Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

• USA Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (více)

Když ti dva stanuli poprvé tváří v tvář ve filmu Rychle a zběsile 7, byla z toho nenávist na první pohled. Prodloužená ruka Spravedlnosti Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a zběhlý agent britské tajné služby Deckard Shaw (Jason Statham) byli proti své vůli nakonec donuceni spolupracovat a navzdory nekonečné averzi se jim to poměrně dařilo. I proto je asi nemělo zaskočit, že dostali společnou zakázku na nalezení a zneškodnění jedné tajné britské agentky, která údajně přešla do nepřátelského tábora. Shaw má v téhle operaci poměrně jasnou motivaci, protože jejich společným cílem je jeho mladší sestra Hattie (Vanessa Kirby). Řečeno slovy klasika, všechno je jinak, což Hobbs i Shaw zjistí hned poté, co ji najdou. Hattie se totiž na vlastní pěst pokusila zastavit jistého pana Brixtona (Idris Elba), který usiluje o vyhlazení poloviny lidstva, a sebrala mu něco, co k tomu dost potřebuje. A protože Brixton má materiální a překvapivě i fyzickou převahu, musí vzít Hobbs i Shaw nohy na ramena. Honička vede přes deštivý Londýn, radioaktivitou zamořené okolí Černobylu až na Hobbsovu rodnou Samou v Polynésii. Jenže před některými lidmi se prostě utéct nedá. (CinemArt)

Nix

Zábavný spin-off, kde Rock a Statham mají perfektní chemii mezi sebou. Hlášky tu lítají stejně jako kopance a pěsti. A vzápětí tu budou lítat i auta, ostatně i tenhle spin-off nevybočuje z nadpřirozených schopností, ale ještě to dělá relativně stravitelně. Závěr má grády, já se u tohohle bavil víc než u některých regulérních dílů. ()

Hellknight12

Pri maratóne som si prvý krát pozrel aj tento film. Celkom slušná zábava. Prvých cca 10 min je to síce pomalé ale keď sa obaja stretnú, tak to ide naplno. Ja som sa u tohoto filmu rozhodne bavil. Funkčné po každej stránke. Akcia je tu síce prestrelená ako už posledné roky ale je ešte v norme oproti F9. Tento film má jednu výhodu a to, že sa od samého začiatku neberie vážne. Koniec je síce prehnaný ale to neprekáža, keďže to funguje. Spojiť úhlavných nepriateľov a dať ich do jedného týmu je fajn a hlavne tento nápad funguje ako skvelá komédia. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

Maniik88

Uf, tak to bola jazda. Čisto objektívne to na 5* nemá, no môj subjektívny pocit bol taký dobrý, že som tam tých 5 strelil. Proste som sa neskutočne dobre bavil celý film, nasmial som sa najlepšie od Thora 3. Väčšinou máte vo filme pár dobrých hlášok, tu boli nonstop až do konca a rezal som sa a narehotal. Obrovský The Rock so Stathamom vytvorili skvelú dvojku a ich neustále podpichovanie a rivalita strihnutá dobrými bitkami a akciou boli proste super. Využili ich potenciál na maximum a k tomu sa pridala sexi Vanessa. Vytkol by som len zbytočne prestrelenú akciu, proste klasické popieračky fyziky a niektoré švihnuté spomaľovačky. Ono ale tomu The Rockovi uveríte, aj že udrží v rukách vrtuľník na reťazi. Do toho dobrý Elba a skvelé lokácie. Najmä nápad so Samou a The Rockovimi bratmi s Hakou stál za to. Takže zhrniem to, komu sa nepáčili ani trochu posledné F&F, nech nestráca čas, komu sa páčili, toto je ešte lepšie a vôbec mi nechýbal Diesel a spol. ()

Middra

Příjemná taškařice, o tom jak dva sympaťáci přes ruzné trampoty a patálie objeví jednu z nejcenějších věcí v životě - přátelství. ()

Dandy95

Těšil jsem se na to jak malej! Návrat do devadesátek, přepálená akce, buddy-movie atd. Bohužel jsem dostal přesně to, co ukazovaly ty parádní trailery haha. Let me explain. David Leitch jako režisér je určitě talentovanej, hodně, ale bohužel mi přijde o stupeň horší než jeho kdysi parťák Chad Stahelski. Leitch se skutečně ponořil do aktuálního chaotickýho blockbusterovýho stylu a vydává se cestou milionu střihů za sekundu a předigitalizovanýho bordelu. Digi srandičky chápu, ale ten chaotickej střih je tak děsně otravnej, zvlášť když vzpomínám na zlatý časy prvního Johna Wicka. Mimo to, Leitch pro mě nemá schopnost vytvořit v jakýmkoliv jeho solo filmu pro mě zapamatovatelnou či ikonickou akční scénu. Nejblíž se k tomu dostal s Atomic Blonde a jejím "stairway fight". Říkal jsem si to už od druhýho Deadpoola. Nevím, proč to tak cítím. Je to jakýsi pocit, že jeho filmy na mě působí bez narativy, jako by se prostě jenom děli věci. Musím hodně tvrdě a dlouho vzpomínat, abych si vybavil, co byla skutečná zápletka Atomic Blonde nebo Deadpool 2. Asi den po návratu z Hobbs&Shaw jsem si zapnul Carpenterovu The Thing a viděl jsem ten kontrast. V The Thing se všechno děje v zájmu zápletky, aby jsme se posunuli dějově dál (dobře no, a taky proto, aby jsme viděli co nejvíc obludek). Leitchovy filmy působí, že se všechno děje aby jsme se co nejrychleji dostali k další akční scéně. Stahelski na mě působí podobně, ale pořád mám pocit, že tu narativu hlídá trošku víc (a hlavně stříhá míň a točí víc na široký objektivy). No ale, je to vůbec špatně? Box office čísla za poslední roky jasně ukazují, že lidi skutečně chtějí přepálenou akci v tom aktuálním comicsovým stylu, no a děcka, děcka vždycky jsou "A kdy už se něco bude dít??". Děti vůbec nejsou na vině, taky jsem si jako malej přetáčel videokazety na ty parádní akce ve Spidermanovi jedničce a přeskakoval ty řeči s tetou May. Generace se ale posunula a dnes tento super megalomanskej akční styl vyžadují i mladí rodičové. Je to špatně? Nemyslím si. Je to určitý vývoj myšlení, důsledek žití v neuvěřitelně rychlé a chaotické době, hurry sickness je všude, je naprosto normální že budeme přitáhováni k "rychlejším filmům". Tarantino za pár dnů pošle do evropských kin svůj nový film, ale já si pořád říkám, že kdyby tam místo Once upon a time šlo Pulp Fiction, mělo by to vůbec nějaký úspěch a odstartovalo by to opět Quentinovu kariéru? Konec osmdesátek a začátek devadesátek přinesli revoluci akčního žánru a podle mě se aktuálně děje další revoluce. Studia vždycky točili a budou točit to, co aktuálně vydělává a s tímto filmem se trefili do černého. Je to přesně to lidi očekávájí, chtějí a většinově nejspíš ocení. Ja, navzdory tomu, že v cca v osmdesáti procentech situací skutečně sdílím většinový názor, tak tady jsem bohužel narazil. Conclusion: Hobbs & Shaw zcela určitě nejsou špatný film, ani zdaleka. Čert vem dementní scénář, ten tu nehraje žádnou roli. Dwayne a Jason jsou top dvojka, Vanessa Kirby je jedna z mých nejoblíbenjších hereček současnosti a Idris Elba je (black) super(man) bad guy. Nemůžu mluvit za všechny, ale myslím si, že tohle je skutečně to, co uspokojí většinu návštěvníků a za to jsem moc rád. Je to sranda a přeju tomu filmu parádní úspěch. Jsem rád, že akční žánr pořád žije, i když ne takový, jaký bych si ho představoval. Nebo spíš takový, na jakým jsem vyrůstal. Ale tak to je. Pořád se ale budu těšit a doufat, že Leitch někdy v následujících letech přinese ten pomalejší, napínavější ale přesto perfektně choreografovaný akční film, kterým ukáže, že jako řežisér umi vyprávět scénář, kde se akce točí okolo příběhu a ne příběh okolo akce. () (méně) (více)

Flory14

Máme tady další film ze světa F&F a já po ignoru hlavní série, dal šanci tomuto spin-offu. Čekal jsem přepálenou akční jízdu s hláškami, cool herci a skvělým Idrisem. Akční scény byly, jenže nebyly vůbec zapamatovatelné a ty nejlepší už jsme viděli v traileru. Hlášky? To samé, hodně jsme viděli v traileru a zbytek mi nesedl, hlavně rozhovory mezi hlavními propagonisty měli být asi hodně vtipné ale moc jsem se nesmál ( a to podobný druh mám rád) plus byly dost tlačen na sílu do každé druhé scény, což nemám rád. Hobbs a Shaw jsou oba hrozně cool týpci, kteří každého vysekají ale nic jiného od nich nečekejte. Postava Idrise Elby byla zajímavá, herec nehrál špatně ale přesto nic extra. Vanessa Kirby mě mile překvapila, její postava byla osobitá, herečka má šarm a byla to nejlepší na celém filmu. Příběh je brutálně stupidní, ale to by nevadilo kdyby tam nebylo jedno klišé vedle druhého. Celková délka filmu, taky nepřidá plusové body,nějaká pasáž se mohla zkrátit. Část v Samoe ale byla povedená a celá Hobbs family mě bavila, akční scény tam byly přepal s velkou dávkou originality a zachránily celý film. Omlouvám se fanouškům série, možná je to moje chyba když hodnotím spin-off bez znalosti hlavní série nebo jsem měl čekat něco jiného ale nedostal jsem to pro co jsem přišel. Lepší dvě hvězdy za Samou, Kirby a vtipného letového policajta. A ne tato série jde definitivě mimo mě. ()

tlesk

Hobbs a Shaw se zařadí mezi ty nejlepší zástupce série. Vzdor všem vadám jde o vtipný a zábavný akční film, který je pro letní sezónu jako stvořený. Zamrzí nedostatečně využitá chemie mezi postavami a místy hůře natočené přestřelky a bitky. Ke cti scénáristy Chrise Morgana slouží, že se zbytečně nesnažil prokládat film každou chvíli odkazy na hlavní sérii, a tak tento spin-off dost dobře funguje sám o sobě. Trochu pak zamrzí povinná linka s důrazem na význam partnerství a rodiny, která jako by mateřské Rychle a zběsile z oka vypadla (finální prozření hrdinů, že musejí spolupracovat je docela komické – dost možná ale úmyslně), ale i přílišné tlačení na pilu u siláckých hlášek a také fakt, že se tvůrci neutrhli ze řetězu o něco víc. Jednoznačně největší díl charismatu si tu utrhává Idris Elba v závěsu s půvabnou Vanessou Kirby. Vzato kolem a kolem jde o adrenalinovou akční jízdu, ve které se prakticky nestihnete nudit a osobně bych se vybroušenějšímu sequelu mimo hlavní řadu nebránil. ()

Alois88

Jsem malinko v rozpacích. Dialogy a komediální linka super, hodně jsem se nasmál. Sci-fi prvky mi vůbec nevadily. Ale extrémní přehnanost akčních scén mi vadila dost. Při závěrečné scéně s vrtulníkem jsem se dokonce přistihl, že jsem se plácl do čela a zakroutil hlavou. A ta náhlá změna počasí během vteřiny, jen aby finální scéna získala ten správný nádech byla taky dost do očí bijící. I tak to musím ohodnotit převážně kladně, protože to je film, který si určitě na žádné velké umění nehraje a navíc jsem zábavnější buddy movie už dlouho neviděl. ()

WheX

Rychle a Zběsile je série kterou jsem měl odjakživa rád, viděl jsem prozatím všechny díly a ikdyž se celý příběh od původních filmů odebral naprosto jiným směrem, stejně mě série baví a na spinoff ve kterém hraje Dwayne Johnson (jeden z mých oblíbenců) jsem se velice těšil. Film začal dobře, vypadalo to, že dostanu vše co jsem očekával, drsnou akční jízdu, která občas popírá logiku i fyziku, ale to to k sérii patří, humor mi taky seděl a příběh vypadal zajímavě, čím ale film se blíží ke konci, tím je to horší, zbytečně se natahuje, hlášky a vtípky už nejsou tak vtipné a opakují se a začíná se objevovat spoustu klišé věcí které si mohli odpustit, oba si zdárně procházejí stejnými rodinnými trablemi, takže se to jen opakuje a nakonec se i až moc mluví a finální souboj vypadá lehce zvláštně, hlavně prozření hlavních hrdinů, kteří si NAJEDNOU uvědomí, že když budou spolupracovat, tak můžou vyhrát, avšak ne jen v hlavě, ale narovinu si o tom popovídají, bylo to zvláštní, oceňuji začátek, camea a hlavní herečku Vanessu Kirby, která byla správná badass. Slabší průměr, snad se polepší pokud někdy dostaneme pokračování. ()

papadoce

Rozumiem negativistom. Závisť je strašná vlastnosť a mrzí ma, že vás to tak bolí. Veď nie každý dokáže byť úspešný, na druhej strane sú takí, ktorí sú úspešní aj s pičovinou. Vitajte v Hobbs & Shaw Show. Malý a veľký, silný a rýchly, vtipný a vtipnejší. Ak Vám k uvoľneniu postačí vedro pukancov, pravá always coca-colaaaaa a príjemná spoločnosť a viete, že idete na rozdávačov rán a plkov budete iste spokojní. Mohol by som to tu rozobrať na minďár ale poviem len toľko. Pre mňa je kráľ kráľov Idris Elba. Toto je zloduch, pardóóón Bed Gaj roka 2019 a tento tromf mu nikto nevezme. Triky na motorke dokáže robiť po celom svete skoro ako ja v lete 1993 na BMX-e v Myslave, charizmu má len tesne pod mojou a aj opálený bol slušne skoro porovnateľne kým som sa nezlúpal. Ja som v zásade nemohol odísť z kina spokojnejší. Prosím si Fas a Furijos diel číslo 423. ()

neo250

zákony gravitácie a fyziky v tomto filme neexistujú. Film hodnotím ako pohode popkornovú záležitosť s pár vtipnými ale aj nudnými scénami. Viac by sa mi páčilo, ak by boli proti sebe ako sa spoločne bratríčkovať. Tým, že tam bola príliš sci-fi motorka dávam silné 3* ()

snek888

I jako skalní fanoušek série jsem se do kina na premiéru nijak nehrnul, protože jsem si říkal: To už s Fast & Furious nemá nic společného. NICMÉNĚ :-) Měsíc po premiéře jsem se do kina přece jen vydal a udělal jsem moc dobře. Odmyslím-li si název, šlo o odlehčenou akční komedii se vším, co k tomu patří. Našlapaný soundtrack podpořil atraktivní elementy na plátně a co se humoru týče, přesně mi padl do noty. Výtku bych měl snad jen k roztřesené kameře v bojových scénách. 9/10 ()

playboy_05

Fransiza, ktera zdatne trumfuje puvodni serii v popirani logiky a fyzikalnich zakonu. Relativne zabavne to stale je, ale zadna pecka to rozhodne ne. Zbytecne se rozepisovat...jen je mozna skoda ze v tomhle dile uz prakticky nejde o auta. A ta Elbova Transformers motorka je fakt ustrel. ()

Terka_127

Proč mám pocit, že mi to připomíná starou dobrou klasiku Tango a Cash? Hláškující policejní dvojici, která se nesnáší, musí ale spojit síly a spolupracovat a k tomu je mezi nimi krasotinka, která je jednoho z nich sestra a ten druhý se o ní pro jistotu zamiluje. Jak přes kopírák. Má to ale jednu chybu! Nefunguje to jako Tango a Cash. Mám ráda rychle a zběsile a miluju Dwayna, Jasona a Idrise, ale byla to NUDA. Slabší průměr. Pokus dobrý, ale prostě to nějak nefungovalo. Zachraňoval to především fakt, že tam právě byli super herci, kteří se do rolí opravdu položili a zjevně si to na výsost užívali. Je to škoda. protože téma a dvojka Dwayne-Jason a k tomu záporák Idris je cool nápad. ()

Cooller

nebylo by to vůbec špatné kdyby z protagonistů neudělali jakousi formu meta-lidi... chápu že ta polomexická opice od pohledu vzbuzuje představu king-konga drtici dvouplošniky na vrcholu empire state building ale že udrží vrtulník jednou rukou daleko pohodlněji jak captain america bych do něj zas uplně neřekl... obzvlaště když sekundy předtim ten stejny vrtulnik sotva udržela váha 5ti jedoucich aut poháněných nitrákem...ve výsledku se tedy banda negrů ozbrojených pouze bederní rouškou a klaciky rozeběhne proti nejmodernější technice.... a vyhraje ... wakanda 4eva!... akce pěkná a Vanessa Kirby je neuvěřitelně cute a chci ji domu :3 ale tim to končí... devil voice vina diesela, banda sexy čubek a nerealne kaskaderske kousky s auty prostě tomu všemu schází... konec sem taky uplně nepochopil byla to nějaka vedlejší postava kterou reynolds představoval nebo easter egg na deadpoola? nicméně za mě krásná 2 buldočí varlata... ()

Blutarg

Nebylo to akční, nebylo to vtipný... Naopak to bylo předvídatelné. Takové akční Béčko, ale když tam nasadíš The Rocka, Stathama, sexy bloncku a Elbu jako černého zlého supermana, to vše s názvem "Fast & Furious Presents", tak je jasné, že se dolárky se jen pohrnou. A vložit tam 200 M, vydělat 600 M? Takových filmů ještě bude => a já se na ně těším :D ()

Harfenik

Kdyby se ubralo tak 30 minut, přidala trocha nápaditosti a ubralo trochu klišé (závěrečné mlácení tří goril, pád z 50 metrů do minijezírka,...) mohl to být ucházející film. Hlavní trojka byla totiž celkem i místy zábavná, zvláště pak Idris Elba, ale to opravdu nestačilo. Pokud někdo nechce ztratit tolik času, stačí se podívat na trailery, je tam vlastně všechno zábavné (podstatné ve filmu nic není). Zajímalo by mě, kolik času pan Rock strávil lobbováním za nucený závěr na Samoa. ()

Black Adam konečně oživil kina

Black Adam konečně oživil kina

23.10.2022

V posledních měsících návštěvnost kin, i velké tituly v nich dostupné, výrazně zpomalily - nejvýdělečnější film od července je s velkým náskokem Bullet Train, který globálně prodal lístky za 239… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

11.04.2022

Natáčení desátého dílu série Rychle a zběsile by mělo brzy začít a v posledních dnech probíhá verbování nových členů do „rodiny“ Dominica Toretta. Ta se podle nových zpráv v následujícím pokračování… (více)

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

06.07.2021

Když Vin Diesel před nějakou dobou prohlásil, že série Rychle a zběsile se chýlí ke konci, myslel to tak, že se pravděpodobně, možná, spíš ale asi ne, blíží konec hlavní ságy Rychle a zběsile,… (více)