Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2019, 134 min

Série Fast and Furious se od 5 dílů pohybuje vždy na pomezí 4 až 5 hvězd, ale tohle je průser jak sviňě, kde nefunguje vůbec nic. The Rock a Statham měli spolu vynikající chemii, ale zde se kouzlo vytrácí a veškerý rozhovor působí uměle, nepřirozeně a nasílu. U FF se v každém díle objeví minimálně jedna akční scéna, při které si divák zařve a kouká s otevřenou pusou dokořán na něco, co ještě nikdy v životě neviděl, ale zde všechny akční scény divák prozívá, protože ani jedna není zajímavá, efekty jsou spíš průměrné a hlavně je to překvapivě docela nuda. Idris Elba jako Cyborg záporák hrozný a motorka, která jezdí bez řidiče je už na mě moc. Vůbec mě to nebavilo, nefungoval na mě humor i samotná akce mi přišla umělá, zřejmě jsem z toho už vyrostl. Trošku to zachraňuje sexy Vanessa Kirby, ale jinak nemám, co chválit. Nejhorší díl série, kde jsem poprvé vyhlížel hodinky. 50%(8.8.2019)

Thriller - Komedie - Scifi, ale hlavně jedna velká pohádka 😂 i přes nereálné a totálně přehnané scény vás tenhle film pobaví, jen to chce dost věcí překousnout. S původním Rychle a zběsile pranic společného. Vše zachraňuje kombinace Statham a The Rock, jinak by ta čísla byla o hodně, ale opravdu hodně nižší. Film už mohl mít klidně úplně jiné jméno a odpoutat se od série F&F, která už bohužel dávno stojí za starou bačkoru.(29.9.2019)

• The_soloist

Je to film od hloupých, pro hloupé. Tohle už není Béčko, možná už ani Céčko, ale jen akční film, kde Rock se Stathamem hrají sami sebe. Takže v tom nehledejte žádnou podobnost s Fast five, protože tu už nenajdete ani agenta Hobbse. Je to výbušné, plné zeleného plátna, špatného CGI, špatných vtipů. Kaskadérské kousky jsou v porovnání s Wickem nebo Mission Impossible taktéž slabší.(1.10.2019)

• knihovna

S těžkým srdcem musím dát pouze dvě - a to je prakticky nula, protože Statham a The Rock jsou moji oblíbenci, takže už tím že tady hrají má film hvězdičky jisté. Ale tady to nějak nefungovalo - hlášky docela dobrý, ale...Akce velkolepá, ale... Napady nebyly uplně špatný, ale...Je tam spousta ale, navíc záporák byl nějaký divný, on spíš budil lítost, než strach. Rolička pro Reynoldse byla taky divná. Prostě takový divno film. Škoda, čekal jsem víc.(1.10.2019)

no zatial najslabšia časť z RYCHLE A ZBESILE. až neskutočne prehnane a nerealne. 60%(1.10.2019)

• Ronnie92

Reynolds ok, ten má vtípky v každém filmu a nevadí mi. Jen tam hraje tak 5 minut. A zbytek postav a jejich humor... Akce průměrná a spíš až na konci.(1.10.2019)

• Hemlock

Naprostý průšvih... Rychle a zběsile?? Spíše bych to nazval: Pomalu a nudně. Celou dobu jsem se opravdu nudil, dialogy nucené, vtipy ubohé a akční scény absolutně přitažené za vlasy... Nekonečné a naprosto zbytečné scény v restauraci, v kanclu a v letadle, kde se mlelo o hovnech (vlastně o tom kdo má větší pytlík a hezčí ksichtík) a ten závěr?? The Rock nejprve připraví melodramatické a opět zbytečné shledání s jeho rodinou a následně je oděn pouze v ručníku s ragbyovým týmem v zádech - no tak si dáme jeden krátký pokřik, vememe klacky a hurá na bongobongo výpravu. Série Fast and furious je pro mě srdcovka, takže budu dělat, že jsem to neviděl a mrsknu tomu aspoň dvě hvězdy - jednu za toho černého Supermana a druhou za tu fešnou ruskou mafiánku a ty její měchy.(6.10.2019)

Taková zbytečná nástavba R & Z, která prostě jen baví a nijak nepřekvapí. Idris Elba podle mě asi v nejhorší roli, Johnson a Statham prostě hláškovací klasika. Film s přeplácanými akčními scénami, ale fajn s finálovou jízdou. Mám strach, že toho bude za chvíli až moc. Člověka pak přestanou takové přeplácané filmy bavit!(9.10.2019)

Rychle a zběsile uvádí Vymývání mozku.... film od které jsem čekal hodně mě zklamal a hlavně asi neměly v traileru ukazovat o nejlepší... nějak po těch trailerech a TV spotech jsem se necítil moc překvapený...ale jinak docela to šlapalo, ale asi nemuseli ukázat tolik v trailerech(1.8.2019)

Super-Duper akčná našliapaná blbina ,kde príbeh nie je žiadna sláva a zrejme sa inšpirovali až príliš komiksmi no zachraňujú to dvaja hrdinovia (alebo traja? ehm.."DeePee" že jo Dopinder ?:D) ktorý hláškujú o sto šesť.Finálny fight bol síce super, ale celkovo pästné súboje sú v hlavnej sérii o niečo lepšie. Samozrejme musíte úplne vypnúť a potom si to kráľovsky užijete... aaa ešte jedna vec tíí čo ste nevideli záverečnú sériu Game of Thrones tak to treba napraviť SPOILERS EVERYWHERE!!:D :D 💪🏎🚁🏋‍♂ HODNOTENIE slabších 8/10(1.8.2019)

Parádní film ze série Rychle a zběsile... Mohu říct, že za mě je to jeden z nejlepších filmů této série. Každopádně mě trochu štve, že tahle filmová série už není to, co to bývalo. Poslední díly už nejsou jenom o autech a nelegálních závodech. No nevadí, Týmovka Hobbs and Shaw je plná zábavného humoru, který pobaví snad každého, docela pěkný příběh, jen toho Cyborga měli nechat DCčku... Dwayne tady zachraňuje svět už po čtvrté a to není úplně to, co bych od toho chtěl. Dwayne Johnson opět nezklamal, v tomhle filmu je krásně vidět, proč je jedním z nejlepších a nejžádanějších herců současnosti. Výborný Jason Statham a jeho bojové scény a Vanessa Kirby? Tak takhle hezkou ženskou postavu jsem ve filmu dlouho neviděl, slintal jsem v kině a slintám ještě teď... Konec je trošku vykrádačka na bitku ve Wakandě, ale okey.(2.8.2019)

Na tenhle film jsem se těšil nejvíc, hned po Avengers. Čekal jsem, že to bude jiný, než minulý díly, ale menší sklamaní. Sice postavy byli super, ale příběh se mě moc nelíbil. 48%(2.8.2019)

To byla jízda.Po dementním osmém díle dorazil spin-off který se konečně vrací k vrcholům této série.The Rock a Jason Statham jsou perfektni a chemie mezi nimi funguje na jedničku.Idris Elba jako hlavní záporák si to neskutečně dává.Vanessa Kirby taktéž.O režii se postaral David Leitch který opět dokázal že patři mezi nejlepší akční režiséry součastnosti a jeho sebejistá a megalomanská režie mě neskutečně bavila.Co tedy dorazilo?Nadupanej akční blockbuster s perfektnim castingem a skvělou režií.A doufám že k dvojce se připojí i ten Reeves. PS: Na H&S 2 se těšim víc než na F&F 9(2.8.2019)

"Seriózní" kritici na internetu: "Kde je moje dialogové realistické drama se Stathamem a Johnsonem, které určitě trailery slibovaly? Já za zvuku hlasité střelby a výbuchů v kině: *grabs more popcorn*(2.8.2019)

Co tu psát dlouhé slohy. Prostě akce, trošičku i auta, 2 chlapáci s dobrýma hláškama, záporák naštvanej na celej svět a pěkná ségra Shawna. Na film jsem šel s očekáváním nadupanýho akčňáku co s FaF moc nesouvisí a to jsem taky dostal, jen ty efekty už občas byly přepal.(3.8.2019)

• teckax

Kdyby bylo kino pohodlnější, normálně jsem tam usnula. Jo, při akčním filmu! Jediné co mě na tom bavilo, byly konverzace a těch tam bylo sakra málo. Celý život jsem myslela, že rozumím aspoň trošku fyzice, asi jsem ji učila špatně a měla bych vrátit diplom. Děs.(3.8.2019)

Příliš jsem od toho neočekávala, přeci jen chyběl Vin Diesel..Na druhou stranu Dwayne je Dwayne a Jason již několikrát ukázal, že se v akčních filmech pohybovat umí (Parker, Rally smrti..). A jak to tak bývá, když se moc neočekává, člověk je pak mile překvapen! Celou dobu jsem se dobře bavila a i když bylo téměř jasné, že to prostě dobře dopadne, byla jsem napnutá :) Akční scény perfektni, i když občas dost přitažené za vlasy (“The Rock” je silák, ale aby utáhnul holýma rukama helikoptéru, na to ani jeho svaly nestačí) ale člověk se u toho dobře baví! A popichování mezi Jasonem a Dwaynem je plné humoru což filmu jen přidává! A nejedno chlapské oko potěší i krásná Vanessa, to musím i jako holka naprosto uznat. Za mě velmi podařený akčňák, který určitě nevidím naposledy(3.8.2019)

Spoiler alert. Najviac ma pobavili vtipné vsuvky s reynoldsom a hartom. A k filmu? Obsah ako béčkový akčkák z 80tych ale prevedenie so 100 milionovýcm vizuálom. Z traileru sa dozviete čo môžete od tejto jazdy čaka a presne to aj dostanete.(3.8.2019)

Hobbs a Shaw je v podstate presne tým, čo od takéhoto filmu mainstream diváci chcú. Nezastavujúcou sa a hlavne nepremýšľajúcou akčnou jazdou s charizmatickými protagonistami a nie úplne najhorším antagonistom. Akčné scény a vlastne i scenáristi samotní búrajú akékoľvek logické bariéry a snažia sa o jediné – pôsobiť najefektnejšie ako je to len možné. Na jednej strane je určite fajn, že David Leitch sa viac sústredil na telesné kontakty ústrednej štvorice, po humornej stránke všetko funguje ako má, postavy v adekvátnej kadencii vyslovujú slušné hlášky, ktoré sa zrejme najbližšie obdobie budú často referovať, no minimálne z môjho pohľadu producent najúspešnejšej žánrovej série súčasnosti zlyháva ako režisér. Vo finále som totiž očakával omnoho väčšiu režijnú exhibíciu, nakoľko súbojové sekvencie nie sú nasnímané vyložene prevratne a automobilovým naháňačkám chýbajú nápady podobné záverečnej vrtuľníkovej sekvencii. Aj napriek tomu by som si bezproblémovo pozrel ďalšiu iteráciu. Už len z toho dôvodu, že Jason a Dwayne sú neočakávane zábavnou a fungujúcou dvojkou, ktorá má potenciál pre tvorbu plnohodnotnej spin-off série. Koniec koncov, len ťažko by ste hľadali inú komerčne aj recenzentsky úspešnejšiu buddy snímku z posledných rokov.(4.8.2019)

Můj oblíbenec Verbal promine, ale za mě jedna velká parádní jízda, která semele do WC všechny díly F&F a ještě za sebou zdvořile spláchne.Neduhy tu jeho nezaměnitelným verbálním projevem zmíněny jsou, tak je nemusím řešit, ale jinak jsem se fakt bavil tak, jak za starých dobrých časů s Arniem & Slyem..Dokonce mi tam nevadila ani ta slizounská hnusoba Vanessa K, která mě tak děsila v trailerech.Kdyby se to nejmenovalo Fast & Furious, tak sázím plnou palbu, protože takhle má vypadat pořádnej akční nářez!! Dle mého skromného názoru, mistře Verbale :)(4.8.2019)

Kandidát na nejlepší film roku. Duo Statham a Rock mě už bavilo v rychle a zběsile 8, takže jsem věděl, že tohle bude pecka. A díky bohu jsem se nespletl. Film má přes dvě hodiny, ale neuvěřitelně rychle to uteče, pokračuje to v podobném tempu jako právě rychle a zběsile 8, který už si nebralo příliš servítky a dělalo si primárně prdel samo ze sebe, tady to dotáhli k dokonalosti. První hodina je nahuštěná jedním fórem za druhým, druhá hodina je taková ta klasická přepálená akce ve stylu posledních rychle a zběsile, ale přesně tohle fanoušci včetně mě mají rádi. Mám trochu obavy jak dopadne rychle a zběsile 9 bez Stathama a Rocka, domnívám se, že se tvůrci této série vydají spíše cestou Hobbs & Shaw 2, protože Diesel má sice něco do sebe ale dle mého názoru poslední díly táhne nahoru spíše Rock, či Statham.. No ale uvidíme. 93%(4.8.2019)