí démonů a já si osobně myslím, že to volba dobrá nebyla. Dobrý horor, ale naprosto ničím, ničím nevyčnívající na který zapomenu deset minut po napsání komentáře.60%. ()

La Llorona ovládla Velikonoce

La Llorona ovládla Velikonoce

22.04.2019

Nadpřirozený horor La Llorona: Prokletá žena, jenž je spin-offem k V zajetí démonů a zároveň samostatně stojícím filmem, ovládl v zámoří nejhorší velikonoční víkend za poslední dekádu a půl. Snímek… (více)