La Llorona: Prokletá žena

The Curse of the Weeping Woman

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2019, 93 min

• darkrobyk

„Slibuji, že budete v bezpečí!" No jistě! Děti jsou neposlušní spratkové, matka husa a strašidlo se zjevuje s takovým randálem, že už snad chybí jen výstřel z děla. Klasický současný nepodařený horor s duchem, kde je, jak trend velí, místo napětí a dusné atmosféry spousta ubohých lekaček, co vyděsí jen malé děti. Vzhledem k tomu, že zdejší přízrak není poltergeist, tak smysl padajícího nádobí ohlašující jeho přítomnost mi uniká... Hvězda za bouři a druhá za místy příjemný vizuál. Jinak mizerné, trapné, nestrašidelné a snadno zapomenutelné. Já věděl, že na tohle do kina rozhodně ne.(6.8.2019)

Propojení s filmovým kultem Conjuring asi 0,003 %, což ale vůbec není žádná překážka pro to, aby si člověk s nedostatečně vyvinutým svalstvem v okolí svěrače nepřivodil nepříjemné problémy. Některé lekačky (byť je čekáte) jsou vskutku povedené a moje doporučení zní - nestahovat 15GB verzi s perfektním rozlišením a rozhodně nepouštět po západu slunce, slabší povahy rozhodně uvítají spíše avi verzi 640 MB se zvukem jako z kastrolu a nepozději po obědě....................moje hodnocení = 6,5 z 10.(16.7.2019)

• Soweek

1,5*. Postava mexické La Llorony je zajímavá, překvapivě poměrně blízká naší Polednici, ale není nijak strašidelná. Film je plný předvídatelných klišé a nepůsobí vůbec hororově. Sází na levné lekací momenty, ale ani ty nefungují tak, jak mají.(25.7.2019)

• Sancty

"Teda Miňo, hororov som moc nevidel, ale toto bola nuda." Toľko k hodnoteniu od môjho synovca. Ja len dodám, že tak sterilný a nezáživný film som nečakal. Ani štipka invencie. Pritom potenciál to malo viac než dobrý. Veď mexických duchov tu máme poskromne.(7.5.2019)

La Llorona je velice působivým hororem, který sice na jednu stranu není nikterak objevný, či originální, nicméně svým zpracováním se řadí jistě k tomu nadprůměrnějšímu, co současná duchařská produkce vůbec nabízí. Disponuje totiž prakticky vším, co takovýto typ filmu potřebuje k tomu, aby fungoval přesně tak jak má. Dlouho se tudíž na nic nečeká, hned od úvodu se jde přímo k věci, vysvětluje se vhodně až v průběhu zápletky, která má opravdu záživné tempo a úžasně v ní funguje postupná gradace, která pak vyvrcholí v zatraceně našláplém finále. Perfektní je i po celu dobu pravidelně dávkované napětí, bavila mě atmosféra a styl snímku, a co se obsazení týče, ani v tomto ohledu si nemám na co stěžovat, jak dospělí, tak dětští herečtí představitelé jsou sympatičtí a vesměs mě oslovili i jejich samotné postavy, kterým jsem upřímně přál, aby té prokleté La Lloroně unikli, a rád bych doplnil, že právě tato její postava je po dlouhé době působivý hororový záporák, který má, přestože jde o ženskou, fakt koule :-)! Já jsem s touto podívanou zkrátka upřímně spokojen, takže opakuji, v rámci duchařského subžánru určitě hodně povedený snímek.(1.10.2019)

žádný zázrak se nekoná,ale i když La Llorona jede podle vyjetých kolejí,celkem dobře vypadá a bubání je tu poměrně funkční.Není tu nic moc co by překvapilo,ale jako žánrová jednohubka to splňuje všechny aspekty podobně jako druhá Annabelle.Snaha o provázání s Conjuring universe se cení,ale že by byla zrovna k něčemu se říct nedá...70%(16.6.2019)

• Houbiczska

Po dost solidní ženě v černém tady přichází absolutně nezáživná žena v bílém, která dopadla daleko hůř, než jsem čekal. Co stojí za zmínku je celkem slušný nápad nějaké španělské máničky, co topí děti a brečí v koutě, no zbytek podle zajeté šablony a nic nového nepřináší. Lekačky, atmosféra - nula. Herecké výkony a dialogy mi postupem času přišly neskutečně strojené a umělé až hrůza. Napojení do Conjuring světa - nula. Hodnocení podobných filmů je třeba brát s rezervou, protože vytvořit snímek, který by v tomhle subžánru vyčníval a byl lepší, je čím dál tím težší vzhledem ke konkurenci, ale tohle byla tak odfláknutá blbost, že tady rozhodně víc nedám.(4.7.2019)

Velmi povedený snímek plný tmy a dobrých herců. Napjatá atmosféra se nenásilnou formou drží celých 80% filmu. Děsivé pozadí všeho se odráží od lekavých momentů na všechny strany a doplňuje tak pochmurnou náladu příjemné duchařiny. Bílé šaty zhrzené nevěsty vždy odehrají svou roli stejně perfektně jako zčernalé slzy na bílé tváři, práce se světlem a tmou, svíčky, černovlasé krásky, vyděšené děti a jako třešinka na dortu samozřejmě bývalý kněz a jeho neortodoxní metody. Tohle známe, je to dost klasika, ale funguje to. I tentokrát to vyšlo. Rozhodně doporučuji zajít si do kina, které celou atmosféru násobí.(20.4.2019)

Horrorová klasika, která má vše, co správný horror má být a která pobaví....a poleká :-)(19.8.2019)

• Hanys_

Asi byla chyba čekat od Llorony nějaký zázrak. Skrz naskrz předvídatelná báchorka o rodince, po které jde bubák. Nijak originální (ok, latino) a hlavně vůbec ne děsivé.(25.8.2019)

• honajz2

První polovina je sice atmosférická a to i přes to, jak klasický ten námět je, ale pak se to bohužel zlomí a je tam hodně znát, že tvůrci měli nápady sotva do hodiny filmu a pak je to celé o tom, jak vždycky exorcista přijde s něčím, co La Lloronu stoprocentně zastaví, ale za pár minut je tam zase terorizuje a tak vymyslí další způsob jak ji stoprocentně zastavit a ona tam zas za pár minut pobíhá. Navíc to celé vypadá, jako stovky jiných, podobných hororů, nepřináší to nic nového ani se to nijak neliší. Sice tam je pár slušných lekaček a v první polovině docela funguje atmosféra, ale ve finále tomu ani 3* dát nemůžu. Postavy to taky bůhvíjak sympatické nemá a navíc tam jsou nelogičnosti, navíc matka je naprosto úžasná, když si všimne, že její dcera má popálenou ruku a když jí ta dcera řekne, že to má z toho, že upadla, tak už to dál neřeší. Je to strašně obyčejné, takže pokud to neuvidíte, o nic nepřijdete. 2*(22.9.2019)

La Llorona tak trochu promrhala potenciál. Nevyužila svého latinskoamerického původu, který se až na herecké etnikum do příběhu nijak zvlášť nepromítl, což je škoda, protože takových hororů zase tolik není. Chaves natočil víceméně jen obyčejný, předvídatelný horor s pár povedenými lekačkami. Nejde o žádný průšvih, ale díru do hororového universa s tím také neudělal.(18.4.2019)

• ahateye

Foukal tam vítr(23.4.2019)

• Kejf.

Dalsi ze seznamu “videla jsem jednou, pretrpela, podruhy uz nepotrebuju”. Nefungovalo na me nic, ani lekacky, ani “hruzostrasna” placici zena, ani desivou atmosferu jsem nepocitila. Jediny plus ma za me Raffael - Tadááá!(20.5.2019)

Už je asi pryč ta doba, kdy mě film i trochu vystrašil.(9.8.2019)

Filmy z Conjuring série (do které skutečně zapadá i tento), jsou opravdu čím dál tím víc stejné a vznikající na absolutní jistotu. Jenže... na mně to funguje. Není to sice nic, co bych potřeboval vidět znovu, ale La Llorona má alespoň velice originálního a méně známého bubáka (mimochodem fakt luxusního) a ukáže i něco z mexického folkloru a vymítacích metod. Lekaček je dost, v 10 případech z 9 očekávaných, ale tenhle film je opravdu dobře natočen a má naprosto skvělou atmosféru a dost mu pomáhá, že do Conjuringu zapadá jen postavou Tony Amendoly a krátkým nepotřebným flashbackem. Snad jen ten závěr byl až moc jednoduchý. A postavy se chovaly na můj vkus až moc blbě. U dětí by se to samozřejmě dalo pochopit, ale Linda Cardellini hrál fakt mega blku. Jinak ale fakt paráda, kvalitka dodána. Začínám se jen bát, že moje nároky na horory začínají klesat, ale pravděpodobnější je to, že je ta La Llorona fakt dobrá. A v rámci série rozhodně patří po bok Annabelle 2 a prvního V zajetí démonů, tedy k těm nejlepším počinům. 80%.(20.8.2019)

Ak hltáte jeden horor za druhým, možno zaradíte tento film do kategórie tuctových, lebo nič zásadné a nové neprináša. Ak ste však bežný návštevník kina a svoj filmový jedálniček si chcete trochu spestriť, myslím si, že tento horor bude dobrou voľbou.70% Full recenzia Cinemax Bory - press(28.4.2019)

• fiLLthe3DD

Obstojný námět, sympatické "strašidlo" a exotický nádech mexického folklóru dělají spolu se snaživými hereckými výkony dětských představitelů z tohoto "výtvoru" alespoň trochu koukatelnou záležitost. Jinak jde o zcela tuctový a komerční rádoby horor bez pořádné atmosféry, v němž je scénaeistická lenost patrná takřka v každém záběru: "La Llorona" bafne v bodě A, přičemž postavy křičí v bodě B, a tak stále dokola... Ono "zničení" démona v závěru pak bylo rovněž dosti odfláknuté a činí tak tento snímek zcela zbytečným... Snad ještě horší než "The Nun." Ostatně, co od tohoto universa čekat, důležitý je marketing a značka, kvalita až na posledním místě :)(13.6.2019)

La Llorona je určitě mnohem povedenější než její předchůdce Sestra. Přesto mám pocit, že tvůrcům dochází dech. Možná je to však tím, že se jedná již o šestý v pořadí hororů The Conjuring a člověk už je na leccos zvyklí a už ho nemá, co překvapit. Prokletá nebo chcete-li Plačící žena je však velmi slušným hororem a rozhodně si nezaslouží tvrdou negativní kritiku. Pokud to tvůrcům půjde nadále tímto způsobem, tak se budu velmi těšit na další pokračování.(23.6.2019)

Inu, tahleta mexická bílá paní nám zabubala vcelku solidně. Bohužel nepřináší v hororovém žánru nic, co bychom už neviděli v podobně koncipovaných snímcích, ale nevadí, koukatelné to rozhodně je, když si člověk odmyslí pičoviny typu procházení domem ZÁSADNĚ bez osvětlení a JEDINĚ šnečím tempem... Oceňuji zejména absenci hodinového rozjezdu, ve kterém se dvakrát pohne záclona, třikrát zavržou dveře, za zvuku přepálenějšího, než zasrané alzácké reklamy, se mihne někde v rohu blíže neidentifikovatelná šmouha a děsivě někomu sjede z postele peřina, přičemž se ozve naprosto nečekané a zlověstné zavrčení, případně dětské zachichotání. Kdepak, tahle Urbanovic legenda o hispánské Polednici je vkusně ochucená slušnou dávkou jalapeños salsy. Sice mírně po expiraci, ale furt splňuje účel. Dneska za 3,5 fazole.(23.6.2019)

Sice celé Wanovo Conjuring univerzum mám hodně rád, ovšem jak Sestru, tak právě letošní Plačící ženu pronásleduje prokletí brakovité šablonovitosti, které zpočátku uvede temný děj, pomalu vykreslující ústředního démona, končící půlhodinovým soubojem dobra (lidští hrdinové) se zprvu zhola nepřemožitelným zlem. A mezitím se neobjeví ani špetka výjimečnosti, která by tenhle horor za chvíli nezahrabala mezi ty polozapomenuté. Těšil jsem se, ale věděl jsem, že se dost možná budu muset spokojit s průměrem. Ovšem stejně jako Valaka bych La Llronu rád uvítal ještě v nějakém dalším dílku.(23.6.2019)