La Llorona: Prokletá žena

The Curse of the Weeping Woman

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2019, 93 min

• darkrobyk

„Slibuji, že budete v bezpečí!" No jistě! Děti jsou neposlušní spratkové, matka husa a strašidlo se zjevuje s takovým randálem, že už snad chybí jen výstřel z děla. Klasický současný nepodařený horor s duchem, kde je, jak trend velí, místo napětí a dusné atmosféry spousta ubohých lekaček, co vyděsí jen malé děti. Vzhledem k tomu, že zdejší přízrak není poltergeist, tak smysl padajícího nádobí ohlašující jeho přítomnost mi uniká... Hvězda za bouři a druhá za místy příjemný vizuál. Jinak mizerné, trapné, nestrašidelné a snadno zapomenutelné. Já věděl, že na tohle do kina rozhodně ne.(6.8.2019)

• woodsman

tak toto bola dost velka sracka od hororu to malo dost daleko velmy slabe a konec totalen nudny a suchy jezis on bude natacat aj v zajati demonov 3 tak to je v prdeli(10.10.2019)

• oveckaoa

Film má 2 pozitiva je to v Conjuring univerzu a hororů z mexické kultury moc není. Bohužel negativ je více v podstatě vše je někde již viděné (bývalý kněz používající nekonvenční metody, démon co nemůže někam vlézt , protože mu v tom něco brání) tudiž originalita padá a ani lekačky a hororové scény tomu nepomůžou jelikož jsou předvidatelné a člověk tam kde je čeká tam jsou. Zaregistroval jsem pouze zhruba 2 scény, které překvapily navíc ke konci se to shazuje tím, že se to snaží být vtipné. 40 procent(18.4.2019)

• Ryuuhei

Už si říkám, kolik těch rozmočených ksichtů tu ještě budeme mít. Copak nestačí Sestra? Všestranně průměrná (zpracováním nadprůměrná) hororovka, kde se člověk párkrát kvalitně lekne, ale už od půlky cítí, že tohle viděl už nejméně 2x a tudíž nesleduje nic nového, ani zásadně obohacující sérii (paradoxně jde o spin-off k V zajetí démonů, což jsem do poslední chvíle vůbec netušil). Z kina jsem odcházel neobohacen a spíš zklamán.(21.4.2019)

Veľmi dobre fungujúce ľakačky, našťastie pre diváka robené niekedy aj za denného svetla. Príbehovo neprináša nič originálne, nič nové, nesie sa v tej línii duchárskych hororov posledných 10 rokov. Conjuring to síce nebol, ale po tej strašidelnej stránke ponúka kvalitný zážitok.(22.4.2019)

Sice celé Wanovo Conjuring univerzum mám hodně rád, ovšem jak Sestru, tak právě letošní Plačící ženu pronásleduje prokletí brakovité šablonovitosti, které zpočátku uvede temný děj, pomalu vykreslující ústředního démona, končící půlhodinovým soubojem dobra (lidští hrdinové) se zprvu zhola nepřemožitelným zlem. A mezitím se neobjeví ani špetka výjimečnosti, která by tenhle horor za chvíli nezahrabala mezi ty polozapomenuté. Těšil jsem se, ale věděl jsem, že se dost možná budu muset spokojit s průměrem. Ovšem stejně jako Valaka bych La Llronu rád uvítal ještě v nějakém dalším dílku.(23.6.2019)

65%(24.7.2019)

Neoriginální průměr. Upřímně doufám, že si Wan pana Chavese ohlídá, když už mu točí Conjuring 3.(5.8.2019)

• Sydonai

Velmě v tomto komickém příběhu o maskovaném padouchovi chyběl Scooby-Doo. Za to palec dolu! 30%(1.8.2019)

• TheSpearCZ

La Llorona bohužel doplácí na tzv. "Conjuring syndrom", čímž mám na mysli, že jak jsou v hlavní roli děti, automaticky víme jak to všechno dopadne a ani tady tomu není jinak. Do toho se to strašně vleče (i přes krátkou stopáž) a hlavně filmu jednoduše chybí základní prvky kvalitní duchařiny - žádná atmosféra, zajímavé lekačky nebo snad nějaký plotwist na konci... ničeho z toho jsem se nedočkal a jedná se tak nejspíše o nejslabší článek celého Conjuring universa, což už samo o sobě něco vypovídá. I Nun se mi teda líbila více. Lepší 2*(8.10.2019)

U nás se malým dětem říká, že když budou zlobit, odnese si je Polednice. To v Mexiku je to truchlící matka, La Llorona, ze které mají strach nejen děti, ale hlavně jejich rodiče. Debutující režisér dokázal vytvořit správně mexickou atmosféru, ať je to, pro filmy z tohoto prostředí, typický oranžový filtr, nebo herecké obsazení, které je, ač americké, podobné obyvatelům tohoto státu. Z tohoto castingu nejvíce, svými výkony, vyčnívali, začínající, dětští herci, ale neztratil se ani můj oblíbenec Raymond Cruz. Určitě je na místě srovnávání s Annabelle. Jak panenka, tak plačící žena jsou charaktery stejného univerza, tady navíc propojené postavou, hranou Tonym Amendolou a ačkoliv jsou si oba filmy velmi podobné, tak na La Lloronu se, z pohledu zajímavosti dívalo lépe. Našlo se tu několik slušných lekaček, které splnily účel, i když byly ony scény předvídatelné, ale vyloženě vyděsit mohli snad jen diváka, zcela neznalého. Příběh nepřišel s ničím novým, naopak to bylo jedno duchařské klišé za druhým, ale přes to se, vzhledem k vyždímanému subžánru, dokážu přenést a vy byste, pro klid na duši, měli také. Ačkoliv je to tedy očekávaný mainstream, cílený na, mnou nenáviděné, teen publikum, které tvoří většinu diváků v kinech, tak je to na stejné úrovni, jako ostatní horory z tohoto filmového vesmíru. Nicméně je potřeba říct, že se NEpřipravíte o skvělý zážitek, pokud se tomuhle vyhnete.(12.10.2019)

Velmi průměrný horor. Není to špatné, ale nic co by člověka zarazilo do sedadel. Dobré lekačky, příběh z mexických legend, ale jakoby ho člověk už viděl tak stokrát. Posledních 20 minut zajímavých, ale do té doby nic moc. 50%(8.6.2019)

Naprostá rutina. Ale ono to vlastně není špatně. Stále je lepší natočit horor, který Vám diváci sice prokouknou po deseti minutách, ale budou u toho nervózní, než zkoušet implementovat nějaká nová pravidla a totálně vyhořet. La Llorona je krátký, intenzivní, většinou dobře fungující horor. Pokud budete koukat sami v noci, bude to logicky fungovat o to lépe. Prokletá žena je rozhodně další solidní kousek do této série. Why not?(4.8.2019)

• figliar

Horor ako každý druhý, držiaci si sa typického vzoru - prekliatie, popieranie, priznanie, exorcizmus. Hysterická matka, ktorá evidentne zanedbáva starostlivosť o vlastné deti a prehliada fyzické zranenia, ak oprotiklad matka trorá to trochu preháňa a zamyká decka v šatníku... Proste stereotyp. Trochu nechápem, čo má tento film spoločný s Conjuringom, okrem kňaza alias Bra'taka z Hviezdnej brány.(22.8.2019)

• helloween93

Mimo hlavní série Conjuring nedokáže tohle hororové universum vyprodukovat kvalitní spin-off. La Llorona je bezpohlavní horor, který neumí ničím překvapit a je brutální nekreativní. Postava černošského detektiva zde vůbec nemá opodstatnění, zajímavou lekačku zde divák bude hledat marně. A spojení s Conjuring universem? Postava kněze (v příběhu La Llorony nehraje nijak významnou roli), kterého posedla panenka Annabelle. 2*(27.8.2019)

Horrory z Conjuring univerza už veľmi silno evokujú pásovú výrobu. Spôsob strašenia ostáva rovnaký, mení sa len bubák čo je zaň zodpovedný. Dostavil sa aj kňaz s exorcizmami, takže sme v kompletnej zostave. Napriek výčitkám z mlátenia prázdnej slamy to ale stále celkom slušne funguje, lepšie ako v prípade Sestry. 6/10(8.9.2019)

Je tam spousta "bububu" scén, na těch je ten film vlastně založený, ale jako celek to moc dobře nedrží. Samotná La Llorona vypadá dobře, hned bych do ní šel, ale v efektivitě vraždění je poněkud impotentní. Zato všichni klaďasové jsou hrdinové až na půdu (doslova), ty by snad nepřepral ani Chuck Norris, natož nějaká ubrečená paní... 60%(16.4.2019)

• Mamlas

Nesnáším amatérské rádoby dokumentární "dramatizace".(19.5.2019)

Po zhlédnutí trailerech jsem cítil, že nás čeká kvalitní horor, který by mohl dopadnout dobře. Pak se objevila zpráva, že film patří do série Conjuring. A nejen, producent James Wan si vybral pro 3 Conjuring režiséra Michaela Chavese, mé očekávání bylo o to větší. Jak to nakonec dopadlo? Jsem spokojen velmi. Mluvím o režisérovi. Myslím že si Wan vybral dobře. Chaves dokáže vytvořit atmosféru bez mrknutí oka. Úžasná kamera!!! Je tam scéna, kdy je atmosférická scéna, natočena na jeden záběr ( bez střihu), to bylo tak perfektní že mi u toho ukápla slza ( radosti ), plus musím pochválit detail, kdy v pravé straně obrazovky, můžeme vidět ve tmě La Lloronu, to bylo dokonalý, tak se mi to líbí. Celý film je výborné natočen, dokonce bych si zkusil tvrdit, a nebojím se to říct, že, režisér Chaves je novodobí Wan! Já vím, asi přeháním, ale jeho řemeslo je úžasný. Co tenhle film strhává dolů, je scénář. Klišé za druhým. Vzít děti na místo činu, je k smíchu. Jsou tam další scény a nemá cenu je jmenovat, vy jste to přece viděly ne? Postavy nějak zajímavé, ale za to vás udrží u obrazovky, protože se chovají dle mého reálně, aspoň někteří. Závěr ale trochu zklamal. Co se týče toho že Chaves natočí Conjuring 3, jsem nadšený, protože řemeslo jak už jsem řekl, má skvělé. Chce to jen lepší scénář, a bude to super. Solidní 3 hvězdy. :)(18.6.2019)

• Bozvav

Šeredná hysterka neunesla násldeky svých činů a teď prudí ostatní. Děcka v pohodě, ale jinak atmosféra stála za houby. Tento typ filmů mne vždy nudil a ani tentokrát se nestalo nic, co by to změnilo. Pokud by si chtěla vzít moje, prosím. Do hodiny ji vrátí neutopené a ještě doplatí. Za mne 40%.(18.9.2019)

• Brooks

Podpriemerný Conjuring výplach s rutinnou stavbou deja a ešte rutinnejším využívaním lakačiek. Hlavný bubák je v podstate ten z The Nun, len sa prezliekol z habitu do svadobných šiat, čo veľa rešpektu rozhodne nevzbudzuje. Chýbajú atmosferickejšie lokácie a poriadne režijné vedenie. Aj audiovizuálne je to o poschodie nižsie než druhá Annabelle a minimálne o dve než Conjuringy.(9.10.2019)