Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2019, 134 min

Série Fast and Furious se od 5 dílů pohybuje vždy na pomezí 4 až 5 hvězd, ale tohle je průser jak sviňě, kde nefunguje vůbec nic. The Rock a Statham měli spolu vynikající chemii, ale zde se kouzlo vytrácí a veškerý rozhovor působí uměle, nepřirozeně a nasílu. U FF se v každém díle objeví minimálně jedna akční scéna, při které si divák zařve a kouká s otevřenou pusou dokořán na něco, co ještě nikdy v životě neviděl, ale zde všechny akční scény divák prozívá, protože ani jedna není zajímavá, efekty jsou spíš průměrné a hlavně je to překvapivě docela nuda. Idris Elba jako Cyborg záporák hrozný a motorka, která jezdí bez řidiče je už na mě moc. Vůbec mě to nebavilo, nefungoval na mě humor i samotná akce mi přišla umělá, zřejmě jsem z toho už vyrostl. Trošku to zachraňuje sexy Vanessa Kirby, ale jinak nemám, co chválit. Nejhorší díl série, kde jsem poprvé vyhlížel hodinky. 50%(8.8.2019)

Nenáročná letní akční zábava jako vyšitá. Kriminální buddy movie naroubované na x-tou variaci na bondovku je dobrým podkladem pro škádlení a eskapády pánů Johnsona a Stathama. David Leitch už párkrát předvedl, že umí natočit pořádnou akci a navíc má zjevně i smysl pro humor, takže tady byl také na správném místě. Vlastně mi to přišlo o dost lepší než samotná, už notně unavená série Rychle a zběsile.(3.8.2019)

• Vitason

Hej ty, Dwayne? - No? - Pojď natočit cool buddy movie, kterou si dokážeme, jací jsme chlapáci. - Teda, Jasone, to zní skvěle, ale aby to bylo fakt cool, tak se budeme celou dobu strašně hláškovat a narážek na velikosti našich penisů budeme mít šestkrát víc, než měli Tango a Cash. - Super nápad. Víš, co bylo ještě cool? Batman! - Na toho nezískáme práva. - To nevadí. Tak okopírujeme a vytuníme jeho motorku. - Jasně! Deadpool byl taky cool. Zavolám Ryanovi. Nebude sice vypadat jako shnilý avokádo, ale bude se chovat a mluvit přesně jako Deadpool. - Jasně! Ještě mezi nás hodíme hezkou holku, aby tam bylo takový to Butch Cassidy a Sundance Kid pnutí. - To zní fantasticky. Hele myslíš, že bychom se měli i snažit, aby bitky vypadaly dobře a originálně? - Néé, to je zbytečný. Párkrát zvednu obočí a nikdo si ničeho nevšimne. - Tak domluveno.(6.8.2019)

Ústřední dvojice je sice fajn, ale když je scénář hodně špatný a film postrádá základní logiku, tak je to fakt blbé. Od zaporáka Elby jsem čekal trochu víc, a to samé platí od režiséra Davida Leitche. Z herců jasně vyhrává V. Kirby. Scenárista Chris Morgan je už asi opravdu po lobotomii. Průměrná komedie...(10.8.2019)

Johnson a Statham v akčňáku, kde neplatí gravitační ani jiné zákony, hlavní hrdinové dělají věci při kterých by normální člověk zemřel opravdu brutální smrtí a hlavní padouch je skoro na úrovni padoucha z Marvelovky. Hobbs a Shaw je moderní akčňák, který odkazuje na filmy z 80. let, kdy hrdinové zachraňovali svět v těsných, zpocených tričkách a zachází ještě dál, než poslední 4 díly Rychle a zběsile. Pokud divák přistoupí na danou hru a uvědomí se, že se film odehrává v alternativním vesmíru, kde je realismus cizí slovo, může se slušně pobavit a přestože film překonává dvouhodinovou hranici, jede po celou dobu rychlostí TGW. V mých očích byl jediný problém v tom, že jsem nenašel žádnou pamětihodnou scénu, kterou bych chtěl vidět znovu, nebo nějakou opravdu výraznou akční scénu, která by z filmu vyčnívala. Slabší 4* díky tomu, že si takových filmů upřímně vážím a jsem rád, že vznikají, protože prostě chtějí bavit.(20.8.2019)

Mně tohle vážně moc nebere, takže jsem se z půlky nudila. Nicméně Dwayne a Jason jsou super dvojka, která pobaví vždycky.(18.8.2019)

No Fast & Furious movie! Ale co, ty chlapácké pošťuchovačky a testosteronová akce jsou natolik zábavné, že jsem se nestačil nudit. No jo, rodina zase. Tentokrát kyborg a zase snaha o “změnu” pro “dobré” účely, jak to nyní v Hollywoodu u záporáků bývá. Ale žádné sporťáky, honičky jsou však ještě nabušenější. Ne, nemá to hlavu a patu. Ale to jsem ani nečekal. Nebýt pomalého rozjezdu, je spokojenost absolutní. Přesně ten výplach, který jsem chtěl a dostal, nic víc, nic míň.(7.8.2019)

Bavilo ma to...asi to bude tým dnešným slnkom...jedine, že by to bolo absenciou Diesela a Rodriguezovej...teraz neviem...(19.8.2019)

Nieje ani možné, že toto je vzdialený bratranec prvého Rýchlo & Zbesilo, ktoré bolo o tuningových pouličných závodoch. Kiež by sme sa pri premiére v roku 2001 vedeli pozrieť do budúcnosti, aby sme videli ako šialene budú filmy vyzerať. Všetko môžem pochváliť, ako akciu, efekty, hudbu či hercov, ale nemám rád keď už sa skutočne preháňa. Dwayne Johnson a Jason Statham by si mali dávať pozor, aby neboli noví Chuckovia Norrisovia 21.storočia o ktorých sa budú robiť vtipy akí sú neporaziteľní. Viď scénu, kedy The Rock vystrčí ruku z okna auta a chytí pod krk motorkára, pri rýchlosti 150km/h bez toho, aby mu otrhlo ruku. A čo tak, aby Johnson držal jednou rukou reťaz a na nej bojovú helikoptéru? Nieje problém. A nehovorím o neskutočnom sci-fi čiernom supermanovi, ktorý je polo robot - polo boh. Prečo to nemôže mať normálny príbeh? Alebo tie Transformer motorky, ktoré zostrojil hádam sám Optimus Prime. Inak celkovo čo sa týka "závodov", tak tie stáli za vyliž. A všetky dobré scény sme videli v traileri. Volá sa to Fast & Furious, ale už ani z ďaleka to neznamená niečo s autami. Žiadne cool závody. Tie obsahoval film asi z 10tich %. Celkom sklamanie.(29.9.2019)

Nezkutečna řezba, nejlepší prostě byly jejich hlášky dlouho jsem se takhle nebavil. Sestra úžasná neměla chybu, příběh byl bravurní, sice to FF tam být připsáno nemuselo ale budiž. Akce dostačují prostě tahle herecká banda nemůže zklamat.(13.10.2019)

Takže další Endgame ve filmové historii ? Ano a i ne, ano tohle je fakt velký, a během filmu sem se nenudil a co se týče toho ne, no snad tohle neni (neni) poslední film z téhle sérii, která začala u pouličních závodů. Hobbs & Shaw sou od zbytku sériie jiní, ale proč sou jiní, sou jiní v přístupu. Předchozí filmy, byli o alfa samcích, samé mačo kecy, drsné výrazy ve tváři, svaly, bicáky, tricáky a kokosáky každý napínal a kdo je neměl, tak ten se aspoň tvářil drsně, jako kdyby se mu chtělo na velkou, ale zadržoval to. A upřímně mám to rád, je super se dívat na takovéhle filmy, ale tady se to celé nese v odlehčeném duchu, je to tady vtipnější, zábavnější a místy to je skvělá buddy komedie, i tady dojde na chlapské řeči, ale tím že se film tak úplně nebere vážně, tak ty řeči mají najednou jiný význam. A co se týče akce, tak mi tady příjde, jednak velice dobře vyvážená, honičky X bitky (na přestřelky moc nedojde) a sou super jak honičky tak i bitky, každá akce je někde jinde, nebo má jiný styl a tempo, takže každá akční scéna je vlastně něčím unikátní. A to je něco, co se jen tak nevidí, třeba závěrečná třetina je celá ve stylu Mad Maxe a to je tak dobrý, tak moc, že by šlo odpustit jisté věci. A ty věci sou, vlastně furt to samé a to jest rodina, rodina, rodina a rodina, já moc dobře vím, že rodina je to nejvíc důležité na celém světě, vím to velice dobře, ale když se to tady zmíní asi po padesáté, tak sem si říkal, že by bylo docela fajn, mlátit hlavou o sedalo přede mnou. Ale neudělal sem to, jednak bych sem si moc neublížil a za druhé tam někdo seděl a ten dotyčný, dle všeho přemýšlel o tom samém. Takže když tohle odmyslím, tak je to skvělý akční film, kde záporák o sobě tvrdí že černý Superman, naštěstí tenhle si nemusel digitálně mazat knírek a film neustále baví, překvapuje a odmítá sundat nohu z plynu. Navíc zdejší camea hubatej Kevin Hart a ještě hubatější Deadpool, sou využity na maximum, vedle nich vypadá tři čtvrteční Superman, ze Shazama jako kašpar a toho Supermana ani nehrál Henry Cavill, protože i jemu to přišlo trapný. Hobbs a Shaw sou tím, co chcete od akčního filmu a nejenom to, ještě toho mohou v budoucnu spoustu nabídnout, jen je škoda že ta atmosféra během natáčí dře, jako písek v motoru. Jo a taky mně mrzí, že to nevyšlo s Aquamanem.(5.8.2019)

Dialogy Hobbse a Shawa mě vysloveně bavily, především utkví v myslí ta v letadle, kterou ještě vyšperkoval trapný letištní policista. Idris Elba jako sci-fi padouch splnil svá očekávání a Vanessa Kirby do týmu zapadla perfektně. Možná to zbytečné protahování ve stylu amerického hraní si na rodinu a protahování na Samoa si mohli tvůrci odpustit, ale i tak jim to prominu, protože Rychle a zběsile splnilo svůj tradiční cíl - zapomenout na realitu, odreagovat se, pobavit se.(3.9.2019)

By člověk nevěřil, co se nakonec vyvine z jednoho filmu o rychlých autech a týpcích, co si potřebují prodlužovat penisy... Pozitivem je, že špičkování mezi Hobbsem a Shawem funguje skvěle, jenže to moc celý film neutáhne. Záporná strana mi přišla až směšně bizarní, ve smyslu nefunkčnosti. Druhým pozitivem je Vanessa Kirby, ta holka je tady skvělá. Jenže tím veškerá pozitiva filmu končí.(21.8.2019)

Neni to zle, len trochu dlhe a po predchadzajucom dieli som cakala nieco... bombastickejsie. Inak teda ustredna herecka stvorica super, kazdy jeden.(18.8.2019)

• Peterssen

Dost zklamání. A to jsem nečekal nic extra... Uspěchaný střih, divná kamera, vtipy jsou hrozně nucený a dialogy nudný. A přitom stačilo jen trošku - herci i prachy na to byly.(8.8.2019)

• Ouwen

Leitch je naprostej tragéd a neumí točit akci. Krom toho, že kompletně rezignuje na to, aby podporoval choreografii, rytmiku, dynamiku, chvaty a timing, tak špatně akci stříhá. Jakože to je celé dost přehledné, ale zároveň i nechutně nekonzistentní. Něco v tom smyslu, že Shaw odlítne a v dalším záběru stojí na nohou a bojuje. Nejvtipnější pak jsou ty slow motion ptákoviny a korunu tomu nasazují bitky, kterých se účastní kyborg Idris Elba, protože zde jsou dokonce bitky zrychlované. Tak takhle teda ne. Po těch akčních filmech, co jsem viděl z Ásie...ale hovno, po tom co jsem viděl, čeho je schopnej Tom Cruise bez počítačů, považuju zdejší akční scény za absolutně katastrofální. O přestřelkách jaksi nemá cenu mluvit, protože kompletně absentuje Rko a vše se děje mimo záběr. To, že kaskadéři ochotně čekaj na údery, je tragikomedie. Humor vůbec nefunguje, protože TUNA hlášek jsou takové random nesmysly bez nějaké pointy, jako kdyby v každým dialogu musela být hláška. Ozvučení je dost nekonzistentní a tam, kde místama zbraně vydávaj rachot, v jiných scénách to působí bezzubě a to platí i o bitkách. Souboje jsou hodně umělé, protože to vypadá jako kdyby žádnej úder nezapadl a ani není slyšet pořádný punch. To, že scénáristi maj v palici solidně nasráno, se ví už od Fast 7, takže se nám neobtěžují nic vysvětlit a dodat logickou nadstavbu určitým scénám. A on to problém je, protože na poli dvou hodin, ta stupidní omáčka ještě vyniká. Film nemá žádný nosný příběh, je to jen skladba primitivního humoru. Přeju Stathamovi plno úspěchu, ale raděj bych ho viděl po boku s Adkinsnem, kterej válí nyní v luxusních béčkách, než ho nechat utápět v takových umělých hovnech. S touhle sérií končím, protože se to nikam neposouvá. Moje komentáře z ostatních dílů bych vlastně mohl překopírovat, což asi značí o tom, že tahle série na nějakou pořádnou nadstavbu, rezignuje. Letos mi může jen chuť spravit Butler a jeho killcount v Angel Has Fallen. PS: Zdejší komentáře ohledně umělé akce od lidí, kteří dávali ostatním dílům pět hvězdiček skutečně umí pobavit, protože zdejší akční scény se VŮBEC neliší od zbytku série :)(29.9.2019)

Vcelku povedený akční buddy movie, který od začátku dokonce baví (ač mnohdy značně strojeně). Jde vidět režisérova zkušenost s dvěma filmy, jenž nejvíce napodobují (Wick/Deadpool). Ať už herecky (ryan Reynolds) či jinak. Je to jízda na jedno použití, které podkopávají nohy jen to, že spousta hlášek je již známá z trailerů, tudíž už nepůsobí tak, jak by mohla. A také díky tomu, že vetšina je toho strašně předvídatelná a ač se snaží být originální, tak ne vždy to jde. Ale pár originálních a vtipných scén/záběrů tu je, ale bohužel i to několikrát již viděné jinde. Herecky to je dobré, jen Dwayna pořád úplně nemusím, zvlášť ve ,,vážnějších scénach”.Avšak jakožto letní blockbuster to funguje na jedničku a mne samotného to mile překvapilo. Pobaví, zřejmě i vydělá, ale za pár měsíců po něm ani pes neštěkne....60%.(31.7.2019)

Celou prvni polovinu jsme si rikal "BOZE" at takto vypadaji Bad Boys For Life, ale ne ne Bad Boys musi byt lepsi, proste musi! :) Hobbs and Shaw je maximalne over the top, presne jak si cela F&F family zaslouzi, ale ve vysledku to za F&F pokulhava ve vsech smerech. I kdyz jsem se vyborne bavil napric filmem a kupa hlasek je vymazlenych, tak je to prehlaskovane a strasne ukecane. Akce je paradni, ale ani jedna nema poradne koule a co se vytratilo uplne jsou emoce, coz je hrozna skoda, protoze F&F a Torretova rodina ty omoce proste ma at se nam to libi nebo ne. Hvezdu navrch davam pro zaporaka. Idris a cely jeho koncept a to jak efektne funguje ve filmu je genialni!(9.8.2019)

Pravidelná dávka testosteronu na čtyřech kolech opět dorazila a na poli akčního žánru smetla vše v dosahu. V dialozích u mě vede scéna v letadle s Kevinem Hartem na palubě, v akci pak finále s řetězem přikurtovanou helikoptérou. Over the top akce tu samozřejmě opět hraje prim a oproti poslední štaci to zase dostalo trochu střízlivější kontury (furt lepší Idris Elba ve vrtulníku než Charlize Theron v ponorce). A Vanessa Kirby si mě zaháčkovala už v roli princezny Margarety, takže není o čem. Je to kus! ❤️(9.8.2019)

Mám jakousi zvrácenou slabost pro filmy, v nichž se fyzika odporoučí do háje... A možná je v tom Dwayne, možná Jason, sama nevím...(2.10.2019)

Je to sice tak trochu cisterna plná sraček, ale Rock a Statham (a i Kirby) to táhnou kupředu jak trojka zkušených kamioňáků, kterým je radost dělat spolujezdce. Škoda absolutně odfláknutého záporáka (Black SuperBlend) a slabšího finále na Samoe.(31.7.2019)