Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2019, 134 min

Série Fast and Furious se od 5 dílů pohybuje vždy na pomezí 4 až 5 hvězd, ale tohle je průser jak sviňě, kde nefunguje vůbec nic. The Rock a Statham měli spolu vynikající chemii, ale zde se kouzlo vytrácí a veškerý rozhovor působí uměle, nepřirozeně a nasílu. U FF se v každém díle objeví minimálně jedna akční scéna, při které si divák zařve a kouká s otevřenou pusou dokořán na něco, co ještě nikdy v životě neviděl, ale zde všechny akční scény divák prozívá, protože ani jedna není zajímavá, efekty jsou spíš průměrné a hlavně je to překvapivě docela nuda. Idris Elba jako Cyborg záporák hrozný a motorka, která jezdí bez řidiče je už na mě moc. Vůbec mě to nebavilo, nefungoval na mě humor i samotná akce mi přišla umělá, zřejmě jsem z toho už vyrostl. Trošku to zachraňuje sexy Vanessa Kirby, ale jinak nemám, co chválit. Nejhorší díl série, kde jsem poprvé vyhlížel hodinky. 50%(8.8.2019)

Ano, je to rychlé, zběsilé, na ostrově už hodně přepálené, ale přesně takové to očekáváte. Naštěstí to není vyčpělé, pořád umí vymyslet zápletku, tentokrát na téma Moááána.......(5.10.2019)

Podtitulkovka: Tak začnu svou recenzi (trochu netradičně) tím že doufám že jste všichni vydrželi až do úplného konce titulků, jelikož po hlavních titulcích byla třetí podtitulkovka a pokud jsem dobře viděl tak ji nikdo neviděl. 😛😛😛 Ale vraťme se k recenzi, musím říct že jsem dostal přesně to na co jsem se těšil, našláplou akci plnou šílenností a nekončícího humoru. Jsem moc rád že zde už konečně nešlo jen o auta ale hlavně o postavy. Chemie mezi Hobbsem a Deckardem je absolutně neuvěřitelná a hlavně neuvěřitelně zábavná. To na co jsme se těšili jsme taky dostali. Dechberoucí akce plná skvělých efektů, perfektních mlátiček a hlavně již zmiňovaného humoru. Je to přesně ten film který si v budoucnu rád pustím několikrát po sobě. Dwayne Johnson a Jason Statham tvoří dokonalé duo drsňáků kteří do sebe bez ustání během celého filmu furt zábavně rejí. Opravdu tento snímek považuji za jeden z nejzábavnějších a nejhumornějších a nejakčnějších (a těch nej by se tam našlo mnohem víc) posledních let. Takže kdo nebyl na dnešní předpremiéře tak neváhejte a okamžitě běžte navštívit kino. A nesnažte se stát superzločinci, to by s vámi pak mělo co docinění drsně-humorné duo ....... HOBBS & SHAW PS: budete velmi příjemně překvapeni cameo rolemi. Mé hodnocení: 9.5/10(6.10.2019)

Uf, tak to bola jazda. Čisto objektívne to na 5* nemá, no môj subjektívny pocit bol taký dobrý, že som tam tých 5 strelil. Proste som sa neskutočne dobre bavil celý film, nasmial som sa najlepšie od Thora 3. Väčšinou máte vo filme pár dobrých hlášok, tu boli nonstop až do konca a rezal som sa a narehotal. Obrovský The Rock so Stathamom vytvorili skvelú dvojku a ich neustále podpichovanie a rivalita strihnutá dobrými bitkami a akciou boli proste super. Využili ich potenciál na maximum a k tomu sa pridala sexi Vanessa. Vytkol by som len zbytočne prestrelenú akciu, proste klasické popieračky fyziky a niektoré švihnuté spomaľovačky. Ono ale tomu The Rockovi uveríte, aj že udrží v rukách vrtuľník na reťazi. Do toho dobrý Elba a skvelé lokácie. Najmä nápad so Samou a The Rockovimi bratmi s Hakou stál za to. Takže zhrniem to, komu sa nepáčili ani trochu posledné F&F, nech nestráca čas, komu sa páčili, toto je ešte lepšie a vôbec mi nechýbal Diesel a spol.(2.8.2019)

• Vikyy98

Jediným vtipným prvkem této série je absurdita akčních sekvencí. Jenže já už všechny viděl v trailerech. Samotný film mi nenabídl nic navíc, krom víc trapných vtipů The Rocka a Stathama. Jsou scény, kde se vynuceně hádají mezi sebou, aby se lidi mohli smát tomu, jak se vzájemně stíraj, ačkoliv to z hlediska narativu vůbec nedává smysl. Takových vynucený nesmyslů je tam hodně, aby film mohl ukázat to, co ukázat chce. Například když Stathamovo sestře nějakej přístroj filtruje krev od viru, tak ona zůstane poblíž boje, aby si jí tam nepřátelé našli a pokusili s ní odletět v helikoptéře. Zdálo se mi, že film byl z 15% fist fights (které tvůrci F&F prostě neumí), z 30% akčně absurdní (ale to vše už ukázaly trailery), z 45% trapné stírání se dvou nesympatických plešounů (jediný, kdo neříkal nesmysly byl Idris Elba. I ten je však nevyužitý) a z 10% to hraje na city. Proč se takový film vůbec snaží hrát na city je pro mě záhadou. Po technické stránce to dle mého taky za moc nestojí. Působí to poměrně levně. Pochybuju, že tvůrci se nějak snažili. Ty špatně zpracovaný boje na blízko, levné záběry z dronu před koncem filmu střídající zoomy na ksichty z podhledu, one linery, díry v narativu a vůbec ten způsob, kterym ten film promlouvá na diváka... Děs. Nejradši bych dal 1/5, ale pokusím se být objektivní. Kdybych neviděl trailery, tak bych dal 2/5. Tohle je brakovej blockbuster a film od debilů pro debily. Nejlepší byl ten trailer na Tarantinovku, kterej hrál ještě před projekcí týhle sračky.(3.8.2019)

Ohromná přepálená akce která hned střídá další akci. Kdo viděl v kině, hvězdičku si přidá. Fórky a hlášky jsou sice fajn, ale vykouzlí jen úsměv na tváři. Popadat za břicho se jistě nebudete. Nebyla tam ta správná chemie, jako třeba ve smrtonosné zbrani. A ano, taky mi to připadlo jako avengers s Idrisem Thanosem. Kdo tam chce hledat nějakou logiku a zákony fyziky, ať na to raději nechodí. Kdo se chce pobavit, film se bude líbit. Byť jsem byl unavený z práce, u filmu jsem se rozhodně nenudil. No a jak jinak, mé zbožné přání alespoň náznaku ratigu R, se opět nenaplnilo. No a když si asi den před projekcí pustíte Smrtonosnou past s Willisem, tak tohle vysokorzpočtové divadlo malinko ztrácí na lesku. Ovšem i tak je to bezva podívaná. Ale jestli tohle je blízká budoucnost akčního filmu, pak raději zůstanu u 90s klasik.(4.8.2019)

Film doručí zhruba presne takú dávku akcie, nereálnych naháňačiek, doberania sa hlavných hrdinov, ako divák očakáva. K tomu 2 vydarené camea v podobe Kevina Harta a najmä Ryana Reynoldsa, pri ktorom som si prial, aby Hobbs vymenil Shawa za Lucka, alebo aby ho aspoň pribrali k sebe a mal na plátne čo najviac času. Priestor dostal aspoň v záverečných titulkách. Taktiež sa mi páčilo pomrknutie tvorcov na Stathamov starší film Lúpež po taliansky a taktiež opätovné stretnutie Ryana Raynolda a Roba Delaneyho z Deadpoola 2. Síce som si chvíľu zvykal, ale nakoniec som si tento film celkom užil a ústredná dvojica mi sadla. Vanessa Kirby ide teraz dosť hore v Hollywoode a to je dobre. Snáď sa objaví aj v nejakom pokračovaní hlavnej série Fast and Furious. 7,2/10.(5.8.2019)

Tři u mě, čtvrtá za to, že udržují při životě "žánr" letních blockbusterů.(13.8.2019)

Rychle a Zběsile je série kterou jsem měl odjakživa rád, viděl jsem prozatím všechny díly a ikdyž se celý příběh od původních filmů odebral naprosto jiným směrem, stejně mě série baví a na spinoff ve kterém hraje Dwayne Johnson (jeden z mých oblíbenců) jsem se velice těšil. Film začal dobře, vypadalo to, že dostanu vše co jsem očekával, drsnou akční jízdu, která občas popírá logiku i fyziku, ale to to k sérii patří, humor mi taky seděl a příběh vypadal zajímavě, čím ale film se blíží ke konci, tím je to horší, zbytečně se natahuje, hlášky a vtípky už nejsou tak vtipné a opakují se a začíná se objevovat spoustu klišé věcí které si mohli odpustit, oba si zdárně procházejí stejnými rodinnými trablemi, takže se to jen opakuje a nakonec se i až moc mluví a finální souboj vypadá lehce zvláštně, hlavně prozření hlavních hrdinů, kteří si NAJEDNOU uvědomí, že když budou spolupracovat, tak můžou vyhrát, avšak ne jen v hlavě, ale narovinu si o tom popovídají, bylo to zvláštní, oceňuji začátek, camea a hlavní herečku Vanessu Kirby, která byla správná badass. Slabší průměr, snad se polepší pokud někdy dostaneme pokračování.(14.8.2019)

zákony gravitácie a fyziky v tomto filme neexistujú. Film hodnotím ako pohode popkornovú záležitosť s pár vtipnými ale aj nudnými scénami. Viac by sa mi páčilo, ak by boli proti sebe ako sa spoločne bratríčkovať. Tým, že tam bola príliš sci-fi motorka dávam silné 3*(18.8.2019)

• Joedas

Proti sequelům a spinoffům nic nemám, když se snaží svoji existenci alespoň trochu opodstatnit. Pokud se o to nesnaží a jsou hloupý, ale ve výsledku člověka baví, taky jim odpouštím. Hobbs a Shaw je ale film tupej stejně tak, jak je zbytečnej a opravdu mě mrzí, že jsem svou troškou finančně přispěl k tomu, aby podobný nastavovaný slátaniny vznikaly vesele dál.(7.9.2019)

Ako akčná komédia môže byť :) 70%(8.9.2019)

Proč mám pocit, že mi to připomíná starou dobrou klasiku Tango a Cash? Hláškující policejní dvojici, která se nesnáší, musí ale spojit síly a spolupracovat a k tomu je mezi nimi krasotinka, která je jednoho z nich sestra a ten druhý se o ní pro jistotu zamiluje. Jak přes kopírák. Má to ale jednu chybu! Nefunguje to jako Tango a Cash. Mám ráda rychle a zběsile a miluju Dwayna, Jasona a Idrise, ale byla to NUDA. Slabší průměr. Pokus dobrý, ale prostě to nějak nefungovalo. Zachraňoval to především fakt, že tam právě byli super herci, kteří se do rolí opravdu položili a zjevně si to na výsost užívali. Je to škoda. protože téma a dvojka Dwayne-Jason a k tomu záporák Idris je cool nápad.(27.9.2019)

• george82

Už to ztrácí koule. Dokud byl Dome a jeho ,,rodina’’, tak ta série měla duši. Teď je to bezduchá blbost plná efektů a nesmyslných akcí. Slabý podprůměr.(27.9.2019)

• XXXXXXXX

Po miliónté ohřívaný nastavovaný zvratek zůstává nastavovaným zvratkem!(29.9.2019)

To iskrenie ktoré fungovalo v rýchlo a zbesilo 8 v krátkych skečoch tu rozhodne nestačí na celý samostatný film.To premeriavanie pinďúrov začne byť po 15 minútach pekne otravné.Vannesa je sexi a Deadpool má ako vždy dobré šplechy.Pre mňa dosť velké sklamanie.Nemuselo to byť až také "macho" movie.To že sa fyzikálne zákony pri akčných filmoch poriadne ohybajú sme si už asi všetci zvykli.Tu však žiadne fyzikálne zákony ani nemajú.(30.9.2019)

Je to fakt blbost ale když nad tím člověk nepřemýšlí tak se zasměje :D.(15.10.2019)

Huráááá a brmbrm nééé teď trochu vážně i když to moc nejde :) ale vážně jsem dvě třetiny filmu myslel že tomu dám 5 hvězd ne kecám váhal jsem mezi 4 a 5 ale první hvězdu to ztratilo za transformers motorku, a nebojte ano vím že koukám na pohádku tisíci a jedné noci a čekám vše ale tohle ne :). Takže to jsme na čtyřech a pak proč ta další tak ta je za část film kdy jsme se vrátili domů.... Po to co jsem viděl trailer jsem si říkal wtf co to kua je proč ten superman to nám chtěj naservírovat nové hrdiny pro Avengers? No tak úplně to není tyhle hrdiny už známe ;) ne teď trochu vážně............ jo to by stačilo tohle úplně vážně nejde říkal sem si mě se to fakt líbí chvíli sem se zasekl jestli to náhodou není tím vínem co jsem si v kině vychutnával ale neee nebojte nebylo to tím. Berme to tak za první dvě třetiny máme 5 hvězd a pak faul přechod do oslabení na poslední třetinu a ejhle 1 hvězda proto to hodnocení. Autíčková akce no je to spin-off nebo jak se to sprosté slovo týče takže super. Jen ten poslední brmbrm kýč z rodné domoviny to ne to bylo čistokrevné FaF poslední doby já bych chtěl něco trochu obyčejnějšího neco jako 1,2,3 nj ale to bych toho chtěl moc :) ale tyhle řádky nejsou o tom co bych chtěl ale o tom co jsem dostal. No fighty na přez držku vážně se v tom někdo orientoval? Já ne a chvíle sem si myslel jestli jsem taky jednu nedostal dlouho jsem neviděl nic tak nepřehledného ale tomu teď říká půjdem z dobou nase*em jim toho do pár záběrů tolik že stejně nebudou vědět a budou spkojený no až na to budou spokojený se jim to povedlo. Tenhle film zachraňují hlavní postavy a první dvě třetiny když by to nemělo tak tu máme odpad :D ale určitě doporučuju a ani ne fandům FaF ale všem kdo chtějí vypnout a zasmát se tahle komedie za to určitě stojí;)(2.8.2019)

Dwayn a Jason spolu jsou vtipný a klape jim to, jejich slovní přestřelky jsou vtipné, film má spád, akční scény super..jistě pár drobností bych vynechala, např. postava leteckého policisty je tam tak trochu navíc..nebo naopak jí mělo být víc, možná skončil chudák na podlaze ve střižně. Takže když se oprostíte od zákonů fyziky a potlačíte lidskou integritu, budete se bavit...ve finále bych raději pokračovala s těmito postavami než se vracela k partičce kolem Vina(2.8.2019)

• Middra

Příjemná taškařice, o tom jak dva sympaťáci přes ruzné trampoty a patálie objeví jednu z nejcenějších věcí v životě - přátelství.(2.8.2019)

Aby bolo jasné, tento film nemá až na dva náznaky nič spoločné so sériou Fast and Furious (ono to je badať aj na logu samotného filmu, kde Fast and Furious je napísané veľmi malými písmenami). A to je len dobré. Mega akčná, mega nereálne ale mega zábavná akcia tomuto snímku neskutočne svedčí. Shawn aj Hoobs sú dokonalá humorná dvojka a ktorej ten celý balast a humbuk naokolo perfektne sadol. Postaviť humor na nechuti spolupráce Rocka a Stathama bol dobrý krok. Dvojicu skvele dopĺňa Ryan Raynolds s jeho Deadpool hláškami (nuž...vždy keď bol mimo scénu ale v telefónom rozhovore, ja som na druhej strane hovoru videl jednoducho Deadpoola). Nevedel som do čoho leziem, lebo som poriadne nevenoval pozornosť ani trailerom a tak som veľmi milo prekvapený. Táto akcia si určite zaslúži ešte domácu projekciu, to bez debaty.(2.8.2019)