La Llorona: Prokletá žena

The Curse of the Weeping Woman

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2019, 93 min

• darkrobyk

„Slibuji, že budete v bezpečí!" No jistě! Děti jsou neposlušní spratkové, matka husa a strašidlo se zjevuje s takovým randálem, že už snad chybí jen výstřel z děla. Klasický současný nepodařený horor s duchem, kde je, jak trend velí, místo napětí a dusné atmosféry spousta ubohých lekaček, co vyděsí jen malé děti. Vzhledem k tomu, že zdejší přízrak není poltergeist, tak smysl padajícího nádobí ohlašující jeho přítomnost mi uniká... Hvězda za bouři a druhá za místy příjemný vizuál. Jinak mizerné, trapné, nestrašidelné a snadno zapomenutelné. Já věděl, že na tohle do kina rozhodně ne.(6.8.2019)

• Accuphose

Co k tomu napsat, produkce Jamese Wana, čili takové klasické hororové béčko, kde vás nic moc nepřekvapí, ale alespoň to slušně odsejpá... Nic mě tu vysloveně neštvalo a ačkoliv ten námět není bůhví co, všechno víme a vidíme, tak i přesto to mělo nějakou atmosféru, byť je to poplatné tomu, že to vzniklo v Americe a pro Američany... 40%(15.6.2019)

Dobre lakačky ale inak nudné a rozťahsné. 3*(18.6.2019)

• goauld

Tak nevím, ale asi jsem už moc náročný ;-) Možná bych byl z tohoto horroru "u vytržení", pokud by u nás stále běžel socík a podobné snímky bychom vídali jen na pokoutně sehnaných DVDčkách (jako jako kdysi v roce 1985 kdy jsem viděl poprvé Pátera Thomase). Bohužel dneska už sleduji (v podstatě jakékoliv) filmové počiny poněkud jinou optikou a tak spíše očekávám asi "něco víc" než Mexickou variaci na Polednici... Je fakt, že každá kultura má nějakýho toho svého démona, takže dneska padla řada na jižní Ameriku. OK... Babizna vypadala děsivě, tudíž si jednu -star- právem zaslouží. Pak už však není co "vyzdvyhovat". Mamča byla typická američanka, která se nějakou logikou, či hledáním souvislostí nezaobírá... (zkrátka děti mají spáleninu a JÍ stačí, že jedno řekne že -spadlo- a druhý, že neví :-) to je asi jako by si někdo zlomil nohu a vysvětlil to neobratným krájením cibule...třeba), pak je tu "zpochybnování" praktik toho "vymýtače" no a na konec, nevysvětlitelné "zázraky" přírody, kdy jednou venku chčije jak z konve a záhy jako by se nic nedělo... atd. Asi by to chtělo nějakýho novodobýho Licia Fulci ;-)(19.6.2019)

Základ je dobrý, ale opět tuctovka na jakou narazíme ve většině hororů. Líbila se mi návaznost na Conjuring/Annabelle a některé scény byly vážně napínavé. 60-65%(24.6.2019)

• d-nao

Cista tuctovka plna klise. Rodinu terorizuje duch, hned prichadza na scenu cirkev, exorcista, nezmyselne chovanie dcerenky, dosla asi sol, tak dajme okolo domu nejaky iny bordel a babizna sa nedostane zarucene dnu... Nechapem tiez soky v scenari typu- matka musi zobrat decka kdesi uprostred hlbokej noci ku utopencom z rieky a namiesto spanku doma v posteli ich nasackuje do auta? Na spaleniny na rukach staci vysvetlenie ,,spadla som na zem,, a viac nie je problem, no a hlavne vykradacka s amuletom (Evil Dead) mi prisla ako tragikomedia.. Dalo by sa tu pokracovat dookola kde, co, ako okopirovali z inych filmov, ale to je dnesny biznis. Napad hodnotim pritom pozitivne. Mexiko ma plno legiend a skoda len toho skutocne sablonoveho americkeho spracovania odohravajuceho sa nakoniec len v jednom dome. Nic nove sa teda nekona. 2*(28.6.2019)

Další tuctový horor, který chce pouze občas vystrašit a postrádá zásadní logiku děje a scénář také není nic slavného. Bohužel další hřebíček do rakve upadajícího hororového Universa V zajetí démonů, které může zachránit už jen další film s režií Jamese Wanna. Nesmím ale opomenout docela zvládnutý vizual, který ale film nevyzvedne o moc výše. 55%(29.6.2019)

• Baru.Paprcka

dobrej průměr...ideální film na rande, když si holka hraje na drsňačku a tvrdí, že má ráda horory... nejedná se o žádnej slasher, kde lítaj střeva, a nemusíš se tím pádem bát, že ti nableje do klína do popcornu...příbeh a úvod fajn, trochu sem se bála dětí, aby neprovedli to co v Narnii (nazrzlý obtloustlý anglický děti co byli na přes držku a zkazili všechno co mohli, včetně kompletního zážitku z filmu!) ale tady jsou celkem fajn, ani moc nekřičej...celej film jsou doprovázený obstojnýma lekačkama, je tam hezkej link co se prolíná s Annabelle...konec je trošku uspěchanej a zasloužil by si určitě něco víc, ale nebuďme pesimisti a dopřejme mladé generaci prostor pro after movie fun(14.7.2019)

• EternalS

Nuda, klišé, béčko béček, bez špetky nápadu či invence, jede to podle stokrát dokola omleté šablony, milionkrát viděné a pro jistotu ještě jednou zopakované, impotentní, monotónní, tuctové, sterilní, průhledné, absolutně nezáživné, laciné a naprosto zbytečné tisíckrát zrecyklované komerční hovno.(24.7.2019)

• tazkykamen

Instantny horor v prasku so vsetkymi kladmi aj zapormi co k tomu patria, teda praktický k rychlemu utiseniu strasidelneho hladu, bez potreby vynalozeneho usilia sustredit sa, no s absenciou jedinecnej chuti a domacej vyzivnej kvality.(28.7.2019)

• KcarlosK

Slabota. Nic k zapamatování. Chtělo by to svěží vítr do hororových vod.(14.8.2019)

Nic proti ničemu průměrná,klišoidní,tuctová žánrová podívaná. Jako jednohubka postačí a díky stopáži ani neurazí.Nic proti ničemu a další snímek do Wanova universa jest.(18.8.2019)

No, takový tuctový horor...Je tam pár dobrých scén, ale zbytek ničím nepřekvapí...Ke konci to režisér ozvláštnil klipoidním střihem...Jinak si, ale za pár dnů na tento film nevzpomenu...Ale úplný průser to není...Za mě 60%(20.8.2019)

Nebylo to vůbec špatné, jak tvrdí hodnocení. Tohle je přesně příklad filmu, kde obyčejný divák nemůže dát na ČSFD. Já už mám něco nakoukáno a tak někdy ve scénách kde je ticho, asi tušíte že přijde takové to BAF. Ale pro obyčejného diváka, je tenhle film ideální. 57% se mi zdá málo. A výjimečně souhlasím s Verbalem.(7.9.2019)

• Wiceman

Další z řady filmu, točící se kolem Annabelle a Conjuringu. Problém však je, že v tomhle hororu už jsme viděli dříve. A proto asi ani nestraší. Nebudu lhát, trochu jsem v něj doufal aspoň tedy podle traileru. Slabší povahy možná vyděsí, ale ostřílené hororové fanoušky spíše rozesměje. No nic. Celá ta sága kolem rodiny Warrenových (leč zde nevystupují) začíná trochu zavánět a tvůrci by měli přijít s opravdu něčím novým a neortodoxním, jinak to spadne do hlubokých análů hororových filmů. 2 *.(21.9.2019)

Chvála bohu, že už dlouho, předlouho si nevybírám filmy (obzvláště horory) na základě zdejšího hodnocení. Páč bych se z 80% jen díval na nóbl sračky s multimiliardovým rozpočtem a vytuněnými a vyumělkovanými herci. Sice tam není ponurá a děsivá atmosféra, ale zato jsou tam detailně vykresleny charaktery postav a sem tam nějaká dylka ukáže cecky. Ach jo. Ještě jednou chvála Kršna, Šiva a Quetzalcóatl. Takže po dlouhé době jsem konečně viděl film, který má napsáno zcela oprávněně v popisku, že se jedná o horor. Což se tady jen tak nevidí. Děj je přímočarý jak Route 66 a zbytečně neodbíhá k nepodstatným věcem. Herci toho moc nenamluví, což je fajn. Alespoň je menší šance, že vás unudí k smrti zbytečným blábolením. Je tam hodně tmy, vrzání, bouchání, klapání a občas se objeví nějaký ten ňurik, hérnangr nebo dokonce skvílukl. Co se týče lekaček, tak těch je tam fakt randál. Bohužel je většina lehce předvídatelná, ale i tak na mě docela fungovaly. Asi to bude tím, že jsem si podobný horor moc a moc přál. Taxem tomu trochu pomohl. Takže když tedy pominu final fight, který byl dost nepovedený (jinak řečeno na piču), tak nemám filmu nic extra závažného co vytknout. Prostě dost dobrá bubákovina.(9.10.2019)

• Flycon

Promarněná příležitost, jedno klišé za druhým. Ale co mě úplně nejvíc iritovalo byl totální dabing fail. Kterého idiota napadlo obsadit Marcelu Rojíčkovou na Lindu Cardellini ? Příjemně posazený hlas Lindy Cardelliny v české verzi totálně zničený uječeným falsetem M. Rojíčkové. Od začátku filmu jsem byl celý nesvůj a nevěděl proč. Pak mi to došlo ... Holt nemůže být každý Petrem Olivou nebo Jiřím Štěpničkou, ale co prošlo u hloupé afektované Christiny Applegate v Married with children je tady jak kopanec do varlat ...(16.10.2019)

1 3 5 6 7 8 9 následující >>