Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

• USA Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (více)

Když ti dva stanuli poprvé tváří v tvář ve filmu Rychle a zběsile 7, byla z toho nenávist na první pohled. Prodloužená ruka Spravedlnosti Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a zběhlý agent britské tajné služby Deckard Shaw (Jason Statham) byli proti své vůli nakonec donuceni spolupracovat a navzdory nekonečné averzi se jim to poměrně dařilo. I proto je asi nemělo zaskočit, že dostali společnou zakázku na nalezení a zneškodnění jedné tajné britské agentky, která údajně přešla do nepřátelského tábora. Shaw má v téhle operaci poměrně jasnou motivaci, protože jejich společným cílem je jeho mladší sestra Hattie (Vanessa Kirby). Řečeno slovy klasika, všechno je jinak, což Hobbs i Shaw zjistí hned poté, co ji najdou. Hattie se totiž na vlastní pěst pokusila zastavit jistého pana Brixtona (Idris Elba), který usiluje o vyhlazení poloviny lidstva, a sebrala mu něco, co k tomu dost potřebuje. A protože Brixton má materiální a překvapivě i fyzickou převahu, musí vzít Hobbs i Shaw nohy na ramena. Honička vede přes deštivý Londýn, radioaktivitou zamořené okolí Černobylu až na Hobbsovu rodnou Samou v Polynésii. Jenže před některými lidmi se prostě utéct nedá. (CinemArt)

filmfanouch

Série Rychle a zběsile je tu s námi od začátku tisíciletí. V roce 2001 od filmu, kterej byl o pouličních závodnících se zálibou v autech s dusíkem asi nikdo nečekal, že někdy u čtvrtého/max pátého filmu přijde zvrat, který ze série udělá jednu z nejúspěšnějších (a nutno dodat, že i nejpovedenějších) akčních sérii současnosti. Proti Rychle a zběsile a její nerealistické akci může mít každý řečí kolik se chce, musí se ale uznat fakt, že když pomineme všechny Avengery, Star Wars nebo Transformery tak se snad skutečně jedná o jednu z posledních akčních sérii, která se ještě pořád v rámci mezí drží při zemí. Rychle a zběsile vlastně tak trochu nechává vzpomínat na časy kdy kinům vládli béčkové akčňaky se Stallonem, Schwarzeneggerem a spol. v hlavních rolích. Žánr čistého akčního filmu prostě vymírá a jeden John Wick v kinech to sám nespasí! Předtím než se Dominic Toretto a jeho banda vrátí v Rychle a zběsile 9 se však ani tahle série nevyhla trendu spin-off. Spin-Off aneb vezmeme jednu postavu, která má potenciál utáhnout vlastní film a má my mu ho pak dáme se kolem postavy Lukea Hobbse zvažoval už od doby co se jeho představitel Dwayne Johnson objevil v Rychle a zběsile 5 v rámci série poprvé a hned dal za zrod kultovní postavě, která si vlastní spin-off vyžádala už uvítací scénou v Riu. Pominula ale nějaká doba a poté co se v kinech objevila šestka, sedmička a osmička to vypadalo, že na ten spin-off jen tak nedojde. Ale přece jsme se dočkali, akorát, že na to Johnson AKA Hobbs ve finále není sám a kromě něj se vrací i Jason Statham AKA Deckard Shaw. Během natáčení Rychle a zběsile 7 asi nikdo jen tak nečekal, že Shaw stane tak oblíbenou postavou, která se ještě v sérii ohřeje. Statham to ale dokázal- je to sympaťák i jako hajzlík, všechny si získal už jen svým nástupem na scénu v úvodu Rychle a zběsile 7 (některé už nástupem v po-titulkové scéně Rychle a zběsile 6) a když navíc vezmete fakt, že tohle britské hovado dokázalo celkem solidně nakopat prdel i Hobbsovi, s Torettem a jeho bandou si celou dobu hezky hrál na kočku a na myš a především nefungoval jako čistokrevný záporák tak bylo jasné, že se polootevřené dveře v jeho cele na konci Rychle a zběsile 7 náležitě využijou. I v osmičce Deckard perlil kde to šlo, s Hobbsem mezi nimi byl solidní zápach homoerotiky a jeho finální akční číslo v Rychle a zběsile 8 snad není potřeba připomínat. Hobbs a Shaw jsou sice rivalové, jakmile se ale spojí mělo by to nějak automaticky stát za to.... A Hobbs a Shaw se dost pravděpodobně může líbit i lidem, kteří série Rychle a zběsile nesedne nebo jí dokonce nikdy neviděli. O Rychle a zběsile a minulosti Hobbse a Shawa skutečně nemusíte vědět vůbec nic. A především bych do kina poslal i lidi co pořád ujíždějí na akcňákách z 80.let/první půlky 90.let. Je libo nejlepší akční buddy movie dekády?! Come and Get It! Hobbs a Shaw jsou non-stopová akce, kde zároveň někdy jen tak oklikou dojde k řešení síly přátelství a rodiny, pořád jde ale především o parádní akčňak se skvělou hlavní dvojkou na které není ve finále nejlepší to jak to oba umí v boji, ale především to jak se vlastně nemůžou vystát a kdyby nešli proti společnému nepříteli pravděpodobně by se zabili navzájem. Režii si vzal na starost David Leitch, který společně s Chadem Stahelskim natočil prvního Johna Wicka. K prvnímu Wickovi může mít člověk sebemenší výhrady, ale akci má úžasnou. A zatím co Stahelski zatím zůstal u Wicka, Leitch se vydal jiným směrem. Směrem, který spíše než na lidskou akci sází na akci digitální. Leitch už točil Deadpoola 2 a to byla především digitální akce kde na pěsti tolik nedocházelo. Hobbs a Shaw se sice bez digiefektů neobejde, sází ale i na pěsti. Leitch je bývalý kaskadér, nemá tudíž problém natočit fyzickou fackovačku aby vypadala dravě a realisticky. Stálo to 200 míčů a na akci se sází 3/4 celého filmu. Ten film nešlape na brzdu, nemá na to čas a ani to nemá zapotřebí. Především se většinu času točí kolem tří postav, které jsou úžasné- Hobbs a Shaw vyvíjí svůj vztah a tentokrát se k nim přidává i Shawova sestra Hattie, které to nejenom sekne ale umí se i prát a hackovat. A určitě by si nedal říct jenom Hobbs. Hattie je vlastně takový střed mezi Hobbsem a Shawem, který oba vede k důvodu aby mise dopadla zdárně- Shaw chce zachránit svou sestru, Hobbs zase ženu, která je mu sympatická.... Hodně filmu pomáhá fakt, že má skvělého záporáka tedy Brixtona tedy Idrise Elbu. Jak sám řekne nedělá to vše zlé pro peníze ale pro lepší svět. Má svojí víru, je technologicky vylepšen a.... Je to prostě černej Superman! Hobbs a Shaw se ani zdaleka nedrží zkrátka. Přeskakování věžmi v Abu Dhabí nebo závodění s ponorkou byste tu hledali těžko, i přesto, že mají ale Hobbs a Shaw svůj styl jsou tu trademarky téhle série vidět a možná se zajde ještě dál. Záporák je ,, terminátor", má motorku co se umí řídit sama a skoro-závěrečná akční scéna je šílenost, kterou byste čekali spíše až v Rychle a zběsile 9. Jenom to cestování do vesmíru si tvůrci pořád schovávají... Ale vyčítat tomuhle akcňáku fakt, že je to prostě obrovský akční film, který se nemá brát vážně a nepřipomenout si časy když jsme od akčního filmu chtěli především akční nářez? Hloupost! Má to především bravurní střih, který je nejvíce poznat ve perfektně přehledných akčních scénách. Prostřihy jsou v tomhle ohledu prostě geniální. Tvůrci navíc všechno nevyzradili v trailerech a film by měl tak nabídnout pro diváka několik nečekaných překvapení. Ať je to naháněcka v Londýně, naháněcka v Černobylu nebo celá sekvence na Samoe tak to šlape to náramně. Ať když Shaw vážně diskutuje se svojí sestrou nebo matkou (Helen Mirren je prostě vždycky boží!) nebo Shawova sestra diskutuje s Hobbsem a ten třeba zase diskutuje se svojí odloučenou rodinou je to dojemné. Když se Shaw a Hobbs slovně přestřelují a ještě se do toho přidá Shawova sestra je to vtipné. Šlape to prostě ve všech bodech kde by to šlapat mělo a je to fakt super! Neodsoudit Hobbse a Shawa pokud nemáte rádi sérii Rychle a zběsile! Neodsoudit Hobbse a Shawa pokud nemáte rádi ani jednoho z hlavních aktérů! A neodsoudit Hobbse a Shawa ani pokud nemáte rádi ty nejlepší akční klasiky! Krásná připomínka starého akčního žánru, která je sice upgradeovaná stylem 21. století a především nutnou dávkou akčního šílenství, rozhodně by ale mělo být snadné si Hobbse a Shawa řádně užít! Už to jenom chce získat Keanu Reevese do role záporáka v Hobbsovi a Shaw 2, všechny profese u dvojky zachovat, přijít s perfektní zápletkou a potenciál na povedený sequel tu rozhodně bude.... A kde můžu podepsat petici na odklepnutí spin-offu Hattie Shawové?! () (méně) (více)

JohnnyD

Spolu so sedmičkou najlepší diel. Vynikajúci casting, chémia medzi ústredným duom, našľapané akčné scény a konečne bez Vina "maaah faaamilyyy" Diesla a španielskeho rapu. Akurát finále na Samoe by si zišlo zostrihať aspoň o 10 minút ()

Deimos

KINO Špalíček/// Obsazení 9/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// PLUS: vizuál je líbivý, akce je neuvěřitelně přepálená, soundtrack je stylový, ale nejvíc mě upoutala kamera a celkově obraz MÍNUS: konverzačky mezi Jasonem a Dwaynem překvapivě nemají takovou chemii, jak jsem očekával (tu správnou dodává až Vanessa), celou dobu jsem srovnával s hlavní sérií a přemýšlel, jestli bylo nutné se svést na značce a vůbec dělat spin-off/// Shrnutí: Nicméně je jasné, že díky brandu film vydělá něco přes půl miliardy. A přesto, že to nebude více než mají díly z hlavní série, pořád je to víc, než kdyby tvůrci natočili random akčnák, a kdyby byl ještě nevíc bez Hobbse a Shawa nebo dokonce bez Johnsona a Stathama, klesali by jsme v tržbách níž a níž - jednoduchá matematika. Na mě pak film cílil především jako na fanouška (filmové série, herců, a do třetice i postav), takže natěšenost a očekávání poměrně vyšší než na nějakém random filmu. Výsledek je takový, že začínám mít obavu, jestli už jsem z těchto filmů nevyrostl - zkušenější divák musí ledasco přehlédnout. Nakonec, nuda to není, nadšení také ne, ale oddechová zábava ano a víc od (tohoto) filmu asi nemůžeme chtít./// Celkem 73%/// ()

Cappuccino

Že sa tvorcovia odtrhli od reality viac, než v poslednej časti Rýchlo a zbesilo, mi vôbec neprekážalo. Čo mi však vadilo, je prehnane dlhá stopáž, z ktorej sa dalo množstvo scén určite vystrihnúť. Rockova a Stathamova chémia však dokázala zo snímky spraviť slušnú zábavu a menšie cameo roly celkom potešili. ()

Allien.9

V "Rychle a zběsile" je buddy chemie mezi Hobbsem a Shawem zábavná a funguje jako dobře namazaný stroj. Tak co se mezi "F&F" a "Hobbs & Shaw" kurva stalo?! Jsem ochotná odpustit sci-fi prvky, jsem ochotná odpustit The Rockovi jeho neherectví, jsem dokonce ochotná odpustit vecpávání Idrise Elby a Ryana Reynoldse do každého druhého filmu. Co ale NEjsem schopná odpustit, je to neskutečně umělé a nucené kočkování, které se snaží do absurdna protahovat scény, které přestaly být vtipné už před x-minutami. Trailerová scéna s otevíráním dvěří je geniální, pobavila mě i poznámka o hodném slonovi pronesená v letadle, ale mám pocit, že to bylo poprvé a naposledy, co jsem se zasmála... Zabitý potenciál. 3*. ()

HAL

Strašně strašná béčková pakárna samozřejmě, přepálené jak jen to nejvíc jde, ale to mi vadilo snad je u až moc superhrdinského záporáka - jedna věc je když se v sérii dělají psí kusy s auty, jiná věc je když je tam doslova Terminátor. Hlavně proto že sledovat v akci "normálního" člověka je prostě zábavnější, než do jisté míry odosobněný (polo)stroj. A taky bodycount nic moc - Rko a šplíchance krve k životu nepotřebuju, ale nějaký ten cannon fodder k žánru přecejen patří. Ale hlavně že je to celé hrozně velká zábava a tu dvojku bych si dal s hodně velkou chutí, jsem fakt rád že se a série po své klinické smrti ve dvojce a trojce dokázala takhle vzchopit a nakopnout i Rocka a obzvlášť Stathama, u kterého se za takovýhle velkorozpočtový zářez modlíme už dvacet let. No, nikdy není pozdě. 8/10 ()

liskam

Tak nevím , nevím jak se k tomuto filmu postavit. Jestli jako k mega vykradačce a nebo jako k velice povedeném akcí nabitém snímku. Ať tak a nebo tak, pěti bych stejně neznamkoval protože celá Samoa mi přijde vyloženě trapná. ()

mzss1

(96%) Viděno v kině. Konečně je to tady! Mnou, dlouho očekávaný film roku 2019 úspěšně za mnou a to hned první den české kino premiéry. Jak už jsem troufale tušil, film ze zběsilé série respektive spin off nesoucí název Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw mi sedl jak ulitý. Z kina jsem odcházel nadšen, podobně jako u předchozích 4 snímků. Co se týče názvu, klidně bych to nazval jako Rychle a zběsile 9. Takto to bude pro některé nezasvěcené a běžné diváky trochu zmatek. Devátý díl zběsilé jízdy se teprv točí, opět v čele s Vinem Dieselem alias Dominicem Torretem. No, nevadí, holt je to spin off, tak to má svůj samostatný název. Rozhodně tento filmový počin nedoporučuji lidem, kterým poslední části rychle a zběsile moc neuchvátily. Tato série filmů se dá rozdělit na dva tábory lidí (diváků). Diváci, kteří se nesmíří s tím, že je zde přepálená a přehnaná akce, kdy spoustu scén nepodporují fyzikální zákony, tak ať se tomu raději vyhnou. Chápu, že lidem, kterým toto nesedne, zastávají názor cca prvních 3 dílů Rychle a zběsile, kde je to opravdu o těch autech. No a druhá skupina lidí (já se v ní naštěstí zvesela hlásím) prostě zapadne a smíří se s tím, že se musí prostě vypnout mozek a užít si tu přeakčnělost, výbušnost a sledovat naše oblíbené hrdiny jak předvádějí neuvěřitelné superhrdinské esa jako postavičky z Avengers. No, možná to trochu s tím přirovnáním přeháním. Tak a jdeme konkrétně pitvat tento snímek. Postavy Luk Hobbs (Dwayne „Rock“ Johnson) a Deckard Shaw (Jason Statham) jsou skvěle napsané. Už od prvního střetnutí v záležitosti Rychle a Zběsile 7 byla mezi nimi cítit jasná rivalita. A především chemie, která mezi těmito postavami bravurně zafungovala, se odrazila v Rychle a Zběsile 8, kdy se proti sobě tyto dvě postavy každou chvíli nenávistně šily. Takže jsem byl nadšen vidět je v tomto samostatném snímku. Těch hlášek a rýpanic kolik mezi sebou zplodili, nestačil jsem se v kině usmívat a potichu tleskat jak jsem se bavil. Bylo to ale na úrovni, takže z toho nebyla žádná přehnaná šaškárna/komedie. Když jsem u herců, tak zmíním další herce. Rock a Statham – absolutní špička. Idris Elba jako geneticky upravený záporák byl rovněž super, herectví mu jde stále dobře. Vanessa Kirby, která zde hrála mladší Shawovu sestru, byla pro mě příjemným překvapením. Očekával jsem jen obyčejnou holku, kterou zde tvůrci vyberou jen pro její krásu, ale zahrála dobře, a to přirozeně bez nějakého přehnaného hereckého přehrávání. I jsem byl překvapen, jak skvěle zafungovala po boku Rocka – oba si padli do oka. Helen Mirren jako postava matky Shawa zde má malou roli, jen ve dvou scénách. Zbytek herců bez problému až na menší roli (cameo) Kevina Harta, který mě dost otravuje, ještě, že tu byl jen chvíli. Dále, příběh, zápletka apod. Celkově je děj naprosto prostý, není tu nic zásadního, specifického a ani těžkého na pochopení. A ani bych snad pestřejší příběh v tomto žánru nevolil – takže vše ok. Akční scény? Naprostá spokojenost! Režisér David Leitch se evidentně zlepšuje a zlepšuje. První dva filmy Johna Wicka včele s Keanu Reevesem mě ze sedačky moc nevytrhly, ale akci v těch filmech Leitch uměl dobře, zejména bitky. Takže i v tomto snímku předvedl skvělé bitky. Kamerou byly perfektně nasnímané a to z několika úhlů kamery. Střih zde samozřejmě byl, ale decentně, takže jsme si jednotlivé bojové sekvence mohly naplno užít. Např. sledovali jsme několik dlouhých vteřin jednu konkrétní rvačku. Krom toho byly bitky úderné, pěkně ozvučené – prostě velká dynamika a svižnost. K tomu skvělé nápady obohacené slušným scénářem. No, bitky jsem teda, co se týče akce, popsal. Přestřelky, výbuchy a celková technická stránka – to opět bylo skvěle natočeno. Nejvíc se mi líbily dvě akční sekvence. Dlouhá pasáž v elektrárně na Ukrajině byla dost výbušná, přehnaná na max, ale prvotřídní na nápady. Hlavní záporák Idris Elba se zde proháněl na své moderní a upravené motorce, zdolával veškeré nadlidské hranice atd. No a druhá nejlepší akční scéna, která mě nadchla, ta byla finální, kdy několik aut vleklo vrtulník a brzdilo ho. To mi trochu, byť jen vzdáleně připomnělo finální scénku z Rychle a zběsile 5, kdy Torreto táhl autem trezor. Vlastně každá akční scéna mě zde bavila, vždy jsme tu měli dlouhou sekvenci. Ozvučené to bylo opravdu hodně, víc než jsem očekával, ale to je jedině pozitivum. Akorát bych možná tak napůl do žánru přidal sci-fi, protože tak vylepšený člověk (myslím tím onen zmíněný záporák) není v reálu možný. Ale to mi nevadilo, že jsme tu měli nadčlověka či v podstatě „Terminátora“. Takže ta přehnanost byla jako bijící do očí, i skutečnost kolik utržili ran Statham s Rockem, ale mám nakoukáno dost filmů, tak v tomto ohledu nebudu moc kritický. Hudba od Tylera Batese byla solidní. Sice Brian Tyler je lepší, ale zde to mělo svůj styl. Tyler Bates svůj soundtrack zvládl obstojně. Svým tkzv. rockovým stylem a elektrickou kytarou to složil dobře. Není to typ soundtracků co bych poslouchal samostatně, ale k filmu to sedělo tak akorát. Ostatní aspekty snímku ? Emoce ? Ano, také tu zafungovaly. Zejména ve finále. Např. konverzace Rocka s V.Kirby či závěrečná scéna, kdy se Deckard se svojí sestrou ukážou na návštěvě ve vězení za svou mámou, to nám zde jasně ukáže na klasický styl této série, která je byť trochu přehnaně postavené na rodině, ale funguje to pořád. No, co k tomu ještě víc dodávat ? Třeba poslední bojová scéna v Polysénii byla lepší než jsem očekával. Dle traileru jsem se trochu obával, aby scéna - Rockova rodina složená z několika bratrů a matky nepůsobila tak trochu trapně. To jsem se teda mýlil, jeho velké příbuzenstvo bylo skvělé. Hezky se na závěrečnou bitvu připravili, i když to dopadlo moc hvězdně a tak, ale nevadí. Chtěl jsem už končit, ale stále a stále mě něco napadá. Třeba výběr písní byl docela zajímavý a netypický, znám lepší songy z této série, ale v pohodě. 134 minut uteklo jak voda. Tahle Rychle a Zběsilá sága má stále potenciál. Máme za sebou 9 filmů (tento skvost bych zahrnul tak na 8,5 díl ;) ). Chystaný devátý a desátý díl bude jistě skvělý. Premiéry máme naplánované na rok 2020 a 2021. Režie 9 a 10 části se ujme režisér Justin Lin, který natočil 3,4,5 a 6 díl. Z téhle letošní novinky jsem opět nadšený jak pětiletý chlapec na Vánoce. Co bych asi tak měl vytknout ? Velká přeakčnělost ? Jednoduchý příběh ? Já nevím, možná bych ještě něco upravil, ale moc by toho nebylo. Takových akčních filmů už to moc mít nemusíme, tak si važme každého lepšího kousku. Chápu, že každému to sednou nemusí, ale především skalním fanouškům této nekonečné série a výbornému hereckému duu Stathama a Rocka ano. OBA PALCE NAHORU! () (méně) (více)

kingik

Zrozeni k akci. Dwayne Johnson a Jason Statham mají na tento status výlučné právo. V milostné komedii by asi působili blbě, takže ve zběsile akční spin-off záležitosti se budou vyjímat náležitě dokonale. O tom už jejich fanoušci vědí své. Netřeba představovat ani jejich dvě akční postavy, Luke Hobbs a Decker Shaw, se kterými už nějaký ten akční čas brázdí přední akční linie série Rychle a zběsile, a jejichž vrcholné kousky porušují fyzikální, popřípadě i jiné zákony. A všeobecně je známo, že se tihle akční pardálové v rámci série moc nemusí, což se projevuje v tom, že se navzájem shazují, špičkují se a konkurují si, čímž si lze vysvětlit (je to jen jeden z nemálo důvodů), že jim právě tahle vesměs zábavná vzájemná averze vynesla vznik samostatného filmu. A ke své spolupráci si přizvali kreativní špičky akčního žánru. Ti se neváhali akčně odvázat, jak jsou diváci u F&F zvyklí, ovšem limitace přístupností film v jistém ohledu devalvuje, načež se s tím bojovalo, ale bohužel boj nebyl úspěšný. Takže se nedivte, když se na vás vyřítí scenáristické triviální bludy, prokládané dynamickou akcí a solidními bitkami, kterým by prospěl rating R, neb krve by se v nich nedořezal, ačkoliv měkké tělesné tkáně po úderu kladivem by si z lékařského hlediska neměly zachovat celistvost. A nanejvýš pro (dva)náctileté je i zápletka o černošském padouchovi, jehož hokusy pokusy v nejmodernějším vědeckotechnickém ústavu z něj učinily zosobnění neporazitelného Supermana a Terminátora, který, jak jinak, přišel nastolit apokalypsu. Johnson a Statham z pozice producentů přizvali k herecké spolupráci vycházející hvězdu Vanessu Kirby, jejíž tělesná schránka poskytne útočiště škodlivým kapslím, určeným pro likvidaci všeho živého, a Idris Elba v záporné roli hájí řady barevného lidu. Bonusem je Kevin Hart a Ryan Reynolds. Své si odehraje i lepá Eiza González coby zosobnění ruské nebezpečné krásky. Až do poslední třetiny je na čem se zabavit: akce stíhá akci a hlášky stíhají hlášky, obojí ve skvělém poměru. A pak v posledním dějství nadhled opadne, hlášky ustanou a přijde jakási nepatřičná konfrontace s Hobbsovou rodinou na ostrově Samoa, Cliff Curtis je za Hobbsova bratra, patetičnost si najde skulinu, aby se vyjevila a celé finále, ač má určité grády, prostě nepředstavuje žádný tvůrčí zázrak. Vyhlášený akční specialista Chad Leitch servíruje nášup prvotřídní akce, kterou občasně kazí stopy po "vyretušovaných" tažných lanech "létajících" herců, celé to má spád a pořád se něco děje. Příští spin-off F&F chci ale mládeži nepřístupný, oproštěný od rodinných hodnot a scifi pitominek. 8/10 ()

dr.horrible

Keď si myslíte, že Návrat Xandera Cagea bol najprepálenejší vysokorozpočtový, akčný bullshit na svete, prídu Hobbs & Shaw a prekonajú ho vo všetkom, desaťnásobne. S priznaným vedomím vlastnej nezmyselnosti, rituálnymi tancami, neodolateľnou Vanessou a Čiernym Supermanom. Nabití hláškami, eliminujúc mozgové bunky. A víťaziac nad časom, mimochodom; zrátajte si, za koľko stihli napr. trasu Ukrajina - Samoa. Veľké guilty pleasure. I love you, Babushka. ()

InJo

Přesně to, co slibovaly nabušené trailery. Tentokrát to ale (ke vší mé lítosti) není myšleno moc v dobrém. Na první pohled je tam sice všechno, co by tam být mělo (některých věcí je ale možná až příliš - např. úsměvných bondovských sci-fi prvků), ale ani jedna scéna nebo moment mi nerozbušily srdce vzrušením či radostí (pětce se to povedlo minimálně 3x). Není to zklamání, ale ve srování třeba s Johnem Wickem 3, který má oslňujících momentů na rozdávání, se tady hraje až moc na ultra přepálenou digitální jistotu (a totální nezranitelnost ústřední skvadry) na úkor šťavnatého fyzična a promakané choreografie... 65 % ()

IQ Tiqe

Režisér posunul akčňáky o level výš ke sci-fi. Nesmrtelní hrdinové, lidská těla co snesou všechno a fyzikální zákony mu taky nevadí. Je to spíš takovej spin-off v rámci série, což vlastně není vůbec na škodu. A jednou za čas stojí za zhlédnutí, pokud ho člověk bere s nadhledem a chce se i pobavit. ()

Anderton

Bavilo ma to...asi to bude tým dnešným slnkom...jedine, že by to bolo absenciou Diesela a Rodriguezovej...teraz neviem... ()

Frajer42

Nezbývá než se modlit, aby už za žádných okolností nevzniklo pokračování, protože v tomto dílu se tvůrci dotkly mezí únosnosti. Že automobilové honičky zaujímají v tomto filmu šestnácté housle, to vem čert. Co mi malinko překáželo byl humor na úrovni čerstvých předškoláků, a to opravdu nepřeháním. 60 % stopáže se dva hlavní hrdinové vzájemně dobírají až do zblbnutí. Nemohu říct, že by to během stopáže přestalo být vtipné, neboť ono to vtipné být nikdy ani nezačalo. Dobře, nebudu křivdit a půjdu s pravdou ven, v určitých momentech se snímek stal tak těžce debilním, že jsem se asi 2x pousmál. Co se týče akce, tak to je čiro čirá lobotomie a bizár nejhrubšího zrna, který v průběhu času postupně eskaluje a končí závěrečným návodem, kterak pomocí řetěze a 4 vytuněných tahačů uzemnit armádní vrtulník. Ani tohle ovšem nebyl nejzásadnější problém. Nejvíce si musím postěžovat na skutečně ubohou a sterilní dějovou linku, která totálně postrádá alespoň kapku potenciálu polapit pozornost diváků. V podstatě snímek pro ty nešťastníky, kteří chodí do kina výhradně kvůli popkornu. Pokud tento díl naznačil cestu oznámených pokračování, tak už u toho být nechci. Lepší 2 kousky. ()

Kothy

Tento spin-off Rychle a zběsile se Davidu Leitchovi opravdu povedl. Vše šlape tak, jak má. Skvěle funguje jak akce, tak humor, i chemie mezi hlavními postavami. Do světa má být záhadnou organizací vypuštěn smrtící virus. Je tedy na našich hrdinech, aby tomu zabránili. Rock a Stattham musí spojit síly, aby porazili vylepšeného záporáka Idrise Elbu. Pomáhá jim v tom pohledná Vanessa Kirby. Jak už jsme u této série zvyklí, dost se cestuje. Podíváme se od LA, Londýna, Moskvu až po Ukrajinu a Samou, kde se odehraje závěrečná bitva. O reálnosti jednotlivých scén asi není třeba moc spekulovat. Hodně mě bavily fóry, které na sebe Rock a Stattham celou dobu hází. Najdeme tu i dvě dost vtipná camea v podání Ryana Reynoldse a Kevina Harta. A za rok se můžeme těšit na devátý díl. "Jde po nás Terminátor." :D ()

Dzeyna

Mně tohle vážně moc nebere, takže jsem se z půlky nudila. Nicméně Dwayne a Jason jsou super dvojka, která pobaví vždycky. ()

Kudly4

Statham je u mě Topka od prvního Kurýra, viděl jsem s ním všechny filmy a když se poprvé objevil v sérii Fast & Furious, byl to můj splněný sen. Po filmu MEG: Monstrum z hlubin, jsem napsal komentář, že Statham už má také svůj věk a že budu rád za každý jeho další film, jelikož si myslím, že jich už tolik nebude a hlavně po Kurýrovi, Expendables (4. díl zatím jeho poslední akční film na obzoru) a F&F, už nevím co by mohlo dalšího přijít za akční pecku, takže jsem za tento díl víc než rád a zklamaný nejsem ani náhodou. Samozřejmě, je to občas blboučké (závěr s vrtulníkem), ale s tím se musí dopředu počítat. Akce je tu dechberoucí (honička v McLarenu brutální !!), padají tu hlášky, Idris Elba vynikající záporák a jako třešnička na dortu, nádherná Vanessa Kirby. Co víc dodat, parádní, akční nářez, přesně, jaký jsem očekával. ()

AllShallFall odpad!

Nějak pořádně nevím, jak se vyjádřit. Ale tohle byla opravdu skvělá kokotina. Nejenže to nemá absolutně nic společného s myšlenkou filmů Rychle a zběsile. Ale absolutně mě rozjebal příběh a vůbec všechny ty scény s velmi suchým a trapným rádoby žertem. Už v předešlém díle jsem se chytal za hlavu, kdy Vin Diesel stojí v hroutícím se domě a dupne do podlahy, která se prolomí a nepřítel se zhroutí. No tak zde to nabralo úplně grády. Trapná scéna z mrakodrapu byla spouští sraček a valilo se to přes černého Terminátora. No uchcvával sem. Film je pěknej asi jako ranní stolice. ()

Geralt z Rivie

Chemie mezi DJ a JS funguje, víc nepotřebuji, plus Venassa Kirby a černý Supermam = Přesně na to jsem se celé léto těšil. Že tam bylo několik nereálných scén, mi vůbec nevadí. Pokud to někteří odsuzuje jako nereálné, tak si pustě třeba Titanic. Spoiler: Oceňuji utajované role Ryana Reynoldse a Kevina Harta. Mohli z toho udělat propagaci v trailerech, ale nechali si překvapení pro diváky, za to si zaslouží jednu hvězdu navíc. PS: Ryan už bude vždycky ukecaný Deadpool. I příznivci Hry o trůny si přijdou na své. ()

Zodd

No Fast & Furious movie! Ale co, ty chlapácké pošťuchovačky a testosteronová akce jsou natolik zábavné, že jsem se nestačil nudit. No jo, rodina zase. Tentokrát kyborg a zase snaha o “změnu” pro “dobré” účely, jak to nyní v Hollywoodu u záporáků bývá. Ale žádné sporťáky, honičky jsou však ještě nabušenější. Ne, nemá to hlavu a patu. Ale to jsem ani nečekal. Nebýt pomalého rozjezdu, je spokojenost absolutní. Přesně ten výplach, který jsem chtěl a dostal, nic víc, nic míň. ()

Black Adam konečně oživil kina

Black Adam konečně oživil kina

23.10.2022

V posledních měsících návštěvnost kin, i velké tituly v nich dostupné, výrazně zpomalily - nejvýdělečnější film od července je s velkým náskokem Bullet Train, který globálně prodal lístky za 239… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

11.04.2022

Natáčení desátého dílu série Rychle a zběsile by mělo brzy začít a v posledních dnech probíhá verbování nových členů do „rodiny“ Dominica Toretta. Ta se podle nových zpráv v následujícím pokračování… (více)

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

06.07.2021

Když Vin Diesel před nějakou dobou prohlásil, že série Rychle a zběsile se chýlí ke konci, myslel to tak, že se pravděpodobně, možná, spíš ale asi ne, blíží konec hlavní ságy Rychle a zběsile,… (více)