poster

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

 • USA

  Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

 • Slovensko

  Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

 • Velká Británie

  Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

 • Kanada

  Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

 • Austrálie

  Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

 • Nový Zéland

  Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2019, 134 min

Komentáře uživatelů k filmu (346)

 • POMO
  **

  Se sérií Rychle a zběsile to má společné pouze ústrední duo. Chce se to připomínat M:I, ale nejvíce to připomíná G.I.Joe. A zachraňuje to pouze pohádková Moana, i když v podstatně hloupějším podání, paradoxně pro starší publikum. Vtipné tak z deseti procent, buddy chemie mezi ústřední dvojkou bídná (první setkání ve skleněném kanclu WTF?), akční scéna zajímavá pouze ta poslední.(26.8.2019)

 • verbal
  **

  Hopsnšó je zase přesně takový ten pompézně natočený, ovšem zcela impotentní, sterilní, zubokazný a obezitu způsobující akčňák, totálně bez jakékoliv invence nebo výraznějších vyfikundací či tumorů. Prostě nenápaditá tuna tisíckrát viděných anemických holyúdských klišovitých sraček narychlo pomletých do filmburgru spolu s obvyklou gigadávkou dávivých rodinných hovnot zcela v souladu s celou sérií Rychle, ty debile. Nyní navíc, v časech, kdy degenerující mentálové xmrti rádi ožužlávají jen slaboduchá leporela pro dyslektiky, bylo rozhodně přínosné pokračování apgrejdovat o nějakého toho Supernegra, aby se prasátko pořádně nažralo. Počítám, že s takovou bude v devítce pan Nafta rovnou řídit Bamblbýho. Charizmatický a jako vždy strojově přesný Diris Leba to sice rozhodně trošku povznesl, avšak jinak prostě jen ultrasuchý Jasoň dvě hodiny nijak zvlášť vtipně dráždí Rampu MekSteroida, na což Superanabolon jako obvykle reaguje tím svým správňácky mentorujícím downím gogokukučem typu „Pijte hodně mléka, vy malí tlustí zmrdi, a pomáhejte slabším a štíhlejším, protože tak je to správné, americké a protože jinak nikdy nebudete jako já. Chceš si sáhnout na bicáky, chlapečku?“, do čehož na pozadí sice efektně, avšak tupě a účelově havarují všemožné druhy dopravních prostředků a vybuchují jaderné elektrárny. Jakž takž držící dementní slepenec kýčovitého vtipkování a šrotování pak naprosto pohřbili Jasoňovou znovu nalezenou „přenádhernou“ sestřičkou Fionou, speciální jednotkářkou, která vypadá, jako by někdo zkřížil irského setra a kedluben a bije se jako opilá štětka v gejklubu, nicméně i tak ji Dz Skála zatouží povozit na anaboliky povislé jitrnici, což samozřejmě vede k řadě z jiných filmů vykradených a jakože děsně kokotmických situací, a hlavně megatrapnou partičkou polynézských ragbyových otyloňů, vedených pevnou tlustou rukou oslizlé samojské matrony Mamy Kami. Tam už k totálnímu fekálu fuckt chyběl jen na pozadí šišlající Ibrahim Maiga !(4.8.2019)

 • Lima
  *

  Mám pocit jenom já, že áčková popkornová kinematografie je čím dál dementnější? Čest vyjímkám, jako je Christopher Nolan, kteří mají laťku posazenou vysoko a nehodlají slevit. Na opačným pólu je tenhle příšernej provar, z pera jak pětiletých kluků, počínaje jalovým humorem, nulovou chemií mezi hlavními aktéry, konče asi pětitisící variantou na ukradený celoplanetárně smrtící virus (už zase?) a upgradovaným lidským terminátorem, který sem zavítal z jiného žánru, z nějaké sci-fi Asylum produkce. A jako vrchol všeho shovívavý trpný úsměv vzbuzující Ryan Reynolds a s ním tajdrlík Kevin Hart. V celým kině se nikdo nesmál, nikdo, i když vám tvůrci mlátili svoje džouky o ksicht jak smradlavý fusekle a řvali u toho: „Směj se, vždyť je to vtipný!!!“. Tak sorry, scenárističtí impotenti, jak se fakt nebavil.(7.8.2019)

 • Tom Hardy
  ***

  Hra na osmdesátky, kde ovšem akce nevychází z hrdinů, rány nebolí, nikdo není opravdu v háji a vůbec tomu chybí taková ta přirozená špinavost, díky níž chtěl Riggs spáchat sebevraždu, McClane putoval z průseru do průseru, Joe Hallenback spal v autě s veverkou a Tango s Cashem poznali radosti vězení. Dwayne Johnson je známý tím, že chce točit příjemné filmy pro celou rodinu, vytvářet pouťové atrakce, které své návštěvníky mají primárně pobavit. Nic proti tomu, ale vytrácí se z výsledku jakákoli obava o postavy i napětí přirozeně pramenící z toho "jak asi situace dopadne". Na Hobbs a Shaw je to vidět o to víc, že už sama série RaZ je hrozně přepálená, ale pořád se v ní akce tak nějak snaží alespoň řádově vycházet z reality (respektive působí proveditelně), kdežto v tomhle případě už se jede na té nejvíc cheesy vlně Brosnanových bondovek. Svým způsobem je to asi správný protipól všem těm akčňákům poslední doby, které berou žánr hrozně vážně (viz série M:I, případně i poslední bondovky s Craigem), ale tak nějak mě to mrzí u filmu, kde jsou před kamerou dva opravdu schopní borci a k tomu jim záda hlídá jeden z autorů Johna Wicka. Navzdory takové konstalaci tu není nic pořádně fyzického ani choreograficky ohromujícího (rozhodně ne bez vydatného zásahu digitálních triků). A když už se ta snaha o poctivý fight objeví (ulička s detektorem obličeje, Kirby vs Johnson), Leitch nepochopitelně zběsile zoomuje a stříhá tam, kde by se Wick v dlouhém celku teprve zahříval. Jako nenáročný skorokomiksový výplach je to víceméně ok, ale v rámci RaZ série spíš zklamání. I to špičkování tu nefunguje tak pěkně, jako v osmičce. Ale Hobbs a Shaw se ani nesnaží tvářit, že něco promýšlí. Prostě ve velkém chrlí na diváka tunu pozlátek a ono se vždy nějaké chytne. V takovém mumraji pak snadno zapadne i to, že Statham a Kirby, ač je dělí ve skutečnosti 21 let, jsou podle flashabcků filmu údajně tak rok/dva od sebe.(5.8.2019)

 • Matty
  ****

  Největší letošní guilty pleasure díky důmyslnému využívání paralelního střihu (dualita úvodní sekvence mi připomněla Hitchcockovy Cizince ve vlaku), Vanesse Kirby a citování Nietzscheho. Dvojnásob zábavným se film stává, když si všímáte, jak reflektuje kariérní vývoj a mediální image obou protagonistů. Johnson jako samojský válečník, který svým charismatem hned každého okouzlí, Statham jako elegantní britský kriminálník, který si kdysi střihl jednu prácičku v Itálii... V kontextu proměn akčního žánru je Hobbs a Shaw příznačný jednak výraznou ženskou hrdinkou, jednak tím, jak se blíží komiksovým týmovkám. Elba hraje padoucha, který má hi-tech hračičky jako Iron Man a sám sebe označuje za černého Supermana, Johnson a Statham jsou v podstatě nezničitelní superhrdinové. Úspěch je ovšem dosažitelný pouze při spolupráci, ne individuálně. Díky důrazu na rodinné vztahy, který tvůrci do filmu přenesli z předchozích dílů Rychle a zběsile, tahle hra na sentimentální notu v kontrastu s bombastickou akcí nepůsobí falešně. Naopak zajišťuje, že si za všemi těmi vybuchujícími továrnami, létajícími auty a dalšími řemeslně precizně zvládnutými over the top situacemi uvědomujete srozumitelné lidské emoce a hodnoty, s nimiž se lze ztotožnit. Z hlediska historie žánru (a filmové reprezentace maskulinity) jde tak o podnětný mix tupě přímočaré hypermaskulinní osmdesátkové akce, devadesátkového sebeironického postmodernismu a rodinně orientovaných komiksových blockbusterů. 80%(5.8.2019)

 • Cervenak
  ***

  Úprimne povedané, bohvieako ma to nebavilo. Stathama aj Johnsona mám rád, ale v tomto filme sú nakoniec tými najmenej zaujímavými postavami - v akcii sú v pohode, ale medzitým sa rozprávajú iba "hláškami", z ktorých mi v celom filme pripadali vtipné možno tak tri (ale na žiadnu si už nespomeniem). Asi by sa mi viac páčilo, keby tam súperili len Vanessa Kirby a Idris Elba, k tomu tie prekvapivé cameá a odstrihnúť celý idiotský záver s vrtuľníkom... Riadne diely Rýchlo a zbesilo sú o tri levely zábavnejšie filmy. Toto tak 5/10 a druhýkrát si to už nepozriem.(7.8.2019)

 • Enšpígl
  ***

  David Leitch je určitě bourák co dokázal skvěle nakopnout svou kariéru a obávám se, že svým debutem (JW) navždy překonal sám sebe a odsoudil se k honění za vlastním ocasem. Tady ta akční pecka má samozřejmě spousty akce, některá je povedená více, v podstatě všechna akce ve který jsou využity kola má velmi dobrý parametry, s fighty je to už horší, protože co to je píčovinu zoomovat fighty na půlku osoby a zrovna u Davida bych takovou školáckou chybu nečekal. Když se střílí ničemu to nevadí, ale ani to nějak neoslňuje. Největší problém však vidím v humorné složce, protože Dwayne a Jason mezi sebou moc chemie nemají, takže když se tam docela často vzájemně stírají, působí to hrozně strojeně. Navíc ten Jasonův jeden obličej na celý film, vlastně na celou jeho filmagrafii to je taky něco. Oba mají můj respekt za to kam to v továrně na sny dotáhli a určitě je vnímám jako akční hvězdy, možná první od dob dua Arnie + Sly, který to dotáhli z hovna do akčních áček. Idris je oba přejel v herectví o celý Rusko. Docela je škoda, že ženský element nevyužili k většímu flirtingu mohlo to mít víc zábavně sexy kouličky. Nicméně je léto, film sice nemá vyjsnaněí zda je vážně akční nebo komediálně akční, ale akční je určitě, to zase jo.(31.7.2019)

 • T2
  ****

  Rozpočet $200miliónovTržby USA $147,701,255 Tržby Celosvetovo $588,901,255Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Akcia delikátna, tam to sype, tam je David Leitch doma ale chýba mu tam lepšia pôda pod nohami, lebo všetko stojí len na akcii a na heftoch ale po hodine to už príde dokola dosť také samoúčelné. Troška na škodu je že čierny superman Idris Elba tam nemá lepší priestor na vývoj, lebo vždy tam len nabehne všetko rozbije, dá im na držku a zmizne. Našťastie dosť tomu pomáha pri tej nevyváženosti Vanessa Kirby, tá to tam priam rozžiari pri tých dvoch kolohnátoch. Ako taký letný akčný popcorňák fajn. Ryan Reynolds tu je zas taký zbytočný, skôr Kevin Hart ktorý sa tam objaví len na moment pobaví. /videl v kine: 75%/(4.8.2019)

 • MrHlad
  ****

  Co jsem čekal, to jsem dostal. Hobbs a Shaw jsou velkolepá akční podívaná, ve které realita nemá co dělat a čím víc se blíží ke svému konci, tím výpravnější, šílenější a větší to je. A vzhledem k tomu, že elektrárna tu vybuchne už někdy v sedmdesáté minutě, asi máte představu, jak to vypadá na konci. Leitch přistoupil ke spin-offu Rychle a zběsile jako k moderní adrenalinem narvané adrenalinové bondovce, ale na rozdíl třeba od xXx to funguje skvěle. Statham a Rock jsou super jak v akčních scénách, tak i v momentech, kdy do sebe vzájemně ryjí, Elba se u záporáka taky vyřádil a Vanessa Kirby tu je nejen sexy, zvládá však s hrdiny držet krok i v akčních scénách. Mrzí mě jen jedna věc. Hobbs a Shaw nevyužili možnosti být výrazně jiní než série, ze které vzešli. Doufal jsem, že se urvou ze řetězu mnohem víc a že zmizí taková ta už pár let marná snaha tvářit se vážně a seriózně, jak to vídáme u Vina Diesela. Hobbs se Shawem mají na to, aby měli vlastní tvář a vykročili lehce jiným směrem. Napoprvé se toho ale trošku báli a když už to dělali, tak malinko neobratně. Na druhou stranu i proto doufám, že dostanou minimálně ještě jednu šanci.(31.7.2019)

 • DaViD´82
  ***

  Spin-off, který mohl udělat úkrok stranou a celou sérii z přepálených CGI eskapád, kde se mrhá nesporným testasteronovým potenciálem, "uzemnit" v méně přepálené poctivé chlapácké akci, kde by se špičkovala ústřední dvojice, která má mezi sebou funkční "dude bro" chemii. Vyloženě se nabízel blockbusterový jakože Tango a Cash. Výsledkem je ovšem biják s kyborgy, transformers motorkami, programovatelnými viry, ještě přepálenějšími "zelené plátno to za Rocka se Stathamem jistí" scénami, Spectre/Hydrou a přepálenou stopáží. Tohle je trojka G.I. Joe více než co jiného. A navrch dvojice, kterou tvůrci nechají škorpit se v jedné "mám větší koule než ty" poloze celý film čili, ať již je to zpočátku (infantilně) vtipné jak chce, tak se to během více než dvou hodin spolehlivě přejí. Přesto to má několik solidních momentů, pár náběhů na guilty pleasure scény a především v první polovině to odsýpá. Než se to dobře na hodinu zazdí v Rusku a na Samoe.(6.8.2019)

 • KarelR
  ****

  Jednou za čas se objeví film, jehož trailery ani na vteřinu nelhaly. A správně jste uhodli, že právě do téhle škatulky patří Hobbs a Shaw. Spin-off autařské ságy se tvářil jako velká popcornová jízda, která naplno zužitkuje Rocka i Stahama. A přestože mám výhrady k poslední třetině, v níž se trochu vytratí „sense of fun“ (a úplně tu zblbne počasí), dění v Londýně a na Ukrajině je tak našlapané, že z toho oči přecházejí. Ono se urážení hlavního dua vážně dá roztáhnout na dvě hodiny, a když ho proložíte tunou přepálené akce, svůdnou Vanessou Kirby a zarputilým Idrisem Elbou, vypadne vám z toho chlapácká blbina par excellence. Teď už jen zbývá vydělat na dvojku, do které mám hned několik zajímavých nápadů…(1.8.2019)

 • Superpero
  ****

  Takhle by to šlo. Hyper přestřelenou akci si dokážu užít mnohem víc, když jsou v hlavní roli dva největší drsňáci dnešní doby a hlavně když si to ze sebe dělá i srandu. Je to fakt osvěžující po Vinu Dieselovi, kterej byl furt vážnej jak hovno. Nebránil bych se dalšímu nášupu.(3.8.2019)

 • tron
  ****

  „Z Moskvy na Samou sa dosť blbo zháňa priamy let.“ Tento film nespasí svet, nevynájde liek na rakovinu a pravdepodobne ani nezabráni umieraniu šteniatok. No je to neskutočná pecka. Na začiatok však musím povedať jednu vec – séria Rýchlo a zbesilo ma nebaví (najviac sa mi páčila jednotka a trojka, čiže diely, ktoré sa okrem mňa nikomu inému nepáčili) a nechápal som, prečo v osmičke všetci ospevujú údajne neskutočne vtipnú chémiu medzi The Rockom a Stathamom. Mne pripadala útrpná a trápna. Keď som sa ale pustil do ich spoločného spin-offu, zostal som ako obarený. K*rva, to je úvod! A viete čo? Ten úvod trvá hodinu!! Tá sa vôbec nezastaví (dokonca aj v neakčných scénach je to strašne svižné a zbesilé a má to skvelý soundtrack), má neskutočné tempo a švih, medzi postavami to iskrí ako šialené, dialógy a hlášky sú skvelé, cameá tiež a dokonca aj inokedy mátožný Terminátor Idris Elba sa ukazuje predsa len v tom lepšom svetle. Potom, na Ukrajine, sa to TROŠKA spomalí, ale stále to odsýpa (sken oka). Finále na Samoe je možno troška zvláštny nápad, ale tak na druhej strane zas prečo nie, v koľkých iných filmoch toto uvidíte? Cameá potešili (aj keď ja by som asi hovoril skôr o „menších rolách“). A tú megageniálnu motorku radšej ani nekomentujem, lebo by som sa roztiekol od šťastia.(3.10.2019)

 • Toren
  ****

  8/10. Hrozná, ale fakt hrozná hovadina. Jenže... extrémně zábavná. A pokud vám to nevadí, tak si to fakt užijete. Špičkování dvou perfektně zvolených protipólů funguje na jedničku a svou komediálností zastiňují veškerou (velmi pompézní a přestřelenou) akci, která je naopak krapet sterilní a zcela očekávaně totálně nelogická. Naštěstí to celkově šlape jak dobře promazaná kára a svou pitomost si snímek uvědomuje už od první scény. Škoda vážnějšího konce. Jinak parádní bezmyšlenkovitý blockbuster. A má to boží camea! Více: https://www.youtube.com/watch?v=N4ut_I6wVAQ&feature=youtu.be(5.8.2019)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Série Fast and Furious se od 5 dílů pohybuje vždy na pomezí 4 až 5 hvězd, ale tohle je průser jak sviňě, kde nefunguje vůbec nic. The Rock a Statham měli spolu vynikající chemii, ale zde se kouzlo vytrácí a veškerý rozhovor působí uměle, nepřirozeně a nasílu. U FF se v každém díle objeví minimálně jedna akční scéna, při které si divák zařve a kouká s otevřenou pusou dokořán na něco, co ještě nikdy v životě neviděl, ale zde všechny akční scény divák prozívá, protože ani jedna není zajímavá, efekty jsou spíš průměrné a hlavně je to překvapivě docela nuda. Idris Elba jako Cyborg záporák hrozný a motorka, která jezdí bez řidiče je už na mě moc. Vůbec mě to nebavilo, nefungoval na mě humor i samotná akce mi přišla umělá, zřejmě jsem z toho už vyrostl. Trošku to zachraňuje sexy Vanessa Kirby, ale jinak nemám, co chválit. Nejhorší díl série, kde jsem poprvé vyhlížel hodinky. 50%(8.8.2019)

 • H34D
  ***

  Tak tady jsem se těšil hodně a o to jsem byl zklamanější. Ach ta očekávání! Film nemá téměř nic společného se sérii Rychle a zběsile, to by samozřejmě nevadilo, ovšem ani ta chemie mezi panem Skálou a panem Stathamem příliš nefunguje. Je nucená, krkolomná, celkově mě mrzí, že na film sedí dost přívlastek stupidní a zbytečný. Série Rychle a zběsile se počínaje pátým dílem začínala tříbit nejen v excelentní akci a charismatické postavy, ale i zápletky, které ve svém humoru a nadsázce dokázali onu stupiditu bravurně skrýt. Ta hranice je tenká a Hobbs a Shaw přes ní přepadli jak prase na porážce... Tak aspoň, že to nebyla vyloženě nuda. 6/10(2.10.2019)

 • choze
  ***

  Konečně jsem dostal Rychle a zběsile bez Diesela - RaZ pro mě totiž začíná pětkou. Hobbs a Shaw vyměňují týmovku za snad ještě vděčnější buddy movie (ten subžánr miluju), navíc postavené na dvojici největších sympaťáků, kteří kdy sérií prošli. Jejich špičkování stejně jako v osmičce baví, Vanessa Kirby v tom s nimi bez problému drží krok (příště by se klidně mohla trhnout ona), akce je hodně a kromě obligátního Londýna a Ruska se podíváme i na neokoukanou Samou. Škoda je, že vám bude úžasně jedno, jak to celé dopadne, a že i když autohoničky mají svoje momenty (a ta závěrečná na útesu je správně zábavně absurdní), bitky jsou nevýrazné až běda, což zrovna u Leitche překvapí. A když už se to obešlo bez Diesela, mohlo se to obejít i bez jeho canců o důležitosti rodiny. Nezaujal ani sci-fi záporák a kamaráčoftská camea (nevtipní Reynolds s Hartem) spíš otravovala. Takže za mě to spíš než parádní jízda byla ucházející, v lecčems sympatická projížďka, na kterou ale nebudu spěchat podruhé.(1.8.2019)

 • Psema
  ***

  Asi jako vzít Mission: Impossible a zabalit ji do celofánu marvelovky. Koukatelné (obzvlášť na Leitche s jeho neschopností koherentně vyprávět), ale vlastně strašně smutné při uvědomění si, že tenhle líný shluk pixelů, dementní zápletky a siláckých dialogů z kanálu je teď považován za akční standard a letní zábavu. No stakes, no drama, no tension. A to je i na akční kravinu prostě blbě. A Dwayne by se fakt neměl ocucávat před kamerou. Bizár.(1.8.2019)

 • Gilmour93
  ***

  V podstatě se z toho stala komiksová týmovka, ve které se čeká, až superhrdina položí vítěznou pětku (míčem je černý Superman i Shawova sestra). Oceňuji, že se jakž takž podařilo vypořádat s Torettovým syndromem rodinných hodnot a špičkování mezi dvěma kohouty na akčním smetišti mělo ty správné buddy movie parametry. Že jsou tady ale i diváci, které spíš než cheesy přepálenost s lobotomickým pozadím zajímá staromódní akce, při které se o hrdiny můžou bát, to v posledních letech producenty blockbusterů příliš netankuje. Vidět to Newton, přál by si, aby mu na hlavu spadla celá jabloň..(19.8.2019)

 • 3DD!3
  *****

  Extrémně zábavná, akcí narvaná jízda se zapnutým nitrem. Béčková zápletka prodchnutá přehnanými akčními scénami, s na míru ušitým virem a osamělým záporákem, na kterého platí pouze staré dobré kamarádství a rodina v téhle sérii nepřekvapí. Diesel style. Leitch si je oné béčkovitosti vědom, ale o to víc ji popotahuje za cecík a dojí všechny ty absurdnosti s maximálním GE. Přesně soustružené stěry Stathama a Johnsona jako by přichvátaly přímo z osmdesátek. Kinetická a přehledná akce ctí starou školu i když je vyupgradovaná jako Idris Elba, který si černého Supermana zahrál s neuvěřitelnou chutí. Uteče to jako voda, proskotačíme se skvělými lokacemi a camea jsou třešničkou na dortu. Vanessa Kirby má šmrnc a celé si to v závěru velmi sebevědomě říká o pokračování. Za mě mu ho dejme. ... se jim roztaví vnitřnosti. Už je jí devět, je připravená tyhle věci slyšet.(31.7.2019)

 • Kaka
  **

  Uřvaná, přepálená a humpolácká akčňárna s digitálním finále a režisérem, který nezvládl velký film. Je až s podivem, že akčnění vlastně ani moc nešlape, protože taková Atomic Blonde byla scénáristicky možná až příliš zamotaná a to jí sráželo ve finále vaz, čím ale vynikala, byla doslova kulervoucí akce. Tady bylo potenciálu nekonečno, když jsou na scéně dvoumetrová hora svalů a vyrýsovaný frajer ovládající všechna možná bojová umění. Kam se tedy poděl Leitchův typický rukopis je velká záhada. Daleko zajímavější byl Elba, bohužel s plochou dráhou svého charakteru. Kirby OK. Na začátku to celé ještě vypadá slušně, honička Londýnem velmi OK. Východ už je ale slabší a akční Samoa to definitivně pochovává. Svojí fanouškovskou základnu si to asi najde a to i přesto, že chybí hlavní tahák série v podobě Vina Diesela, ale podstatně raději budu příště sledovat dvacátý patý díl, kde jsou všechny key persony spolu.(4.8.2019)

 • castor
  ***

  Další z příspěvků „tak trochu přes čáru“, přesto to David „sakra v kurzu“ Leitch (John Wick) tak nějak ukočíroval. Ze špičkového řemesla nelegálních pouličních honiček série Rychle a zběsile je dnes totálně přepálená záležitost, jinak je ale zase v sázce osud planety a kupí se jedno žánrové klišé za druhým. I řada nelogičností. Vše ale zakrývá výborně natočená akce (opět samozřejmě ignorující fyzikální zákony), které je tolik, že divák odpustí to mnohé okolo. Obzvlášť když má na plátně dva charismatické řízky, kteří se nejprve nenávidí, pak se mile dobírají a v závěru se už plácají po ramenou. Sestra jednoho z těchhle plešounů se nechala nakazit vnitřnosti tavící látkou, rodina bude hrát podstatnou roli i u druhého z hrdinů. Potenciál byl asi ještě větší, ale buďme rádi za tuhle uřvanou show, která má výtečnou honičku v Londýně a slabší výlet na Východ i na Samou. Uvolněná atmosféra, skvělá práce kaskadérů i zbytečné digitální hrátky. A Vanessa Kirby je kus. Tři až čtyři hvězdy.(24.9.2019)

 • Spiker01
  *****

  Mísí se ve mně dva pohledy, jak na daný film pohlížet. Na jednu stranu příliš nefandím spin-offům a hlavní série je pro mě už poměrně vyčpělá značka a devítku s příliš velkým nadšením nevyhlížím. Na tu druhou jsem se na Hobbs & Shaw těšil fakt hodně a to hlavně kvůli prvotřídnímu castingu (kdy vzali dvě nejoblíbenější nové postavy a šoupli je k sobě), kterému nakonec chyběl snad jen ten Keanu Reeves a samozřejmě také kvůli Davidu Leitchovi, jehož (nejen já) považuji za jednoho z nejlepších akčních režisérů současnosti. Jeho angažmá se pochopitelně potvrdilo jako geniální tah a já už fakt nechápu, kde dlouhodobý scénárista série, Chris Morgan, na ty nápady pořád chodí (i když mu tentokrát vypomáhal Drew Pearce). Typicky je káždému po traileru jasné, že se jedná o tradiční buddy movie, ač na pohled vymírající žánr, Statham s the Rockem mu dávají zavzpomínat na zlaté časy a vesměs jsem si jejich špičkování vychutnával (až na první setkání, kde je těch muskulaturních hlášek přece jen až moc). K tomu dostali k ruce ještě mojí velkou oblíbenkyni Vanessu Kirby, jež se myslím po M.I. naplno kvalifikovala v akčních rolích a v dalším Batmanovi bude taktéž skvělá. A tentokrát nesmím zapomenout ani na záporáka, totiž Idrise "Black Supermana" Elbu, který to má s vybíráním rolí tak napůl, ale tady si to opravdu užívá a ne nadarmo se říká, že ti nejlepší herci jsou z Britských ostrovů (nechybí ani Helen Mirren). Připočtěme k tomu ještě pár nečekaných cameií a vyleze nám z toho výborně natočený akční nářez pro kluky každého věku, který je na kino jako dělaný a věřím, že za pár let se už do kina budeme vláčet jen na tyhle blockbustery a na zbytek koukat ve VoD službách. Škoda, že ten Lukův brácha to nestihl včas. Dvojku chci za 2 roky...9/10(31.7.2019)

 • Davies182
  ***

  Tak dobře, vezměme to dejme tomu tak, že na tyhle überpřepálený hovadiny teda ještě NEJSEM tak starej (páč to by bylo smutný), ALE prostě mě občas dokážou solidně vyčerpat. Už zase mi tam s přibývající stopáží a nabobtnávajícíma akčníma scénama vadí ty CGI atrakce, až příliš okatě ignorující jakýkoliv fyzikální zákony. Jasně. Já vim, že je to schválně. Je mi jasný, že to je esence těch filmů. Jen to prostě s klidným srdcem nedokážu strávit. A čím je to delší, tím víc mi to mozek nebere. Den, kdy se z Rychle a zběsile stal klon Transformers a horších DC-čkovek, se holt do mýho povědomí zlatým písmem nezapíše, no. To nitro a ryzí závody mi tam fakt chyběj, furt asi nejsem schopnej se přes to přenýst... Přejmenujte už tu frančízu konečně.(5.8.2019)

 • Wacoslav1
  ***

  Ale jo nakonec to dopadlo docela ok. Sice by měl někdo tady přidat i žánr sci-fi, protože jestli poslední díly Fuck And Fekalious byly kulantně řečeno, přehnaný, tak to ještě nebylo vůbec nic. Co je, ale fajn, že tohle není tak ostudně infantilní jako třeba poslední díl výše zmíněné série. Žádnej otravnej Vin Diesel žádný stupidní kecy o rodině a tak se to dá docela v pohodě vydržet. I když se pořád nemůžu zbavit dojmu, že ve srovnání například s Posledním Rambem platí, že méně je někdy více a fanouškem těhlech novodobých akčních šíleností už se na stará kolena fakt nestanu, ale Rock se Stathamem jsou aspoň uvěřitelní, takže proč ne.60%(30.9.2019)

 • Shakers
  *****

  Mission Impossible 2 s trochou korením G.I. Joe v obale od tvorcov, čo ohýbajú fyzikálne zákony v sérii rýchlo a zbesilo. Séria rýchlo a zbesilo už dávno nie je tým čím bývala, od piateho dielu keď prišiel na palubu Rock sa séria pretransformovala na akčný film a tento spin-off je toho jasným dôkazom. Kto čakal niečo iné, tak ten musí byť dobre vedľa, pretože tu ani trailery neklamali. Ja som spokojný. Dostal som čo som očakával, medzi a Stathamom a Rockom to vždy iskrilo a po tomto filme je jasne, aké veľké prínosy sú tieto mena pre ságu Fast & Furious. Príbeh je podobný MI2 ale o to tak ani nejde. Aj bez Torreta je tento film rýchly a zbesilý, plný testosteronu a výbuchov a to je to o čo tu kráča. Akcia a humor je dotiahnu takmer k dokonalosti a tým pádom je o kráľovskú jazdu postarané. Bavili ma herci (nie len Jason a Dwayne, ale aj Vanessa a Idris), bavila ma (prepálená dobre natočená) akcia, bavili ma camea a obzvlášť plný zásobník hlodov a hlášok, ktoré majú v zásobníku nabite Statham s Rockom. Kráľovská zábava, ktorá prekonáva v niektorých momentoch aj Torretovu partičku autičkárov. Po Wickovi 3, ďalší skvelý zážitok a jednoznačne Buddy movie roka! P.S.: Počkajte si kým neskončia titulky. 90% - 5*(3.8.2019)

 • Deimos
  ****

  KINO Špalíček/// Obsazení 9/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// PLUS: vizuál je líbivý, akce je neuvěřitelně přepálená, soundtrack je stylový, ale nejvíc mě upoutala kamera a celkově obraz MÍNUS: konverzačky mezi Jasonem a Dwaynem překvapivě nemají takovou chemii, jak jsem očekával (tu správnou dodává až Vanessa), celou dobu jsem srovnával s hlavní sérií a přemýšlel, jestli bylo nutné se svést na značce a vůbec dělat spin-off/// Shrnutí: Nicméně je jasné, že díky brandu film vydělá něco přes půl miliardy. A přesto, že to nebude více než mají díly z hlavní série, pořád je to víc, než kdyby tvůrci natočili random akčnák, a kdyby byl ještě nevíc bez Hobbse a Shawa nebo dokonce bez Johnsona a Stathama, klesali by jsme v tržbách níž a níž - jednoduchá matematika. Na mě pak film cílil především jako na fanouška (filmové série, herců, a do třetice i postav), takže natěšenost a očekávání poměrně vyšší než na nějakém random filmu. Výsledek je takový, že začínám mít obavu, jestli už jsem z těchto filmů nevyrostl - zkušenější divák musí ledasco přehlédnout. Nakonec, nuda to není, nadšení také ne, ale oddechová zábava ano a víc od (tohoto) filmu asi nemůžeme chtít./// Celkem 73%///(11.9.2019)

 • liskam
  ***

  Tak nevím , nevím jak se k tomuto filmu postavit. Jestli jako k mega vykradačce a nebo jako k velice povedeném akcí nabitém snímku. Ať tak a nebo tak, pěti bych stejně neznamkoval protože celá Samoa mi přijde vyloženě trapná.(3.8.2019)

 • Cappuccino
  ***

  Že sa tvorcovia odtrhli od reality viac, než v poslednej časti Rýchlo a zbesilo, mi vôbec neprekážalo. Čo mi však vadilo, je prehnane dlhá stopáž, z ktorej sa dalo množstvo scén určite vystrihnúť. Rockova a Stathamova chémia však dokázala zo snímky spraviť slušnú zábavu a menšie cameo roly celkom potešili.(25.9.2019)

 • lamps
  ***

  Dvě největší herecké guilty pleasure ikony současnosti si porovnávají velikosti všemožných tělesných partií v nahláškovaném buddy akčňáku od režiséra Johna Wicka a Deadpoola a ....... není to moc zábava. Ochromení mozku je automatický proces, který jsem před začátkem projekce poslušně provedl, tudíž jsem se hned u několika akčních sekvencí upřímně pobavil (hlavně závěr s helikoptérou je fakt super... jakože fakt), ale ve zbytku se jede nějak na neutrál. Humor je až na pár výjimek hrozně nucený a okamžitě se projeví, že těmhle dvěma hovadům to společně nejvíce sedí ve vedlejších rolích, kdy si můžou co deset minut z očí do očí zanadávat a zase ustoupit nějakému decentnějšímu humoru. Příběhem je to zase béčko zaseknuté pár dekád nazpět, které sice odsýpá a přihazuje vítaný rozptyl v podobě Vanessy Kirby, ale dnes už divák po všech Rychlých a zběsilých svou naivitu pomalu ztrácí a černý superman, neschopný seřezat polonahé rugbyové mužstvo s oštěpy, už ho moc do kolen nesrazí. Těšil jsem se, ale přesycenost podobnými blbinami spojená s tvůrčí křečí mi zážitek věru pošramotila..(14.9.2019)

 • mzss1
  *****

  (96%) Viděno v kině. Konečně je to tady! Mnou, dlouho očekávaný film roku 2019 úspěšně za mnou a to hned první den české kino premiéry. Jak už jsem troufale tušil, film ze zběsilé série respektive spin off nesoucí název Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw mi sedl jak ulitý. Z kina jsem odcházel nadšen, podobně jako u předchozích 4 snímků. Co se týče názvu, klidně bych to nazval jako Rychle a zběsile 9. Takto to bude pro některé nezasvěcené a běžné diváky trochu zmatek. Devátý díl zběsilé jízdy se teprv točí, opět v čele s Vinem Dieselem alias Dominicem Torretem. No, nevadí, holt je to spin off, tak to má svůj samostatný název. Rozhodně tento filmový počin nedoporučuji lidem, kterým poslední části rychle a zběsile moc neuchvátily. Tato série filmů se dá rozdělit na dva tábory lidí (diváků). Diváci, kteří se nesmíří s tím, že je zde přepálená a přehnaná akce, kdy spoustu scén nepodporují fyzikální zákony, tak ať se tomu raději vyhnou. Chápu, že lidem, kterým toto nesedne, zastávají názor cca prvních 3 dílů Rychle a zběsile, kde je to opravdu o těch autech. No a druhá skupina lidí (já se v ní naštěstí zvesela hlásím) prostě zapadne a smíří se s tím, že se musí prostě vypnout mozek a užít si tu přeakčnělost, výbušnost a sledovat naše oblíbené hrdiny jak předvádějí neuvěřitelné superhrdinské esa jako postavičky z Avengers. No, možná to trochu s tím přirovnáním přeháním. Tak a jdeme konkrétně pitvat tento snímek. Postavy Luk Hobbs (Dwayne „Rock“ Johnson) a Deckard Shaw (Jason Statham) jsou skvěle napsané. Už od prvního střetnutí v záležitosti Rychle a Zběsile 7 byla mezi nimi cítit jasná rivalita. A především chemie, která mezi těmito postavami bravurně zafungovala, se odrazila v Rychle a Zběsile 8, kdy se proti sobě tyto dvě postavy každou chvíli nenávistně šily. Takže jsem byl nadšen vidět je v tomto samostatném snímku. Těch hlášek a rýpanic kolik mezi sebou zplodili, nestačil jsem se v kině usmívat a potichu tleskat jak jsem se bavil. Bylo to ale na úrovni, takže z toho nebyla žádná přehnaná šaškárna/komedie. Když jsem u herců, tak zmíním další herce. Rock a Statham – absolutní špička. Idris Elba jako geneticky upravený záporák byl rovněž super, herectví mu jde stále dobře. Vanessa Kirby, která zde hrála mladší Shawovu sestru, byla pro mě příjemným překvapením. Očekával jsem jen obyčejnou holku, kterou zde tvůrci vyberou jen pro její krásu, ale zahrála dobře, a to přirozeně bez nějakého přehnaného hereckého přehrávání. I jsem byl překvapen, jak skvěle zafungovala po boku Rocka – oba si padli do oka. Helen Mirren jako postava matky Shawa zde má malou roli, jen ve dvou scénách. Zbytek herců bez problému až na menší roli (cameo) Kevina Harta, který mě dost otravuje, ještě, že tu byl jen chvíli. Dále, příběh, zápletka apod. Celkově je děj naprosto prostý, není tu nic zásadního, specifického a ani těžkého na pochopení. A ani bych snad pestřejší příběh v tomto žánru nevolil – takže vše ok. Akční scény? Naprostá spokojenost! Režisér David Leitch se evidentně zlepšuje a zlepšuje. První dva filmy Johna Wicka včele s Keanu Reevesem mě ze sedačky moc nevytrhly, ale akci v těch filmech Leitch uměl dobře, zejména bitky. Takže i v tomto snímku předvedl skvělé bitky. Kamerou byly perfektně nasnímané a to z několika úhlů kamery. Střih zde samozřejmě byl, ale decentně, takže jsme si jednotlivé bojové sekvence mohly naplno užít. Např. sledovali jsme několik dlouhých vteřin jednu konkrétní rvačku. Krom toho byly bitky úderné, pěkně ozvučené – prostě velká dynamika a svižnost. K tomu skvělé nápady obohacené slušným scénářem. No, bitky jsem teda, co se týče akce, popsal. Přestřelky, výbuchy a celková technická stránka – to opět bylo skvěle natočeno. Nejvíc se mi líbily dvě akční sekvence. Dlouhá pasáž v elektrárně na Ukrajině byla dost výbušná, přehnaná na max, ale prvotřídní na nápady. Hlavní záporák Idris Elba se zde proháněl na své moderní a upravené motorce, zdolával veškeré nadlidské hranice atd. No a druhá nejlepší akční scéna, která mě nadchla, ta byla finální, kdy několik aut vleklo vrtulník a brzdilo ho. To mi trochu, byť jen vzdáleně připomnělo finální scénku z Rychle a zběsile 5, kdy Torreto táhl autem trezor. Vlastně každá akční scéna mě zde bavila, vždy jsme tu měli dlouhou sekvenci. Ozvučené to bylo opravdu hodně, víc než jsem očekával, ale to je jedině pozitivum. Akorát bych možná tak napůl do žánru přidal sci-fi, protože tak vylepšený člověk (myslím tím onen zmíněný záporák) není v reálu možný. Ale to mi nevadilo, že jsme tu měli nadčlověka či v podstatě „Terminátora“. Takže ta přehnanost byla jako bijící do očí, i skutečnost kolik utržili ran Statham s Rockem, ale mám nakoukáno dost filmů, tak v tomto ohledu nebudu moc kritický. Hudba od Tylera Batese byla solidní. Sice Brian Tyler je lepší, ale zde to mělo svůj styl. Tyler Bates svůj soundtrack zvládl obstojně. Svým tkzv. rockovým stylem a elektrickou kytarou to složil dobře. Není to typ soundtracků co bych poslouchal samostatně, ale k filmu to sedělo tak akorát. Ostatní aspekty snímku ? Emoce ? Ano, také tu zafungovaly. Zejména ve finále. Např. konverzace Rocka s V.Kirby či závěrečná scéna, kdy se Deckard se svojí sestrou ukážou na návštěvě ve vězení za svou mámou, to nám zde jasně ukáže na klasický styl této série, která je byť trochu přehnaně postavené na rodině, ale funguje to pořád. No, co k tomu ještě víc dodávat ? Třeba poslední bojová scéna v Polysénii byla lepší než jsem očekával. Dle traileru jsem se trochu obával, aby scéna - Rockova rodina složená z několika bratrů a matky nepůsobila tak trochu trapně. To jsem se teda mýlil, jeho velké příbuzenstvo bylo skvělé. Hezky se na závěrečnou bitvu připravili, i když to dopadlo moc hvězdně a tak, ale nevadí. Chtěl jsem už končit, ale stále a stále mě něco napadá. Třeba výběr písní byl docela zajímavý a netypický, znám lepší songy z této série, ale v pohodě. 134 minut uteklo jak voda. Tahle Rychle a Zběsilá sága má stále potenciál. Máme za sebou 9 filmů (tento skvost bych zahrnul tak na 8,5 díl ;) ). Chystaný devátý a desátý díl bude jistě skvělý. Premiéry máme naplánované na rok 2020 a 2021. Režie 9 a 10 části se ujme režisér Justin Lin, který natočil 3,4,5 a 6 díl. Z téhle letošní novinky jsem opět nadšený jak pětiletý chlapec na Vánoce. Co bych asi tak měl vytknout ? Velká přeakčnělost ? Jednoduchý příběh ? Já nevím, možná bych ještě něco upravil, ale moc by toho nebylo. Takových akčních filmů už to moc mít nemusíme, tak si važme každého lepšího kousku. Chápu, že každému to sednou nemusí, ale především skalním fanouškům této nekonečné série a výbornému hereckému duu Stathama a Rocka ano. OBA PALCE NAHORU!(1.8.2019)

 • IQ Tiqe
  ****

  Režisér posunul akčňáky o level výš ke sci-fi. Nesmrtelní hrdinové, lidská těla co snesou všechno a fyzikální zákony mu taky nevadí. Je to spíš takovej spin-off v rámci série, což vlastně není vůbec na škodu. A jednou za čas stojí za zhlédnutí, pokud ho člověk bere s nadhledem a chce se i pobavit.(29.9.2019)

 • kingik
  ****

  Zrozeni k akci. Dwayne Johnson a Jason Statham mají na tento status výlučné právo. V milostné komedii by asi působili blbě, takže ve zběsile akční spin-off záležitosti se budou vyjímat náležitě dokonale. O tom už jejich fanoušci vědí své. Netřeba představovat ani jejich dvě akční postavy, Luke Hobbs a Decker Shaw, se kterými už nějaký ten akční čas brázdí přední akční linie série Rychle a zběsile, a jejichž vrcholné kousky porušují fyzikální, popřípadě i jiné zákony. A všeobecně je známo, že se tihle akční pardálové v rámci série moc nemusí, což se projevuje v tom, že se navzájem shazují, špičkují se a konkurují si, čímž si lze vysvětlit (je to jen jeden z nemálo důvodů), že jim právě tahle vesměs zábavná vzájemná averze vynesla vznik samostatného filmu. A ke své spolupráci si přizvali kreativní špičky akčního žánru. Ti se neváhali akčně odvázat, jak jsou diváci u F&F zvyklí, ovšem limitace přístupností film v jistém ohledu devalvuje, načež se s tím bojovalo, ale bohužel boj nebyl úspěšný. Takže se nedivte, když se na vás vyřítí scenáristické triviální bludy, prokládané dynamickou akcí a solidními bitkami, kterým by prospěl rating R, neb krve by se v nich nedořezal, ačkoliv měkké tělesné tkáně po úderu kladivem by si z lékařského hlediska neměly zachovat celistvost. A nanejvýš pro (dva)náctileté je i zápletka o černošském padouchovi, jehož hokusy pokusy v nejmodernějším vědeckotechnickém ústavu z něj učinily zosobnění neporazitelného Supermana a Terminátora, který, jak jinak, přišel nastolit apokalypsu. Johnson a Statham z pozice producentů přizvali k herecké spolupráci vycházející hvězdu Vanessu Kirby, jejíž tělesná schránka poskytne útočiště škodlivým kapslím, určeným pro likvidaci všeho živého, a Idris Elba v záporné roli hájí řady barevného lidu. Bonusem je Kevin Hart a Ryan Reynolds. Své si odehraje i lepá Eiza González coby zosobnění ruské nebezpečné krásky. Až do poslední třetiny je na čem se zabavit: akce stíhá akci a hlášky stíhají hlášky, obojí ve skvělém poměru. A pak v posledním dějství nadhled opadne, hlášky ustanou a přijde jakási nepatřičná konfrontace s Hobbsovou rodinou na ostrově Samoa, Cliff Curtis je za Hobbsova bratra, patetičnost si najde skulinu, aby se vyjevila a celé finále, ač má určité grády, prostě nepředstavuje žádný tvůrčí zázrak. Vyhlášený akční specialista Chad Leitch servíruje nášup prvotřídní akce, kterou občasně kazí stopy po "vyretušovaných" tažných lanech "létajících" herců, celé to má spád a pořád se něco děje. Příští spin-off F&F chci ale mládeži nepřístupný, oproštěný od rodinných hodnot a scifi pitominek. 8/10(21.9.2019)

 • dr.horrible
  ****

  Keď si myslíte, že Návrat Xandera Cagea bol najprepálenejší vysokorozpočtový, akčný bullshit na svete, prídu Hobbs & Shaw a prekonajú ho vo všetkom, desaťnásobne. S priznaným vedomím vlastnej nezmyselnosti, rituálnymi tancami, neodolateľnou Vanessou a Čiernym Supermanom. Nabití hláškami, eliminujúc mozgové bunky. A víťaziac nad časom, mimochodom; zrátajte si, za koľko stihli napr. trasu Ukrajina - Havaj. Veľké guilty pleasure. I love you, Babushka.(11.10.2019)

 • AllShallFall
  odpad!

  Nějak pořádně nevím, jak se vyjádřit. Ale tohle byla opravdu skvělá kokotina. Nejenže to nemá absolutně nic společného s myšlenkou filmů Rychle a zběsile. Ale absolutně mě rozjebal příběh a vůbec všechny ty scény s velmi suchým a trapným rádoby žertem. Už v předešlém díle jsem se chytal za hlavu, kdy Vin Diesel stojí v hroutícím se domě a dupne do podlahy, která se prolomí a nepřítel se zhroutí. No tak zde to nabralo úplně grády. Trapná scéna z mrakodrapu byla spouští sraček a valilo se to přes černého Terminátora. No uchcvával sem. Film je pěknej asi jako ranní stolice.(5.10.2019)

 • InJo
  ***

  Přesně to, co slibovaly nabušené trailery. Tentokrát to ale (ke vší mé lítosti) není myšleno moc v dobrém. Na první pohled je tam sice všechno, co by tam být mělo (některých věcí je ale možná až příliš - např. úsměvných bondovských sci-fi prvků), ale ani jedna scéna nebo moment mi nerozbušily srdce vzrušením či radostí (pětce se to povedlo minimálně 3x). Není to zklamání, ale ve srování třeba s Johnem Wickem 3, který má oslňujících momentů na rozdávání, se tady hraje až moc na ultra přepálenou digitální jistotu (a totální nezranitelnost ústřední skvadry) na úkor šťavnatého fyzična a promakané choreografie... 65 %(1.8.2019)

 • HAL
  ****

  Strašně strašná béčková pakárna samozřejmě, přepálené jak jen to nejvíc jde, ale to mi vadilo snad je u až moc superhrdinského záporáka - jedna věc je když se v sérii dělají psí kusy s auty, jiná věc je když je tam doslova Terminátor. Hlavně proto že sledovat v akci "normálního" člověka je prostě zábavnější, než do jisté míry odosobněný (polo)stroj. A taky bodycount nic moc - Rko a šplíchance krve k životu nepotřebuju, ale nějaký ten cannon fodder k žánru přecejen patří. Ale hlavně že je to celé hrozně velká zábava a tu dvojku bych si dal s hodně velkou chutí, jsem fakt rád že se a série po své klinické smrti ve dvojce a trojce dokázala takhle vzchopit a nakopnout i Rocka a obzvlášť Stathama, u kterého se za takovýhle velkorozpočtový zářez modlíme už dvacet let. No, nikdy není pozdě. 8/10(1.8.2019)

 • pepo
  ***

  Ou. Takze nakoniec sa ziadna pecka nekona. Je to velmi fajn becko za obrovske prachy, ale ta odzbrojujuca debilita v megalomanskom blockbusterovom sate, ktorou ovplyvaju posledne styri casti hlavnej serie, tu proste chyba. Strasne mi to pripominalo stvorku piratov z karibiku (aj ked toto nie je zdaleka taky trapas). Hobbs aj Shaw su dokonale korenie, ale na vlastny film su to malo zaujimave postavy. Aj ked Rock a Statham su samozrejme uplne super a velmi si to uzivaju. Po akcnej stranke ide takisto o krok vzad. Ziadna scena sa k vrcholom Rychlo a zbesilo ani nepriblizuje a bolo by to super akurat v casoch, ked bola seria uplne v haji (druha az stvrta cast). Stale vsak ide o jemny nadpriemer a navstevu kina si to zasluzi. Akurat netreba ocakavat ziadnu udalost. Slabsich 7/10(1.8.2019)

 • Kothy
  *****

  Tento spin-off Rychle a zběsile se Davidu Leitchovi opravdu povedl. Vše šlape tak, jak má. Skvěle funguje jak akce, tak humor, i chemie mezi hlavními postavami. Do světa má být záhadnou organizací vypuštěn smrtící virus. Je tedy na našich hrdinech, aby tomu zabránili. Rock a Stattham musí spojit síly, aby porazili vylepšeného záporáka Idrise Elbu. Pomáhá jim v tom pohledná Vanessa Kirby. Jak už jsme u této série zvyklí, dost se cestuje. Podíváme se od LA, Londýna, Moskvu až po Ukrajinu a Samou, kde se odehraje závěrečná bitva. O reálnosti jednotlivých scén asi není třeba moc spekulovat. Hodně mě bavily fóry, které na sebe Rock a Stattham celou dobu hází. Najdeme tu i dvě dost vtipná camea v podání Ryana Reynoldse a Kevina Harta. A za rok se můžeme těšit na devátý díl. "Jde po nás Terminátor." :D(1.8.2019)

 • dO_od
  ***

  // "I tried, you know? But that’s not cinema. Honestly, the closest I can think of them, as well made as they are, with actors doing the best they can under the circumstances, is theme parks. It isn’t the cinema of human beings trying to convey emotional, psychological experiences to another human being." Martin Scorsese na otázku, jestli má rád sérii Rychle a zběsile.(6.10.2019)

 • Slarque
  ****

  Nenáročná letní akční zábava jako vyšitá. Kriminální buddy movie naroubované na x-tou variaci na bondovku je dobrým podkladem pro škádlení a eskapády pánů Johnsona a Stathama. David Leitch už párkrát předvedl, že umí natočit pořádnou akci a navíc má zjevně i smysl pro humor, takže tady byl také na správném místě. Vlastně mi to přišlo o dost lepší než samotná, už notně unavená série Rychle a zběsile.(3.8.2019)

 • Vitason
  **

  Hej ty, Dwayne? - No? - Pojď natočit cool buddy movie, kterou si dokážeme, jací jsme chlapáci. - Teda, Jasone, to zní skvěle, ale aby to bylo fakt cool, tak se budeme celou dobu strašně hláškovat a narážek na velikosti našich penisů budeme mít šestkrát víc, než měli Tango a Cash. - Super nápad. Víš, co bylo ještě cool? Batman! - Na toho nezískáme práva. - To nevadí. Tak okopírujeme a vytuníme jeho motorku. - Jasně! Deadpool byl taky cool. Zavolám Ryanovi. Nebude sice vypadat jako shnilý avokádo, ale bude se chovat a mluvit přesně jako Deadpool. - Jasně! Ještě mezi nás hodíme hezkou holku, aby tam bylo takový to Butch Cassidy a Sundance Kid pnutí. - To zní fantasticky. Hele myslíš, že bychom se měli i snažit, aby bitky vypadaly dobře a originálně? - Néé, to je zbytečný. Párkrát zvednu obočí a nikdo si ničeho nevšimne. - Tak domluveno.(6.8.2019)

 • SeBig
  ***

  Ucházející akční módní přehlídka s o fousem tři. Plešouni tam házej židlema, lidma, motorkama a vrtulníkem jak kdyby hráli vybiku, ta zmalovaná je sexy, když se pere, jen všichni mi tam byli tak nějak volný, protože nesmrtelnost nadevše. Bond záporák robokop nebo co neměl tu nejmenší šanci. Nějakej ten trapnej vtípek či hláška se semtam povedli, ale je to už moc načančaný. Sem zvědavej co předvede druhá pleš v devítce. Potitulkové scény neměli chybu.(28.9.2019)

 • Yardak
  ***

  Ústřední dvojice je sice fajn, ale když je scénář hodně špatný a film postrádá základní logiku, tak je to fakt blbé. Od zaporáka Elby jsem čekal trochu víc, a to samé platí od režiséra Davida Leitche. Z herců jasně vyhrává V. Kirby. Scenárista Chris Morgan je už asi opravdu po lobotomii. Průměrná komedie...(10.8.2019)

 • Chrustyn
  ****

  Johnson a Statham v akčňáku, kde neplatí gravitační ani jiné zákony, hlavní hrdinové dělají věci při kterých by normální člověk zemřel opravdu brutální smrtí a hlavní padouch je skoro na úrovni padoucha z Marvelovky. Hobbs a Shaw je moderní akčňák, který odkazuje na filmy z 80. let, kdy hrdinové zachraňovali svět v těsných, zpocených tričkách a zachází ještě dál, než poslední 4 díly Rychle a zběsile. Pokud divák přistoupí na danou hru a uvědomí se, že se film odehrává v alternativním vesmíru, kde je realismus cizí slovo, může se slušně pobavit a přestože film překonává dvouhodinovou hranici, jede po celou dobu rychlostí TGW. V mých očích byl jediný problém v tom, že jsem nenašel žádnou pamětihodnou scénu, kterou bych chtěl vidět znovu, nebo nějakou opravdu výraznou akční scénu, která by z filmu vyčnívala. Slabší 4* díky tomu, že si takových filmů upřímně vážím a jsem rád, že vznikají, protože prostě chtějí bavit.(20.8.2019)

 • Dzeyna
  ***

  Mně tohle vážně moc nebere, takže jsem se z půlky nudila. Nicméně Dwayne a Jason jsou super dvojka, která pobaví vždycky.(18.8.2019)

 • Zodd
  ****

  No Fast & Furious movie! Ale co, ty chlapácké pošťuchovačky a testosteronová akce jsou natolik zábavné, že jsem se nestačil nudit. No jo, rodina zase. Tentokrát kyborg a zase snaha o “změnu” pro “dobré” účely, jak to nyní v Hollywoodu u záporáků bývá. Ale žádné sporťáky, honičky jsou však ještě nabušenější. Ne, nemá to hlavu a patu. Ale to jsem ani nečekal. Nebýt pomalého rozjezdu, je spokojenost absolutní. Přesně ten výplach, který jsem chtěl a dostal, nic víc, nic míň.(7.8.2019)

 • Anderton
  ****

  Bavilo ma to...asi to bude tým dnešným slnkom...jedine, že by to bolo absenciou Diesela a Rodriguezovej...teraz neviem...(19.8.2019)

 • Fiftis
  ***

  Nieje ani možné, že toto je vzdialený bratranec prvého Rýchlo & Zbesilo, ktoré bolo o tuningových pouličných závodoch. Kiež by sme sa pri premiére v roku 2001 vedeli pozrieť do budúcnosti, aby sme videli ako šialene budú filmy vyzerať. Všetko môžem pochváliť, ako akciu, efekty, hudbu či hercov, ale nemám rád keď už sa skutočne preháňa. Dwayne Johnson a Jason Statham by si mali dávať pozor, aby neboli noví Chuckovia Norrisovia 21.storočia o ktorých sa budú robiť vtipy akí sú neporaziteľní. Viď scénu, kedy The Rock vystrčí ruku z okna auta a chytí pod krk motorkára, pri rýchlosti 150km/h bez toho, aby mu otrhlo ruku. A čo tak, aby Johnson držal jednou rukou reťaz a na nej bojovú helikoptéru? Nieje problém. A nehovorím o neskutočnom sci-fi čiernom supermanovi, ktorý je polo robot - polo boh. Prečo to nemôže mať normálny príbeh? Alebo tie Transformer motorky, ktoré zostrojil hádam sám Optimus Prime. Inak celkovo čo sa týka "závodov", tak tie stáli za vyliž. A všetky dobré scény sme videli v traileri. Volá sa to Fast & Furious, ale už ani z ďaleka to neznamená niečo s autami. Žiadne cool závody. Tie obsahoval film asi z 10tich %. Celkom sklamanie.(29.9.2019)

 • ARI50
  *****

  Nezkutečna řezba, nejlepší prostě byly jejich hlášky dlouho jsem se takhle nebavil. Sestra úžasná neměla chybu, příběh byl bravurní, sice to FF tam být připsáno nemuselo ale budiž. Akce dostačují prostě tahle herecká banda nemůže zklamat.(13.10.2019)

 • Yoshitsune
  *****

  Takže další Endgame ve filmové historii ? Ano a i ne, ano tohle je fakt velký, a během filmu sem se nenudil a co se týče toho ne, no snad tohle neni (neni) poslední film z téhle sérii, která začala u pouličních závodů. Hobbs & Shaw sou od zbytku sériie jiní, ale proč sou jiní, sou jiní v přístupu. Předchozí filmy, byli o alfa samcích, samé mačo kecy, drsné výrazy ve tváři, svaly, bicáky, tricáky a kokosáky každý napínal a kdo je neměl, tak ten se aspoň tvářil drsně, jako kdyby se mu chtělo na velkou, ale zadržoval to. A upřímně mám to rád, je super se dívat na takovéhle filmy, ale tady se to celé nese v odlehčeném duchu, je to tady vtipnější, zábavnější a místy to je skvělá buddy komedie, i tady dojde na chlapské řeči, ale tím že se film tak úplně nebere vážně, tak ty řeči mají najednou jiný význam. A co se týče akce, tak mi tady příjde, jednak velice dobře vyvážená, honičky X bitky (na přestřelky moc nedojde) a sou super jak honičky tak i bitky, každá akce je někde jinde, nebo má jiný styl a tempo, takže každá akční scéna je vlastně něčím unikátní. A to je něco, co se jen tak nevidí, třeba závěrečná třetina je celá ve stylu Mad Maxe a to je tak dobrý, tak moc, že by šlo odpustit jisté věci. A ty věci sou, vlastně furt to samé a to jest rodina, rodina, rodina a rodina, já moc dobře vím, že rodina je to nejvíc důležité na celém světě, vím to velice dobře, ale když se to tady zmíní asi po padesáté, tak sem si říkal, že by bylo docela fajn, mlátit hlavou o sedalo přede mnou. Ale neudělal sem to, jednak bych sem si moc neublížil a za druhé tam někdo seděl a ten dotyčný, dle všeho přemýšlel o tom samém. Takže když tohle odmyslím, tak je to skvělý akční film, kde záporák o sobě tvrdí že černý Superman, naštěstí tenhle si nemusel digitálně mazat knírek a film neustále baví, překvapuje a odmítá sundat nohu z plynu. Navíc zdejší camea hubatej Kevin Hart a ještě hubatější Deadpool, sou využity na maximum, vedle nich vypadá tři čtvrteční Superman, ze Shazama jako kašpar a toho Supermana ani nehrál Henry Cavill, protože i jemu to přišlo trapný. Hobbs a Shaw sou tím, co chcete od akčního filmu a nejenom to, ještě toho mohou v budoucnu spoustu nabídnout, jen je škoda že ta atmosféra během natáčí dře, jako písek v motoru. Jo a taky mně mrzí, že to nevyšlo s Aquamanem.(5.8.2019)

 • claudel
  ****

  Dialogy Hobbse a Shawa mě vysloveně bavily, především utkví v myslí ta v letadle, kterou ještě vyšperkoval trapný letištní policista. Idris Elba jako sci-fi padouch splnil svá očekávání a Vanessa Kirby do týmu zapadla perfektně. Možná to zbytečné protahování ve stylu amerického hraní si na rodinu a protahování na Samoa si mohli tvůrci odpustit, ale i tak jim to prominu, protože Rychle a zběsile splnilo svůj tradiční cíl - zapomenout na realitu, odreagovat se, pobavit se.(3.9.2019)

 • eraserhead666
  ***

  By člověk nevěřil, co se nakonec vyvine z jednoho filmu o rychlých autech a týpcích, co si potřebují prodlužovat penisy... Pozitivem je, že špičkování mezi Hobbsem a Shawem funguje skvěle, jenže to moc celý film neutáhne. Záporná strana mi přišla až směšně bizarní, ve smyslu nefunkčnosti. Druhým pozitivem je Vanessa Kirby, ta holka je tady skvělá. Jenže tím veškerá pozitiva filmu končí.(21.8.2019)

 • MoiJe
  ***

  Neni to zle, len trochu dlhe a po predchadzajucom dieli som cakala nieco... bombastickejsie. Inak teda ustredna herecka stvorica super, kazdy jeden.(18.8.2019)

 • Peterssen
  **

  Dost zklamání. A to jsem nečekal nic extra... Uspěchaný střih, divná kamera, vtipy jsou hrozně nucený a dialogy nudný. A přitom stačilo jen trošku - herci i prachy na to byly.(8.8.2019)

 • Ouwen
  odpad!

  Leitch je naprostej tragéd a neumí točit akci. Krom toho, že kompletně rezignuje na to, aby podporoval choreografii, rytmiku, dynamiku, chvaty a timing, tak špatně akci stříhá. Jakože to je celé dost přehledné, ale zároveň i nechutně nekonzistentní. Něco v tom smyslu, že Shaw odlítne a v dalším záběru stojí na nohou a bojuje. Nejvtipnější pak jsou ty slow motion ptákoviny a korunu tomu nasazují bitky, kterých se účastní kyborg Idris Elba, protože zde jsou dokonce bitky zrychlované. Tak takhle teda ne. Po těch akčních filmech, co jsem viděl z Ásie...ale hovno, po tom co jsem viděl, čeho je schopnej Tom Cruise bez počítačů, považuju zdejší akční scény za absolutně katastrofální. O přestřelkách jaksi nemá cenu mluvit, protože kompletně absentuje Rko a vše se děje mimo záběr. To, že kaskadéři ochotně čekaj na údery, je tragikomedie. Humor vůbec nefunguje, protože TUNA hlášek jsou takové random nesmysly bez nějaké pointy, jako kdyby v každým dialogu musela být hláška. Ozvučení je dost nekonzistentní a tam, kde místama zbraně vydávaj rachot, v jiných scénách to působí bezzubě a to platí i o bitkách. Souboje jsou hodně umělé, protože to vypadá jako kdyby žádnej úder nezapadl a ani není slyšet pořádný punch. To, že scénáristi maj v palici solidně nasráno, se ví už od Fast 7, takže se nám neobtěžují nic vysvětlit a dodat logickou nadstavbu určitým scénám. A on to problém je, protože na poli dvou hodin, ta stupidní omáčka ještě vyniká. Film nemá žádný nosný příběh, je to jen skladba primitivního humoru. Přeju Stathamovi plno úspěchu, ale raděj bych ho viděl po boku s Adkinsnem, kterej válí nyní v luxusních béčkách, než ho nechat utápět v takových umělých hovnech. S touhle sérií končím, protože se to nikam neposouvá. Moje komentáře z ostatních dílů bych vlastně mohl překopírovat, což asi značí o tom, že tahle série na nějakou pořádnou nadstavbu, rezignuje. Letos mi může jen chuť spravit Butler a jeho killcount v Angel Has Fallen. PS: Zdejší komentáře ohledně umělé akce od lidí, kteří dávali ostatním dílům pět hvězdiček skutečně umí pobavit, protože zdejší akční scény se VŮBEC neliší od zbytku série :)(29.9.2019)

 • berny2468
  ***

  Vcelku povedený akční buddy movie, který od začátku dokonce baví (ač mnohdy značně strojeně). Jde vidět režisérova zkušenost s dvěma filmy, jenž nejvíce napodobují (Wick/Deadpool). Ať už herecky (ryan Reynolds) či jinak. Je to jízda na jedno použití, které podkopávají nohy jen to, že spousta hlášek je již známá z trailerů, tudíž už nepůsobí tak, jak by mohla. A také díky tomu, že vetšina je toho strašně předvídatelná a ač se snaží být originální, tak ne vždy to jde. Ale pár originálních a vtipných scén/záběrů tu je, ale bohužel i to několikrát již viděné jinde. Herecky to je dobré, jen Dwayna pořád úplně nemusím, zvlášť ve ,,vážnějších scénach”.Avšak jakožto letní blockbuster to funguje na jedničku a mne samotného to mile překvapilo. Pobaví, zřejmě i vydělá, ale za pár měsíců po něm ani pes neštěkne....60%.(31.7.2019)

 • PauloZ
  ****

  Celou prvni polovinu jsme si rikal "BOZE" at takto vypadaji Bad Boys For Life, ale ne ne Bad Boys musi byt lepsi, proste musi! :) Hobbs and Shaw je maximalne over the top, presne jak si cela F&F family zaslouzi, ale ve vysledku to za F&F pokulhava ve vsech smerech. I kdyz jsem se vyborne bavil napric filmem a kupa hlasek je vymazlenych, tak je to prehlaskovane a strasne ukecane. Akce je paradni, ale ani jedna nema poradne koule a co se vytratilo uplne jsou emoce, coz je hrozna skoda, protoze F&F a Torretova rodina ty omoce proste ma at se nam to libi nebo ne. Hvezdu navrch davam pro zaporaka. Idris a cely jeho koncept a to jak efektne funguje ve filmu je genialni!(9.8.2019)

 • Kaluž
  ****

  Pravidelná dávka testosteronu na čtyřech kolech opět dorazila a na poli akčního žánru smetla vše v dosahu. V dialozích u mě vede scéna v letadle s Kevinem Hartem na palubě, v akci pak finále s řetězem přikurtovanou helikoptérou. Over the top akce tu samozřejmě opět hraje prim a oproti poslední štaci to zase dostalo trochu střízlivější kontury (furt lepší Idris Elba ve vrtulníku než Charlize Theron v ponorce). A Vanessa Kirby si mě zaháčkovala už v roli princezny Margarety, takže není o čem. Je to kus! ❤️(9.8.2019)

 • Padme_Anakin
  ***

  Mám jakousi zvrácenou slabost pro filmy, v nichž se fyzika odporoučí do háje... A možná je v tom Dwayne, možná Jason, sama nevím...(2.10.2019)

 • Laxik
  ****

  Je to sice tak trochu cisterna plná sraček, ale Rock a Statham (a i Kirby) to táhnou kupředu jak trojka zkušených kamioňáků, kterým je radost dělat spolujezdce. Škoda absolutně odfláknutého záporáka (Black SuperBlend) a slabšího finále na Samoe.(31.7.2019)

 • Butcher of Blaviken
  *****

  Chemie mezi DJ a JS funguje, víc nepotřebuji, plus Venassa Kirby a černý Supermam = Přesně to na, co jsem se celé léto těšil. Že tam bylo několik nereálných scén, mi vůbec nevadí. Pokud to někteří odsuzuje jako nereálné, tak si pustě třeba Titanic. Spoiler: Oceňuji utajované role Ryana Reynoldse a Kevina Harta. Mohli z toho udělat propagaci v trailerech, ale nechali si překvapení pro diváky, za to si zaslouží jednu hvězdu navíc. PS: Ryan už bude vždycky Deadpool. I příznivci Hry o trůny si přijdou na své.(1.8.2019)

 • SaNcHeZ_cz
  ****

  Vysokooktanová záležitost se sympatickým obsazením, která akcí, zábavností i humorem hravě strčí poslední díly hlavní série do kapsy. Tohle je přesně ta jízda, o kterou si každý fanoušek akce říkal po posledním díle, protože tihle dva dovedou utáhnout s přehledem klidně celou svoji vlastní sérii. Přičtěte si k tomu vylepšeného Idrise Elbu, parádní Vanessu Kirby a dostatek humoru a vzájemného špičkování hlavních protagonistů a máte o zábavu na více jak dvě hodiny vystaráno. Tohle se zkrátka povedlo a já bych se rozhodně za další díl nezlobil.(2.8.2019)

 • JJ.Gibson
  ****

  Šílená, přepálená jízda jede dál!!! A funguje je to i bez Vina Benzína! Johnson contra Statham, dostanete přesně to, co čekáte! Vyhypovanou akcí nabitou, místy mírně nekorektní zábavu, plnou "wtf" momentů, které svou neskonalou přepáleností Vás jednoznačně dostanou!!!!!!!!! Takže jo, tuhle jízdu jsem si užil a zasazení Ryana Reynoldse do filmu, geniální. Myslím, že si tenhle spin-off vydobude pokračování...(12.8.2019)

 • luka4615
  ****

  To, co je v posledních několika letech na sérii "Fast & Furious" špatně je v tomto spin-offu zase konečně to pravé ořechové. Snímek Hobbs a Shaw je sice rovněž až po okraj plný přepálenou akcí, nicméně zde je přepálená a šílená v tom dobrém slova smyslu. Nechytáte se zde totiž za hlavu za nefungující logiku či fyziku, nýbrž zde skutečně můžete vypnout mozek a užívat si akci, která je tou pravou definicí slova popcornová. Můžete se tedy naplno kochat vysokooktanovou akční jízdou plnou krásných aut, různorodých destinací a půvaby Vanessy Kirby. Nebylo by to ovšem to pravé bez dvou ústředních herců s mimikrami Dwayne Johnsona a Jasona Stathama, jejichž škorpení a vzájemná chemie drží celý snímek pohromadě těmi správnými otěžemi. Za zmínku rovněž stojí i jejich nemesis v podobě výtečného Idrise Elby, kterému dokonale věříte jeho motivaci. Co tedy dodat na závěr? Pokud vynecháte narcise Vina Diesela, prázdné kecy o rodině a nefungující koncept tajných superagentů, vznikne Vám skvěle podaná nenáročná jízda, u níž si budete užívat každou vteřinu. Jistě, Hobbs a Shaw je hloupý film, nicméně je to konečně ten film, u něhož si právě tu jeho hloupost užíváte plnými doušky. A to je něco, co jsem u této série už hodně dlouho nezažil. Skvělá práce! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „Luke Hobbs and Deckard Shaw. We have got unfinished business.“ (21.8.2019)

 • ben666
  *****

  Nahláškovaná akční jízda od začátku až do konce . Já se nesmírně bavil . SUPER(31.7.2019)

 • Tony.cs
  *****

  Čistokrevná akce. Prostě solidní blockbuster.(30.9.2019)

 • Makky
  ***

  Strop totálneho výplachu! Slovo prepálená akcia sa hodí na film typu John Wick, toto je doslova debilné. Napriek tomu klobúk dolu, Hobbs & Shaw nenudia. Slovné prestrelky jednoznačne zábavnejšie ako tie so zbraňami, dostaneme však aj obrovskú porciu pästných súbojov a rôznych skokov z budov a kotrmelcov s autami alebo motorkami na pozadí s množstvom výbuchov. Je to číre bláznovstvo, stále sa však niečo deje... a to je záchrana pre diváka. Komediálna stránka filmu je na slušnej úrovni, rovnako potešia epizódne postavy známych hercov. Film sa drží konceptu úspešných častí Rýchlo a zbesilo - ťažisko je na akcii a kecoch o rodine. Toho druhého mohlo byť pomenej, rovnako stopáž je cez čiaru. Podobné filmy by mali byť skôr ojedinelé, než štandardom akčnej zábavy...(1.8.2019)

 • Ellmariachi
  ****

  Všude se dočítám, že se jedná o pohlazení duše těm, co vyrůstali v akčních 80/90kách. Že se jedná o old school záležitost v moderním světě s nádechem sci fi apod. Já se tedy hned z kraje přiznávám, že to na mě tak nepůsobí. Z toho možná pramení mé menší zklamání. Z traileru jsem se na něco nachystal. Ohlasy kolem, mě naladily na něco lehce jiného a film mě vrátil na začátek. Aby to tak nevyznělo, to si nestěžuji, ale je to nějaký osobní pocit. Hobbs a Shaw pro mě prostě nejsou Tango a Cash. Jsou pro mě prostě Hobbs a Shaw. To co fungovalo v posledním díle FaF funguje i zde. Jen v obřím podání. Neustálé popichování hlavních hrdinů, slušné souboje, akce a rodina. Ano i zde hraje zásadní roli. Aby to nevyznělo zle. Bavil jsem se fakt dobře, ale John Wick je u mě rozhodně zatím akčním filmem roku a myslím, že jej překoná jen další John v podobě pátého Ramba. 73 procent.(19.8.2019)

 • silentname
  ****

  Ak sa táto dvojka opäť vráti na plátno v ďalšom pokračovaní, tak tam s nimi určite budem. "Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw" je fajná príprava na rok 2020, kedy sa dočkáme "Fast & Furious 9". Musím povedať, že tento film je asi ešte viac akčná komédia, než bol posledný film, a celé to plynie z faktu, že Dwayne Johnson a Jason Statham sú ako moderní Bud Spencer a Terence Hill. A obaja majú svoje veľké ego, ktoré potrebujú nejakým spôsobom upokojiť, navzájom sa neznášajú, robia si naprieky a bojujú o svoje miesto alfy v tejto dvojke. Alebo spolu s Vanessou Kirby - trojke. A podľa mňa to funguje celkom dobre. Efekty sú na okey úrovni. Myslím si, že som už videl aj lepšie, no na druhú stranu nie sú otrasné. Ale dajú sa celkom jednoducho rozoznať. Akcia je dosť dobrá a vedel som si ju poriadne užiť. Humor filmu funguje podľa mňa dosť dobre a sú tu scénky, kde som sa skutočne poriadne nasmial. Okrem toho je tu Ryan Reynolds. Samozrejme, že si vychytí asi najlepšie fóry pre seba. Možno by som mu dokonca aj doprial toho času viac. S ním bola vždy poriadna sranda. Záverečná akčná časť je podľa mňa super, no nerozumel som prečo sa tak rýchlo rozvidnelo. Najprv to vyzeralo ako súboj počas tmy, čo mohlo byť veľmi zaujímavé. No nakoniec sa nič také nekoná. Fyziku v týchto filmoch absolútne neriešim, lebo potom by som si ich vôbec neužil. Ale priznajme si, že je tu niekoľko skutočne absurdných situácií. A potom by som ešte povedal, že využitie slow-modu v tomto filme je miestami super a inokedy nič moc. Idris Elba ako padouch je podľa mňa celkom okey, hoci mohol byť silnejší. Rozhodne mal väčší potenciál, než reálne preukázal. Ale jeho motorka bola super. To uznávam. Black Superman. Beriem. Ako celok som si film užil. Mal svoje slabšie momentky a rozhodne to nebude prvotriedne dielo, ale ako pohodový akčný film som si to užil. Hodnotenie: B+(28.9.2019)

 • Tryskomyš
  *****

  Dnes zhlédnuto v kině. Na film jsem šla z donucení. Dokonce i s titulky, což je proti mému přesvědčení. Ovšem byla jsem naprosto unešená. Ač má film hodně dlouhou stopáž, tak jsem se ani na vteřinu nenudila. Super akce, skvělí herci.(26.8.2019)

 • corpsy
  ****

  Keďže ide o spin-off svetoznámej autíčkárskej filmovej série, počas jeho natáčania som čakal, že to bude trochu viac pri zemi s old school akciou. Potom prišiel prvý trailer a bolo vymaľované. Ale nehnevám sa. Takúto treskutú, over-the-top akciu mám rád a veľkom plátne jej to sekne ešte viac.(2.8.2019)

 • filmfanouch
  *****

  Série Rychle a zběsile je tu s námi od začátku tisíciletí. V roce 2001 od filmu, kterej byl o pouličních závodnících se zálibou v autech s dusíkem asi nikdo nečekal, že někdy u čtvrtého/max pátého filmu přijde zvrat, který ze série udělá jednu z nejúspěšnějších (a nutno dodat, že i nejpovedenějších) akčních sérii současnosti. Proti Rychle a zběsile a její nerealistické akci může mít každý řečí kolik se chce, musí se ale uznat fakt, že když pomineme všechny Avengery, Star Wars nebo Transformery tak se snad skutečně jedná o jednu z posledních akčních sérii, která se ještě pořád v rámci mezí drží při zemí. Rychle a zběsile vlastně tak trochu nechává vzpomínat na časy kdy kinům vládli béčkové akčňaky se Stallonem, Schwarzeneggerem a spol. v hlavních rolích. Žánr čistého akčního filmu prostě vymírá a jeden John Wick v kinech to sám nespasí! Předtím než se Dominic Toretto a jeho banda vrátí v Rychle a zběsile 9 se však ani tahle série nevyhla trendu spin-off. Spin-Off aneb vezmeme jednu postavu, která má potenciál utáhnout vlastní film a má my mu ho pak dáme se kolem postavy Lukea Hobbse zvažoval už od doby co se jeho představitel Dwayne Johnson objevil v Rychle a zběsile 5 v rámci série poprvé a hned dal za zrod kultovní postavě, která si vlastní spin-off vyžádala už uvítací scénou v Riu. Pominula ale nějaká doba a poté co se v kinech objevila šestka, sedmička a osmička to vypadalo, že na ten spin-off jen tak nedojde. Ale přece jsme se dočkali, akorát, že na to Johnson AKA Hobbs ve finále není sám a kromě něj se vrací i Jason Statham AKA Deckard Shaw. Během natáčení Rychle a zběsile 7 asi nikdo jen tak nečekal, že Shaw stane tak oblíbenou postavou, která se ještě v sérii ohřeje. Statham to ale dokázal- je to sympaťák i jako hajzlík, všechny si získal už jen svým nástupem na scénu v úvodu Rychle a zběsile 7 (některé už nástupem v po-titulkové scéně Rychle a zběsile 6) a když navíc vezmete fakt, že tohle britské hovado dokázalo celkem solidně nakopat prdel i Hobbsovi, s Torettem a jeho bandou si celou dobu hezky hrál na kočku a na myš a především nefungoval jako čistokrevný záporák tak bylo jasné, že se polootevřené dveře v jeho cele na konci Rychle a zběsile 7 náležitě využijou. I v osmičce Deckard perlil kde to šlo, s Hobbsem mezi nimi byl solidní zápach homoerotiky a jeho finální akční číslo v Rychle a zběsile 8 snad není potřeba připomínat. Hobbs a Shaw jsou sice rivalové, jakmile se ale spojí mělo by to nějak automaticky stát za to.... A Hobbs a Shaw se dost pravděpodobně může líbit i lidem, kteří série Rychle a zběsile nesedne nebo jí dokonce nikdy neviděli. O Rychle a zběsile a minulosti Hobbse a Shawa skutečně nemusíte vědět vůbec nic. A především bych do kina poslal i lidi co pořád ujíždějí na akcňákách z 80.let/první půlky 90.let. Je libo nejlepší akční buddy movie dekády?! Come and Get It! Hobbs a Shaw jsou non-stopová akce, kde zároveň někdy jen tak oklikou dojde k řešení síly přátelství a rodiny, pořád jde ale především o parádní akčňak se skvělou hlavní dvojkou na které není ve finále nejlepší to jak to oba umí v boji, ale především to jak se vlastně nemůžou vystát a kdyby nešli proti společnému nepříteli pravděpodobně by se zabili navzájem. Režii si vzal na starost David Leitch, který společně s Chadem Stahelskim natočil prvního Johna Wicka. K prvnímu Wickovi může mít člověk sebemenší výhrady, ale akci má úžasnou. A zatím co Stahelski zatím zůstal u Wicka, Leitch se vydal jiným směrem. Směrem, který spíše než na lidskou akci sází na akci digitální. Leitch už točil Deadpoola 2 a to byla především digitální akce kde na pěsti tolik nedocházelo. Hobbs a Shaw se sice bez digiefektů neobejde, sází ale i na pěsti. Leitch je bývalý kaskadér, nemá tudíž problém natočit fyzickou fackovačku aby vypadala dravě a realisticky. Stálo to 200 míčů a na akci se sází 3/4 celého filmu. Ten film nešlape na brzdu, nemá na to čas a ani to nemá zapotřebí. Především se většinu času točí kolem tří postav, které jsou úžasné- Hobbs a Shaw vyvíjí svůj vztah a tentokrát se k nim přidává i Shawova sestra Hattie, které to nejenom sekne ale umí se i prát a hackovat. A určitě by si nedal říct jenom Hobbs. Hattie je vlastně takový střed mezi Hobbsem a Shawem, který oba vede k důvodu aby mise dopadla zdárně- Shaw chce zachránit svou sestru, Hobbs zase ženu, která je mu sympatická.... Hodně filmu pomáhá fakt, že má skvělého záporáka tedy Brixtona tedy Idrise Elbu. Jak sám řekne nedělá to vše zlé pro peníze ale pro lepší svět. Má svojí víru, je technologicky vylepšen a.... Je to prostě černej Superman! Hobbs a Shaw se ani zdaleka nedrží zkrátka. Přeskakování věžmi v Abu Dhabí nebo závodění s ponorkou byste tu hledali těžko, i přesto, že mají ale Hobbs a Shaw svůj styl jsou tu trademarky téhle série vidět a možná se zajde ještě dál. Záporák je ,, terminátor", má motorku co se umí řídit sama a skoro-závěrečná akční scéna je šílenost, kterou byste čekali spíše až v Rychle a zběsile 9. Jenom to cestování do vesmíru si tvůrci pořád schovávají... Ale vyčítat tomuhle akcňáku fakt, že je to prostě obrovský akční film, který se nemá brát vážně a nepřipomenout si časy když jsme od akčního filmu chtěli především akční nářez? Hloupost! Má to především bravurní střih, který je nejvíce poznat ve perfektně přehledných akčních scénách. Prostřihy jsou v tomhle ohledu prostě geniální. Tvůrci navíc všechno nevyzradili v trailerech a film by měl tak nabídnout pro diváka několik nečekaných překvapení. Ať je to naháněcka v Londýně, naháněcka v Černobylu nebo celá sekvence na Samoe tak to šlape to náramně. Ať když Shaw vážně diskutuje se svojí sestrou nebo matkou (Helen Mirren je prostě vždycky boží!) nebo Shawova sestra diskutuje s Hobbsem a ten třeba zase diskutuje se svojí odloučenou rodinou je to dojemné. Když se Shaw a Hobbs slovně přestřelují a ještě se do toho přidá Shawova sestra je to vtipné. Šlape to prostě ve všech bodech kde by to šlapat mělo a je to fakt super! Neodsoudit Hobbse a Shawa pokud nemáte rádi sérii Rychle a zběsile! Neodsoudit Hobbse a Shawa pokud nemáte rádi ani jednoho z hlavních aktérů! A neodsoudit Hobbse a Shawa ani pokud nemáte rádi ty nejlepší akční klasiky! Krásná připomínka starého akčního žánru, která je sice upgradeovaná stylem 21. století a především nutnou dávkou akčního šílenství, rozhodně by ale mělo být snadné si Hobbse a Shawa řádně užít! Už to jenom chce získat Keanu Reevese do role záporáka v Hobbsovi a Shaw 2, všechny profese u dvojky zachovat, přijít s perfektní zápletkou a potenciál na povedený sequel tu rozhodně bude.... A kde můžu podepsat petici na odklepnutí spin-offu Hattie Shawové?!(31.7.2019)

 • kajas
  ****

  Série "Rychle a zběsile" mě nikdy moc nebrala (nejsem fanynka Vina Diesela) a jednotlivé díly mi splývají dohromady, s příchodem dalších akčních hrdinů pro mě ale získala na větší atraktivnosti. Na tento malý dodatek k sérii jsem se vypravila dokonce do IMAXu a rozhodně nelituji. The Rock a Jason Statham jsou esa v oboru, a když se špičkují jinak než vulgárními nadávkami, je to dost dobrá zábava. Ve svém prvním společném dobrodružství (tuším, že další pokračování budou následovat) se navíc střetnou s hodně zajímavým záporákem - skvělý Idris Elba - a Vanessa Kirby je podle mě mnohem lepší sexy doplněk než děvčata z hlavní FF série. Hodně příjemná oddychovka.(5.8.2019)

 • higuain
  **

  Absurdní přepálenost téhle série už není ani vtipná. A nejvíc je na tom smutný, že David Leitch, spolutvůrce Johna Wicka, to během pouhých pěti let stačil dopracovat až... sem.(10.8.2019)

 • Wiikii
  ***

  Kdo by to v roce 2001 čekal, že z Rychle a zběsile se stane Mission Impossible v horším provedení. .. Osobně jsem se těšil, že uvidím originální rivalitu mezi Hobsem a Shawem, ale dočkal jsem se jen přihlouplých drsných řečí, které měli vypadat jako frajerské (drsnější)pošťuchování dvou silných osobností, leč to nevyšlo a nakonec vidíme jen nepropracovanej akřňák co ničím nezaujme a ještě bude mít nejspíš pokračování. .... HODNOCENÍ: 55% (3*)(7.9.2019)

 • mortak
  ***

  Nice tats. Hobbs a Shaw jsou přesně to, co slibovaly trailery. Statham a Johnson se dvě hodiny špičkují uprostřed přepálené akce (o nádherné Vanesse Kirby nemluvě). A i když jsem se skvěle bavil, přesto nemohu dát více jak tři hvězdy. Hobbs a Shaw totiž už nejsou ani tak akčním filmem, jako spíše groteskou typu Tom a Jerry. Rock a Statham jsou takové kreslené postavičky, které můžou projít čímkoliv, a přesto drží svůj tvar. Je to zábavné, ale nikoliv akční.(31.7.2019)

 • URBAN
  *****

  (1.8.19/Cinestar/Dolby atmos) (28.9.19/TV)(1.8.2019)

 • carly
  ****

  Vzali dobre veci z Fast & Furious, pridali to najlepsie z Dwayna a Jasona, pretrepali a okorenili Idrisom. A ten vysledok vobec nie je na zahodenie. Na pokracovanie sa tesim ovela viac, nez na dalsi F&F. Pacili sa mi zmeny lokacii, aj ked u mna jednoznacne vedie Samoa a Hobbsova rodina. Najlepsia vsak urcite bola Helen. V dalsom diely sa snad stretne s Hobbsom :) PS. Takmer som zabudla na Ryana. Ale on uz tak automaticky robi vsetko lepsim len svojou pritomnostou.(18.9.2019)

 • SHI-SHA
  **

  Poměrně dobře funguje zhruba první třetina. Vyvíjí se to jako takový ten klasický over-the-top macho akční film. Jenže postupně začně být té akce až příliš na úkor příběhu. Všichni mají plot-armor, takže napětí klesá a stává se z toho spíše nuda. Závěr filmu je pak vyloženě špatný, nabitý naprosto příšernými WTF momenty, stávícími na hlavu logiku i fyzikální zákony. Ani cameo role a odkazy na minulé díly nefungují, spíše filmu ještě ubírají.(31.7.2019)

 • necisty
  ****

  Věděl jsem, že to bude technologicky nabušená p*čovina. ... GA Cinema DA(6.8.2019)

 • Kudly4
  *****

  Statham je u mě Topka od prvního Kurýra, viděl jsem s ním všechny filmy a když se poprvé objevil v sérii Fast & Furious, byl to můj splněný sen. Po filmu MEG: Monstrum z hlubin, jsem napsal komentář, že Statham už má také svůj věk a že budu rád za každý jeho další film, jelikož si myslím, že jich už tolik nebude a hlavně po Kurýrovi, Expendables (4. díl zatím jeho poslední akční film na obzoru) a F&F, už nevím co by mohlo dalšího přijít za akční pecku, takže jsem za tento díl víc než rád a zklamaný nejsem ani náhodou. Samozřejmě, je to občas blboučké (závěr s vrtulníkem), ale s tím se musí dopředu počítat. Akce je tu dechberoucí (honička v McLarenu brutální !!), padají tu hlášky, Idris Elba vynikající záporák a jako třešnička na dortu, nádherná Vanessa Kirby. Co víc dodat, parádní, akční nářez, přesně, jaký jsem očekával.(27.9.2019)

 • Flipnic-RE
  ****

  No ale nebylo to zas tak špatný. Hlavně to nebylo nudný. A bylo to lepší a zábavnější než poslední Rambo, proto tomu dávám o hvězdu navíc ... Prvně ty věci, co se mi fakt líbily. Tak hlavně se mi líbila Vanessa Kirby, která byla naprosto nejvíc sexy, má skvělej sexy pohled, xicht, pusu, ten anglickej přízvuk byl ještě víc sexy a líbilo s mi, že neukazovala kozy, bradavky, prdel a podobný věci, jako to dělaj jiný cou ... herečky ... A přitom byla fakt suprhot, sexy kus nejlepší ženský v nejlepších nejplodnějších letech. S tou bych strávil zbytek života kdekoliv a nic víc a nikoho bych nepotřeboval. Ani csfd ... Klidně bych s ní snesl další samostatnej film ve stylu Anna, Nikita apod. Taky to má skvělej soundtrack, ten si seženu do posilky. No ... a zbytek už byl docela horší. Rock byl příliš velkej a evidentně nasypanej hormonama snad na broilery ve slepičárnách, protože je tak velkej, že musí sypat zakázaný ilegal růsťáky a anabolika. Lekl jsem se u filmu nejvíc v momentě, kdy v běhu sundal bederní roušku a mne napadlo, že teď se to provalí ... Ale ještě tam něco měl a kamera naštěstí (pro něj) uhnula. Jason je moc starej, už má vrásky jako já , protože ten zase chudák ani nic nesype, ani si nenechává implantovat kila botulotoxu do xichtu, jako třeba zmíněnej Rambo ...teda Slaaay... Hláškování trapný, samoúčelný, neuvolněný, příliš tlačili na pilu. Fighty nic moc, takový moc rozfázovaný. Řezníci v Japonsku s katanama v 70tých letech uměli mnohem lepší a plynulejší fighty, nebo Hong Kong. Korea aktuálně taky válcuje Usa apod. Ale ok. Dobrý byla máti Rocka a ta jeho domovina, tam se mi líbilo. Parádní byl ale fight na konci, skvělá temná atmosféra a cool zpomalený záběry a když kluci přišli, jak na toho černýho Terminátora (nebudete mne za to žalovat, že ne?). Každopádně terminátor byl úplně nudnej. Ale bylo to fajn, dvě hodiny v pohodě zábavy, bavil jsem se, slzu uronil na konci a ... no hlavně ta Vanessa ...(28.9.2019)

 • miguel_111
  ****

  Celkom v pohode letný blockbuster pri ktorom človek vypne a nezamýšla sa nad ničim či už je to dajová stránka filmu alebo fyzika, ktorá tu celkom stráca význam, ale človek sa baví a pri takom druhu filmu je to hlavné vypnúť mozog a nechať sa unášať dianím vo filme. Po akčnej stránke neni čo vytknúť len niektoré scény boli už fakt veľmi prepálené. Herecké duo malo medzi sebou fajn chémiu čiže v pohode a hlavný záporák vybraný dobre. Komedialna stránka filmu v pohode zasmiel som sa veľa ráz. Hudba bola fajn. Ako celok film v pohode a človek sa nenudí ani na sekundu lebo sa vo filme stále niečo deje tak preto návštevu kina určite neľutujem. Pre mňa 75%.(4.8.2019)

 • SeanLSD
  ****

  Neviem kto sú Hobbs a Shaw a z FF série som videl iba štvrtý diel a nijako ma nenadchol. Ale viem, kto sú D. Johnson a J. Statham, že sú cool, vedia sa hýbať a je s nimi zábava. A viem takisto, kto je David Leitch - takže zábavná a cool akcia, akcia, akcia... plus trochu rodinných žvástov navrch.(13.8.2019)

 • PavelVanekArt
  ***

  Efektivní akční testosteronová rodinná ujetost. Nebere se to vážně stejně jako série Rychle a Zběsile, jenže ta série má svoje taháky a v několika případech i koule. Tohle by chtělo být silnější a mít větší koule, ale chybí tomu úplně všechno. Ze závodních vod jsme se přesunuli do akčních a z nich do špionských, pořád ale na béčkové vlně. V základu mě na tomhle sere jak The Rock a jeho postava, tak i Statham a jeho postava. Nemám je rád a ani je nemám rád jako herce (snad Stathama snesu jen v Kurýrovi). Rock je na můj vkus moc velký poleno a Statham na to už nemá, netočí už nic, co by alespoň stálo za řeč. Jejich buddy chemie je plytká a bez náboje, jejich popichování stálo za hovno už v FaF sérii. Vizuálně a akčně je film přepálenej ve všech směrech, všude samá přeháňka, ale s tím se musí počítat a to jako vadu nevidím, jen mě to zrovna tady nijak neohromilo. Zábavný to nebylo ani omylem. Co ale za mě táhlo vše kupředu, tak neskutečně sexy a cool Vanessa Kirby a neskutečně sexy a cool Idris Elba, kterej si tu roli vyloženě užíval a nebyl na pěst jak ti dva šašci. Za to je to ale plný nelogických chyb. Za vše mluví finále, kde se dvakrát během jednotlivých střihu změní počasí z noci na den a následně na bouřkovou oblohu. Malý camea byli cool, až na Kevina Harta. Ve výsledku je to film, kterej není nejhorší, ale zítra už nebudu vědět, že jsem ho viděl. Za Kirby a Elbu 3* a.k.a 45%(13.10.2019)

 • sir-dave
  ****

  Od pátého dílů Fast Furious kdy zakomponovali The Rocka, tak se z toho stal takový automobilový Transformers. Výbuchy, přestřelky, nespočet přehnaných scén, to už po těch pár dílech ani výrazně fanoušky nepřekvapí. Ikdyž vždy se najde nějaký úlet. Začali šoupaním trezoru, přes monstrózní tank až po.. co tam bylo teď.. a jo.. 6 aut zavěšených na vrtulníku. Chemie poměrně fungovala, Idris Elba coby záporák nezklamal, Vanesse Kirby to v žádném jiném filmu zatím tak božsky neslušelo. Na plný počet by museli přijít už s něčím hodně sofistikovanějším.(11.8.2019)

 • Martin741
  ***

  Vyfukove Becko 9 poniektori /verbal/ volaju dehonestujucim nazvom Rychle ty debile. Nejdem tvorcov dehonestovat, to ne, film je sucast vseobecneho rozhladu a mnohi herci hraju bud z lasky k prachom a slave alebo z lasky k filmu a z toho uhla pohladu ze si mozu zahrat vedla slavnejsich kolegov - spolupracu myslim. Len tato seria - este ked tam bol Nafta s Palom Chodcom mi bola vzdy volna. A pozeram, ze sa slusne rozjela : Rychle a Zbesile z rokov 2001, 2003, 2006, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017 - a toho roku /2019/ uz seria predbehla aj samotneho Heryho Potrata. A hoci mi je seria dost volna, urcite radsej pozriem rychle auticka nez Heryho Potrata - to mumlani carodejov velmi nemusim. Ono pan Staticka Sunka, pan Skala a Nafta - ani jeden z nich nema vyrazny herecky talent, tak aspon divakom nadelia novu seriu rychlych auticok a krasnych slecien, vybuchov, nahanaciek, a aj rvaciek. . Zatial to funguje, znacka je zavedena, rozjeta ........ akurat ze Ydrys Elba tam velmi nepasoval, vacsinou len nabehol, vsetko rozmlatil a usiel, ludia ako Ryan Reynolds su zbytocni - fakt som nepochopil jeho ucast, uz v prvom Deadpool- ovi nehovoril ale kotkodakal. : 60 %(17.8.2019)

 • otík
  ****

  Koncept filmu by se dal vyjádřit takto: mlaťte do sebe čímkoli a jakkoli, ale vždy vstaňte a bojujte dál, tvařte se u toho hrozně důležitě, ale zároveň vtipkujte, kdykoli to půjde a hlavně tu nad ničím nepřemýšlejte. Komu tohle nevadí, dostane báječně tupý film se super ústřední dvojkou, která si nic nedaruje (i když si spolu do držky nedají), skvělé triky, výborné hudební aranžmá, dobrý střih i zvládnutou režii. Ano, já si tento film užil od první minuty, hltal jsem výtečný vizuál, super pošťuchování hlavních hrdinů a cool akční scénu věrnou sérii R&B, ve které jsem vůbec nepřemýšlel nad tím, že The Rock drží v jedné ruce s řetězem i helikoptéru. A taky jsem nepřemýšlel nad scénou, kdy spadne z cca padesátého patra přímo na auto, otřepe se a jede dál. Nemám proč tento film kritizovat - dostal jsem přesně to, co jsem dostat chtěl a snad ještě v lepší kvalitě, než jsem očekával. Jen tak dál. Viděno v kině v UH ve 2D s titulkama.(30.8.2019)

 • Dado
  ***

  Už z letmého pohľadu je zjavné, že ako každý ďalší prírastok do rýchlej a zbesilej série od jej štvrtej časti, tak aj H&S posúva ešte ďalej hranice trendu nastoleného práve filmom z roku 2009. Vo výsledku to znamená ešte bláznivejšiu a absurdnejšiu akciu v čomkoľvek, čo si vyžaduje pohonné hmoty, ešte väčšiu snahu o všadeprítomné odľahčené hláškovanie a ešte menej prvkov odkazujúcich na prapočiatky tejto nekonečnej ságy, ktoré - aby sme boli presní - najnovšie absentujú praktický úplne. A tentoraz už toho bolo príliš asi aj na mňa. Celú tú chlapskú jazdu dokázala až do konca udržať pohromade paradoxne postava Shawovej sestry v podaní ohromne sympatickej Vanessy Kirby, keďže nekončiace, kvázi ostrovtipné doberanie sa medzi dvojicou mužských hrdinov ma prestalo baviť približne v prvej polovici ich úvodnej konfrontácie. O poznanie lepšie fungujú automobilové scény a pästné súboje; aj tu sa však nájde malý háčik. S príchodom na exotickú Samou totiž musí divák v závere pretrpieť vyslovene prihlúple „venčenie“ helikoptéry, respektíve úplne neprehľadný boj domorodcov s poskokmi záporného hrdinu. Dvojku, s ktorou sa dá počítať ešte pred jej oficiálnym ohlásením, si zrejme ujsť nenechám, viac sa však teším na plánované pokračovanie s kompletnou „rodinou“ okolo starého dobrého Dominica Toretta. P.S.: Je chvályhodné, že Ryan Reynolds dokázal v Deadpoolovi nájsť svoju životnú rolu, avšak stavať na nej celý svoj herecký prejav aj v iných filmoch by naozaj nemusel. (60%)(30.9.2019)

 • ivan_drago
  **

  Dvě a čtvrt hodiny více či méně povedených bonmotů a hlášek a návratů a sblížení a vracení se ke kořenům a zase hlášek... Potěšil Kevin Hart jako agent na palubě, ale jinak... Stopáž přemrštěná, akce slušná, ale... Nepochybuji o tom, že budeme pokračovat... a ceká nás další unuylá záchrana světa před nějakým smrtícím prdem...(7.10.2019)

 • majo0007
  *

  Pozeranie Johna Englisha s G.I.Joe mi neprivodilo peknú náladu.(5.8.2019)

 • ywo666
  ****

  Wau. Tak to uz je riadna chujada. Prislo vam F&F nerealne a prehnane? Tak toto sa posuva este viac do sci fi. Aj temou aj akciou. Par krat som sa v kine rehotal nad zhovadilostami, ktore tvorcovia napchali do filmu. Samozrejme mimo to, ze to je totalna chobotina, je to aj totalna pecka. Rock a Statham hlaskuju ako o zivot. A aj niektore vedlajsie postavy su vtipne. Skoda len ze Shawov charakter si ohybaju ako sa im zachce a hodi do pribehu. Kedysi spickovy bad guy je tu iba drzy good guy. Bitiek je tu dost ale cosi im chyba. A cosi previsuje. Strih. Zlaty John Wick. Takze zhrnute. Plne funkcna komedia (az parodia na seba samych) s sialenou akciou, zaujimavou hudbou, super vizuslom a oblubenymi hercami. Pribeh a logika 0%. Ja som sa bavil na 85%.(5.8.2019)

 • Šimpy
  ***

  Člověk nesmí moc přemýšlet a pak se občas pobaví.(7.8.2019)

 • Phietros
  ****

  Tahle zábavná akční odbočka ze série F&F se Vám vreje pod kůži hlavně svýma hláška mezi Shawnem a Hobsem. Pro milovníky této dvojice navíc určitě orgasmus! Nadupaný auta tu už moc neuvidíte, ale za to se minimálně první polovinu nasmějete jako nikdy předtím. K tomu parádní souboje, kyberneticky vylepšený záporák, sexy ségra a smrtící virus a je tu úkol jak dělaný pro dva naprosté kliďase:D. Výtka možná jen k začátku a seskoku z mrakodrapu, potom k elektrickým výbojkám a konečnému přetahování s vrtulníkem, jinak pecka. Navíc viděno ve 4DX s efekty, takže skvělý zážitek! Podle konce se dá očekávat, že tuhle dvojku uvidíme v solo díle ještě jednou! 75%(9.8.2019)

 • Beky
  ****

  Ale jo, 80% je možná moc, 60% je málo, takže neco mezi. Verdikt 70%. Už se tesim na dvojku:).(8.8.2019)

 • C0r0ner
  ***

  Akční scény jsou tedy nereálně přepálené až běda, to už tvůrcům úplně chyběla soudnost + to má tupý a předvídatelný děj. Na druhou stranu se ti dva slušně fuckují a místy je to fakt sranda. Navíc to uteče jako nic. Celkový dojem je ale průměr, od Leitche jsem čekal víc. 65%(10.10.2019)

 • VasaX
  ***

  Chtěl jsem tam kliknout čtyři hvězdičky, ale nějak jsem nemohl. Hobbs a Shaw prostě nejsou žádný filmový zázrak, příběh je ta nejklasičtější kostra a na sebe balí klasické principy a scenáristické finty a zkratky. Recykluje již vymyšlené a řádně ověřené. Prostě klasická popcornová oddechovka. A tak jsem to i bral. Člověk může vypnout mozek, a jen sledovat, co se v danou sekundu děje na obrazovce. A to stojí za to. Akce, přestřelky, komediální prvky. Vyvážený koktejl, kde jednotlivé prvky umí jiné filmy/série mnohem lépe, ale tady je každý z nich poctivý a funguje dobře. I když akční scény nemají na Jacka Reachera a přestřelky na Johna Wicka, pořád je to moc fajn, i když je to často zabalené do rozmazaného CGI. Ale pro mě nejlepší na celém filmu je špičkování Hobbse a Shawa. Johnson a Statham mají na tohle skvělou chemii, nevynechají možnost (v rámci scénáře) se špičkovat, něco si provádět nebo vyvolat hláškovací přestřelku. Sem tam jim sekundují jiné postavy - Reynoldsův CIA agent s humorem který natrénoval v Deadpoolovi či Air Mashal (který, sporu s Reynoldsem ani není v credits tady i na IMDB). Celé obsazení je vlastně moc fajn a Idris Elba je fakt super záporák a herecky, ač nemá moc prostoru, si to dává ze všech nejvíc. PAN herec prostě. Ano, F&F - Hobbs and Shaw není žádný filmový zázrak, je to v podstatě kravina, co člověk nesmí brát ani malíčkem vážně, ale je to sakra dobrá oddechová zábava.(1.8.2019)

 • Jizni Tlapa
  *****

  Už to není jen o autíčkách a sexy kočičkách... je to ale stále akční nářez naplno splňující béčko klišé šablonu! Navíc doplněný o slušný scénář a klasicky ironickou ústředni dvojku! Černý záporáček a dokonalý vizuál jsou tak už jen poslední dokonalostí....(4.8.2019)

 • Xicht0r
  ****

  Přestřelená popcornovka jak kráva, mozek je třeba vypnout už v prvních sekundách. Rock a Statham spolu fungujou parádně jak akčně tak komicky. Londýnská a Ukrajinská eskapáda uteče jako voda v mixu cool akce a neustálého testosteronového špičkování. Bohužel závěrečný samoánský "last stand" trochu ztratil na síle a spíš se hrálo na city (celá story s rodinou a domorodcema byla přinejmenším cringy) a vůbec to působilo jak malá domů pro Samoánský (?) ansámbl. Každopádně jako celek lepší než jakýkoliv F&F za posledních 10 let a tudíž bych se vůbec nebránil dalšímu dílu.(8.8.2019)

 • svobik
  ***

  Vlastně mě docela překvapuje, jak ten film nenaplnil svůj potenciál. Oproti klasickýmu Rychle a zběsile tu mají scenáristi de facto 4 postavy, se kterýma se můžou pořádně vyřádit, narvat jim do pusy skvělý hlášky, povede se to ale jen tak napůl. Bavil jsem se, to jo, na některých místech to ale (hlavně z hlediska komedie) dost drhlo. Akce super, zase nápaditá, záporák vzhledem k těžkým vahám v hlavních rolích adekvátní, ale když si vzpomenu na to, co ze sebe sypal Statham ve Špionovi (de facto stejně napsaná postava) nebo Reynolds (nejnevtipnější a nejzbytečnější postava) v Zabijákovi a bodyguardovi, přijde mi, že tvůrci se buď vyčerpali v minulých dílech (nevěřím) nebo výsledek docela podhulili a 80 % nej momentů narvali do trailerů. To u téhle série nebývalo tak úplně zvykem. Lehce rozpačitých 60 %.(8.9.2019)

 • ecceHOMMO
  ***

  Hobbs a Shaw a kopec srandy (občas trošku silenej), a v závese s Hattie, ktorá to skvele oživila a dúfam, že ju uvidím aj v ďalšej časti. Akcia ako na hojdačke: niekedy efektná, inokedy iba priemerná ale mnohokrát totálne nereálna (tak ako je to už bežným zvykom vo filmoch s Dwaynom Johnsonom), čo mi trošku vadilo. Tak ako som sa nestotožnil ani s hi-tech motorkou, ktorá mi prišla neskutočne gýčová. Ale inak celkom dobré komediálne akčné povyrazenie. Videné v kine v pôvodnom znení s titulkami.(18.9.2019)

 • Hollohlaway
  **

  Hrozivě přepálený a nesmyslný, tu béčkovitost co baví to přitom nemá. Špičkování ústřední dvojice časem nudí, akce spíš slabší a hlavně scénář je hovadina. Hudba mi lezla krkem a jediné co celkem ušlo byl sem tam vtip a Vanessa Kirby. Závěrečná část na Samoe to dorazila, to už se vysloveně vymykalo. Šílená křeč?(3.10.2019)

 • Soweek
  ****

  4,5*. U Hobbse a Shawa se dostavuje tzv. "Lídl efekt". Že ten efekt neznáte? To máte tak, přijdete do Kauflandu koupit si Váš oblíbený výrobek a když je vyprodaný, tak nadáváte na Kaufland, jaký to jsou sráči. Když ale přijdete do Lídlu a zjistíte, že výrobek je vyprodaný, tak začnete nadávat sami sobě, jací jste tupci, že jste přišli pozdě. A to se přesně dostavuje i zde. U posledního FF mi vadila přemrštěná porce nelogičností a absence fyzikálích zákonů. Že tady Dwayne Johnson drží vrtulník na řetězu svojí vlastní silou? HELLYEAHH! A cpěte toho do mě víc! Ono to bude dáno hlavně tím, že klasické Fast Furious mám zafixované jako serii o rychlých autech, respektu, rodině, kdežto H&S je klasický akční buddy movie, který si na nic nehraje a cool akční scény a hlášky sází rychleji než babička okurky do skleníku. Doufejme, že pánové budou v této akční jízdě pokračovat i dalších letech, rozhodně si svůj spin off zaslouží a obhájí.(1.10.2019)

 • herr_carter
  **

  Rychle a zběsile: po hlavě přímo do prdele, by se měla začít jmenovat tahle kdysi dávno dobrá série, která se díky neúprosným požadavkům náctiletého trhu začíná ubírat ke dnu nejtemnějších a nevyvezených septiků. Vyplácat stovky milionů jenom proto, že budu dvě hodiny poslouchat dva maníky, jak se neustále utírají a shazují a pak sledovat věci, jako tažení helikoptéry rukou, boj samoa-maníků vybavených halapartnami a řemdichy proti rotačním kulometům, to jsem si mohl rovnou ušetřit čas a kouknout v televizi na Policii Modrava - tam je taky nelogické, že každý týden v Kašperkách umře 346434 lidí, ale pořád je to aspoň napínavé a Kuba z Krakonošských pohádek je uvěřitelnější, než tahle ta alegorická banda.........................moje hodnocení = 4 z 10.(9.10.2019)

 • SamVimes
  ****

  Míň aut, víc bitek a... asi nejlepší Rychle a zběsile! Spin-off Hobbse a Shawa je ohromně zábavný akční film, který si s realističností hlavu neláme, ale zato ve vysokém tempu nabízí non-stop hláškujícího Rocka se Stathamem, výbornou Vanessu Kirby (která se vedle kolegů neztratí ani v akčních scénách) a charismatického terminátora Idrise Elbu. Choreografie bitek na Johna Wicka nemá, ale ve srovnání se zbytkem konkurence je pořád velice slušná, soundtrack je našlapaný a potěší nečekaná camea.(31.7.2019)

 • upson
  ***

  Dobře přepálená bejkovina :-D 55%(25.9.2019)

 • JohnSmith
  ****

  Nevím co tu někteří od tohoto spin offu čekali. Já dostal přesně to, co jsem očekával. Akcí nabitou letní parádu, u které nemusíte přemýšlet. Vlastně se doporučuje u ní nepřemýšlet. Akce hafo, blbostí taky, slušné špičkování mezi hlavními postavami a záporák Elba. A tam bych viděl první problém, Elba je sice výborný, ale ta záporná role mi k němu prostě nesedí. Druhý problém je to, že je to až moc velké sci-fi s geneticky upraveným záporákem. Jinak zasloužené 4*(4.8.2019)

 • Darth_AK
  **

  Mám rád Jason Stathama, Vanessa Kirby byla úžasná, mám rád Idrise Elbu, a "Rocka" vidím taky rád. Ty všechny mám rád, a stejně mě tento film nevzal. V první čtvrtině film fachá relativně dobře, ale postupně se začne utápět v ne moc zajímavém ději, podivných přesunech a špatném mixu momentů. Camea Harta ani Reynoldse nebyla vtipná, ani nedávala smysl. A když už mám film, kde chlap drží rukou na řetězu vrtulník, nemůžu pak čekat že bude diváka zajímat scéna, jak si 3 minuty vylívá srdce s bratrem o zradě rodiny. Miluju přepálenou akci, ale musí dobře vypadat - Leitch to předvedl v Deadpoolovi 2, ale tady místo tvořivosti použil monstróznost a vynechal svůj smysl pro detail. Soundtrack nula, kromě úvodní písničky, již jednou použité v X-Menech (Budoucí minulost). Film je zkrátka po trailerech těžkým zklamáním. V podstatě dal co trailery slibovaly, ale podal to opravdu špatně. A "Rock" se Stathamem mají chemii jen ve scénách, kdy to po nich vynuceně nepožaduje scénář, což tak rozhodně být nemá. Oceňuji první čtvrtinu, docela dobré herecké výkony v jistých částech, a těch několik scén, kdy jsem se pochcal smíchy (Shaw mlátící chlapa hlavicí od sprchy, Shaw střílející ve flipu z buginy na dron, Dwayne Johnson a banda Samoanů provádějících rituální tanec a mlátící geneticky upravenou armádu palicemi, Hobbs držící helikoptéru na řetěze) a hlavně Vanessu Kirby, která je nejenom krásná, ale měla chemii s každým na plátně. Úžasná herečka, víc akčních rolí pro ni. 2*(4.8.2019)

 • M.i.k.e
  ****

  Rychle zběsilá série opět posunula v tomhle spin-offu hranice šílenosti a jelikož se tentokrát nebere smrtelně vážně,celkem to funguje.Naštěstí pro tvůrce to funguje i přesto,že ty nejlepší momenty vystříleli už v trailerech.Co bohužel moc nefunguje - a je to důvod proč sem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami - je tentokrát chemie mezi Rockem a Stathamem.Zatímco v osmém F&F bylo jejich špičkování vtipné,přirozené a osvěžující,tady je ve valné většině přehnané,ne moc vtipné a působí strojeně.Už asi ve třetině filmu jsem si říkal,že těch macho keců a přeměřování přirození je prostě moc.Tu a tam sice vykoukne dobře napsaná hláška,popřípadě to zachraňují camea Ryana Reynoldse a Kevina Harta,ale nestačí to.Po nabušených trailerech sem čekal humoru trochu víc a ani akce (které je opravdu hodně) to nedokáže vykompenzovat.Již několikrát jsem zahlédl srovnání s jinými akčními buddy movie jako třeba Tango & Cash,ale ty i přes svůj dnes již pokročilejší věk fungují minimálně po stránce chemie hlavních hrdinů mnohem lépe. I přes výtky ale Hobbs & Shaw nejsou průser a svůj osud nenáročného akčního výplachu naplňují celkem v pohodě...70%(7.8.2019)

 • VanTom
  ****

  Něco jako příběh jsem vlastně ani nevnímal (prostě dva mačo borci se musí nedobrovolně spojit, aby ochránili super kočku-agentku před "černým Supermanem", který se ji kvůli čemusi snaží chytit/zabít - toť vše podstatné). Relevantní bylo pouze to, že cosi jako scénář nabídlo dostatek nadhledu, fórků a špičkování mezi perfektní chemii sdílejícími hrdiny (všemi třemi), terminátorského záporáka, no a především drahou, áčkově prvotřídní akci. Hodně, hodně komiksově (resp. "fastafuriovsky") přepálenou, hlasitou a často docela digitální, ovšem intenzivní, nápaditou a strhující. 7/10 [viděno v Cinema City Nový Smíchov](6.9.2019)

 • r3plicator
  **

  Nebyť Vanessy Kirby, tak sa to nedá ani upozerať do konca. Fast & Furious goes full retard. Občasná obstojná hláška a fakt, že Statham a Johnson sú proste sympaťáci, to držia nad vodou. Ako film je to ale absolútne zbytočný prídavok do svetového kultúrneho dedičstva.(30.9.2019)

 • Dánek
  ****

  Velmi příjemné překvapení! Bál jsem se, že to bude hrůza, ale dostal jsem luxusní béčkovou akční komedii. Ano, je to hodně přitažené za vlasy, ale k tomu filmu se to prostě hodí. Chvíli jsem váhal i nad 5 hvězdama, ale ty 4 jsou tak akorát. Vypněte na 2 hodiny mozek a budete se skvěle bavit. 80%(1.8.2019)

 • Colby Sawyer
  *****

  Hobbs a Shaw je naprosto úžasný akční film. Mám rád, když trailery ukazují, co reálně film nabídne. Je to strhující, nahláškované a hlavně zábavné, přesně jak trailery slibovaly. Jsem rád, že série trošku přešla ke sci-fi, protože všechny ty nekonečné ranveje a přeskoky z mrakodrapu na mrakodrap už sci-fi byly a série se tomuto nyní opravdu otvírá, což je jen a jen dobře. Každá akční scéna je originální a precizně natočená, mimo ně skvěle fungují herci. Rock a Statham jsou neuvěřitelně sehraní a sypou jednu hlášku za druhou. Pozadu nezůstávají ani skvělý Idris Elba i krásná Vanessa Kirby a další dvě výborná nečekaná camea. Trochu začínám mít strach o hlavní sérii, protože ta herecky nebude mít na koho lákat, když nejlepší postavy jsou tady. Každopádně každý kdo někdy řekl, že má rád akční filmy, musí tohle vidět v kině, protože to je naprostá povinnost.(1.8.2019)

 • Krabak
  ****

  Člověk u toho musí vypnout. Jakmile to začne být i po tom divné, musí u toho vypnout znovu. V podstatě musí být člověk trochu po lobotomii, aby si ten film užil. Mě se tenhle stav podařil nějákým divným způsobem navodit, takže jsem se u toho bavil. Jediná věc, kdy bych musel být mrtvý, aby mi to nevadilo...tak byla scéna, kdy Skála drží řetězem vrtulník. Jo, to jsem si říkal, že už je opravdu pro zombíky. Jinak film utíká na předpokládané, komediálněakční vlně. Musím sklonit před scénami s R. Reynoldsem. Dostal opět párminutovou roli alá ironicky vtipný Deadpool a film o něco pozvedl.--->75%(15.8.2019)

 • iXtr3m3
  *****

  Neskutočnou (a to doslova) akciou nadupaný veľkolepý sci-fi avengerovský popcornový blockbuster, ktorý má síce malé šance finančne sa priblížiť už dlhé roky zažitej a vybudovanej sérii ale má na to, aby ju svojou akciou pochoval alebo minimálne riadne narušil. Dva najlepšie elementy z The Fate of the Furious a to Rock a Statham tu servírujú v spolupráci s Idrisom "The Black Superman" Elbom a wtfakomitomohlouniknúť cameo úloha Ryana Reynoldsa a Kevina Harta totálne blbú, absolútne nereálnu ale pritom neskutočne namakanú akciu, aká sa len tak nevidí. Všetci zúčastnení vedia, že si robia srandu zo seba, dokonca aj v samotnom filme sú narážky na iné filmy POZOR SPOILER - podzemná garáž na Italian Job, Kevinov výstup v lietadle na dialóg Thora a Petera Quilla, Rockov záťah na vrtulník ála Cap vo Winter Soldierovi, Brixton a jeho motorka ako keby vystrihnutá z neexistujúceho G.I.Joe vs Transformers atď. atď. SPOILER KONIEC a tak je to aj dobre. Žiadna ultravážna dráma, ktorá by sa opierala o realitu, ale čistý tupý efektný popcorn, pri ktorom musí každý pochopiť, že aj keď to pred začatím nikto nikde nepíše, tak medzi riadkami stojí "Vypnúť mozog a baviť sa". Ja som sa bavil, zasmial, napozeral efektnej akcie a vidím v tomto, ak to teda finančne uspeje, počiatok novej skvelej aspoň trojdielnej série, nakoľko koniec a aj potitulkové scény lákajú na odhalenie niečoho väčšieho. Teším sa. Celkové hodnotenie by malo byť nižšie, ale pozrel som si svoje hodnotenia na Fast and Furious sériu a keďže dávam všade plný počet, tak rovnako aj tu. Samozrejme objektívne by to bolo tak na cca 75-80%, ja dávam 90% s vidinou navyšovania v pokračovaní, ktoré musí vzniknúť, rovnako ako som si prial vznik tohoto pri ôsmej časti Fast and Furious.(1.8.2019)

 • AdamesWWE
  *****

  [8/10] Čím začať? Séria Rýchlo a zbesilo sa počas rokov formovala a hľadala tú správnu cestu ako si udržať fanúšikov, ako zarobiť, ako stále nalákať ľudí do kina a tak dalej. A v podstate vidíme už 9 film z tejto série, aj ked ako oficiálnu 9 časti to nerátame nakoľko je to spin-off o dvoch postavách, na ktorých je tento film postavený - Hobbs a Shaw. Film hodnotím 5 hviezdičkami, musím povedať že ma film dosť bavil, herci Rock a Statham svoje postavy ukazujú v plnej paráde, ich humor a doberanie je prítomný vo filme takmer neustále. Niekomu sa to páči ale pre niekoho to môže byť prestrelené, miestami to pôsobí trochu nasilu natlačené do dialógov a existuje malá hranica medzi prijatím tohto humoru a odsúdenia ho. Ale to v podstate platí aj o celom filme, ked to človek berie s nadhľadom ako ja, tak sa dá tento film vcelku užiť. Ten čas ubehne rýchlo a je sa stále načo pozerať, dej je jednoduchý a predvídateľný čo sa dá aj očakávať, ale účel splní a veľkým plusom je výber lokácií pre film. A vačšina scén je za denného svetla čo je veľké plus, výber lokácií je dobrý, akcia je dobre spracovaná.. Myslím si že film dopadol tak ako som očakával. Ideálny letný film na pozretie v kine, ktorý zabaví. Ale keby tam niet hercov ktorí tam boli, bol by to riadny prepadák. Ale film hodnotím dosť dobre, nieje to ani nič svetaborné čo by ma niečím extra uchvátilo, ale je to dobrá zábava, film na odreagovanie. No som zvedavý, dokedy budú diváci tento koncept žrať. Ja osobne som posledné diely rýchlo a zbesilo 6,7,8 videl iba raz v kine kde som si to užil, ale tým to skončilo. Tieto posledné filmy niesú filmy na viac pozretí, teda aspoň pre mna nie. Ani tento film zrejme výnimka nebude, no neviem si ani predstaviť dalšie dva chystané filmy rýchlo a zbesilo 9,10. Necháme sa prekvapiť.(4.8.2019)

 • Mikino00
  ***

  Béčkový akční film s áčkovým rozpočtem navazuje plně na fyzikální zákony a pravidla světa Rychle a zběsile a jede i podle obdobné dějové šablony. Což zpočátku docela funguje, chemie mezi ústředním duem je zábavná, stejně jako jejich hlášky a akce střídá akci. Bohužel po přesunu na Samou, již tvůrci ztratili veškerou soudnost a celá nekonečná finální sekvence je vlastně docela utahaná a nudná.(3.9.2019)

 • netahlo
  ****

  Uplne na pohodu. Ti dva dementi byli chvilema dokonce zabavny, Vanessa prcatelna - na zabiti casu vejplach plne dostacujici.(29.9.2019)

 • Warle
  ****

  Strašně tomu škodí nálepka Fast & Furious. Bez ní by to celé bylo lepší a třeba by to neodkazovalo na ty všechny neduhy z této série. Hlavně na ten největší - fyzikální zákony prostě neexistují. Bitky dobrý, hlavní čtveřice herců v pohodě, jen ta celková nelogičnost a stupidita scén, která pramení nejen ze slabšího scénáře, ale také digibordelu, který celý film provází. Ale když na to zkusíte zapomenout, tak dostanete celkem v pohodě blockbusterovou jízdu, která má zakončení v krásné krajině a na další díly se docela těším. PS: ve filmu je několik vynikajících cameo rolí a obsahuje jak mezititulkové, tak potitulkovou scénu, na kterou jsem, jak už je tak trochu zvykem u všech filmů krom Marvel, zůstal v sále sám. 65%, slabší 4*.(1.8.2019)

 • hroubek
  ****

  Rychlé, stylové a hlavně neuvěřitelně zábavné. Je to přepálené a místy hloupé?? Ano!! Užil jsem si to jako malý kluk?? Ano!! Chci to vidět znovu?? Ano!! David Leitch natočil parádní blockbuster, u které ho jsem měl úsměv od ucha k uchu. Užíval jsem si přepálené akční scény, macho hlášky a přeměřování svalů a hlavně dobrou zábavu. Leitch pochopil co diváky baví na sérii Rychle a zběsile, a těchto dvou postavách a naservíroval nám toho plnou porci. A přidal i něco ze sebe. Film má suprové tempo, parádní akční scény, kde se krásně využívá lokací a hodně vtipů a humoru. A baví to od začátku až do konce. Dwayne Johnson si jede svoje a je skvělý. Jason Statham si užívá místo v první lize a neskutečně si to užívá. Vanessa Kirby mě velmi příjemně překvapila, a krade si spoustu okamžiků pro sebe. A to, že se na ní moc pěkně kouká je příjemný bonus. Idris Elba mě jako záporák hodně bavil a je vidět, že ho ta přepálenost dost baví. Eiza González nemá tolik prostoru, ale rozhodně bych jí rád viděl znovu. Eddie Marsan má menší roli, ale taky dostane pár svých momentů. Velkou radost mě udělaly cameo roličky, které jsou boží. Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw je parádní letní výplach, který je potřeba vidět v kině.(4.8.2019)

 • Illy
  ****

  Možná jsem čekal trošku víc epických akčních scén, ale pak mi došlo že to není úplně Fast and Furious. Tím nemyslím že by to nebylo našlapané od sklepa až na půdu, akce je skvělá a rozhovory mezi prckem a obrem jsou výborné. A když si přidáte k označení filmu mimo akční i scifi, protože to prostě je scifi a to mi nikdo nevymluví, tak je to výborný popcornový letní biják jak má být!(4.8.2019)

 • squawk
  ****

  Vsuvky s Hartem a Reynoldsem zbytečně vytrhávají z děje. Takovou ptákovinu si autoři mohli nechat pro odpad od Marvelu a nestrkat to sem.(5.8.2019)

 • Garson
  **

  Samotný děj filmu je absolutně nezajímavý,skoro jako bych se díval na nějakou digitální střílečku a hrál staré videohry,ale...Musím říct,že na druhou stranu to má velmi komediální stránku hlavně v první polovině filmu a to neustálé špičkování těch dvou borců tedy Kurýra a Kráčející skály bylo velmi koukatelné.Do každého filmu je dobré obsadit pěknou ženskou,protože když děj pokulhává zaměří se divák aspoň na tu vizuální lidskou postavu a filmová sestra Jasona Stathama herečka Vanessa Kirby dokázala mou pozornost upoutat hned na začátku.Kromě krásné Vanessy a komediálních hlášek nemá tato akční komedie žádný větší potenciál a dalo by se říct že takový film je pro obyčejného diváka POSTRADATELNÝ.(11.8.2019)

 • RipperJosh
  ****

  Hodně odřený 4 hvězdy. Film, kde je skutečně potřeba vypnout mozek. Člověk si říká, jak by takhle parádní herecký obsazení fungovalo v něčem, co má kvalitní scénář. To se asi nikdy nedozvíme, tak nezbývá, než vzít s povděkem i za toto. Určitě jde o zábavnou a nabušenou akční jízdu, která vám ale bohužel doslovně vmetá do ksichtu strašnou spoustu očividných mouder o rodině, až je to někde na hraně trapnosti. Díky hercům se to dá přežít, pokračování by mě zajímalo.(20.8.2019)

 • Sochorisko
  ***

  No, byla to obrovská blbina, až jsem se tomu smál. Ale víte co? Je to zábava a kvůli tomu se přeci do kina chodí. Kdyby zde ovšem nehráli ti aktuálně nejlepší akčnáci, tak by to za moc taky nestálo. Jenom mi je líto, že se tato akční zbíječka koná pod záštitou FF :( Asi nechám prozatím tři hvězky ale z hlediska účelu a žánru (pobavit a odpočinout) bych si dovolil dát i 4...(2.9.2019)

 • Ant_Antony
  **

  Akční jednohubka... Nic víc, nic míň...(1.10.2019)

 • Brejlil
  ****

  Akce střídá akci, v Leitchově typickém barevném podání interiérů někdy až umělecky. Proč musel být Brixton "upgradován", když Shaw s Hobbsem zvládali to samé i bez "udělátek", nechám scénáristům. Akce tak drsná, až se musí přepsat učebnice fyziky, vyvrcholí na Samoi tak absurdně, že už se tomu nelze ani divit. Ukrajina byla mnohem lepší. Statham s Johnsonem ovšem jeli tak na půl plynu, ještě že to zachraňoval Elba s Kirbyovou. Hvězdička navíc za osvěžení letní nudy.(2.8.2019)

 • oveckaoa
  odpad!

  Hold nepatřím do skupiny lidí, kteří se udělají z kdejaké sračky bez scénáře jsem trošku náročnější divák. O hereckých výkonech pomlčím za to stupeň reálnosti je na bodě 0 (příští díl prý zvažují v vesmíru co jsem četl pak předpokládám na Antarktidě a pak třeba pod vodou to ještě nebylo). Úplně nejsmutnější je to, že to někdo považuje za film roku hold Hollywood jde do sraček, ale lidi mu to žerou.(4.8.2019)

 • woodsman
  *****

  tak toto bola ina testosteronova jazda neskutocne som sa zasmial Rock a Statham si k sebe fakt sadli paradna dvojka a Vanessa bohyna to pekne doplnala tkatiez Elba paradny zaporak cierny superman to ma odjebalo aj kryptonit dufam ze bude 2 potencial to ma velky fakt to bolo prijemne prekvapenie vitieraju si prdel s yolo endgame shit love 3000(4.8.2019)

 • 666Carnage
  ****

  Už jsem se dočetl jak na to tenhle snímek nemá a rozhodně nebude dobrý. Chyba!!! Ano je to přehnaný až na půdu ale vadí to? NE! Není to rychle a zběsile jsou to jen dvě zatraceně charismatický postavy z tohohle kolosu co se dali dohromady a zachraňují svět sami bez Dieselovi partičky. Ono to ale funguje a víte proč? Protože ta dvojka prostě jede. Vtipy šlapou a akce je velká. Bavil jsem se víc jak dvě hodiny. Dwayne Johnson je prostě klasa a snad největší sympaťák Hollywoodu. Jason Statham nakopává zadky s fakt slušnou grácií a vtipy mu taky jdou. Vanessa Kirby je sexy a Idris Elba je dobrej vždycky. Nemám moc co tomu vytknout. Já věděl na co jdu a co čekat a díky tomu jsem se bavil. 80%(14.8.2019)

 • jerenymo
  **

  Velmi lákavý trailer, možná ještě umocnil zklamání z tohohle sci-fi filmu. Vím, že v sérii RaZ jsou často neuvěřitelné kousky, ale tohle bylo nad rámec únosnosti. Celkový nápad dobrý,ale jinak dějově těžké kulhání.(2.10.2019)

 • Milky.
  **

  Megalomanské klišé, což už pro Fast & Furious sérii začíná být typické. Docela často jsem si připadal, že koukám na nějakou onanárnu Michaela Baye. Rádoby epická kamera obíhající ústřední postavy, přepálená extra-over-the-top akce byla skoro až Transformers. Jakási transformers-motorka hlavního Wakanďana tomu dojmu jen přidala. Co si pamatuju tak hlavním tahákem a důvodem k natočení byla prý fungující chemie mezi Stathamem a Rockem. Tady se z toho stala až parodie sama sebe, kde ve společných popichovacích scénách přehrávali až do absurdity a bylo vidět, že herci sami to vůbec neberou vážně. Samé pitvoření, grimasy a velké kecy. Působilo to spíš jak nějaká komedie pro školou povinné. Ono když se nad tím zamyslím tak jinou cílovou skupinu to asi až tak nepobaví. Samoa finále byla už vyloženě komedie. Za mě sračka.(12.10.2019)

 • Corpsegrinder
  ***

  Překvapivě zábavný i když musí člověk trochu upustit od faktu že tahle série přešla od kradení VHS přehrávačů ke kyberneticky vytuněnejm zmrdům a globálním iluminátům. Rejža má na kontě Johna Wicka, Atomic Blonde a druhýho Deadpoola (kterej zde má i dvě cameo role) a rozhodně se to na filmu odráží neboť dialogy svižně odsejpaj a akce má kvalitní kaskadérskou stránku na který je vidět že to někdo aspoň trochu promyslel a dal si záležet. Samozřejmě příběh je naprostá krávovina ale hádám že s touhle sérií už to lepší nebude. Místama strašný CGI taky zabolí. Celkově vzato fpohodě ale nikdy si to asi už nedám.(14.10.2019)

 • Arsenal83
  **

  Súťaž v plešine tentokrát vyhral Dwayne Johnson. V tesnom závese za ním Jason Statham a na treťom mieste Idris Elba. anessa Kirby len divne pučí očí, ale inak by neprešla kástingom ani na slovenského Komisára Rexa. V niektorých momentoch dosahuje svojím výrazom až herecké kvality Miley Cyrus. Dúfam, že bude ešte osem častí.(1.8.2019)

 • Frantisek.Fu
  odpad!

  Tohle se už prostě nedá, ne pod touhle značkou. Tahle série byla založená na rychlých autech, tuningu, krásných holkách a ne na super viru a black supermanovy. Ještě, že jsem na tom nebyl v kině, to bych chtěl aby my tvůrci vrátili prachy. /0%(5.8.2019)

 • winetach
  ***

  Mišn impsibl pre fanúšikov komixov a testosterónu.(6.8.2019)

 • NiWi
  ***

  Tupá, nijak inovátorská, ale naprosto spolehlivá a efektivní popcornová zábava s nařvanými borci, a sexy agentkou MI6.(8.8.2019)

 • Paldiny
  **

  A to som ani nevedel, že idem na remake filmu Tango a Cash. Lenže tu po finále s veľkými autami a veľkými výbuchmi dakomu napadlo si zaletieť na Samou do miestneho pneuservisu a tam opraviť prístroj na záchranu ľudstva. Ba čo viac, ono príde ešte na najviac absurdnú a najviac ubíjajúcu akčnú scénu akú už nebudete chcieť vidieť znovu.(31.8.2019)

 • kenkaku
  **

  Hnus a parazitování na FF. Kdyby se to jmenovalo "Ťuk a Bzuk zachraňují svět" vůbec nic by se nestalo. Naprosto nepochopím, co vede scénáristy k závěru, že když nacpu film nebetyčnýma kokotinama, udělají z toho zábavný film. Př. scéna s vrtulníkem hezká, ale zcela debilní (plnej plyn kluci, ať ten vrtulník stáhneme k zemi!!!???), "černý superman" vážně patří do světa Rychle a Zběsile? Kdyby to byla marvelovka, řeknu si OK. Ta super-transformer-motorka byl taky dost dobrý vtip... Tohle mě doslova naštvalo. Špičkování mezi Stathamem a Rockem je neskutečně křečovité. Takový dětský slovní fotbal. Nekonečně dlouhý... než se jeden dočká pointy, zapomene o čem se vlastně baví... jo... vlastně o ničem. Jen tak plácají. Mě opravu nevadí, když se ve filmu přehání... ale nesmí to být výsměch na hranici parodie.(10.9.2019)

 • Lachtaan
  ****

  Po čtyřech letech jsem poprvé nezavítal do kina na další produkt značky F&F (neplést s obchodním řetězcem, jsme na databázi filmů) a musím přiznat, že mi to nějak nevadí, ačkoli nemám chuť nic vytýkat. Akční frančíza, na kterou celý svět stejně intenzivně nadává, jako stále chodí do sálů a kouká, se předvedla dalším popcornovým výplachem, plným hlášek a nezastavitelného testosteronu. A já jsem jednou z mála osob na planetě, jež má radši tyhle ujeté, ale technicky zaopatřenější kousky než legendární jedničku z roku 2001. Už teď se těším na devítku, či možný sequel, kde bych uvítal Ryana Reynoldse mezi hlavní role.(20.9.2019)

 • H4ku11
  **

  Veľa kriku pre nič. Málo vtipné a samý digitálny bordel.(27.9.2019)

 • Raijin
  **

  Vtip a chémia ušla.(7.10.2019)

 • Sydonai
  ****

  Čekal jsem bláznivou dvou hodinovku, která se nebude brát vůbec vážně. To jsem přesně dostal. Rozměr sci-fi akčních filmů zde dostává v rámci série Rychle a zběsile zcela nový rozměr, nepřátelská chemie mezi oběma protagonisty funguje a hlášky se čas od času trefí do černého. Na druhou stranu jak už jsme u Leitche zvyklí, některé efekty jsou opravdu silně odfláknuté až bolestivé a na kvalitě filmu ubírá fakt, že opravdu s auty už má pramálo společného. 75%(1.8.2019)

 • zelda82
  ****

  Je to ukrutna chujovina, ale je to dikbohu extremne zabavna chujovina. Rockovi a Stathamovi to slape, akce je vyborna. Ale nejvetsim tahakem je Vanessa Kirby, ktera si svym vykonem hlasite rekla o nejaky vlastni vysokorozpoctovy a explozivni kousek. Pokud mate radi Rychle a zbesile poslednich let, tak tady budete jako doma.(1.8.2019)

 • Jaro_slav
  ****

  Je to výplach mozku cíleně, nikoliv omylem. A proto to funguje. Plus Vanessa Kirby, žejo.(1.8.2019)

 • TheSpearCZ
  ****

  Už se těším na výlev fanoušků Rychle a zběsile a na to, jak tahle série podle nich "již není o autech a jaké to je Sci-Fi". Je pravda, že tento film nemá žádnou větší spojitost se sérií, ale právě proto je podle mě zábavnější než všechny díly F&F a když už si něco bere, tak jen to nejlepší, tím narážím na hlavní postavy Johnsona se Stathamem, kteří jsou za mě nejlepšími postavami v již zmiňovaném F&F (oproti strašnému Vinu Dieslovi) a když tady do toho připočteme parádního záporáka Idrise Elbu a sexy Vanessu Kirby, tak se nám to tu vlastně sešlo takřka k dokonalosti. Velkým plusem je podle mě samotná (ne)chemie mezi Rockem a Stathamem a to jejich neustálé vzájemné "pošťuchování" a jejich hlášky, které jsou opravdu parádní a trvají po celou dobu filmu. Dlouho jsem to měl za pět hvězd, ale poté přišla doslova stupidní část v Samoi, která se prostě neměla uskutečnit, ale krom toho si nemůžu stěžovat na nic, a přesně takhle si představuji akční film v roce 2019. Lepší 4*(3.8.2019)

 • Janega
  ***

  Brutálna akcia, šialená akcia a k tomu Dwayne a Jason. O príbeh až tak nejde.(5.8.2019)

 • Vodny
  ***

  Překvapivě se mi na to dobře koukalo, často jsem se zasmál i nahlas nebo potichu usmíval a až na tu šílenost s vrtulníkem na konci v Samoe to byl fajn akčňák, který vůbec nemusel ve svém názvu použít Rychle a zběsile. Jasně, je to nesmyslná akce, přehnaná a notně popcornová záležitost, kterou si jistě podruhé nepustím, přesto jako jednohubka neurazí. Nejlepší pasáže byly pro mě neskutečně natahované dialogy mezi hlavními hromobijci, kteří se uráží jako puberťáci, přičemž čím delší dialog, tím lépe se to konzumovalo. Scéna v letadle, kdy se k nim chce přidat člen letecké policie mě pobavila nejvíc. Povedené jsou i honičky s motorkama, které mají docela nápad a pěkné triky, takže ten rychlý a zběsilý podtón tam přeci jen trochu je. Naopak bitky mě neoslovily, ty jsou pořád dokola sterilované jak okurky. Za mě nečekaných 70%.(7.8.2019)

 • Mallinali
  ***

  S odřenýma ušima tři hvězdy. Zápletka je originální jako špagety s kečupem, jede se podle klasické šablony záchrany světa před virem, která byla nudná už u Mission Impossible 2 a celé je to opravdu dost plytké a přestajlované. Jenže to má taky slušnou práci s postavami, přičemž některé vedlejší (dva soupeřící agenti CIA) jsou docela lahůdky, ujde i záporák Idrise Elby (i když žádný šlágr to není) a dialogy i některé akční scény jsou vážně vtipné. Mnohem horší to je s akcí jako takovou, která je vesměs sterilnější než líbánky s pannou se třemi otvory a podle poslední módy Fast & Furious strašlivě přepálená za hranu parodie. Když na Ukrajině lítali vzduchem a dělali přemety s nějakým teréňákem, měl jsem hlavu v dlaních a bylo mi za ně stydno a při závěrečné akci s vrtulníkem se smál celý sál a ze všech stran jsem slyšel česky upřímné "To je strašná píčovina.". A ta digiakce vypadala někdy dost odflákle (např. střelba vrtulníku do oken ukrajinské elektrárny). Na druhou stranu, osobní souboje vypadaly často solidně. Jo, dalo se to.(10.8.2019)

 • Methodix
  ***

  Opakovanie je v tomto prípade matka stupidity. Johnson so Stathamom tu totiž dve hodiny dookola omielajú tie isté hlášky, narážky a urážky, z ktorých máloktorá je skutočne vtipná a originálna. Človek by si rád vypočul aj niečo zmysluplné a uveriteľné, tuto to však nehrozí. H&S ako samostatný celok je podobne ako F&F séria extrémne prepálený v akcii, ktorá je ale už za hranicou únosnosti (najmä Londýn a celý záver na útesoch). Nemám osobný problém ani s jedným z oboch hlavných borcov, no to ich neustále hýrenie testosterónom a ukážka svalov či mužnosti mi už prišli skôr trápne ako vtipné. Niekde som sa zasmial, Samoa je lepším osviežením než sa na prvý pohľad zdalo, no tie dve cameá sú úplne odveci a scenáristicky je to fakt bieda, v ktorej nie je strach o kľaďasov, ani záujem o akýsi vírus. Od Leitcha som čakal miernejšie poňatie snímku než je celá séria, ktorá už je i tak dosť prehnaná, ale aspoň v nej funguje familiárnosť a osudovosť. Len tak-tak za tri.(12.8.2019)

 • mkubalikova
  ****

  Zábavná popcornová jízda, u které jsem se parádně bavila. Moralizující Vin Diesel mi tam vůbec nechyběl. 80%(13.9.2019)

 • johnywalker
  ****

  Nejlepší snímek z nekonečné řady Rychlých a zběsilých filmů. Vin Diesel se může jít zahrabat... Zázrak kinematografie se samozřejmě očekávat nedá, ale alespoň si film na nic nehraje. Cameo Ryana velice potěšilo.(7.10.2019)

 • dan4815
  **

  Od filmu jsem mnoho neočekával, nicméně jsme se s přáteli po ukončení trápení v podobě debilního konce shodli, že je to přesně ten typ filmu, na který musí jít člověk s nějakým tím duševním dopingem, jako je tráva nebo chlast... tolik chlastu, že bychom to neprotáhli ani přes slepého brigádníka kina. Na druhou stranu, i bez uvaření si lžíce heroinu... nebo spíše pánve na hajzlech, má člověk pocit, že přece jenom jeho vnímání je nějakým způsoben narušené. Ne, opravdu, lidé se spíše smáli kvůli celé absurdnosti a nechutně trapné "amerikanosti", než vtipům. Pár jich tam bylo, které stály za tu námahu dojít do kina. Střídání vtipu, trapnosti a vážnosti bylo tak nevyvážené a zároveň předvídatelné, že jsem se už v druhé polovině prostě jenom uvolnil a smířil se s tím, že od toho nic jiného nemohu čekat. Jak poznamenal kamarád, většina záběrů byla buď na svaly nebo... já doplnil, že na akční sračky. Očekával bych přece jenom více reálnosti, držet řetěz mezi autem a helikoptérou je už shit hoden pocitu, že jsem ty peníze mohl dát za podobné sračky v Mekáči. Věřím však, že se v plném kině našli i diváci, kteří se zasmáli zcela upřímně tak, jak si to tvůrci filmu představovali. Stojí za to jít do kina? Jo, ale jenom pod vlivem alkoholu nebo trávy.(31.7.2019)

 • Likan7
  ***

  Čistokrevná akce, o tom žádná. Rock i Statham si to náramně užívají. Proto je škoda, že ta chemie mezi nimi není tak fungující, jak jsme doufali, a po trailerech čekali. Nemůžu se zbavit dojmu, že David Leitch to nezvládl. Měl skvělej casting a prakticky volnou ruku k tomu, aby se všichni na place vyblbli jak se patří. Jenže Stathama jako by nechtěli pustit s řetězu a tak všechno zachraňuje sexy Vanessa Kirby, se kterou bych si hned dal její sólovku. Doufám, že u akčního řemesla nějakou dobu zůstane, protože jí tahle role sekne a baví z toho tria nejvíce. Hobbs a Shaw se tu sice pošťuchují a hádají v jednom kuse, přijde mi to ale moc chtěné, není tam nic přirozeného, co by mě fakt uzemnilo a já se rozchechtal. Elba pak všechny přejede herectvím už jen tím, že mění výrazy v obličeji. Statham má celou kariéru jen jeden a Rock se buď tváří drsně, nebo se směje a ukazuje svý bílý zuby. Elbův záporák je ale jako z jiného vesmíru. Občas jsem si připadal, jako bych koukal na další variaci na Terminátora. Jeho kaskadérské kousky s motorkou jsou fajn, ale bohužel auta i ty motorky tu jsou tak málo, že si toho nikdo moc neužije. Camea Harta a Reynoldse jsou možná fajn, ale po minutě bych oba zastřelil. Celý je to fajn a pokud vznikne pokračování, který bych všem přál, tak na to asi zase půjdu, nemůžu ale zastírat fakt, že jsem čekal mnohem lepší a vtipnějších akci.(2.8.2019)

 • helloween93
  ****

  Akčňák, který se nejen nedrží při zemi, ale dost možná se už odlepil i od značky Rychle a zběsile, protože o auta tu nejde vůbec a je to čistokrevná chlapácká řežba. Rock a Statham se roastí, Vanessa Kirby je fajn, Reynoldsova postava je tu weirdo jako prase, Kevin Hart hraje sám sebe a Idris Elba v roli záporáka výborný. Z filmu si nevybavuji nějaké hluché místo a trailery nezklamaly. Věřím ve finanční success a myslím si, že eskapády Hobbse se Shawem by mohly zadupat do země Diesela s jeho partou, protože je tu velký náběh na další díl. Za mě velká spokojenost. 4*(3.8.2019)

 • husokachna
  ***

  Nejsem fanouškem FaFu série, poslední díl jsem viděl jak v něm skákali z/do letadla nebo z/do vlaku (já už nevím) a docela aktivně mě to štvalo a proto už další díly nevyhledávám. Celý tenhle koncept vesmíru, kde je možné všechno a proto nemůže nic překvapit a nic rozhýbat tep (jako třeba i u Guardians of the Galaxy), není úplně můj šálek čaje. Ale přesto jsem se šel s otevřenou myslí podívat na blbnutí Z Rocka a Z Tathama a z reakcí kolem jsem očekával nadupanou šílenou jízdu. Takže mi nevadilo, že je to totálně dementní (ale jakože totálně - viz SPOILER jen můj brácha na Samoi může opravit extraktor virů), nevadilo mi ani, že akce je totálně out of this world a lidi dělají opičky a humory ve chvílích, kdy jim jde o život. Na tyhle pravidla hry jsem přistoupil. Ale ono je to docela nuda. Akce není zase tak moc, jak jsem čekal, ale když je, tak je parádně natočená, nasnímaná, perfektně přehledná, v tomto ohledu nemám problém. Ale když akce není, je to fakt nuda. Chemie mezi hlavníma holohlavama mi neseděla, špičkování mi přišlo na sílu bez humoru a bavila mě snad jen ta camea (i když jedno z nich se mi časem začala přejídat, protože tajemný pan cameo teď chudák musí pořád hrát jednu roli dokola a už to začíná být trošku moc na sílu). No prostě to celý tak nějak skřípalo a neladilo a chvílema to bylo i na hranici trapnosti. No a když jsem začal před závěrečnou akcí usínat, navzdory faktu, že jsem byl na odpoledním promítání, asi bylo něco špatně. Závěr - OK, narozdíl od FaFu série mě to intenzivně neštvalo, ale už to nechci v životě vidět a jestli je tohle megazačátek dalšího univerza, tak radši nechci vidět další díly. V podstatě zbytečný film, tzn. zbytečný komentář.(7.8.2019)

 • Trešlson
  ****

  Hobbs a Shaw v osmém Rychle a zběsile ukázali, že na svoji sólovku jednoznačně mají a fanoušci Johnsona a Stathama by měli být jednoznačně spokojeni. Více zde: https://t2knews.webnode.cz/l/recenze-rychle-a-zbesile-hobbs-a-shaw/(8.8.2019)

 • HodnotitelCZ
  **

  Nemůžu uvěřit tomu, že jsem šel do kina na takovou kravinu! V předchozích dílech měli souboje mezi postavami šťávu. Sice jste si pořád u toho říkali to si děláš prd*l, ale aspoň jste se u toho bavili. Tenhle film je živoucí nuda. Půlku filmu či víc bych klidně prospal. Děj to nemá absolutně žádný a nespravý to ani Ryan Reynolds. V tomhle filmu je neskutečně trapnej! Postava záporáka se označuje za černého Supermana, ale přitom je to nepřátelský Iron Man. Krom toho, kdy dojde tvůrcům, že zpomalování soubojů už je klišé. Kdy už tvůrcům dojde, že nejlepší akční záběry jsou nezpomalený? Tenhle film je důkazem že nikdy. V tomhle filmu se víc mluví než bojuje. Honičky s auty tu nejsou skoro vůbec. Nemám slov prostě nedoporučuji.(16.8.2019)

 • Hapretor
  *

  Jedna hvězda jen za Vanessu Kirby - krásný oči a aspoň se snažila hrát ... jinak totálně nudné a trapné ... hrůza tyhle filmy ...(19.8.2019)

 • fisus
  ****

  Naprosto se ztotožním s komentářem od uživatele Superpero. Méně Vina Diesela a více Stathama, Johnsona a humoru. Na přehnanosti a nelogičnosti už jsem si v téhle sérii zvykl, ale závěrečná přetahovaná s vrtulníkem už byla trochu za čárou. Ale zasmál jsem se.(21.8.2019)

 • Torgal
  ****

  Tento film som na konci náročného týždňa potreboval. Jednoduchý akčný výplach v ktorom sa hláškuje ostošesť a celé kino sa baví. Vzájomné špičkovanie Rocka a Stahama síce miestami pôsobí trochu nasilu, ale keď to začne drhnúť tak Vanessa Kirby im ochotne pomôže. Paradoxne mi možno chýbalo viac totálne over the top momentov z hlavnej série Rýchlo a zbesilo, takto som mal pocit, že sa držíme zbytočne moc pri zemi. Aj tak je fajn vidieť čas od času čistokrvný akčný film bez komiksových postáv s mega rozpočtom. 7+/10 PS: Okamžite chcem vidieť spin off s RR a KH, ich nečakané cameá boli to najvtipnešie na celkom filme.(8.9.2019)

 • Juvecz
  **

  2 hvězdy, a to jedna za herecké obsazení a druhá za pár vtipných momentů, více si toho tento film bohužel nezaslouží....(27.9.2019)

 • Gastovski
  *

  Dvojice The Rock/Statham byla v Rychle a zběsile 8 se svým kočkováním příjemné osvěžení v jinak neustále se opakujícím kolotoči čím dál více přestřelených aero-moto-tech honiček. Ale jejich sólovka se těžce nepovedla. Je až moc vidět, že si to ústřední dvojice i produkovala, a tak si svoje macho ega bestiálním způsobem vycákali do divákovi držky. O vtipných hláškách zde nemůže být ani řeči, zápletka je tuctová a čiči Kirby jen tak na okrasu. Totální cringe peklo nastává při poslední samojské půlhodinovce. Tak trapně jsem se naposled cítil u Babovřesků. Očekával jsem průměrnou blbinu na odpočinek, ale tak moc přepálený a ultimátně trapný nesmysl jsem nečekal.(4.10.2019)

 • radaza
  **

  Velké zklamání. Rychle a zběsile se proměnilo v pohádku kombinovanou s akčňákem. Postavy, které působily aspoň trochu uvěřitelně, byly zaměněny za Johnsonovy béčkové supermany. Děj je zbytečně rozmělňován jakýmisi camey hvězd- nechápu epizody s Mirren, Reynoldsem a Hartem. A nahradit aspoň trochu uvěřitelné scény scénami typu- chlap drží vrtulník na řetězu nebo po 4 elektrošocích hrdinové bojují jako by se nechumelilo.... Korunu všemu daly rádoby vážné patetické scény- rodina, Samoa ad. přehnané do těžko uvěřitelné přitroublosti.(3.8.2019)

 • nessbeal
  ****

  Videne v 4DX v Cinema City Aupark Bratislava 👌(5.8.2019)

 • bearmeedek
  ****

  Opět úžasné a zběsilé akce. Úroveň, nebo spíš osobní pocit, sráží rádoby humor mezi hlavní dvojicí mlátiček. A to především jejich špičkování a zbrklé narážky proti sobě. Já jsem z toho humor moc necítil, bylo moc jednoduché až dětské. Všechno ostatní je ale v pořádku, dobré a divoké nápady, zběsilá jízda jako vždy. I když je to jakýsi odskok od klasické série a větší parta tam možná také chybí.(6.8.2019)

 • frantababaf
  ****

  Fajn zábava (škoda že PG13), s (díky Leitchově účasti) výborně sestříhanými bitkami, jen jsem si celou dobu říkal, že by udělali lépe, kdyby scénář svěřili Shanu Blackovi, protože trapnost hlášek, které zde oba protagonisté trousí, opravdu někdy zabolí. Jinak jsem rád, že se konečně zběsilá série přestala brát vážně a (téměř) úplně se odvázala. Že bych to chtěl vidět znovu, však říct nemůžu. Smířlivých 70%(12.8.2019)

 • maruna0007
  ***

  ALE NO TAK! Ty trailery prostě nelhali, je to debilní, šílený a nelogický ( počkat, logika? Ta přece v sérii Rychle a zběsile delší dobu nefunguje, ok tak to prominu ). Dvojice Hobbs a Shaw mě plus mínus 50 minut nebavila. Jejich první scéna mě sice trochu pobavila, ale nudilo mě to. Až v druhé polovině si začali rozumět, a scéna s elektrickým šokem je TOP. A plus scéna v letadle, ta taky byla dobrá. V závěru to přeplo na vážný tón, a to mi přišlo divný, že jen tak najednou si nedělali srandu, ale brali to vážně, i tak, mi tahle část přišla nejlepší. Zkrátka ten závěr měl dobré záběry, akční scény, hudbu, a finální fight. Když už jsme u těch akčních scén, tak tady mě režisér David Leitch zklamal. Čekal jsem mnohem více. Po filmech John Wick 1, a hlavně po filmu Atomic Blonde jsem se strašně těšil na akci , bohužel nic moc. Camea Ryana Reynoldse a Kevina Harta potěšila. A poslední věc. Hlas který jsme mohli slyšet při rozhovorech s Brixtonem mi ze začátku připadal jako by patřil Keanu Reevesovi ( tvůrci ho chtějí obsadit do pokračování), žeby si tvůrci věřili že ho dostanou až tak, že hlas trochu připomínal Keana? Je to možný, a nebo se mi to zdálo. Tak či tak, jedná se o výplachovku o které nechci nějakou dobu slyšet. Film hodně odkazuje na jiné filmy či seriály. Narážka na Game of thrones byla nejlepší ! Co ale nikdy tomuhle filmu neodpustím je absence Owena Shawa, kterého si v minulých dílech zahrál Luke Evans. Ty vole, vždyť ani o něm nepadla zmíňka. VELKÁ CHYBA!! Pokud bude pokračování tak mi to nevadí, hlavně pokud tam bude Keanu Reeves tak se těším moc, ale jinak, radši Rychle a zběsile než tohle. :)(20.9.2019)

 • emdvojka
  **

  Práve pri pozeraní tohto filmu som si spomenul na asi najlepší Rockov snímok Vitajte v džungli. Tiež sa jednalo o nesúrodú dvojicu hlavných predstaviteľov, ktorý však hýrili vtipom a vzájomnou chémiou. Bohužiaľ z nostalgie ma vytrhol pohľad na dvoch akčných veľraptorov, ktorý nezvládali medzi sebou povedať ani jednu vetu bez toho, aby to nevyznelo trápne. Ja viem, že film je prosto film a že je všetko jednoducho hrané, ale keď vás vtipné dialógy nebavia a pri pozeraní sa hanbíte, keď akčné scény sú neprehľadné a hlavne neskutočne nereálne a keď do toho všetkého pozeráte na príbeh, ktorý nemá konca kraja, ale pritom sa v ňom nič zaujímavé nedeje, asi to potom nie je celkom v poriadku. Škoda lebo Statham je sympaťák a Johnson zase drsňák, ale čo z toho keď to celé vyznelo do prázdna a pritom to malo potenciál byť dobrou akčnou komédiou.(23.9.2019)

 • Mamlas
  **

  Moc moc přemrštěné. A někam se vytratil prapůvodní námět se zaměřením na auta. Nemělo by se to už jsmenovat Rychle a zběsile, ale Postřílet a zmlátit.(25.9.2019)

 • Chundys
  ****

  Ach ta Vanesska to je kočka :-)... Jinak jak ulítlé to bylo, jako čekal bych to ještě ulítlejší, ale já se bavil a dost :-). Zasloužilo by si to pokračování to určitě, ale celkově tohle fakt nemělo s Rychle a zběsile nic společného :-). Tak uvidíme jak to tvůrci poženou dál no(28.9.2019)

 • Dandy95
  **

  Těšil jsem se na to jak malej! Návrat do devadesátek, přepálená akce, buddy-movie atd. Bohužel jsem dostal přesně to, co ukazovaly ty parádní trailery haha. Let me explain. David Leitch jako režisér je určitě talentovanej, hodně, ale bohužel mi přijde o stupeň horší než jeho kdysi parťák Chad Stahelski. Leitch se skutečně ponořil do aktuálního chaotickýho blockbusterovýho stylu a vydává se cestou milionu střihů za sekundu a předigitalizovanýho bordelu. Digi srandičky chápu, ale ten chaotickej střih je tak děsně otravnej, zvlášť když vzpomínám na zlatý časy prvního Johna Wicka. Mimo to, Leitch pro mě nemá schopnost vytvořit v jakýmkoliv jeho solo filmu pro mě zapamatovatelnou či ikonickou akční scénu. Nejblíž se k tomu dostal s Atomic Blonde a jejím "stairway fight". Říkal jsem si to už od druhýho Deadpoola. Nevím, proč to tak cítím. Je to jakýsi pocit, že jeho filmy na mě působí bez narativy, jako by se prostě jenom děli věci. Musím hodně tvrdě a dlouho vzpomínat, abych si vybavil, co byla skutečná zápletka Atomic Blonde nebo Deadpool 2. Asi den po návratu z Hobbs&Shaw jsem si zapnul Carpenterovu The Thing a viděl jsem ten kontrast. V The Thing se všechno děje v zájmu zápletky, aby jsme se posunuli dějově dál (dobře no, a taky proto, aby jsme viděli co nejvíc obludek). Leitchovy filmy působí, že se všechno děje aby jsme se co nejrychleji dostali k další akční scéně. Stahelski na mě působí podobně, ale pořád mám pocit, že tu narativu hlídá trošku víc (a hlavně stříhá míň a točí víc na široký objektivy). No ale, je to vůbec špatně? Box office čísla za poslední roky jasně ukazují, že lidi skutečně chtějí přepálenou akci v tom aktuálním comicsovým stylu, no a děcka, děcka vždycky jsou "A kdy už se něco bude dít??". Děti vůbec nejsou na vině, taky jsem si jako malej přetáčel videokazety na ty parádní akce ve Spidermanovi jedničce a přeskakoval ty řeči s tetou May. Generace se ale posunula a dnes tento super megalomanskej akční styl vyžadují i mladí rodičové. Je to špatně? Nemyslím si. Je to určitý vývoj myšlení, důsledek žití v neuvěřitelně rychlé a chaotické době, hurry sickness je všude, je naprosto normální že budeme přitáhováni k "rychlejším filmům". Tarantino za pár dnů pošle do evropských kin svůj nový film, ale já si pořád říkám, že kdyby tam místo Once upon a time šlo Pulp Fiction, mělo by to vůbec nějaký úspěch a odstartovalo by to opět Quentinovu kariéru? Konec osmdesátek a začátek devadesátek přinesli revoluci akčního žánru a podle mě se aktuálně děje další revoluce. Studia vždycky točili a budou točit to, co aktuálně vydělává a s tímto filmem se trefili do černého. Je to přesně to lidi očekávájí, chtějí a většinově nejspíš ocení. Ja, navzdory tomu, že v cca v osmdesáti procentech situací skutečně sdílím většinový názor, tak tady jsem bohužel narazil. Conclusion: Hobbs & Shaw zcela určitě nejsou špatný film, ani zdaleka. Čert vem dementní scénář, ten tu nehraje žádnou roli. Dwayne a Jason jsou top dvojka, Vanessa Kirby je jedna z mých nejoblíbenjších hereček současnosti a Idris Elba je (black) super(man) bad guy. Nemůžu mluvit za všechny, ale myslím si, že tohle je skutečně to, co uspokojí většinu návštěvníků a za to jsem moc rád. Je to sranda a přeju tomu filmu parádní úspěch. Jsem rád, že akční žánr pořád žije, i když ne takový, jaký bych si ho představoval. Nebo spíš takový, na jakým jsem vyrůstal. Ale tak to je. Pořád se ale budu těšit a doufat, že Leitch někdy v následujících letech přinese ten pomalejší, napínavější ale přesto perfektně choreografovaný akční film, kterým ukáže, že jako řežisér umi vyprávět scénář, kde se akce točí okolo příběhu a ne příběh okolo akce.(5.8.2019)

 • Boris.
  **

  Jako neměl sem velké očekávání, prostě něco ve stylu hlavně moc nepřemejšlej a užij si akci prokládanou vtipnejma hláškama. Tenhle díl byl ale opravdu hloupej i ve srovnání s nízkou intelektuální úrovní celý série. Asi už by mohli tuhle telenovelu ukončit.(6.8.2019)

 • AloisNeuman
  ****

  Tak si to pojďme přiznat hned na začátek. Film a jeho konec je kravina, ale o to tu nejde. Zajděte do IMAXU usedně te a užijte si to na co čekáte. Kirby je kost, Elba je boží černej superman, JJ a jejich chemie vás pobaví. A ty camea. boží. A nezapomeňte, že jsou tu PODTITULKOVÉ SCÉNY, TAK AŽ DO KONCE !!! Jednorázovka, jak má být. těžko říct jestli koukatelné víckrát, ale pasáže a bojové scény tu jsou.(7.8.2019)

 • Ivo
  odpad!

  Přemýšlím jestli tu všepohlcující a sladce páchnoucí mentální retardaci tvůrci v tomto díle cíleně vytvářeli anebo za to prostě jen nemůžou a jedná se ve skutečnosti o docela obdivuhodný a upřímný příspěvek na festival umělecké tvorby mentálně postižených? Pak se tedy hluboce omlouvám, klaním a oceňuji sponzory, kteří americkému Jedličkowu ústavu věnovali tak štědrou výbavu nahrávací filmové techniky. A tak můžeme nadšeně sledovat naše ústřední poskakující homo/steroid duo (s barevně vyváženým bollywoodským komparzem v pozadí) jak úspěšně drandí v estrádních scénkách a tanečcích jak vystřižených z Ein Kessel Buntes nebo pařížského šantánu (kde jim v některých číslech zdatně se-kunduje i jejich lobotomile vzrušující tajná sestřička), vesele se zubí u ftipně dementních dialogů (aha, tak chichi) a na digitálním pozadí se jakože honí a skáčou poletující autíčka a oslnivě vybuchuje vše co je zrovna po ruce. Ve srovnání s tím snad i poslední opusy z dílny Stevena Seagala působí jako zneklidňující filozofická epopej s brilantní čistokrevnou akcí, kde scénář psal přinejmenším sám Demosthenes. A to už je, soudruzi, co říct.(18.8.2019)

 • Kingjiri
  ****

  Velice sympatický spin-offový zpestření série Fast and Furious. Jo, v jádru je to blbina se silně béčkovym scénářem, ve kterym lze občas logiku hledat jen těžko a dokonce se narozdíl od série objevujou sci-fi prvky (vytuněnej záporák) Jenže takhle testosteronem, akcí a hláškama nabušenej biják s atmosférou osmdesátkovejch / devadesátkovejch akčních béček se fakt v dnešní době jen tak nevidí. Tvůrci si evidentně byli naprosto vědomí toho, že žádnej oskarovej majstrštyk netočej, takže nechyběl nadhled a nic se nebralo zbytečně vážně. Dokonce se občas střílelo do vlastních řad (např. parodická narážka na motiv rodiny z původní série v podobě Hobbsova návratu na Samou). Špičkování dvojice Hobbs-Shaw spolehlivě fungovalo (dokonce si myslim, že ho mohlo být klidně ještě víc), Idris Elba by solidní záporák a potěšila i evropská výprava. Ale nejdůležitější je, že je tenhle biják hlavně stejně zábavnej jako přepálenej (takže hodně), přičemž je to ve výsledku hrozně fajn žánrová podivaná.(19.8.2019)

 • godycz
  ****

  ale jo. klasika.(27.8.2019)

 • snek888
  *****

  I jako skalní fanoušek série jsem se do kina na premiéru nijak nehrnul, protože jsem si říkal: To už s Fast & Furious nemá nic společného. NICMÉNĚ :-) Měsíc po premiéře jsem se do kina přece jen vydal a udělal jsem moc dobře. Odmyslím-li si název, šlo o odlehčenou akční komedii se vším, co k tomu patří. Našlapaný soundtrack podpořil atraktivní elementy na plátně a co se humoru týče, přesně mi padl do noty. Výtku bych měl snad jen k roztřesené kameře v bojových scénách. 9/10(31.8.2019)

 • playboy_05
  ***

  Fransiza, ktera zdatne trumfuje puvodni serii v popirani logiky a fyzikalnich zakonu. Relativne zabavne to stale je, ale zadna pecka to rozhodne ne. Zbytecne se rozepisovat...jen je mozna skoda ze v tomhle dile uz prakticky nejde o auta. A ta Elbova Transformers motorka je fakt ustrel.(25.9.2019)

 • barteca
  ***

  Ano, je to rychlé, zběsilé, na ostrově už hodně přepálené, ale přesně takové to očekáváte. Naštěstí to není vyčpělé, pořád umí vymyslet zápletku, tentokrát na téma Moááána.......(5.10.2019)

 • ROCK,THE
  *****

  Podtitulkovka: Tak začnu svou recenzi (trochu netradičně) tím že doufám že jste všichni vydrželi až do úplného konce titulků, jelikož po hlavních titulcích byla třetí podtitulkovka a pokud jsem dobře viděl tak ji nikdo neviděl. 😛😛😛 Ale vraťme se k recenzi, musím říct že jsem dostal přesně to na co jsem se těšil, našláplou akci plnou šílenností a nekončícího humoru. Jsem moc rád že zde už konečně nešlo jen o auta ale hlavně o postavy. Chemie mezi Hobbsem a Deckardem je absolutně neuvěřitelná a hlavně neuvěřitelně zábavná. To na co jsme se těšili jsme taky dostali. Dechberoucí akce plná skvělých efektů, perfektních mlátiček a hlavně již zmiňovaného humoru. Je to přesně ten film který si v budoucnu rád pustím několikrát po sobě. Dwayne Johnson a Jason Statham tvoří dokonalé duo drsňáků kteří do sebe bez ustání během celého filmu furt zábavně rejí. Opravdu tento snímek považuji za jeden z nejzábavnějších a nejhumornějších a nejakčnějších (a těch nej by se tam našlo mnohem víc) posledních let. Takže kdo nebyl na dnešní předpremiéře tak neváhejte a okamžitě běžte navštívit kino. A nesnažte se stát superzločinci, to by s vámi pak mělo co docinění drsně-humorné duo ....... HOBBS & SHAW PS: budete velmi příjemně překvapeni cameo rolemi. Mé hodnocení: 9.5/10(6.10.2019)

 • Maniik88
  *****

  Uf, tak to bola jazda. Čisto objektívne to na 5* nemá, no môj subjektívny pocit bol taký dobrý, že som tam tých 5 strelil. Proste som sa neskutočne dobre bavil celý film, nasmial som sa najlepšie od Thora 3. Väčšinou máte vo filme pár dobrých hlášok, tu boli nonstop až do konca a rezal som sa a narehotal. Obrovský The Rock so Stathamom vytvorili skvelú dvojku a ich neustále podpichovanie a rivalita strihnutá dobrými bitkami a akciou boli proste super. Využili ich potenciál na maximum a k tomu sa pridala sexi Vanessa. Vytkol by som len zbytočne prestrelenú akciu, proste klasické popieračky fyziky a niektoré švihnuté spomaľovačky. Ono ale tomu The Rockovi uveríte, aj že udrží v rukách vrtuľník na reťazi. Do toho dobrý Elba a skvelé lokácie. Najmä nápad so Samou a The Rockovimi bratmi s Hakou stál za to. Takže zhrniem to, komu sa nepáčili ani trochu posledné F&F, nech nestráca čas, komu sa páčili, toto je ešte lepšie a vôbec mi nechýbal Diesel a spol.(2.8.2019)

 • Vikyy98
  *

  Jediným vtipným prvkem této série je absurdita akčních sekvencí. Jenže já už všechny viděl v trailerech. Samotný film mi nenabídl nic navíc, krom víc trapných vtipů The Rocka a Stathama. Jsou scény, kde se vynuceně hádají mezi sebou, aby se lidi mohli smát tomu, jak se vzájemně stíraj, ačkoliv to z hlediska narativu vůbec nedává smysl. Takových vynucený nesmyslů je tam hodně, aby film mohl ukázat to, co ukázat chce. Například když Stathamovo sestře nějakej přístroj filtruje krev od viru, tak ona zůstane poblíž boje, aby si jí tam nepřátelé našli a pokusili s ní odletět v helikoptéře. Zdálo se mi, že film byl z 15% fist fights (které tvůrci F&F prostě neumí), z 30% akčně absurdní (ale to vše už ukázaly trailery), z 45% trapné stírání se dvou nesympatických plešounů (jediný, kdo neříkal nesmysly byl Idris Elba. I ten je však nevyužitý) a z 10% to hraje na city. Proč se takový film vůbec snaží hrát na city je pro mě záhadou. Po technické stránce to dle mého taky za moc nestojí. Působí to poměrně levně. Pochybuju, že tvůrci se nějak snažili. Ty špatně zpracovaný boje na blízko, levné záběry z dronu před koncem filmu střídající zoomy na ksichty z podhledu, one linery, díry v narativu a vůbec ten způsob, kterym ten film promlouvá na diváka... Děs. Nejradši bych dal 1/5, ale pokusím se být objektivní. Kdybych neviděl trailery, tak bych dal 2/5. Tohle je brakovej blockbuster a film od debilů pro debily. Nejlepší byl ten trailer na Tarantinovku, kterej hrál ještě před projekcí týhle sračky.(3.8.2019)

 • HEED
  ****

  Ohromná přepálená akce která hned střídá další akci. Kdo viděl v kině, hvězdičku si přidá. Fórky a hlášky jsou sice fajn, ale vykouzlí jen úsměv na tváři. Popadat za břicho se jistě nebudete. Nebyla tam ta správná chemie, jako třeba ve smrtonosné zbrani. A ano, taky mi to připadlo jako avengers s Idrisem Thanosem. Kdo tam chce hledat nějakou logiku a zákony fyziky, ať na to raději nechodí. Kdo se chce pobavit, film se bude líbit. Byť jsem byl unavený z práce, u filmu jsem se rozhodně nenudil. No a jak jinak, mé zbožné přání alespoň náznaku ratigu R, se opět nenaplnilo. No a když si asi den před projekcí pustíte Smrtonosnou past s Willisem, tak tohle vysokorzpočtové divadlo malinko ztrácí na lesku. Ovšem i tak je to bezva podívaná. Ale jestli tohle je blízká budoucnost akčního filmu, pak raději zůstanu u 90s klasik.(4.8.2019)

 • Maximilianus
  ****

  Film doručí zhruba presne takú dávku akcie, nereálnych naháňačiek, doberania sa hlavných hrdinov, ako divák očakáva. K tomu 2 vydarené camea v podobe Kevina Harta a najmä Ryana Reynoldsa, pri ktorom som si prial, aby Hobbs vymenil Shawa za Lucka, alebo aby ho aspoň pribrali k sebe a mal na plátne čo najviac času. Priestor dostal aspoň v záverečných titulkách. Taktiež sa mi páčilo pomrknutie tvorcov na Stathamov starší film Lúpež po taliansky a taktiež opätovné stretnutie Ryana Raynolda a Roba Delaneyho z Deadpoola 2. Síce som si chvíľu zvykal, ale nakoniec som si tento film celkom užil a ústredná dvojica mi sadla. Vanessa Kirby ide teraz dosť hore v Hollywoode a to je dobre. Snáď sa objaví aj v nejakom pokračovaní hlavnej série Fast and Furious. 7,2/10.(5.8.2019)

 • Cobur
  ****

  Tři u mě, čtvrtá za to, že udržují při životě "žánr" letních blockbusterů.(13.8.2019)

 • WheX
  ***

  Rychle a Zběsile je série kterou jsem měl odjakživa rád, viděl jsem prozatím všechny díly a ikdyž se celý příběh od původních filmů odebral naprosto jiným směrem, stejně mě série baví a na spinoff ve kterém hraje Dwayne Johnson (jeden z mých oblíbenců) jsem se velice těšil. Film začal dobře, vypadalo to, že dostanu vše co jsem očekával, drsnou akční jízdu, která občas popírá logiku i fyziku, ale to to k sérii patří, humor mi taky seděl a příběh vypadal zajímavě, čím ale film se blíží ke konci, tím je to horší, zbytečně se natahuje, hlášky a vtípky už nejsou tak vtipné a opakují se a začíná se objevovat spoustu klišé věcí které si mohli odpustit, oba si zdárně procházejí stejnými rodinnými trablemi, takže se to jen opakuje a nakonec se i až moc mluví a finální souboj vypadá lehce zvláštně, hlavně prozření hlavních hrdinů, kteří si NAJEDNOU uvědomí, že když budou spolupracovat, tak můžou vyhrát, avšak ne jen v hlavě, ale narovinu si o tom popovídají, bylo to zvláštní, oceňuji začátek, camea a hlavní herečku Vanessu Kirby, která byla správná badass. Slabší průměr, snad se polepší pokud někdy dostaneme pokračování.(14.8.2019)

 • neo250
  ***

  zákony gravitácie a fyziky v tomto filme neexistujú. Film hodnotím ako pohode popkornovú záležitosť s pár vtipnými ale aj nudnými scénami. Viac by sa mi páčilo, ak by boli proti sebe ako sa spoločne bratríčkovať. Tým, že tam bola príliš sci-fi motorka dávam silné 3*(18.8.2019)

 • Joedas
  **

  Proti sequelům a spinoffům nic nemám, když se snaží svoji existenci alespoň trochu opodstatnit. Pokud se o to nesnaží a jsou hloupý, ale ve výsledku člověka baví, taky jim odpouštím. Hobbs a Shaw je ale film tupej stejně tak, jak je zbytečnej a opravdu mě mrzí, že jsem svou troškou finančně přispěl k tomu, aby podobný nastavovaný slátaniny vznikaly vesele dál.(7.9.2019)

 • joker30
  ***

  Ako akčná komédia môže byť :) 70%(8.9.2019)

 • Terka_127
  ***

  Proč mám pocit, že mi to připomíná starou dobrou klasiku Tango a Cash? Hláškující policejní dvojici, která se nesnáší, musí ale spojit síly a spolupracovat a k tomu je mezi nimi krasotinka, která je jednoho z nich sestra a ten druhý se o ní pro jistotu zamiluje. Jak přes kopírák. Má to ale jednu chybu! Nefunguje to jako Tango a Cash. Mám ráda rychle a zběsile a miluju Dwayna, Jasona a Idrise, ale byla to NUDA. Slabší průměr. Pokus dobrý, ale prostě to nějak nefungovalo. Zachraňoval to především fakt, že tam právě byli super herci, kteří se do rolí opravdu položili a zjevně si to na výsost užívali. Je to škoda. protože téma a dvojka Dwayne-Jason a k tomu záporák Idris je cool nápad.(27.9.2019)

 • george82
  **

  Už to ztrácí koule. Dokud byl Dome a jeho ,,rodina’’, tak ta série měla duši. Teď je to bezduchá blbost plná efektů a nesmyslných akcí. Slabý podprůměr.(27.9.2019)

 • XXXXXXXX
  odpad!

  Po miliónté ohřívaný nastavovaný zvratek zůstává nastavovaným zvratkem!(29.9.2019)

 • dalziel
  ***

  To iskrenie ktoré fungovalo v rýchlo a zbesilo 8 v krátkych skečoch tu rozhodne nestačí na celý samostatný film.To premeriavanie pinďúrov začne byť po 15 minútach pekne otravné.Vannesa je sexi a Deadpool má ako vždy dobré šplechy.Pre mňa dosť velké sklamanie.Nemuselo to byť až také "macho" movie.To že sa fyzikálne zákony pri akčných filmoch poriadne ohybajú sme si už asi všetci zvykli.Tu však žiadne fyzikálne zákony ani nemajú.(30.9.2019)

 • Spilif
  ***

  Huráááá a brmbrm nééé teď trochu vážně i když to moc nejde :) ale vážně jsem dvě třetiny filmu myslel že tomu dám 5 hvězd ne kecám váhal jsem mezi 4 a 5 ale první hvězdu to ztratilo za transformers motorku, a nebojte ano vím že koukám na pohádku tisíci a jedné noci a čekám vše ale tohle ne :). Takže to jsme na čtyřech a pak proč ta další tak ta je za část film kdy jsme se vrátili domů.... Po to co jsem viděl trailer jsem si říkal wtf co to kua je proč ten superman to nám chtěj naservírovat nové hrdiny pro Avengers? No tak úplně to není tyhle hrdiny už známe ;) ne teď trochu vážně............ jo to by stačilo tohle úplně vážně nejde říkal sem si mě se to fakt líbí chvíli sem se zasekl jestli to náhodou není tím vínem co jsem si v kině vychutnával ale neee nebojte nebylo to tím. Berme to tak za první dvě třetiny máme 5 hvězd a pak faul přechod do oslabení na poslední třetinu a ejhle 1 hvězda proto to hodnocení. Autíčková akce no je to spin-off nebo jak se to sprosté slovo týče takže super. Jen ten poslední brmbrm kýč z rodné domoviny to ne to bylo čistokrevné FaF poslední doby já bych chtěl něco trochu obyčejnějšího neco jako 1,2,3 nj ale to bych toho chtěl moc :) ale tyhle řádky nejsou o tom co bych chtěl ale o tom co jsem dostal. No fighty na přez držku vážně se v tom někdo orientoval? Já ne a chvíle sem si myslel jestli jsem taky jednu nedostal dlouho jsem neviděl nic tak nepřehledného ale tomu teď říká půjdem z dobou nase*em jim toho do pár záběrů tolik že stejně nebudou vědět a budou spkojený no až na to budou spokojený se jim to povedlo. Tenhle film zachraňují hlavní postavy a první dvě třetiny když by to nemělo tak tu máme odpad :D ale určitě doporučuju a ani ne fandům FaF ale všem kdo chtějí vypnout a zasmát se tahle komedie za to určitě stojí;)(2.8.2019)

 • dzules
  ****

  Dwayn a Jason spolu jsou vtipný a klape jim to, jejich slovní přestřelky jsou vtipné, film má spád, akční scény super..jistě pár drobností bych vynechala, např. postava leteckého policisty je tam tak trochu navíc..nebo naopak jí mělo být víc, možná skončil chudák na podlaze ve střižně. Takže když se oprostíte od zákonů fyziky a potlačíte lidskou integritu, budete se bavit...ve finále bych raději pokračovala s těmito postavami než se vracela k partičce kolem Vina(2.8.2019)

 • Middra
  **

  Příjemná taškařice, o tom jak dva sympaťáci přes ruzné trampoty a patálie objeví jednu z nejcenějších věcí v životě - přátelství.(2.8.2019)

 • wallax
  ****

  Aby bolo jasné, tento film nemá až na dva náznaky nič spoločné so sériou Fast and Furious (ono to je badať aj na logu samotného filmu, kde Fast and Furious je napísané veľmi malými písmenami). A to je len dobré. Mega akčná, mega nereálne ale mega zábavná akcia tomuto snímku neskutočne svedčí. Shawn aj Hoobs sú dokonalá humorná dvojka a ktorej ten celý balast a humbuk naokolo perfektne sadol. Postaviť humor na nechuti spolupráce Rocka a Stathama bol dobrý krok. Dvojicu skvele dopĺňa Ryan Raynolds s jeho Deadpool hláškami (nuž...vždy keď bol mimo scénu ale v telefónom rozhovore, ja som na druhej strane hovoru videl jednoducho Deadpoola). Nevedel som do čoho leziem, lebo som poriadne nevenoval pozornosť ani trailerom a tak som veľmi milo prekvapený. Táto akcia si určite zaslúži ešte domácu projekciu, to bez debaty.(2.8.2019)

 • fordhont
  ***

  Super obsazení, vtipné dialogy, krásné exteriery, fajn hudba, nápaditá akce, místy kreativní střih. To všechno je Leitchuv rukopis, ktery známe už od Johna Wicka. Bohužel hodnocení sráží přemrštěné akční scény zejména s helikoptérou v poslední části filmu ala Rychle a zběsile 7 a 8.(2.8.2019)

 • Brock
  ***

  Poprvé od jedničky jsem se bavil! Luxusní muzika, overthetop hlášky, nevyblitý všechno v trailerech, rejža se vyblbnul, je vidět že má za sebou Wicka a Deadpoola :)(2.8.2019)

 • Lenka.Vilka
  *****

  Jak okomentovat film, který má všechny atributy k tomu, aby to byl hit? Že to byl hit. Když víte, jak funguje olej, když víte, jak funguje voda, prostě je sranda potom ten olej a vodu pozorovat fungovat spolu. Navíc pokud je máte perfektně obsazené. Statham je pro mě záruka kvality už od počátku časů a Johnson je, no...ve většině případů záruka kvality. Do toho Elba jako "černej Superman/Terminátor". A pár hvězdných štěků. Vzhledem k ději, postavám a názvu bylo velice snadné zapomenout, že jde vlastně o Rychle a zběsile. Což je podle mě dobře. Pokud bude dvojka, chci aby to bylo protože ty postavy to uhrajou samy o sobě, ne protože "to jsou ty z tamtý série". Protože já se bavila celou dobu. No, skoro celou dobu. Úvod byl pecka. Nejdřív rozdělení obrazu a potom střídání, dokud se kluci nesešli. Děj byl klasika, kterou jste už stokrát viděli, ale bylo to natočený originálně a skoro jako nově. I tak film beru jako dobrý akční film, kde se mě ale víc líbily klasické mlátící scény, než film, kde jsou na prvním místě honičky aut. Protože Londýn byl fajn (auto a motorka vs náklaďák) nebo Ukrajina (všechno tam byla jedna velká akční pecka). Ale to auta vs helikoptéra? Jestli je to technicky možné, tak to beru, ale z pohodu diváka jsem tomu neuvěřila. Navíc, co se týká akce s helikoptérou, nikdo nemá šanci překonat Cruise v MI, ale snaha se počítá. Akční scény byly náročné na jedničku. Až na...jo, Samoa. Ještě že to bylo tak krátké, protože když přišli na řadu kluci s "klackama a vidlema", bylo to strašný na pohled. Roztrhaný. Ne zpomalený, ale roztrhaný. (V ten okamžik jsem navíc byla ráda, že to bylo 2D, protože už tak byla scéna dost tmavá). Jako kdyby se stříhalo tak dlouho, než nic nezbylo, ale musela se scéna vejít do určeného času. To byla moje jediná výtka k jinak dokonalému filmu. PS: proč je na plakátu i ta ruská slečna?! Aby tam bylo víc holek?!(3.8.2019)

 • PlayEasy
  ****

  Vybrat z celé série dvě naše nejoblíbenější postavy, odvěké nepřátele, vys*at se na celou "Rodinu" a tím spojit dvě největší akční hvězdy moderní generace byl od tvůrců skvělý tah. A hned je z toho šach mat, čili teprve druhý díl ze série F'n'F, na který můžeme dát 4* (první bylo Fast 5). Pěkná kropička, výborná část, jak v Londýně, tak v elektrárně, tak na ostrově Samoa, u Hobbsovy rodiny chlapáků. Notná dávka humoru, výborná moderní akce a nejmodernější vymoženosti - to jsou velká esa tohoto filmu. Přesto je to jen pořád zabíjení, akce, vtípky, ale žádná hloubka - to je prostě to, co v poslední době u akčních filmů chybí, takže standartní 4*, ani o píď víc. 70% P. S. Teď nevíme s kým bychom se neprali radši, jestli s upgradeovaným Elbou nebo s Lukeovými bratry :-) Každopádně ani jeden střet by nebyl příjemný (pro nás:).(3.8.2019)

 • Urgost
  ****

  85%(4.8.2019)

 • Klajondr
  ***

  Krutopřísná akčňárna, jak má bejt. Hobbs and Shaw je prostě přesně ten typ filmu, na kterej když jdete, tak očekáváte že se uvolníte a jenom vstřebáváte všechnu tu akci. Nic víc za tím nehledejte.(5.8.2019)

 • lobo87
  ****

  75%(5.8.2019)

 • Trevor
  ****

  Slabšie 4 alebo lepšie 3*??? Nakoniec to vyššie, aj keď návšteva kina v mojom meste bola spestrená sŕkaním koly z dna v dĺžke asi 20 minút v podaní mladíka, ktorý čoskoro objaví potrebu zájsť s kamarátmi do baru a hádam sa raz stretneme, pretože tvoja tvár mi odteraz bude znieť povedome. Úvod filmu s viac ako dobrými efektmi upútal, ale časť odohrávajúca sa v sklade bola nielen zbytočne dlhá, ale aj pomerne nudná. Rodinné stretnutie v závere na ostrove Samoa bolo priemerné, avšak úplný záver chuť z filmu celkom napravil a tak v konečnom dôsledku Habbs and Shaw a sestra priniesli očakávanú zápletku, na ktorú sa však so zľavou v obľúbenom kine oplatilo zájsť.(5.8.2019)

 • Sasulka3
  ****

  Asi se to uplne neda srovnavat s ,,Rychle a zbesile,,... Co se tyce ale deje, tak se mi to moc libilo, ten film ma napad, drive, je to vtipne, napinave...vse, co ma mit dobry film.Vrele doporucuji :)(5.8.2019)

 • holub109
  ****

  Extrémně zábavná volovina. Opravdu u toho musíte vypnout mozek a vůbec nepřemýšlet. Obsazení šlape na jedničku, chemie mezi ústřední dvojkou funguje a tuny hlášek nepůsobí nijak nuceně, skvěle sedí. Akce je taky docela povedená, několik scén sice totálně over the top (Dwayne skákající po lanech atd....), ale na to už bychom si měli u této série zvyknout. Příběh funguje, i když od něj samozřejmě nemůžeme čekat zázraky. Idris Elba v roli záporka působí hodně vtipně. Kolem a kolem se jedná o skvělý blockbuster, který mě osobně bavil víc, než předchozí dva díly Rychle a zběsile. Takže spokojenost. 80%(9.8.2019)

 • Flory14
  **

  Máme tady další film ze světa F&F a já po ignoru hlavní série, dal šanci tomuto spin-offu. Čekal jsem přepálenou akční jízdu s hláškami, cool herci a skvělým Idrisem. Akční scény byly, jenže nebyly vůbec zapamatovatelné a ty nejlepší už jsme viděli v traileru. Hlášky? To samé, hodně jsme viděli v traileru a zbytek mi nesedl, hlavně rozhovory mezi hlavními propagonisty měli být asi hodně vtipné ale moc jsem se nesmál ( a to podobný druh mám rád) plus byly dost tlačen na sílu do každé druhé scény, což nemám rád. Hobbs a Shaw jsou oba hrozně cool týpci, kteří každého vysekají ale nic jiného od nich nečekejte. Postava Idrise Elby byla zajímavá, herec nehrál špatně ale přesto nic extra. Vanessa Kirby mě mile překvapila, její postava byla osobitá, herečka má šarm a byla to nejlepší na celém filmu. Příběh je brutálně stupidní, ale to by nevadilo kdyby tam nebylo jedno klišé vedle druhého. Celková délka filmu, taky nepřidá plusové body,nějaká pasáž se mohla zkrátit. Část v Samoe ale byla povedená a celá Hobbs family mě bavila, akční scény tam byly přepal s velkou dávkou originality a zachránily celý film. Omlouvám se fanouškům série, možná je to moje chyba když hodnotím spin-off bez znalosti hlavní série nebo jsem měl čekat něco jiného ale nedostal jsem to pro co jsem přišel. Lepší dvě hvězdy za Samou, Kirby a vtipného letového policajta. A ne tato série jde definitivě mimo mě.(10.8.2019)

 • xxxxxxxxx
  odpad!

  Zatím nejhorší action film roku. Herci nehrají, soundtrack na nic, grafika ubohá, příběh nezajímavý a idiot záporák. Takový film by mohl jedině zachránit dynamický a chytlavý action, což tady ovšem také není. Všechno vypadá natolik nerealisticky, že pomalu začínáš věřit tomu všemu, co se odehrává ve superhrdinských filmech. Odpad!(10.8.2019)

 • tlesk
  ****

  Hobbs a Shaw se zařadí mezi ty nejlepší zástupce série. Vzdor všem vadám jde o vtipný a zábavný akční film, který je pro letní sezónu jako stvořený. Zamrzí nedostatečně využitá chemie mezi postavami a místy hůře natočené přestřelky a bitky. Ke cti scénáristy Chrise Morgana slouží, že se zbytečně nesnažil prokládat film každou chvíli odkazy na hlavní sérii, a tak tento spin-off dost dobře funguje sám o sobě. Trochu pak zamrzí povinná linka s důrazem na význam partnerství a rodiny, která jako by mateřské Rychle a zběsile z oka vypadla (finální prozření hrdinů, že musejí spolupracovat je docela komické – dost možná ale úmyslně), ale i přílišné tlačení na pilu u siláckých hlášek a také fakt, že se tvůrci neutrhli ze řetězu o něco víc. Jednoznačně největší díl charismatu si tu utrhává Idris Elba v závěsu s půvabnou Vanessou Kirby. Vzato kolem a kolem jde o adrenalinovou akční jízdu, ve které se prakticky nestihnete nudit a osobně bych se vybroušenějšímu sequelu mimo hlavní řadu nebránil.(12.8.2019)

 • Alois88
  ****

  Jsem malinko v rozpacích. Dialogy a komediální linka super, hodně jsem se nasmál. Sci-fi prvky mi vůbec nevadily. Ale extrémní přehnanost akčních scén mi vadila dost. Při závěrečné scéně s vrtulníkem jsem se dokonce přistihl, že jsem se plácl do čela a zakroutil hlavou. A ta náhlá změna počasí během vteřiny, jen aby finální scéna získala ten správný nádech byla taky dost do očí bijící. I tak to musím ohodnotit převážně kladně, protože to je film, který si určitě na žádné velké umění nehraje a navíc jsem zábavnější buddy movie už dlouho neviděl.(14.8.2019)

 • papadoce
  ****

  Rozumiem negativistom. Závisť je strašná vlastnosť a mrzí ma, že vás to tak bolí. Veď nie každý dokáže byť úspešný, na druhej strane sú takí, ktorí sú úspešní aj s pičovinou. Vitajte v Hobbs & Shaw Show. Malý a veľký, silný a rýchly, vtipný a vtipnejší. Ak Vám k uvoľneniu postačí vedro pukancov, pravá always coca-colaaaaa a príjemná spoločnosť a viete, že idete na rozdávačov rán a plkov budete iste spokojní. Mohol by som to tu rozobrať na minďár ale poviem len toľko. Pre mňa je kráľ kráľov Idris Elba. Toto je zloduch, pardóóón Bed Gaj roka 2019 a tento tromf mu nikto nevezme. Triky na motorke dokáže robiť po celom svete skoro ako ja v lete 1993 na BMX-e v Myslave, charizmu má len tesne pod mojou a aj opálený bol slušne skoro porovnateľne kým som sa nezlúpal. Ja som v zásade nemohol odísť z kina spokojnejší. Prosím si Fas a Furijos diel číslo 423.(16.8.2019)

 • DenisR
  *****

  Hobbs a Shaw musí spojit své síly, aby zabránili šířícímu se viru a hlavnímu záporákovi ve společnosti Etheon, i přes to, jak moc se nenávidí. Po čas celého filmu to dávají jeden druhému pořádně najevo. I přes ty nelogické věci, jako jsou rány, které schytávají a absolutně jim nic nedělají nebo samotná fyzika, se jedná pro mě o překvapení roku a o skvělý a vážně vtipný snímek s nečekanými camei. Dwayne Johnson společně s Jasonem Stathamem tvoří dokonalou zábavnou dvojici, kterou doufám, že ještě uvidíme. Má recenze - https://napojsa.sk/recenze-rychle-a-zbesile-hobbs-a-shaw/(18.8.2019)

 • Domas88
  *****

  Ach jo... Kde jsou ty časy, kdy jsme viděli Arniho nebo Stalona a nebo JCVD, kdy dělali nadlidské věci a nikomu to nevadilo, právě naopak, chteli jsme to.. Ja na těch filmech vyrůstal a když máme možnost mít takové herce a filmy zpět radši držkujeme... Ach jo... Za mě 5* a můj synovec říkal: Já bych dal i milion... škoda, že nejde dát 1 000 000*(21.8.2019)

 • Stepka.T
  *

  Byly by to slušné tři hvězdičky, možná bych i přemýšlela o čtyřech (vzhledem k tomu, že jsem byla naladěna na oddychovku a čekala oddychovku), kdyby film skončil před přesunem na Samou. Potom už to bylo jenom WTF a hlavně why tf přes dvě hodiny!? Jedna hvězda za Dwaynovo obočí.(31.8.2019)

 • Jaro.Krafcik
  ****

  Darmo, dobrí herci, ale niečo tomu jednoducho chýbalo. Už to nieje klasické rýchlo a zbesilo s autami. A myslim že ani na veľkom platne v kinosále by to na plný počet nebolo. 4*(8.9.2019)

 • DonBraso
  ***

  Další akční pohádka do sbírky.Vždy se u téhle série opakuji tak se předem omlouvám,ale víte?Ono je to pořád vesměs stejný.Abych to neházel do jednoho pytle,zde to máme přeci malinko jinak.První co člověka nakopne je režisér David Leitch.To je ten chlapík,který měl prvního Johna Wicka,kterého vůbec nemusím,ale docela nechal rukopis u dalších filmů,samozřejmě i Deadpoola 2.Jeden by řekl,že buď to chtěl stejně nebo vůbec.Taková ta malá domů,kdy tu hraje Reynolds absolutně zbytečně,ale buď tady s náma.Úsřední duo sice přes to všechno je dobrou volbou,ale ty ega jsou vidět stejně.Někdy mně přijde,že to každý by nejradši odehrál sám.Co je jasný jak facka,je ta přepálená akční show,kterou poslední léta tahle značka má.Ten konec je sice pro mnohý asi spektakulární orgie,ale hlava,spíš mozek se kroutí ještě doteď.Absolutně chápu,že tohle je citovka The Rocka,jestli to fakt točil v Samoe jeho domovině,kde měl i svého parťáka Joe Anoa'i spíše známýho jako wrestlera Roman Reigns,který tam neřekne sice slovo,ale prostě bratranci jsou zde a malá domů podruhé.Taky aby ne,když to Rock produkuje se Stathamem.Idris Elba tu dostane do sebe implantát budoucnosti,ale dva chlápci ho stejně zmáčknou.Už se malinko dostávám k tý pohádce.Celé balení se snaží být buddy movies s akcí,která má koule.Hodně se hláškuje,ale žádná sláva to občas není a někdy je to fakt křečovité.Digitální triky sice jedou na plné obrátky,ale tohle čisté zlo,mě u téhle série už sere dlouhá léta.Těch zpomalených záběrů je více než u kompletní ligy fotbalu a nevynikne to.Fakt ne!Film má aspoň tempo,protože se hodně člověk někam honí a pinďour to není.The Rock baví a je jedno jaký je,zde to ty ruce a obočí prodá.Film je cílen do popcornu bez špetky invence a takhle to divák už musí brát.Spíchnem další film,rozpočet je v compu,šoupnem tam nějaký ten příběh,že virus a hoši klidně se poperte.Každý pomalu říká,jaký 80-90 léta v akčních filmech byly utopie bez mozku,kde se pořád na něco hrálo a každý badass měl svoje aikido či roznožku,ale ty filmy si pustíte i dvacetkrát.Tenhle film si bohužel pustíte jen jednou a říkáte si stále jestli to mělo cenu.65%(20.9.2019)

 • Kushina
  ***

  Sice to nemá s Rychle a zběsile nic společného, ale je jasné, že tohle byl krok čistě z finančního hlediska. Film jako takový musí nadchnout každého milovníka akčních filmů, samotný příběh byl fakt dobrý, spousta rodinných záležitostí, vtipů i rvaček. Bohužel to ale soudruzi jaksi přehnali s tím sci-fi žánrem, protože vidět motorky co se samý řídí, skládají, smykují a nevím co už bylo přes čáru a když z hlavního záporáka vyrobili něco jako kyborga, tak to už vážně bylo moc. Kdyby si spíše režiséři dali práci s tím, natočit to jako klasický akční film bez těchto technických zhovadilostí, bylo by to dle mého o stupeň lepší. Naštěstí to zachránila už jednou zmíněná atmosféra a spolupráce Stathama a Johnsona. Takový zlatý akční střed, a třešnička na dortu v podobě společné návštěvy matky a seznámení rodiny s rodinou z ostrova. 65%(24.9.2019)

 • petrsponar
  ***

  Takže jak bych začal..inu vyloženě špatné to není,jako samostatná špiónská akční komedie to funguje,ale jako další díl z frančízy rychle a zběsile nikoliv.Humor ten tu je vcelku i velice povedený Dwayne Johnson a Jason Statham si to užívají,bitky tělo na tělo jsou také velice působivé,akorát ta akce je až moc přepálená a místy i rušivá,ale jako odreágování to stačí,pokud u toho ten mozek fakt vypnete 6,5/10(29.9.2019)

 • Danny723
  ***

  S Rychle a zběsile to nemám vůbec nic společného. Je to přehnané jak japonská manga. Tahle série by potřebovala vrátit se ke kořenům.(30.9.2019)

 • MickeyStuma
  ***

  Kde jsou ty časy začátku série 'Rychle a zběsile', která divácky nadchla natuněnými auty a pouličními závody, podle kterého se okamžitě objevily snímky podobné. Po tragické smrti předního herce Paula Walkera se však série začala ubírat jiným směrem, až z toho vzniklo nakonec úplně něco jiného. Původní hvězdy série vzešly do pozadí a v popředí jsou jiní. Přesně řečeno dva, kteří si dokonce vysloužili i svůj samostatný film. S onou sérií však má snímek, kromě jmen obou postav, pramálo společného. Zato šablonu subžánru buddy movie kopíruje věrně. A tak tu máme další dvojici vzájemně se nesnášející, kteří jsou nuceni spolupracovat v boji proti padouchovi, kterému by mohl, co se týče tělesné schránky, závidět i Robocop. Spousta nešvarů, spousta drsných hlášek, přeefektované akční scény a děj, který jako kdyby jsme ho už někdy viděli. Máme tu další virus ohrožující svět, což je právě ten důvod, proč se noví hrdinové musí spojit, aby všemu učinili přítrž. Film je zábavný, svižně akční, tedy vyloženě popcornový, ale jinak vypadá, jako kdyby byl scénář napsán už někdy v osmdesátých letech. K plusu dnešní doby jsou pouze CGI efekty a high tech hračičky. Tenhle film zkrátka nemá jinak čím překvapit, čímž vede spíše ke zklamání, než k nějakému filmovému nadšení. Ční z toho hlavně předvídavost děje, takže divák v podstatě jen sleduje, co a jak bylo zrealizované. A to je jinak vše. Nic než obyčejný tuctový akční film dle standartu dnešní doby, který se v paměti fanoušků série 'Rychle a zběsile' nijak zvlášť neuchytí.(8.10.2019)

 • jokino
  **

  Od filmu som vôbec nič nečakal a tak isto som nič extra nedostal. Sem tam nejaká kvázi "drsniacka" vtipná hláška, o akcii radšej pomlčím a inak nič. Film pre mňa na 1 pozretie a úplne stačilo.. Ale chlapci už stárnu a je to vidieť.(31.7.2019)

 • Marius_ss
  ***

  Očakával som klišé a hlúpučký scenár, a tak som si tento film užil. Resp. Prvú polovicu, druhá už na mna bola moc klišé a hlúpučká. Ale to čo bolo hlavne fungovalo. Akcia a ústredná trojica a chémia medzi nimi.(1.8.2019)

 • fritol34
  ****

  Parádní jízda, hláškující Statham a Dwayne, skvělej záporák Idris. V co jsem doufal během traileru to jsem dostal i něco navíc. Prostě dvouhodinová šmakuláda, v kině se nudit nebudete. A dokonce to pro změnu po posledních fast and furious i dává smysl. Jen škoda soubojů které občas ničí kamera.(2.8.2019)

 • oSiSko
  *****

  Jazda od začiatku do konca. Neuveriteľné ako sa dá natočiť 9 dielov toho istého a stále je to šialene dobré. Tento film nemal jednu jedinú slabú scénu alebo nudnú pasáž. Dokázal by som to pozerať aj 5 hodín. Absolútne skvelé. Akcia 10/10, hláškovanie 10/10, presne čo som očakával som aj dostal, už po 9tykrát(3.8.2019)

 • ESNYR
  ***

  Od série F&F už se nedá čekat nic než parodie na parodii a nebo keci o rodině. U tohodle dua se dalo už z traileru usuzovat že to nebude žádná velká změna a spíše půjdou ještě dál (pokud 9 F&F opravdu nepoletí na měsíc) a těžko tak čekat nějaké Shakespearovské myšlenky. No tak úplně debilní to nebylo pokud počítáte s tím z jaké série to vychází a kdo jsou tihle dva zač. Bohužel i když jsem čekal fakt nesmyslnou výplachovou hloupost, byl jsem nakonec zklamaný právě tím že je to až moc velká hloupost a nebojím se říct větší než 6, 7 a 8 F&F. Dwejn hraje pořád Dwejna (už asi 20 filmů) a Jason hraje Jasona (asi ve všech filmech) Idris Elba by mohl být i zajímavý ale asi v jiném filmu který by nechtěl být až tak přepáleným pokusem odtrhnout se od "rodiny" Dominika Toreta. Oproti tomu Vanessa Kirby tomu dodávala alespoň zajímavé kamerové záběry na její neuvěřitelně pružné tělo na které se oproti těm dvěma dívá tak nějak lépe. Škoda přeškoda že se rozhodly to hnát do sci-fi roviny. Kdyby to byl poctivý akčňák třeba s kriminální zápletkou (několikrát jsem si vzpoměl na Mizery) tak bych klidně přidal hvězdu a čekal s nadšením na pokračování. Takhle to není nic jiného než F&F 8,5 jen tam chybí zbytek těch postaviček. A ano šel jsem na to s tím že to je tupá testosteronová mlátička dvou Hollywoodských hvězd, to ale neznamená že z toho musím být nadšený. Čím víc vidím takových filmů, tím víc si vážím Smrtonosných zbraní a pastí + i těch pár povedených filmů se Segalem (což sice zní děsivě ale ty Seagalovy první filmy měly alespoň dobrej styl) Ty 3 hvězdy si spíše představte jako 2 jasné a 1 pohasínající.(3.8.2019)

 • tybro
  ***

  Čím víc rychle a zběsile, tím míň rychle a zběsile... Ačkoliv měla být hlavní myšlenka, jež napovídá, že upgradování lidského organismu je cesta kam maj být lidi dotáhnuti, pojatá vtipně a s grácií, nestalo se tak zcela. Jistě si člověk všimne, že ti dva to zkrátka netáhnou tak rychle a zběsile. V minulých dílech sice tato dvojka excelovala, ale to proto, že dostali svůj vyměřený prostor. Black terminator, jakožto záporák pro ně byl trochu silná káva a netroufám si předovědět, jestli si s nima Etaon v dalším díle více než pohraje. Nicméně, aybch jim nekřivdil, jsou-li údaje zde na csfd ohledně obsazení pravdivé, a z dalšího partu je vynechají, tak to Hobsovi a Shawovi celkem šlo.(5.8.2019)

 • zdenzo
  ***

  GOT SPOILER ALERT ;) Další snaha vysát brand FF do morku kosti. Presto sem-tam pobavi. Ovšem Deadpoolovův spoiler na konci o tom že John Snow spí s Dany a pak ji šílenou zabije je prasečina :D(6.8.2019)

 • barbiteq
  ***

  Rychlost jsem postřehla, ale za půl hodinky bylo po zběsilosti, no z toho se Kenům orosilo čelo! My barbinky moc dobře víme, že za sto dvacet minutek se z Běty od vedle, která strká nosík do cizího salátu, nemá šanci probudit voňavá květinka, kterou svezete růžovým kabrioletem, je to kampaň! Vytáhla jsem ze skříně nejnovější model, obula sváteční lodičky, ale k čemu... tradiční reklama na nablýskaná autíčka, zakrvácené prdélky a fuj fuj pohmožděniny se proměnila ve vesnickou slavnost kyjů a skončila hromadným objímáním stromů a sázením bylinek. Plánovala jsem vrtět prdelkou a pomrkávat na drsné hošany, možná i odhalit, co mi matka příroda nadělila, kdyby to bylo mimořádně divoké, jenže ne, tentokrát by mě porazily i šaty po babičce a ubalený joint v náprsní kapse. Dwayne je pořád moje bejby a jeho samotná přítomnost tvoří kultovní příběh, zde se zrodila první hvězdička. Druhou bych ráda věnovala tvůrcům na čelo, sledovat plátno bylo tentokrát velmi příjemné, téměř jako koukat na sebe v zrcadle. Poslední hvězdičku, protože jsou zlé časy a je třeba šetřit na Gucciho, chci věnovat režisérovi, protože má hošan koule na to pouštět se do xtého dílu, ale pořád se na to dalo dívat alespoň přivřeným očičkem, šup mu tam čokoládového Oskara za snahu.(6.8.2019)

 • HNTR
  ****

  Ze začátku jsem se bál jak tohle dopadne, protože sérii F&F miluju. Hobbs a Shaw je další věc u který je potřeba vypnout hlavu a prostě si užívat akci. Chemie mezi Stathamem a Johnsenem je skvělá, ti dva herci se prostě našli. Na auta se taky nezapomnělo, i když jich není tolik, pořád to má nádech F&F. Soundtrack boží, camea boží, akce boží. Pro mě překvapující záležitost. 8/10(8.8.2019)

 • shaacul
  ****

  To je blbý, to se bude líbit.(11.8.2019)

 • wembli
  **

  Bohužel, tohle už nemá nic společného s Rychle a zběsile, je to jen průměrný akční film. Dvě hvězdy dávám jen kvůli tomu, že se mi líbí herecké podání The Rocka.(12.8.2019)

 • panki9922
  **

  V skutku efektne natočena totálna blbosť. Tak ako to Hollywood v súčasnosti vie. Nepomohlo ani, keď som sa snažil prestať premýšľať nad najzákladnejšími fyzikálnymi zákonmi. Pomohla by možno lobotómia.(18.8.2019)

 • eMeMko
  ***

  Přijde mi, že kdyby tvůrci z názvu vynechali "Fast & Furious Presents:", diváci by film přijali lépe. Srovnávání s F&F je totiž naprosto zbytečné. Tento snímek je totální Béčko plné testosteronu, plešatých hrdinů, over the top akce a pár vtipných dialogů. Herecky tedy není moc co hodnotit, oba hlavní hridinové mají charisma na rozdávání a dělají to, v čem jsou nejlepší, tj. pár hlášek a hromada soubojů. Děj je jednoduchý, závěr zbytečně přestřelený, ale to se asi dalo čekat. Finální hodnocení: oddechový průměr. Poznámka na závěr: pokud vám vaše práce připadá nudná a zbytečná, vězte, že může být i hůře. Např. být kadeřníkem Johnsona či Stathama (ano, každý z plešounů měl v tomto filmu svého vlastního).(23.8.2019)

 • MartinReno
  *

  Neskutočne slaboduché a preefektované macho teatro. Nikdy ma z tejto série tak rýchlo nezvesilo, ako teraz, a to boli vačšinou tiež poriadne plošáky bez zmyslu pre realitu. Dwayna i toho britského testosteróna som mával kedysi rád, ale mám dojem, že sa zalúbili do vlastnej legendy. Tie ich doberačky mali asi napodobniť Tango& Cash, alebo Bad Boys, lenže ani za mak sa im to nepodarilo. Nič vtipné tam vlastne ani nepovedali.(11.9.2019)

 • disaster
  ***

  Jednu hvězdu navíc za Deadpoola.(21.9.2019)

 • ESW
  odpad!

  Tohle je tak trochu na odpad a trochu na 5* Problem je, ze je to akční film, kterej se tvari, ze si ze sebe umí dělat srandu. Daleko lepší by ale bylo, kdyby to byl film, co si ze sebe dělá srandu a tváří se jako akční. Nakonec je to ale prostě kravina, a proto se to asi jmenuje Rychle a zběsile. Aha!(27.9.2019)

 • Pecan206
  ***

  Thriller - Komedie - Scifi, ale hlavně jedna velká pohádka 😂 i přes nereálné a totálně přehnané scény vás tenhle film pobaví, jen to chce dost věcí překousnout. S původním Rychle a zběsile pranic společného. Vše zachraňuje kombinace Statham a The Rock, jinak by ta čísla byla o hodně, ale opravdu hodně nižší. Film už mohl mít klidně úplně jiné jméno a odpoutat se od série F&F, která už bohužel dávno stojí za starou bačkoru.(29.9.2019)

 • The_soloist
  **

  Je to film od hloupých, pro hloupé. Tohle už není Béčko, možná už ani Céčko, ale jen akční film, kde Rock se Stathamem hrají sami sebe. Takže v tom nehledejte žádnou podobnost s Fast five, protože tu už nenajdete ani agenta Hobbse. Je to výbušné, plné zeleného plátna, špatného CGI, špatných vtipů. Kaskadérské kousky jsou v porovnání s Wickem nebo Mission Impossible taktéž slabší.(1.10.2019)

 • knihovna
  **

  S těžkým srdcem musím dát pouze dvě - a to je prakticky nula, protože Statham a The Rock jsou moji oblíbenci, takže už tím že tady hrají má film hvězdičky jisté. Ale tady to nějak nefungovalo - hlášky docela dobrý, ale...Akce velkolepá, ale... Napady nebyly uplně špatný, ale...Je tam spousta ale, navíc záporák byl nějaký divný, on spíš budil lítost, než strach. Rolička pro Reynoldse byla taky divná. Prostě takový divno film. Škoda, čekal jsem víc.(1.10.2019)

 • prometheusXX
  ***

  no zatial najslabšia časť z RYCHLE A ZBESILE. až neskutočne prehnane a nerealne. 60%(1.10.2019)

 • Ronnie92
  **

  Reynolds ok, ten má vtípky v každém filmu a nevadí mi. Jen tam hraje tak 5 minut. A zbytek postav a jejich humor... Akce průměrná a spíš až na konci.(1.10.2019)

 • Hemlock
  **

  Naprostý průšvih... Rychle a zběsile?? Spíše bych to nazval: Pomalu a nudně. Celou dobu jsem se opravdu nudil, dialogy nucené, vtipy ubohé a akční scény absolutně přitažené za vlasy... Nekonečné a naprosto zbytečné scény v restauraci, v kanclu a v letadle, kde se mlelo o hovnech (vlastně o tom kdo má větší pytlík a hezčí ksichtík) a ten závěr?? The Rock nejprve připraví melodramatické a opět zbytečné shledání s jeho rodinou a následně je oděn pouze v ručníku s ragbyovým týmem v zádech - no tak si dáme jeden krátký pokřik, vememe klacky a hurá na bongobongo výpravu. Série Fast and furious je pro mě srdcovka, takže budu dělat, že jsem to neviděl a mrsknu tomu aspoň dvě hvězdy - jednu za toho černého Supermana a druhou za tu fešnou ruskou mafiánku a ty její měchy.(6.10.2019)

 • Ric007
  ***

  Taková zbytečná nástavba R & Z, která prostě jen baví a nijak nepřekvapí. Idris Elba podle mě asi v nejhorší roli, Johnson a Statham prostě hláškovací klasika. Film s přeplácanými akčními scénami, ale fajn s finálovou jízdou. Mám strach, že toho bude za chvíli až moc. Člověka pak přestanou takové přeplácané filmy bavit!(9.10.2019)

 • tyzmrde
  ****

  Rychle a zběsile uvádí Vymývání mozku.... film od které jsem čekal hodně mě zklamal a hlavně asi neměly v traileru ukazovat o nejlepší... nějak po těch trailerech a TV spotech jsem se necítil moc překvapený...ale jinak docela to šlapalo, ale asi nemuseli ukázat tolik v trailerech(1.8.2019)

 • Skyw4lker7
  ****

  Super-Duper akčná našliapaná blbina ,kde príbeh nie je žiadna sláva a zrejme sa inšpirovali až príliš komiksmi no zachraňujú to dvaja hrdinovia (alebo traja? ehm.."DeePee" že jo Dopinder ?:D) ktorý hláškujú o sto šesť.Finálny fight bol síce super, ale celkovo pästné súboje sú v hlavnej sérii o niečo lepšie. Samozrejme musíte úplne vypnúť a potom si to kráľovsky užijete... aaa ešte jedna vec tíí čo ste nevideli záverečnú sériu Game of Thrones tak to treba napraviť SPOILERS EVERYWHERE!!:D :D 💪🏎🚁🏋‍♂ HODNOTENIE slabších 8/10(1.8.2019)

 • MarvelLover
  ****

  Parádní film ze série Rychle a zběsile... Mohu říct, že za mě je to jeden z nejlepších filmů této série. Každopádně mě trochu štve, že tahle filmová série už není to, co to bývalo. Poslední díly už nejsou jenom o autech a nelegálních závodech. No nevadí, Týmovka Hobbs and Shaw je plná zábavného humoru, který pobaví snad každého, docela pěkný příběh, jen toho Cyborga měli nechat DCčku... Dwayne tady zachraňuje svět už po čtvrté a to není úplně to, co bych od toho chtěl. Dwayne Johnson opět nezklamal, v tomhle filmu je krásně vidět, proč je jedním z nejlepších a nejžádanějších herců současnosti. Výborný Jason Statham a jeho bojové scény a Vanessa Kirby? Tak takhle hezkou ženskou postavu jsem ve filmu dlouho neviděl, slintal jsem v kině a slintám ještě teď... Konec je trošku vykrádačka na bitku ve Wakandě, ale okey.(2.8.2019)

 • Dzoumen
  ***

  Na tenhle film jsem se těšil nejvíc, hned po Avengers. Čekal jsem, že to bude jiný, než minulý díly, ale menší sklamaní. Sice postavy byli super, ale příběh se mě moc nelíbil. 48%(2.8.2019)

 • geek.ondra
  *****

  To byla jízda.Po dementním osmém díle dorazil spin-off který se konečně vrací k vrcholům této série.The Rock a Jason Statham jsou perfektni a chemie mezi nimi funguje na jedničku.Idris Elba jako hlavní záporák si to neskutečně dává.Vanessa Kirby taktéž.O režii se postaral David Leitch který opět dokázal že patři mezi nejlepší akční režiséry součastnosti a jeho sebejistá a megalomanská režie mě neskutečně bavila.Co tedy dorazilo?Nadupanej akční blockbuster s perfektnim castingem a skvělou režií.A doufám že k dvojce se připojí i ten Reeves. PS: Na H&S 2 se těšim víc než na F&F 9(2.8.2019)

 • Sev_
  ****

  "Seriózní" kritici na internetu: "Kde je moje dialogové realistické drama se Stathamem a Johnsonem, které určitě trailery slibovaly? Já za zvuku hlasité střelby a výbuchů v kině: *grabs more popcorn*(2.8.2019)

 • Lubik333
  ****

  Co tu psát dlouhé slohy. Prostě akce, trošičku i auta, 2 chlapáci s dobrýma hláškama, záporák naštvanej na celej svět a pěkná ségra Shawna. Na film jsem šel s očekáváním nadupanýho akčňáku co s FaF moc nesouvisí a to jsem taky dostal, jen ty efekty už občas byly přepal.(3.8.2019)

 • teckax
  *

  Kdyby bylo kino pohodlnější, normálně jsem tam usnula. Jo, při akčním filmu! Jediné co mě na tom bavilo, byly konverzace a těch tam bylo sakra málo. Celý život jsem myslela, že rozumím aspoň trošku fyzice, asi jsem ji učila špatně a měla bych vrátit diplom. Děs.(3.8.2019)

 • ElisR
  ****

  Příliš jsem od toho neočekávala, přeci jen chyběl Vin Diesel..Na druhou stranu Dwayne je Dwayne a Jason již několikrát ukázal, že se v akčních filmech pohybovat umí (Parker, Rally smrti..). A jak to tak bývá, když se moc neočekává, člověk je pak mile překvapen! Celou dobu jsem se dobře bavila a i když bylo téměř jasné, že to prostě dobře dopadne, byla jsem napnutá :) Akční scény perfektni, i když občas dost přitažené za vlasy (“The Rock” je silák, ale aby utáhnul holýma rukama helikoptéru, na to ani jeho svaly nestačí) ale člověk se u toho dobře baví! A popichování mezi Jasonem a Dwaynem je plné humoru což filmu jen přidává! A nejedno chlapské oko potěší i krásná Vanessa, to musím i jako holka naprosto uznat. Za mě velmi podařený akčňák, který určitě nevidím naposledy(3.8.2019)

 • Fhilipo
  ***

  Spoiler alert. Najviac ma pobavili vtipné vsuvky s reynoldsom a hartom. A k filmu? Obsah ako béčkový akčkák z 80tych ale prevedenie so 100 milionovýcm vizuálom. Z traileru sa dozviete čo môžete od tejto jazdy čaka a presne to aj dostanete.(3.8.2019)

 • BobArmstong
  ***

  Hobbs a Shaw je v podstate presne tým, čo od takéhoto filmu mainstream diváci chcú. Nezastavujúcou sa a hlavne nepremýšľajúcou akčnou jazdou s charizmatickými protagonistami a nie úplne najhorším antagonistom. Akčné scény a vlastne i scenáristi samotní búrajú akékoľvek logické bariéry a snažia sa o jediné – pôsobiť najefektnejšie ako je to len možné. Na jednej strane je určite fajn, že David Leitch sa viac sústredil na telesné kontakty ústrednej štvorice, po humornej stránke všetko funguje ako má, postavy v adekvátnej kadencii vyslovujú slušné hlášky, ktoré sa zrejme najbližšie obdobie budú často referovať, no minimálne z môjho pohľadu producent najúspešnejšej žánrovej série súčasnosti zlyháva ako režisér. Vo finále som totiž očakával omnoho väčšiu režijnú exhibíciu, nakoľko súbojové sekvencie nie sú nasnímané vyložene prevratne a automobilovým naháňačkám chýbajú nápady podobné záverečnej vrtuľníkovej sekvencii. Aj napriek tomu by som si bezproblémovo pozrel ďalšiu iteráciu. Už len z toho dôvodu, že Jason a Dwayne sú neočakávane zábavnou a fungujúcou dvojkou, ktorá má potenciál pre tvorbu plnohodnotnej spin-off série. Koniec koncov, len ťažko by ste hľadali inú komerčne aj recenzentsky úspešnejšiu buddy snímku z posledných rokov.(4.8.2019)

 • HBJ
  ****

  Můj oblíbenec Verbal promine, ale za mě jedna velká parádní jízda, která semele do WC všechny díly F&F a ještě za sebou zdvořile spláchne.Neduhy tu jeho nezaměnitelným verbálním projevem zmíněny jsou, tak je nemusím řešit, ale jinak jsem se fakt bavil tak, jak za starých dobrých časů s Arniem & Slyem..Dokonce mi tam nevadila ani ta slizounská hnusoba Vanessa K, která mě tak děsila v trailerech.Kdyby se to nejmenovalo Fast & Furious, tak sázím plnou palbu, protože takhle má vypadat pořádnej akční nářez!! Dle mého skromného názoru, mistře Verbale :)(4.8.2019)

 • borohub
  *****

  Kandidát na nejlepší film roku. Duo Statham a Rock mě už bavilo v rychle a zběsile 8, takže jsem věděl, že tohle bude pecka. A díky bohu jsem se nespletl. Film má přes dvě hodiny, ale neuvěřitelně rychle to uteče, pokračuje to v podobném tempu jako právě rychle a zběsile 8, který už si nebralo příliš servítky a dělalo si primárně prdel samo ze sebe, tady to dotáhli k dokonalosti. První hodina je nahuštěná jedním fórem za druhým, druhá hodina je taková ta klasická přepálená akce ve stylu posledních rychle a zběsile, ale přesně tohle fanoušci včetně mě mají rádi. Mám trochu obavy jak dopadne rychle a zběsile 9 bez Stathama a Rocka, domnívám se, že se tvůrci této série vydají spíše cestou Hobbs & Shaw 2, protože Diesel má sice něco do sebe ale dle mého názoru poslední díly táhne nahoru spíše Rock, či Statham.. No ale uvidíme. 93%(4.8.2019)

 • Jack_F.
  **

  Již z trailerů bylo jasné, že to bude přepálené nereálnou akcí, cgi a hlavně The Rockem a Stathamem. Ono přišlo přesně tohle plus trochu dobrého vtipu...ale to je tak nějak vše. Krom příjemné vložky v podobě Reynoldse to nad šedý průměr nemá. Nudný záporák Elba(dle mého jeden z nejotravnějších a nejpřehodnocenějších herců Hollywoodu), nijak extra záživná akce a hlavně scény, kde hrdinové v pohodě odsprintují ze středu místnosti, kdy je není schopno trefit celé komando profíků s rychlopalnými zbraněmi...to zasloužilo nadzvednuté pravé obočí, jako výraz..WTF. Záverečný pád vrtulníku a auta do propasti, kdy se nikomu nic nestane..to jen podtrhuje to, že film defakto nemá žádné hranice(skoro to působí, jako komiksovka), ale na rozdíl např. od Wicka je ta akce o dost nudnější a méně ikonická. Na závěr musím podotknout, že zcela nechápu, proč se tam cpe FAST AND FURIOUS, aneb to nemá s původním tuningem procpanými sériemi zhola nic společného. Klidně se to mohl jmenovat jen HOBBS and SHAW.(5.8.2019)

 • CheeseFigure
  ****

  Bolo to akčné, rýchle a zbesilé. Čo iné čakať od filmu, kde sa Dwayne Johnson a Jason Statham postavia proti kyberneticky vylepšenému Idrisovi Elbovi, pričom im sekunduje sexi Vanessa Kirby? Čakal som prepálený akčňák a to som aj dostal. S občas fajn muzikou, vtipnými momentami a celkom prehľadnou akciou, pričom sa zvysoka kašľalo na fyziku. Proste film, na ktorý úplne pasuje označenie ,,popcornovka".(6.8.2019)

 • warha
  ****

  Ach. ten konečný trolling s Game of Thrones, myslím, že lidi kteří neviděli poslední řadu museli být pěkně nasraní.(6.8.2019)

 • KuceraJohny
  ***

  Úplně na začátek chci říct že už jsem na film šel s nadsázkou. Věděl jsem že Hobbs and Shaw se nebudou brát nijak vážně, ale co to mělo bejt? Opravdu pro mě docela zklamání, v traileru všechno vypadá hrozně cool a zábavně, ale to je trailer takový nemá být i celý film. Vesměs koukat na tenhle film bylo jako koukat na dvou hodinový trailer. Hobbs a Shaw působí jako skvělá výplň do rychle a zběsile, nejlépe to bylo vidět v osmičce. Byla mezi nimi ohromná chemie, ale tady, jako by všechna zůstala u Vina Diesela v jeho originu. Herci mají na sebe tak moc narážek až to působí jako by zkrátka šli k sobě a jen co nejrychleji odříkali hrozně dlouhý scénář než ty kraviny zapomenou. Další věc, tenhle film je obrovský blocbuster, staví své jméno na dvou hvězdách a také hlavně na slavném jménu, které se objevuje i v názvu, což je ten největší bullshit protože s tím to má společný maximálně jen svět kde se to odehrává. Ale co je na filmu problém je že střih je jak z traileru, šíleně přeskakuje z jedné scény na druhou, o tom jsem už psal, ale hlavní kameraman si snad musel občas půjčit od někoho telefon, nebo pil tak moc kávy že nedokázal udržet rovně kameru která vlastně ani držet nepotřebuje protože to zvládne sama. Některé scény jako třeba s hobbsem a sestrou shawa na útesu, působí jako by někdo natáčel telefonem přes dalekohled. Samozřejmě jak je v dnešní době zvykem film sází především na efekty nad tím se snad už ani rozčilovat nebudu. Když se zaměříme na hudbu zjistíme že ji tam hodil nějaký puberták vždycky když se zrovna ti dva nehádali a bylo jedno jestli to sedí nebo ne prostě se mu ta hudba líbí tak ji tam dal. Rychle a zběsile zapomnělo že nejdůležitější věcí v sérii byly vždycky auta. Samozřejmě bylo super jak jsou všichni rodina, ale důvod proč na to lidi koukali nebyla rodina ale auta. Takže místo toho aby si hobbs and shaw vzal ze série automobilový nádech vzal si nové motto série a představuje nám nové rodiny. Film se tak moc snaží být hustý, tak moc se snaží být letní peckou až to vypadá strašně nuceně. Když je každá scéna až k neuvěření ta další která je stejně hustá nemůže už někoho překvapit. Je to paradox ale kdyby se ubral počet neuvěřitelně cool scén, celkově film by vypadal víc cool. Protože když je zkrátka každá scéna přemrštěná další a další co následují už nikoho ze sedadel nevytrhnou. Na závěr bych chtěl zmínit také to co na filmu bylo dobré. Zaprvé, když se děj přesune do Samoi na chvíli se zdvihne úroveň. Dalším plusem je rozhodně Vanessa Kirby, pro mě neznámá herečka, která ze všech přítomných hvězd na mě působí nejlepším dojmem a úplně poslední věc která byla ve filmu správně je honička v londýně ta ve mě vyvolala zase to správné šimrání v břiše jako je vždy u správných akčních filmů.(6.8.2019)

 • halberdier
  ****

  Série Rychle a zběsile v součastnosti platí za nadupanou blockusterovou zábavu s přepálenými akčními scénami, která generuje obrovské zisky (od sedmičky dokonce miliardové). Proto se logicky studio snaží z této značky vyždímat co nejvíc. Nejen že jsou v plánu další dvě pokračování, ale svůj spin-off dostavají i 2 postavy z hlavní série. A logicky jedním z nich musí být Rock, protože v Hollywoodu nenajdete v současné době větší hvězdu. Druhou je pak Jason Statham, který nejprve býl záporakem v sedmičce a v osmičce to již táhl za klaďáky. A jelikož v osmičce skvěle fungovala chemie právě mezi těmito dvěma postavami, logicky byli správný výběr pro Spin-off Hobbs a Shaw. A opět ústřední dvojice patří k tomu nejlepšímu ve filmu a dosytosti si užijeme jejich vzájemných slovních přestřelek. Hlavního záporáka si s chutí střihnul Idris Elba. Akční scény jsou podobně přepálené jako poslední díly Rychle a zběsile a jeji hodně a jsou věsmes špičkové. Příběh není nikterak originální, ale to od této série už nikdo nečeká. Kdo miluje sérii Rychle a zběsile (od 5. dílů), užije si i tento spin-off, samozřejmě to platí i naopak. Stále je to akční blbina, zástupce letní nabušené zábavy. Po třetím Wickovi další letošní akční pecka.(7.8.2019)

 • VesVes
  *

  Hodnotím přímo v kině, film ještě běží, ale mě to je naprosto šumák. Nevím, co tenhle film má být vlastně zač. Radši bych šla spát.(7.8.2019)

 • Ondrisko
  odpad!

  skoda ze sa neda dat minus(7.8.2019)

 • BrusVejn
  ***

  Stupidita. Film bol docela fajn dajme tomu prvé dve tretiny, ale potom sa postavy ocitli na ostrove s extrémne nestabilným počasím a išlo to dolu vodou (doslova). Laškovanie Hobbsa a Shawa bolo častejšie trápne ako vtipné (ale napr. Reynolds bol trápny celý čas) a vzhľadom na to, že to mal byť ťahák filmu to aj tak s výsledným produktom dopadlo. Čo sa týka záveru, myslel som, že časy keď sa vo filmoch na konci začnú desiatky postáv mlátiť pred domom na lúke holými rukami a do toho sa na bombe odpočítava zlovestná časomiera sú dávno preč. Bohužiaľ v tomto filme scenárista uznal za vhodné vymyslieť tú najgenerickejšiu akčnú pasáž aká len existuje a ešte to popritom aj vyzeralo strašne lacno. Chápem, že sa film nebral vážne a verím (pre ich vlastné dobro), že tvorcom išlo o over the top akčňák a všetko čo k tomu patrí, ale niektoré veci už jednoducho do roku 2019 nepatria. Dokým sme sa neocitli na ostrove rodinnej lásky a bratského odpúšťania bol film na tom slušne, ale ku koncu to bol vážne podpriemer. Ako celok, skrz na skrz priemerné 3 hviezdy.(11.8.2019)

 • Blondsky
  ****

  Tak tohle byla fakt zábava. Dwayne Johnson a Jason Statham jsou fakt nezapomenutelná dvojka, která má mezi sebou dokonalou ale dokonalou chemii. Dále bych chtěl vypíchnout Vanessu Kirby, která dokonale doplňuje tuto bláznivou blbovinu. Idris Elba není jako záporák tak špatnej, ale není to žádný průlom. Humor zde funguje převážně dobře. Třešničkou na dortu jsou tu skvělá camea herců. Bohužel už to není ta stará série, ale jako hype před devítkou postačil .(11.8.2019)

 • mdf
  **

  Co tohle bylo jako za top slátaninu???Terminátor,Transformers,Šílený Max,007,ragbyový hráči z Nového Zélandu.Statham a ten jeho kamenný obličej pořád dokola a Johnson asi jako Herkules,oba neuvěřitelně trapný,když už se jen snaží alespoň zaujmout nějakými trapnými hláškami.Zápletka a děj ultra debilní a akce přestřelená v žáru 80.let.Na konci ten vrtulník....no fakt nevím.Jednu výhodu stahování filmů má,že když vydíte,že to je fakt debilita,můžete to rychle přetáčet a tím si ušetřit zbytečně promarněný čas,což v kině bohužel nejde.(12.8.2019)

 • J.Gotti
  **

  Proč musel zemřít Tony Stark? vždyť stačilo na Thanose poslat Dwayne Johnsona a Jason Stathama. :D Akční / Krimi / Thriller / KOMEDIE / SCI FI ....(12.8.2019)

 • shrekleonard
  *****

  Blbina jak kráva, ale hrozná zábava. Opět neplatí žádné fyzikální zákony. Moc se mi nelíbil vážný konec. Jinak fakt zábava.(13.8.2019)

 • medveed
  ****

  Šel jsem na akční zábavnou podívanou a dostal ji, takže nemá cenu spekulovat a pálím 4 hvězdy. 85%(16.8.2019)

 • CinemaRanger
  ****

  Opět se jedná o praštěnou blbůstku, která však stále i po těch 18-ti letech stále baví a při úžasné akci a parádních autech vždycky vykouzlí dětinský úsměv na tváři. Zde, narozdíl od většiny jsem rád, že neobsadili do hlavní role Vína Diesela a dali prostor právě této ,,rozhádané" dvojce. Opět parádní práce. 80%(16.8.2019)

 • evita_
  ****

  Čo sa Vám na tomto mohlo nepáčiť.... Však to bolo brutálne vtipné od začiatku po koniec, absolútne nenásilným spôsobom a rozhodne aj netrápnym spôsobom. Úprimne, nevedela som čo mám od filmu očakávať... Ale toto to rozhodne nebolo, a to hovorím v tom pozitívnom zmysle slova. Ja som bola spokojná, vtipy ma bavili, oni dvaja ma bavili, teta ma bavila, Roman ma bavil /akože mohli mu dať viac priestoru/, akcia ma bavila, atmosféra ma bavila. A napodiv ma bavil aj Bad Guy. Takže všetci hejteri, pozerajte si naďalej svoje trapošiny a seďte doma, aby ste v kinách nekazili zážitok ostatným. Ďakujem.(17.8.2019)

 • HororSamael
  *****

  I když to bylo trochu víc přeakčněné, skvěle jsem se pobavil.(17.8.2019)

 • shinlove
  ****

  Sice je to jen pohádková nálož akce, která už prostě přechází ve větší nepravděpodobnost, než James Bond křížený Ethanem Huntem, ale na ty dva se prostě dobře kouká a jejich hlášky a vzájemné minisouboje jsou skvělé a vtipné. Jsou prostě filmy, na které jdete, i když víte, že to bude unreal, ale že se zároveň pobavíte :) 4*(20.8.2019)

 • Idenatoys
  ****

  Vycucaná značka rychle a zběsile... Není to špatné ale s původním žánrem to nemá už nic společného...(20.8.2019)

 • SamGee
  ***

  Už ubehlo 18 rokov odvtedy, keď prvá časť z úspešnej franšízy Rýchlo a zbesilo započala svoju púť ako akčná kriminálka o automobilových závodoch a krádežiach. Po svojom neočakávanom úspechu sa tvorcovia rozhodli pridať do jej pokračovaní viac kaskadérskych kúskov, viac adrenalínu, viac hereckých hviezd a viac humoru. Nie je výnimkou ani tohtoročná snímka Hobbs a Shaw pod dohľadom bývalého kaskadéra a dnes už režiséra Davida Leitcha (John Wick, Atomic Blonde, Deadpool 2). Ako už napovedá názov filmu, hlavnými postavami sú dvaja povahovo rozdielni agenti - Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a Deckard Shaw (Jason Statham), ktorí majú za úlohu nájsť smrtiaci vírus a následne ho zlikvidovať. Bohužiaľ sa potykajú s dvoma komplikáciami – nositeľom vírusu je Deckardova mladšia sestra Hattie (Vanesa Kirbyová) a ich úhlavným nepriateľom je kyberneticky vylepšený terorista Brixton (Idris Elba). Z týchto dôvodov musia naši hrdinovia odložiť svoje spory, aby zachránili celý svet. Mám pocit, že s pribúdajúcimi dielmi sa snažia filmári obohatiť snímky zo spomínanej série menšími úpravami, ktoré by im pomohli uspieť v kinosálach. Neznie to ako zlý nápad, no na druhej strane je ich nadmerné používanie škodlivé. Jedným z týchto „úprav“ je príbeh o spasení sveta pred vírusom a nadľudský záporák v podobe Brixtona. Tieto prvky by sa hodili skôr do MCU (Marvel Cinematic Universe) než do akčnej ságy o agentoch a špionážnych misiách. Ďalej je to prepálená akcia porušujúca akékoľvek fyzikálne zákony. Je síce efektívna, avšak už hraničí na poli sci-fi žánru. A nakoniec je to násilne vsúvanie vtipov, ktoré sú buď nevhodne využité v určitých scénach, alebo pôsobia afektovane. Nehladiac k týmto prešľapom má aj film svoje svetlé stránky a medzi ktoré patrí dualita medzi Hobbsom a Shawom, ktorá zabáva divákov od úplného začiatku po jej koniec. Nezaostávajú za ním ani pop-kultúrne odkazy, pästné súboje a rodinné momenty. Charizmatická dvojica Johnson a Statham podávajú skvelú interakciu, na ktorej je postavený celý film. Nanešťastie sa to nedá povedať to isté o Idrisovi Elbovi. Ten hrá dvojdimenzionálneho zloducha, ktorému chýba presvedčivá motivácia, zaujímavý charakter a svojský elán. Jeho postava sa musí uspokojiť iba s bojovými chvatmi a „supermanovskými“ schopnosťami. Vanessa Kirbyová podáva fajn výkon v role sexy agentky, avšak scenáristi ju mohli trocha obzvláštniť. Na rozdiel od nej ma prekvapili herecká camea, pri ktorých som sa nevedel prestať smiať. Kľudne by som ich uvítal v pokračovaní Hobbsa a Shawa. Čo sa týka technickej stránky filmu, energetická hudba od Tylera Gatesa spolu s rappovými singlami nedokážu rezonovať v divákoch a ľahko sa strácajú vo víre explózii a kaskadérskych kúskov. Okrem mdlého soundtracku sa nedá vytknúť nič pri kamere, strihu a špeciálnych efektoch. Aj keď si film Hobbs a Shaw získava pozitívne ohlasy od divákov a kritikov vďaka sympatickej dvojky, ich rivalite a konfliktom s ich rodinami, považujem ho za nemastný-neslaný kúsok, ktorý oplýva klišeovitým námetom, infantilnými vtipmi a prepálenou akciou. Ak si chcete užiť adrenalínovú zážitok, pri ktorom si vypnete mozog, tak Hobbs a Shaw môže byť pre vás výbornou voľbou. Ale ak ste opovrhovateľmi šialeností, ktoré sa dejú v tejto sérii, tak sa tomuto počinu radšej vyhnite oblúkom. Príbeh: 5/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 4/10, Špeciálne efekty: 7/10, Celkovo: 6/10.(24.8.2019)

 • Mukade
  ***

  vďaka, chlapci a dievčatá, za recenzie (tie mrzuté:), boli zábavnejšie ako film(20.9.2019)

 • JimDeNiro
  **

  OOOJ, velké zklamání.. Takové víceméně sci-fi. A promarněný talent Helen Mirren. A to kurva dost :-((21.9.2019)

 • Bezejmený
  ****

  Film založený na totálně přepálené akci a špičkování ústředních hrdinů. Já se bavil královsky Sem s dalšími díly.(23.9.2019)

 • zurivymlok
  **

  Překvapivě špatné.(23.9.2019)

 • M.J
  ***

  David Leitch umí točit akci a dostal na ní hodně peněz.+ 2 cool herce... Víc člověk nepotřebuje vědět, všechno ostatní je jen výplň......6.5/10(28.9.2019)

 • baclajean
  ***

  Iba naivný divák by čakal, že tento film prinesie niečo prekvapujúce, niečo iné než akciu s čo možno najviac efektmi a množstvom neuveriteľných, priam fyzikálne nemožných situácií. A to ja priniesol. Taký zdravý priemer.(29.9.2019)

 • david666
  **

  uff, místy trapné(29.9.2019)

 • adamix
  ***

  Rock a Statham sú v podstate novodobé ikony akčných filmov, ktoré si prebojovali cestu samostatne, aby sme ich o nejakú tu dekádu mohli vidieť spoločne v gulervúcom trháku ako ústredné, nezničiteľné duo, ktoré sypú hlášky a nechávajú všade za sebou spúšť. Takto si môžme zaspomínať skôr na predchádzajúce dva diely tejto série, s ktorou tento film nemá spoločné okrem ich dvoch samotných absolútne nič. Humor v podstate nulový, akcia až taká drásajúca nie je (možno okrem záveru s vrtuľníkom) a celé sa to približuje k sci-fi bežeckému pásu typu Marvel, či G.I.Joe. Idris Elba mi neprišiel ako rešpektuhodný záporák. Okrem trochu väčšej sily a predvídania možných útokov nedisponoval ktovieakými schopnosťami. Zaujímavé bolo, že aj keby sme ho označili za mocného supervojaka, stále nemôžem pochopiť to, že ho pri záverečnom súboji zrazili rany našich dvoch hrdinov k zemi, pričom oni dvaja dostali od neho viac rán, ktoré boli omnoho silnejšie (kde je trochu krvi či zlomených kostí?). Reynoldsovu a Hartovu prítomnosť nechápem a rovnako tak ani zmysel tohto dielu. Je to na škodu, pretože som vždy chcel vidieť týchto dvoch nebezpečných sympošov na jednej obrazovke, škoda len, že to nedostal do rúk niekto nápaditejší. U mňa 3* a 60%.(29.9.2019)

 • Midar
  *

  Jak uz trailer napověděl, je to podobně jako Rampage, či Mrakodrap jen další stupidní a přepálený rádoby akční film, které v poslední době Johnson s oblibou servíruje. Trailer taky bohužel vážně ukázal v podstatě všechno, takže film je prostě jen jeho mnohem zdlouhavější a méně odstřelující verze. Johnson a Statham jsou tady v podstatě nezničitelní superhrdinové, kteří si v každé chvíli najdou čas na to, si z toho druhého dělat srandu a jejich vzájemné dohadování se o tom, kdo z nich je větší alfa samec se hodně rychle omrzí. Elba je tady sice za drsňáka a role mu sedí, ale nemá moc, co předvést a i když má být vylepšený supervoják, na schopnosti Johnsona, který s přehledem holýma rukama udrží na řetězu vrtulník a Stathama, který umí zázračně lítat s auty se prostě absolutně nechytá a zavěrečný fight s ním postupně začne naprosto zapomínat na to, že by měl být mnohem silnější než oni. Scény s Reynoldsem a Hartem se tak moc snaží být vtipné, až jsou jen neskutečně otravné a trapné. Rádoby dojemné scény zde naprosto nefungují a postrádají jakýkoliv smysl a akce je jen zbytečně přepálená a plná CGI efektů. Od Leitche jsem čekal aspoň slušné fighty jeden na jednoho, v tomhle případě dva na jednoho, ale postrádají jakoukoliv originalitu a rány prostě nebolí. Vážně jsem čekal, kdy se tam objeví Avengers a srovnají Elbu se zemí. Novodobá verze Tango a Cashe nebo Riggse a Murtaugha se nekoná. Mohla to být komornější a to víc realističtější buddy movie, která by fungovala jako protipól ke zbytku série, ve které je akce čím dál přepálenější a šílenější, bohužel se to, ale vydalo naprosto opačným směrem a naopak se to snaží, v přepálenosti akce, předchozí díly série ještě trumfnout. Filmy jako Smrtonosná zbraň či Poslední skaut se už prostě netočí a to je obrovská škoda, tohle...nikdy víc.(30.9.2019)

 • Kinofil
  ***

  || PG-13 || Universal || Rozpočet: $200 mil. - USA: $172 234 475 - ČR: 27 659 797 Kč - Celkem: $755 834 475 || Je to drahé, velkolepé a hlasité. Co víc? Je to Rychle a Zběsile, ale přesto je to jiné. Místo celé rodiny (to slovo ve filmu stejně zazní) tu máme 2 vedlejší postavy z hlavní série. To by bylo málo. Proto se do party přidala nádherná Vanessa Kirby, záporák Elba a pár dalších (viz níže). Příběh a akční scény neskrývají, že budou ulítlé, a tak prostě jsou. Je jich hodně a nejvíc památná pro mě zůstane honička v Lodýně a chytání vrtulníku na Havai. H&S nám ukázalo, že to jde i bez hl. party, aby stále zůstala ta bláznivost. Je to možná méně o autech, ale to je pitomý argument. Jejich vzájemné popichování je někdy vtipné, někdy méně, někdy zdržuje před akcí. Vzhledem k vývojí série bude mít další díl s takovou něco společného s letem do vesmíru. A já u toho zase budu. Málo která série (zatím 9 dílů!) se může pochlubit spokojenou diváckou základnou a neklesající výdělečností. Snad jen Mission: Impossible, se kterou sdílí podobně šílené kousky, jen s větším využitím CGI. SPOILER Ryan Reynolds s Kevinem Hartem v dobře utajených "cameí" do série pasují jako prdel na hrnec a dokážu si je představit v dalším pokračovaní.75%.(1.10.2019)

 • intheend
  ***

  Na jednu stranu hroznej CGI shitfest, na druhou stranu celkem zábavnej film. Každopádně Fast and Furious v názvu je čistě marketingovej trik, protože to s tim nemá společnýho vůbec nic.(3.10.2019)

 • MaTeMaKe
  *

  Převážně nevtipné, správné slovo spíše ohrané a neoriginální. CGI akce, honičky mě prostě neberou, už to není rok 90 ani avatar, aby z toho byl každej odvařenej, tak to vše působí už jen absurdně a nuda na dvě hodiny. Snížená klasická superhrdinská brutalita loktů, kolen, pák, úderů ostrými i tupými předměty, a v neposlední řadě střelba a krev nikde, stejně tak cokoliv jiného jako vykloubené končetiny, otevřené zlomeniny, rozdrcené obličeje apod. tam není takže MPAA naprosto spokejení a vyjadřují se takto: "Rated PG-13 for prolonged sequences of action and violence, suggestive material and some strong language" Tento film je mnohem více nevhodný pro děti než Deadpool. Deadpool má násilí a akční scény mnohem uvěřitelnější, nedává tedy zas tolik zkreslený pohled na realitu a kromě pro děti nevhodných vtipů je to klasický superhrdinský monomýtus, takové R-rated love story, kdežto zde glorifikují kriminální živly, rape joky a spojlerujou GoT a veškerá akce je jak polštářová bitva. To co není explicitní, tak jako by nebylo že? Opravdu je cílem ratingu toto? Aby děti doslova byli desezitivizováni vůči násilí nebo dokonce neznali jeho pravou formu a následky a na druhé straně omezovalo tvůrce filmů, aby tam nedali o jedno fuck navíc přepisují se dialogy, aby se lépe prodávalo. "Where I once would fear the cost of truth, now I only ask: What is the cost of lies?"(5.10.2019)

 • chrisler
  ****

  Hodnotím to ako film vo svojej kategórii blbostí na zabitie casu na gauči. Zábavné, akčné, hlava aj päta. Ja som sa pobavil(7.10.2019)

 • BlackAdder87
  ***

  Tenhle film je jako horská dráha, prostě taková atrakce. Takže platí nevystrkovat za jízdy ruce z vozíku a nepřemýšlet. Teda ne že by bylo kdy, protože tenhle film vás tak zahltí vizuálním smogem, že než se v tom rozkoukáte poběží závěrečné titulky. Ale jinak byla tahle jízda celkem příjemná a při příští příležitosti se svezu zase.(13.10.2019)

 • robo_sykora
  **

  The Rock začína celkom hazardovať so svojou kariérou. Chcel som dať tri hviezdičky, ale za ten dementný záver v titulkoch jednu odoberám. Sem tam som sa zasmial, ale v podstate to je trápnosť prepletená nezymselnými akčnými scénami. Ani tá kamera nefunguje. Tento film si nezaslúži mať v názve "Fast and Furious"... a tie narážky na rodinu na začiatku a tiež na konci filmu ako ospravedlnenie roztrhania Fast and Furious rodiny... nie nie a ešte raz nie... dúfam, že to nebude mať pokračovanie. A úplne to zabilo zaradenie Kevina Harta.(31.7.2019)

 • mokki5
  *****

  Hobbs a Shaw u mě navždy zůstane ve znamení Samojské nakládačky to byl totiž ten pravý akční zážitek který já od akční kinotrháku čekám. Další věc je že každá generace má svoje zamilované duo jako byl Spencer a Hill nebo Stallone a Schwarzenegger no a dnešní doba má Rocka a Stathama. Ti dva se už v osmičce skvěle doplňovali jak v akci tak i v hláškách a tenhle film je taková ta koruna navrh, třešnička na dort. Přepálená akce nulový scénář z původní série zůstali a já díky za to, tak už je to zaběhnuté, už to tam patří a mrzelo by mě kdyby tomu tak nebylo i tentokrát(1.8.2019)

 • TimStar
  ****

  Člověk to musí brát trochu s nadhledem, ale já se celou dobu skvěle bavil, jak akcí, tak humorem. Jednu hvězdu musím ubrat za sem tam “vážný” sentimentální scény, jak je rodina důležitá (ne že by nebyla, jen už mi to v každým filmu začíná lézt krkem), ale jinak jsem dostal víc než jsem čekal, jsem z toho nadšený 😊👍(1.8.2019)

 • Proky11
  **

  Pekný marketing pre oboch hlavných predstaviteľov pre zvýšenie počtu ich sledovateľov na Instagrame. Bléééé(2.8.2019)

 • Avren
  ****

  Rychle a zběsile s nádechem G.I. Joe a pořádnou porcí vtipných hlášek. Ideální film na odreagování, kde je zábava na prvním místě.(2.8.2019)

 • majorzeman13
  ****

  "Velkolepé,zábavné,nenáročné" . Skvělý obsazení + skoro nonstop akce+ hlášky obou představitelů+sexy Vanessa Kirby. Cool záporák v podání Idrise Elby ! "Prostě pohodový letní blockbuster ". Co jsem čekal a chtěl od filmu,tak my splnil do sytosti !!(2.8.2019)

 • mek.jan
  *****

  Stathama miluju a The Rocka mám rád. A tahle dvojka v jednom filmu je proste legendární. Ano některý scény jsou dost nereálné ale strhává kvůli tomu hodnocení v 9 filmu série? To je trochu blbost. Šel jsem do kina s jistým očekáváním a to se i vyplnilo. 85%(3.8.2019)

 • stihac10
  ****

  Šílenost! Ale boží! 8/10(4.8.2019)

 • karelhura
  ****

  Dobře jsem se bavil a to nemluvím o manželce která vedle hýkala jako osel, vnučka taky velká spokojenost, která byla umocněna velkou porci nachos. Co víc si přát od letní taškařice.(4.8.2019)

 • 52637
  ****

  Od zacatku do konce vyborny hlasky a akce, The Rock a Statham skvela akcni dvojka(4.8.2019)

 • Sebastianek1
  ***

  Věděl jsem, že to bylo pořád dokola a bylo to pořád dokola. Ale bavil jsem se celkem dobře. DJ mám rád.(4.8.2019)

 • teekanee
  *****

  Naprosto neobjektivních pět hvězd za tenhle akční náser. Pozor na lehký spoilery ohledně setpieces. Jel se do kina poměrně neochotně, ale jelikož momentálně nic nedávají, tak jsem si řekl, že si alespoň nechám vypláchnout mozek u týhle akční série, jejíž poslední díl jsem ani neviděl. No a můžu říct, že takhle jsem se v kině už dlouho nezasmál. Fakt jsem regulérně chcal z každá scény následující po pádu z mrakodrapu. Sice větsina z těch scén asi neměla bát vůbec vtipná, ale v tom je síla tohodle filmu. Příběh je samozřejmě takovej hloupější Mission Impossible a dialogy jsou střídavě hodně trapný a vcelku vtipný, ale to co se na plátně děje mě fakt ničilo. Když Rock čapne helikoptéru, jak kapitán Amerika nebo, když tam partička týpký v čele s ním začně dělat Hakku nebo co to mělo být asi nezapomenu do konce života. Jsem přesvědčen, že jsem našel svůj oblíbený guilty pleasure film na vypnutí mozku. Dále potěšila i Vanessa Kirby, která vypadá fakt pěkně a pochvalit musím zejména Stathama za jeho luxusní přízvuk a hlas. Rock bohužel působí jako nejslabší herec tady, ale to upřímně vůbec nevadí. 85%(4.8.2019)

 • maro0902
  *****

  humor akcie napätie.dvaja super herci....čo viac si želať?(6.8.2019)

 • Karell840
  ****

  Na film jsem šel protože nic jiného nedávali. Jsem mile překvapený. Celou dobu je slušná akce, která se střídá opravdu vripnými scénami. Skvěle funguje chemie mezi hlavními postavami. Po první skvělé polovině ale film trošku ztrácí tempo. Jako fast&furious to není ani trošku ale...skvělý spin off podle mě mnohem lepší než původní Franchise.(6.8.2019)

 • bigmatko
  ****

  letna popcornovka bez nejakého výrazneho príbehu ktorá prvoplánovo počíta s charizmou Dwayna a Jasona. Je to ich predstavenie a o nič iné vo filme ani nejde. Od začiatku do konca sa jeden pred druhým predbiehajú a doberajú sa kto rozdá viac úderov a kto pri tom vyzerá lepšie. Rozhodne ide o fantazy rozprávku v ktorej opäť neplatia žiadne fyzikálne zákony ale to už nikoho neprekvapí. Dwayne drví skaly a protivníkov a nezastaví ho ani nezničiteľný Idris. akcia strieda akciu a za každých okolností je miesto na vtipkovanie aj keď ide o život. nehľadajte to v tom zmysel stačí si to užiť a zabaviť sa lebo presne to je cieľom.(7.8.2019)

 • Mocak81
  ***

  Super akce...ale mozek nechte doma.(7.8.2019)

 • MrDuri
  ****

  Idris Elba nebol ten, kto vo filme hrá nadčloveka. Akciou nabité sci-fi, pri ktorom si mozog (ale nie logika) dokonale oddýchne.(7.8.2019)

 • RedRose991
  *****

  Nie je to typický diel série prevažne o autách, ale páčil sa mi možno ešte viac. Hlavná dvojica spolu skvelo ladí, ich komunikácia na mňa nepôsobila umelo (čo je často problémom v takýchto filmoch). Nechýbala akcia, humor, zápletka bola zaujímavá a páčila sa mi aj kultúrna vložka na konci. Veľmi príjemne ma tento film prekvapil.(7.8.2019)

 • smarkus
  ***

  Keby som mal v skratke pomenovat tento film, povedal by som: bezducha zabava... Mal som pocit ako by som bol na dalsom Marvel filme, uplne sci-fi. Ked sa v prvych dieloch FaF objavilo par neuveritelnych scen, tak tu to bolo cely film. Jednoduche klise uz tolkokrat videne, bez pridanej hodnoty. The Rock ma svoje publikum pre tento "novy" zaner, ktory ovladol. Za to Statham je podla mna posledny akcny hrdina ale tento film je len jednoducha zabava stale jednoduchsej zabavy pre masy.Pri vypnutom mozgu 3/5(9.8.2019)

 • MekyJ
  *****

  Opravdu se zde najdou uživatelé, kteří na devátém filmu série strhávají body za nereálnost? Co si představíte pod pojmem Rychle a Zběsile? Já osobně si představím auta,rvačky,holky a extrémně nereálné akrobatické kousky. Ale já říkám proč ne? Proč pořád koukat na dojemné a naučené filmy, proč si prostě neoddechnout a vypnout na dvě hodiny mozek a užívat si nadupaný akční film? Já jsem spokojen a proto uděluji plný počet hvězd.(12.8.2019)

 • leo430
  *****

  Nebýt Dwayna a Jasona, tak jde ten film do kytek. Tihle dva byli ale sázka na jistotu. Jistota v akčních i vtipných scénách. Líbí se mi jak jsou v tomto snímku vyobrazeni jako dva protipóly. Jason elegán se sporťákem a Dwayne nasekanec v Jeepu. Bylo to skvělá jízda až na konec, kdy to trochu drhlo, ale to těmto dvěma králům akční zábavy můžu v klidu odpustit.(14.8.2019)

 • CaptainAss
  ****

  Zábavný film, u kterého se zasměje každý, aspoň jednou. Nadšená z toho bohužel nejsem. Jsou tam chyby, kterých si všímavý divák všimne (například východ slunce během pěti sekund, dokonalé oční linky i po celém dnu bojování - Hattie by se měla podělit se svým tajemstvím, zmizle modřiny během jedeno dne). Rozhodně bych tohle neviděla jako nějaký převratný snímek. Příběh byl částmi zajímavý, ale spíš předvídatelný stejně jako romantické části, které mi přišly i zbytečné. Co opravdu oceňuji byly luxusní auta, super akční scény, krásná krajina Polynésie a rozhodně vražedné kamarádství mezi hlavními postavami. Celkem dobrá akční komedie, na kterou se nejlépe dívá, když nechcete nad ničím přemýšlet a jen se zasmát a podívat se na luxusní auta a na Dwayna Johnsona bez třička.(16.8.2019)

 • r3musko
  ****

  Tento film je jedna veľká super akčná nálož. Má nadupaný soundtrack, charizmatických hrdinov, medzi ktorými funguje chémia a zaujímavé lokácie. Jedno z tých miest v ktorom sa odohráva tretina filmu je moje obľúbené mesto - Londýn, takže to hodnotím ako plus. Vtipná stránka tiež funguje a odľahčuje film. Akčné scény sú dotiahnuté do extrémov, ale to mi vôbec nevadí. Čakal som to aj som sa na to tešil. Čo mi trošku vadí sú logické chyby. V jeden moment je noc, v ďalšej scéne už je ráno, o chvíľu krásny deň, svieti slniečko a hneď za tým efektná búrka. Lebo to tak tvorcovia zamýšľali a moc si hlavu nad tým nelámali. Ďalej nabehne elitná jednotka vojakov, ktorým prestanú fungovať zbrane len kvôli tomu aby sme videli efektnú bitku. Nikto z nich ale pri sebe nemá nôž, alebo granát. Takýchto samoúčelných veci je vo filme viac. Keby si tvorcovia dali trochu viac námahy vymyslieť to tak, aby udalosti vo filme do seba logicky zapadli, dal by som plný počet. Takto to je "len" parádna akčná jazda.(16.8.2019)

 • Sonn61
  odpad!

  tento film mi zkazil nadeji na nové rychle a zběsile ... 1 vůbecc to není už o autech 2 lacný příběh který je čitelný hned od začátku 3 megalomanský až moc 4 v filmu jsou tak blbé chvíle že se až stydíte že se na to díváte např když Johnson drzí vrtulník v jedné ruce a v hruhé hromadu aut... tento film není špatný... je totiž víc než špatný... od rychle a zběsile čekám pokoukanou a je podprůměrný Akčňák.....(18.8.2019)

 • earthworm
  ***

  Rock, Statham a Elba budou vzdycky cool, stejne tak Vanessa Kirby potvrdila ze me v lonskym MI neoslnila nahodou. Bohuzel je ale hodne brzo poznat ze scenar je jenom spletenec radobyvtipnejch hlasek co k sobe slepi akcni sceny... a na konci (cela Samoa) to uz bylo vsechno uplne spatne. Finalni akce nejdriv epilepticka jak nikdy a pak zase velmi nudna. To co byli herci donuceny rikat v poslednich dvaceti minutach uz bylo opravdu extremne dementni. Ale da se rict ze prvni pulku jsem se dost dobre bavil i pres ty hit’n’miss vtipky. Nejzabavnejsi na tom vsem byly nektery necekany vedlejsi postavy a to bohuzel o filmu dost vypovida.(21.8.2019)

 • Yuri_Boyka
  ****

  Veľmi poctivo natočená popcornovka, ktorá poteší každého fanúšika akčných hitov z 80. rokov. Mohol by som kritizovať tuctový a predvídateľný dej, či nadmerné množstvo žánrových klišé. Lenže toto ja neberiem, u filmov tohto typu, za podstatné. Na film som do kina šiel s cieľom vypnúť a užiť si poriadnu dávku testosterónu a ohlušujúcich explózií. A to Strýc Skála & Kráľ Bottle Cap čelendžu hravo naplnili. Svojou prítomnosťou vo filme ma príjemne potešili aj Detektív Pikachu (ktorý to dotiahol až do CIA a je najlepší kamoš Strýce Skálu), či Poldův švagr. No a Vanessa Kirby je dokonalou čerešničkou na torte.(22.8.2019)

 • F2003F
  ***

  Toto snáď ani nebolo Rýchlo a zbesilo. Minimum áut a emócii nahradené nasilu akčnými scénami, akože “rivalitou” medzi the Rockom a Stathamom. “Fast & Furious”(23.8.2019)

 • lukas.frydry
  odpad!

  ten film je neskutečně bezduchá sračka, nejhorší díl už tak špatné serie ...(23.8.2019)

 • Kpitbull
  *****

  No takhle, jako FaF to bohužel nefunguje. Ta rodina tam prostě chybí. Ale pokud to vezmete jako sólo film, tak to jede. Těm dvěma to fakt sedi o tom žádná, některé scény nemají chybu a závěr..... ta Samoa byl skvělý nápad.(25.8.2019)

 • Alagaesie
  *****

  Nesourodá dvojice nedobrovolných kumpánů, který to překvapivě dobře šlapalo. Akce jako z dob Dieselovsko-Walkerovskejch, humoru nepočítaně, nàbojů tucty a i ta rodina zde měla svý místo. Nekterý scény byly moc (oko). Ale Idris Elba byl skvělej badass. Samoa a scény s Hobbsovou rodinou byly super. Vysoce infekční Vanessa Kirby taky neměla chybu. 1/9/2019 - Cinema City Letňany(1.9.2019)

 • Untentrauer
  ****

  Chemie mezi Johnsonem a Stathamem funguje dokonale. Film je přesně takový, jak jsem čekal - přehnaně akční, plný drsných keců a zábavný.(2.9.2019)

 • imaginer21
  **

  Dokážu si představit ten nášup rozpočtu, co se do téhle BEZDUCHÉ těžkotonážní jednohubky nasypal. Kdyby se to jmenovalo "černý univerzální voják", mělo by to spíš vyšší rating než značka F&F. Ta se mi totiž od perfektní pětky zdá být naprosto zbytečnou, stejně jako jakýkoliv spin-off. Nabírání atraktivních áčkových herců je sic fajn, ale když jejich postavy neplní lepší účel než bezúčelná camea (viz Kurt Russell v osmém F&F, tady zas Kevin Hurt nebo i Ryan Raynolds), jsou tvůrci fakt naivnější, než jsem čekal. Sex appeal Vanessy Kirby neutiší bolehlav z více jak dvouhodinové povrchně testosteronové sci-fi třískárny, v níž novodobí supermanové z útrob tajných služeb neřeší víc než velikost přirození nebo svých svalů. A je vám úplně jedno, na jaké straně zákona zrovna stojí. Kde jsou ty časy, kdy jste fandili Paulu Walkerovi, aby se s udobřil s ranařem Vinem Dieslem a mohl tak získat srdce jeho krásné sestry.(3.9.2019)

 • badmad666
  *

  Tohle mi bere chuť jít příště do kina na nějaký akční film. A to jsem se nikdy nepovažoval za nějakého "náročného" diváka.Ale pokud se takováhle zplácanina může dostat přes 70 procent,tak už nic nechápu.Za ty prachy jsem si měl koupit láhev levný vodky a výsledek by byl stejný-bolehlav a chuť na zvracení.(3.9.2019)

 • SpeedShot
  *

  Z prvu musím říct, že jsem fanda Rychle a zběsile všech dílů. Až na tento. Tohle bylo přetažené, jako všech 8 Rychle a zběsile dohromady + Rambo + Transformeři. Totální slátanina a fakt veliké zklamání...(7.9.2019)

 • JB001
  ***

  Věděl jsem na co jdu a tudíž jsem neměl žádná přehnaná očekávání. Rychle a zběsile 7 bylo samozřejmě lepší, ale těch 134 minut uběhlo jako voda. Nadprůměrná oddechovka u které jsem uvažoval dokonce o 4*. S obavou očekávám nového Jamese Bonda, kde agentka 007 určitě nebude tak zábavná a pohledná jako Vanesa Kirby …(10.9.2019)

 • goauld
  ***

  Celkem nechápu, jak tahle "kopie" Tanga & Cashe mohla mít 71%, ale... asi to bude omladinou, která snímek z r.1989 nezná a tak se nad "už jednou jsem to někde viděl" totálně zjančí a hnedka to vynášejí jako (od kud, že ti lidi byli?? ze Salmonely??) ostrovní lid bojový tanec Haka. No diváci, jemž je snímek primárně určen, jsou mladí, neznalí, zblblí různými Transformery... takže to chápu ;-) Takže k filmu: Máme tu Tanga (as Hobbse) a Cashe (as Shawa), kteří musí zachánit (jak jinak) svět a mírumilovné lidi z ostrova Salmonela. Samozřejmě tu máme několik "vedlejších" postav (především "něžné" části lidstva), které doplnují ono akční duo a... samozřejmě genderově vyváženého záporáka, který chce jistým způsobem změnit lidstvo k obrazu svému. Ano - film je akcí přesycen asi tak jako barevné obrázky Ringo Čecha, takže mnoho času "na záchod" nezbývá. V podstatě jsou ve filmu asi tři delší "vaty", kdy rejža usoudil, že množství vypité koly a sežraného popkornu musí taky někdy ven a k tomu účelu tudíž jsou vhodné bloky, kdy otec rozpráví se svou dcerou, nebo mamča ze Salmonely moralizuje svou početnou rodinku...atd. Samozřejmě, že se opět setkáváme s jistou dávkou nelogičností a časové "dysfáze" (jeden by fakt neřekl, jak se v některých částech planety opět tak rychle rozednívá :-))) a samozřejmě jistou dávku "gumovosti" hlavních protagonistů, kterým pád ze 100m výšky v podstatě nevadí, ba dokonce ani škrábaneček, či dírečka na oblečení se zde neobjeví.. Zkrátka dokonalost sama :-) Samozřejmě, že nakonec vše dobře dopadne (jinak to u US filmů být nemůže, protože případné trauma u dětské části divactva, by byla gigantických rozměrů) a rodinka jde vstříct zalitému západu slunce. Co se týče genderové vyváženosti, která v současných moderních US filmech nesmí chybět, tak černoch by tu byl... Ale - schází asiat/ka !!! Takže dosadit a film přetočit !!! Na závěr jen dovětek: Opravdu se musí všude cpát CCCP? Já myslel, že už ta doba je out?? No - možná jen my evropané už to tak nežerem ;-)(10.9.2019)

 • Dejf19
  *****

  Jooo joooo joooo :))) prosím prosím může se těchto filmů točit víc? Nejvíc nahláškovaný akční film posledních let.(12.9.2019)

 • Thug_Leo
  *

  Nečekal jsem moc, dostal jsem ještě méně. Příšerné CGI, "hlášky" jak z evropy 2, příběh točící se kolem smrtelného viru(zase) a jak nosička nemá žádné příznaky nebo neřeší kontaminaci. Akční thriller bez zranitelnosti postav, absence krve a nulového napětí. K tomu K.Hart + teen soudtrack. Romantické prvky působí komicky a komické zase trapně. Stejnak to vydělá a bude mít pokračování,bohužel.(19.9.2019)

 • albyyy
  ***

  Klasický nenáročný akční film, který má skvělé efekty. Se sérií Rychle a zběsile to nemá skoro nic společného kromě hlavních postav. Je to film, který mě ničím nenadchl, ale taky neurazil. Určitě ale nebudu mít potřebu ho v blízké době vidět ještě jednou.(20.9.2019)

 • malamala
  **

  Akční komedie, která s ubíhajícím časem přešla do frašky.(20.9.2019)

 • Raziel811
  *****

  Ať si říká kdo chce co chce, ale tohle je parádní akční kousek - je to velkolepé, je to vizuálně pěkné, vtipné a nápadité. Nehledal jsme žádnou hloubku, jen čistou zábavu a tu jsem také dostal.(21.9.2019)

 • Atchyroz
  ***

  Tak tohle se dá opravdu označit jako opravdu hrozná blbina. Často se to ohrazuje tím, že je to zábavné a musí se u toho vypnout mozek. Bohužel za mě, film až tak zábavný nepřišel a i od těch akčních scén jsem čekal mnohem více. Vedle tohoto už mnohem lépe fungovaly poslední díly původní série. Chemie mezi Stathamem a Rockem sice pořad docela dobře funguje, ale celý tento film je tak extrémně přemrštěný, že už mi to přestalo být vtipné a i ty scény mezi těmito herci přestali mít tu pravou atmosféru, jakou mezi sebou měli v předchozích filmech. "Black superman" v podání Idrise Elby je naprosto klišovitý a nezajímavý super záporák, kterých jsme mohli vidět už více. I když to pro někoho může být skvělý výplach, osobně doufám, že pokračování tohoto spinoffu již nevznikne... 60%(21.9.2019)

 • Eric.Kosar
  ***

  Od tohohle filmu ani nic nečekejte, je to jenom další film do sbírky letních popcornovek, budete přijemně pobaveni, Statham a Johnson si svoje role užili (Elba možná taky, a jestli ne, tak mu museli zaplatit slušnej balík), ale bohužel mě mrzelo, že už to ani nemá nic společnýho s Rychle a Zběsile sérií, ale tak už to prostě je. FUNFACT: Nikdy bych nečekal, že do filmu, který je v Americe od 13, dokážou nacpat 2x slovo fuck.(22.9.2019)

 • princeznaaur
  ***

  tři hvězdy dávám "jen" za akčnost, ale zase čeho je moc, toho je příliš 45%(26.9.2019)

 • Majo.evans
  ***

  Typický americký akčný výplach.Nič viac.Humor už trápny,akcie priemerná a povrchná.Všetci sú nesmrteľní a nikoho nič nebolí.Herci boli dobre obsadený ale to už film nezachráni.Miestami sa to podobalo na G.I. Joe.So sériou Rýchlo a zbesilo to nemá nič spoločné,akurát tak hercov.(27.9.2019)

 • patient333
  ***

  Podľa mňa sú 2 pohľady na tento film. Ten, ktorý sa chce brať vážne, poprípade odkazovať na nejakú Fast and Furious sériu je úplne mimo. Ten druhý, ktorý to berie ako paródiu na akčné scény + na celú sériu je zas parádny. Ak to beriete s nadhľadom je to v podstate solídna akčná komédia a obsahuje naozaj netradičné prvky, ktoré pobavili. Je to v podstate pozeranie sa na paródiu ale je to také dementne vtipné nie smutno dementné akoby som čakal. A nemáte čo, nezaujíma vás nejaký hlbší dej, myšlienka, neiritujú vás fyzikálne zákony či všadeprítomné chyby (fakt si strhne sukňu a má na sebe kaki gate, alebo po kope preletí cez jediný vrtuľník no na druhej strane akosi už nie ej jeho sestra) a máte chuť na zopár haluznych akčných scénok tak odporúčam.(29.9.2019)

 • fricek12
  **

  Dětské dialogy, nesmyslné silácké hlášky, šarvátky, výbuchy, prduchy a levná náhražka za Scarlett Johansson. Tak tohle béčko už nezachrání ani nepovedený pokus o humor, kterého je tam až až.(29.9.2019)

 • BladeBlood
  ***

  Film, na který se kouknete, líbí se Vám, užijete si ho, bavíte se u něj. Když se ale člověk koukne na širší provedení, tak je zklamaný až, až. Bohužel, s obyčejným Rychle a Zběsile to nemá společného nic. Chybí tam jak to rychle, tak to zběsile. Film funguje dobře, odsýpá, děj dává smysl, ale rozhodně nečekejte rychlá auta. Další věcí je, že nechápu nepřátelství mezi oběma postavama, které se přece v minulém díle vyřešilo a dokonce už spolu nějak vycházeli. A najednou se zase dobírají a nemůžou se vystát. Nelogičnost, která tu opět je. Určitě se na film kouknu znovu, funguje dobře, ale rozhodně nesplňuje očekávání, která se při názvu objeví.(30.9.2019)

 • Decado23
  *****

  Dvě jsou za Dwaynea, další dvě za Jasona a poslední za Vanessu. Tady se hodnotí srdcem ne nějakou filmařkou kritikou :)(3.10.2019)

 • Djara
  ***

  Nevypnul jsem to, což se divím, protože je to opravdu megapíčovina napajcovaná vším co si jen umím představit ale nenudil jsem se. Prostě vypnout, relaxovat a nepřemýšlet.................(4.10.2019)

 • sh3riff
  ***

  Nejdřív tedy Hobbs & Shaw .. potom Terminátor 1 :) Snažili se udržet humor z Rychle a Zběsile, ale nic moc .. jediné co mě bavilo, Mike Oxmaul a Hugh Janus :)(5.10.2019)

 • Nigfire
  **

  Kdyby se to jmenovalo jakkoli jinak, tak tomu dám o hvězdu víc. Tohle s F&F nemá společného vůbec nic.(13.10.2019)

 • Lasllye
  ***

  První polovina je super, má to spád, akci, nápad a vtip. Průšvih je, kdyz se děj přesune do Samoi. A úplně to rozbila scéna, kdy Hobbs drží helikoptéru sám.../(14.10.2019)

 • diccon
  ***

  Fajn popcornovej akcnak, vsechny akce jsou overkill, akorat by tam mohlo byt vic sexy kocek. Kdyby tohle natocili v devadesatkach, je to legenda ;)(14.10.2019)