poster

Potvora

 • Dánsko

  En frygtelig kvinde

 • anglický

  A Horrible Woman

 • Slovensko

  Potvora

Drama

Dánsko, 2017, 86 min

Komentáře uživatelů k filmu (66)

 • POMO
  ****

  Autenticky a precítene, na referenčných situáciách zobrazený typ partnerského vzťahu, ktorý znamená smrť chlapa.(5.2.2018)

 • Enšpígl
  ****

  Bylo mě toho kluka líto, ale jen než započala druhá fáze, protože to už bylo moc i na mě. Natočeno je to velmi realisticky až mám dojem, že Christian věděl až moc dobře o čem píše a točí. Oba hlavní představitelé zahráli velmi věrohodně.(12.7.2018)

 • Marigold
  ****

  Kdybych by dramaturgem filmu, zeptal bych se režiséra, proč do své civilní, téměř improvizačně plynulé a realistické metody vnáší barokní podkres (ten bych pochopil) a dvojí pohled skvělé Amandy Collin do kamery. V té chvíli ten film působí misogynně, když jinak poměrně nejednoznačnou figuru "potvory" banalizuje. Hodně tomu pomáhají dobře odpozorované situace a striktně komorní rámec. Název tomu dává možná až zbytečně jasné vyznění, nerozhodná a nejistá mužská figura do téhle rovnice manipulací vnáší pochyby. Je to příběh dvou lidí, kteří nedokáží být bez sebe, ale už vůbec nedokáží být spolu. Ale taky portrét člověka, pro kterého je dominantní a manipulativní partnerka alespoň nějakou kotvou. Škoda, že tohle zjevně přišlo Tafdrupovi málo, takže přidal laciný "ďábelský" motiv. Odpozorované detaily a všednost ale cením.(11.12.2017)

 • Superpero
  ***

  Spš než potvora by se to mělo jmenovat Podpantoflák.(20.10.2018)

 • emma53
  ****

  Film, který mě psychicky totálně rozhodil a myslím, že nebudu sama. Žel, tohle téma je reálné a jak už se tady píše, každý to možná v životě v nějaké formě zažil. Jistě, že to může být i z té druhé, chlapské strany. Je to hnus a měla jsem chuť tu babu rozsekat na malé kousíčky a hodit rybám. V porovnání s tímhle je film Teorie tygra úsměvná fraška......ale taky výborná, jen jinak laděná.(12.7.2018)

 • choze
  ****

  Sympaticky svižně odvyprávěné drama o jednom ošklivě se vyhrotivším vztahu, přičemž cesta do pekla vede nenápadně vesměs přes každodenní vztahové mikroboje, které pozná asi každý. Naštěstí ne každý chlap je měkký jako Rasmus a ne každá ženská manipulativní buldozer jako Maria. Ačkoli za padoucha je jasně Maria, docela těžko se mi sympatizovalo s Rasmem potom, co všechno si nechal líbit. Kdy by mi partnerka řekla, že jsem ubožák, v tu ránu by byl konec.(21.10.2018)

 • Sarkastic
  *****

  „Chybíš mi, Rasmusi. Nebo jsem to neměla říkat?“ Máloco popisuje nevyrovnaný vztah tak trefně a naléhavě. Ano, někdo film odpálí s tím, že má ryze mužský pohled na věc, Rasmus je slaboch, režisér si nejspíš řeší svůj dřívější vztah atd. Ale to by byla škoda. Tato studie ne až tak ojedinělého vztahu je totiž ohromně zajímavá a chytlavá. Nenápadností manipulátorky (vše začne obědem u rodičů), omotáváním si zamilovaného kolem prstu a jeho přetvářením dle svých představ (změna stravy, interiéru, názorů atd.), falešným ústupem při vzdoru a oplácením ve formě naschválů až k bezcitným slovním útokům (ten opovržlivý výsměch ničí) a „konci“ (amen). Ač je film spíš vážný, často jsem se u něj chápavě smál (ala „já vím, jak ti je“), a to stačí, že člověk zažil na vlastní kůži či ve svém okolí jen hrstku toho, co Rasmus (smutné je, že takhle skončí nejeden z nás, a to více či méně dobrovolně). Vytknul bych jen ty 2 uvědomělé pohledy do kamery, jinak celkem s přehledem 5*. „Já nejsem nebezpečná, nebo snad ano?“ - „Ne.“(28.10.2018)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Umieranie, smrť a pohreb “jedného muža”.(17.11.2018)

 • eLeR
  ****

  Už ten kalendár s fixkami bola riadna paráda. Nuž, ľudia majú kadejaké vzťahy a raz za čas sa nezaškodí pozrieť aj k druhým "do kuchyne". Strašná žena je zaujímavý film, z mojej strany spokojnosť. Ale tú umývačku napĺňal fakt na hovno.(11.1.2019)

 • Flego
  ****

  Názov prejudikuje obsah filmu a tým sa určitým spôsobom prezrádza jeho smerovanie, aj tak si však snímok udržuje vlastné napätie. Že dokáže žena prevrátiť mužovi život a domácnosť je všeobecne známe, v tomto prípade je jasné od počiatku, že Rasmusova priateľka Maria tlačí príliš na pilu. Páčilo sa mi nastavené tempo postupného rozkladu vzťahu, dostávalo sa pod kožu a pomaličky deformovalo ich lásku. Veľavýznamné pohľady hlavnej predstaviteľky do kamery v inkriminovaných scénach dodávajú snímku až démonický význam.(2.9.2018)

 • Chrustyn
  ****

  Pohled na víceméně "normální" vztah muže a ženy, který ukazuje to, jak nás ty potvory přetváří k obrazu svému a občas si to uvědomíme, když už je pozdě,(12.8.2018)

 • poz3n
  ****

  Zajímalo vás někdy, jak by vypadalo 500 dní se Summer, když by je natočil dánský režisér pod zcela pod povrchem zakořeněným vlivem Dogma 95? Zkuste Potvoru. Precizně odpozorovaný a roztomile podvratný tutorial pro (ne)šťastný vztah. I když je to vlastně film docela dost vážný, nemohl jsem se přestat skoro celou dobu smát. Těch momentů, které v nějakém vztahu zažil skoro asi každý z nás je v Potvoře požehnaně a právě asi díky tomu mě film i emočně zaháknul a zajímal. 8/10(10.5.2018)

 • Stoka
  ***

  Taky se přiznám, že jsem čekal trochu více a to hlavně mezi hlavními hrdiny. Jinak film účel rozhodně splnil. O čem film vlastně je? Myslím, že tady je to jasný. Marie (potvora) je manipulátorka, se kterou bude hoch svádět ''souboj'' o svojí vlastní identitu (aby vlastně pochopil čím a kdo je). Rasmus je velmi ovlivnitelný, neukotvený a možná ještě na vztah nepřipravený, co já vím.....vím ale jistě, že bude muset bojovat o své důstojné místo jak v životě, tak i doma. Ať už udělá Rasmus cokoliv, všechno je pro ni špatně. Nemá prostor, přemýšlí o sobě jestli není v něm něco špatně, je nejistý - zkratka je v prdeli. Ale vesměs (hlavně v závěru) si za to může sám. Musíme si říct, že ustupování ve vztahu má své hranice. Jsem rád, že tohle doma nemám, protože jinak bych to musel poslat do piče.(14.7.2018)

 • rikitiki
  ***

  Takhle to dopadne, milé děti, když vezme do ruky kameru zhrzený chlap. Intimní vztahové drama je pojednáno jednoznačně subjektivně s misogyním pohledem na všechny ženy, nejenom na manipulativní hlavní hrdinku. Zatímco mužská zábava je trochu dětinské kamarádství, partičku bavících se žen ukazuje film jako klubko upištěných slepic, které muže potřebují jen k tomu, aby se jim vysmály poté, co od nich získají zajištění. Pak je ještě rafinovaně trápí tím, že po nich chtějí tak šílené věci, jako občas pohlídat děti. Všechny ženy jsou tady zlé karikatury. ___ Byla to zábava, s dobrými a přirozenými hereckými výkony, ale režisér má evidentně problém.(9.5.2018)

 • claudel
  ****

  Velmi zajímavá vztahovka z Dánska, která asi úplně nenechá většinu diváků a divaček chladnými. Mně celou dobu vrtalo hlavou jaký bude mužský a ženský pohled na tento film. Aniž bych chtěl stranit jedné nebo druhé straně, přišlo mi to až moc nevyvážené, protože málokdo mohl fandit Marii. Nicméně uvědomil jsem si, že tady nešlo o to nahlížet na vztah dvou lidí, který si projde klasickými stádii od krásných počátků po kritické fáze, ale o to, jak paní dominantní potká pana submisivního. Možná by bylo přínosné sledovat paralelně jiný vztah, kde by se role prohodily. Ale i tak jsem spokojený, určitě jde o film, který může vyvolat podnětnou diskusi mezi filmovými fanoušky.(5.1.2019)

 • 6thSun
  ****

  Působivá sonda do hlubin toxického vztahu, člověk je rád, že se ho to pro jednou netýká (ale stejně mu je úzko, páč přesně ví, která bije). Jen ty pohledy do kamery - potažmo do objektivu fotícího téma na plakát - jsou zhola zbytečné a hází to trochu do jiného žánru.(3.7.2018)

 • ambron
  ****

  Potvora jedna, tomu neborákovi predala cédečko Nirvany.(22.7.2018)

 • Special One
  **

  Prej Potvora. Debil to byl. Frajerka se nasáčkuje k debilovi, vyhází mu všechny věci a místo toho, aby jí debil chytnul za kozy a pověsil do průvanu, tak jí naprcá a udělá dalšího debila. Já neřikám, prdel měla dobrou, ale rozesrat si kvůli tomu život?(3.9.2018)

 • dom156
  **

  Ach Rasmusi, Rasmusi. Dokázal jsem s hlavním hrdinou soucítit v těžkých momentech jeho vztahu. Byl jsem rozhořčen, jak může někdo s někým takto manipulovat. Bohužel jsem žádné poselství nezachytil a když to beru zpětně, koukání na tento film je solidní ztrátou času. Filmů s podobnou tématikou je hromada a i v lepších verzích než je tato.(9.10.2018)

 • PP66
  ***

  Čekal jsem trochu více - film, který byl bez šťávy jako hlavní hrdina, a proto mu kudlanka postupně ukousla koule - opakované téma, i u nás např. v Teorii tygra(21.4.2018)

<< předchozí 1 2 3 4
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace