Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2019, 134 min

Série Fast and Furious se od 5 dílů pohybuje vždy na pomezí 4 až 5 hvězd, ale tohle je průser jak sviňě, kde nefunguje vůbec nic. The Rock a Statham měli spolu vynikající chemii, ale zde se kouzlo vytrácí a veškerý rozhovor působí uměle, nepřirozeně a nasílu. U FF se v každém díle objeví minimálně jedna akční scéna, při které si divák zařve a kouká s otevřenou pusou dokořán na něco, co ještě nikdy v životě neviděl, ale zde všechny akční scény divák prozívá, protože ani jedna není zajímavá, efekty jsou spíš průměrné a hlavně je to překvapivě docela nuda. Idris Elba jako Cyborg záporák hrozný a motorka, která jezdí bez řidiče je už na mě moc. Vůbec mě to nebavilo, nefungoval na mě humor i samotná akce mi přišla umělá, zřejmě jsem z toho už vyrostl. Trošku to zachraňuje sexy Vanessa Kirby, ale jinak nemám, co chválit. Nejhorší díl série, kde jsem poprvé vyhlížel hodinky. 50%(8.8.2019)

Rychlé, stylové a hlavně neuvěřitelně zábavné. Je to přepálené a místy hloupé?? Ano!! Užil jsem si to jako malý kluk?? Ano!! Chci to vidět znovu?? Ano!! David Leitch natočil parádní blockbuster, u které ho jsem měl úsměv od ucha k uchu. Užíval jsem si přepálené akční scény, macho hlášky a přeměřování svalů a hlavně dobrou zábavu. Leitch pochopil co diváky baví na sérii Rychle a zběsile, a těchto dvou postavách a naservíroval nám toho plnou porci. A přidal i něco ze sebe. Film má suprové tempo, parádní akční scény, kde se krásně využívá lokací a hodně vtipů a humoru. A baví to od začátku až do konce. Dwayne Johnson si jede svoje a je skvělý. Jason Statham si užívá místo v první lize a neskutečně si to užívá. Vanessa Kirby mě velmi příjemně překvapila, a krade si spoustu okamžiků pro sebe. A to, že se na ní moc pěkně kouká je příjemný bonus. Idris Elba mě jako záporák hodně bavil a je vidět, že ho ta přepálenost dost baví. Eiza González nemá tolik prostoru, ale rozhodně bych jí rád viděl znovu. Eddie Marsan má menší roli, ale taky dostane pár svých momentů. Velkou radost mě udělaly cameo roličky, které jsou boží. Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw je parádní letní výplach, který je potřeba vidět v kině.(4.8.2019)

Možná jsem čekal trošku víc epických akčních scén, ale pak mi došlo že to není úplně Fast and Furious. Tím nemyslím že by to nebylo našlapané od sklepa až na půdu, akce je skvělá a rozhovory mezi prckem a obrem jsou výborné. A když si přidáte k označení filmu mimo akční i scifi, protože to prostě je scifi a to mi nikdo nevymluví, tak je to výborný popcornový letní biják jak má být!(4.8.2019)

Vsuvky s Hartem a Reynoldsem zbytečně vytrhávají z děje. Takovou ptákovinu si autoři mohli nechat pro odpad od Marvelu a nestrkat to sem.(5.8.2019)

• Garson

Samotný děj filmu je absolutně nezajímavý,skoro jako bych se díval na nějakou digitální střílečku a hrál staré videohry,ale...Musím říct,že na druhou stranu to má velmi komediální stránku hlavně v první polovině filmu a to neustálé špičkování těch dvou borců tedy Kurýra a Kráčející skály bylo velmi koukatelné.Do každého filmu je dobré obsadit pěknou ženskou,protože když děj pokulhává zaměří se divák aspoň na tu vizuální lidskou postavu a filmová sestra Jasona Stathama herečka Vanessa Kirby dokázala mou pozornost upoutat hned na začátku.Kromě krásné Vanessy a komediálních hlášek nemá tato akční komedie žádný větší potenciál a dalo by se říct že takový film je pro obyčejného diváka POSTRADATELNÝ.(11.8.2019)

Hodně odřený 4 hvězdy. Film, kde je skutečně potřeba vypnout mozek. Člověk si říká, jak by takhle parádní herecký obsazení fungovalo v něčem, co má kvalitní scénář. To se asi nikdy nedozvíme, tak nezbývá, než vzít s povděkem i za toto. Určitě jde o zábavnou a nabušenou akční jízdu, která vám ale bohužel doslovně vmetá do ksichtu strašnou spoustu očividných mouder o rodině, až je to někde na hraně trapnosti. Díky hercům se to dá přežít, pokračování by mě zajímalo.(20.8.2019)

No, byla to obrovská blbina, až jsem se tomu smál. Ale víte co? Je to zábava a kvůli tomu se přeci do kina chodí. Kdyby zde ovšem nehráli ti aktuálně nejlepší akčnáci, tak by to za moc taky nestálo. Jenom mi je líto, že se tato akční zbíječka koná pod záštitou FF :( Asi nechám prozatím tři hvězky ale z hlediska účelu a žánru (pobavit a odpočinout) bych si dovolil dát i 4...(2.9.2019)

• Ant_Antony

Akční jednohubka... Nic víc, nic míň...(1.10.2019)

Akce střídá akci, v Leitchově typickém barevném podání interiérů někdy až umělecky. Proč musel být Brixton "upgradován", když Shaw s Hobbsem zvládali to samé i bez "udělátek", nechám scénáristům. Akce tak drsná, až se musí přepsat učebnice fyziky, vyvrcholí na Samoi tak absurdně, že už se tomu nelze ani divit. Ukrajina byla mnohem lepší. Statham s Johnsonem ovšem jeli tak na půl plynu, ještě že to zachraňoval Elba s Kirbyovou. Hvězdička navíc za osvěžení letní nudy.(2.8.2019)

tak toto bola ina testosteronova jazda neskutocne som sa zasmial Rock a Statham si k sebe fakt sadli paradna dvojka a Vanessa bohyna to pekne doplnala tkatiez Elba paradny zaporak cierny superman to ma odjebalo aj kryptonit dufam ze bude 2 potencial to ma velky fakt to bolo prijemne prekvapenie vitieraju si prdel s yolo endgame shit love 3000(4.8.2019)

Už jsem se dočetl jak na to tenhle snímek nemá a rozhodně nebude dobrý. Chyba!!! Ano je to přehnaný až na půdu ale vadí to? NE! Není to rychle a zběsile jsou to jen dvě zatraceně charismatický postavy z tohohle kolosu co se dali dohromady a zachraňují svět sami bez Dieselovi partičky. Ono to ale funguje a víte proč? Protože ta dvojka prostě jede. Vtipy šlapou a akce je velká. Bavil jsem se víc jak dvě hodiny. Dwayne Johnson je prostě klasa a snad největší sympaťák Hollywoodu. Jason Statham nakopává zadky s fakt slušnou grácií a vtipy mu taky jdou. Vanessa Kirby je sexy a Idris Elba je dobrej vždycky. Nemám moc co tomu vytknout. Já věděl na co jdu a co čekat a díky tomu jsem se bavil. 80%(14.8.2019)

• jerenymo

Velmi lákavý trailer, možná ještě umocnil zklamání z tohohle sci-fi filmu. Vím, že v sérii RaZ jsou často neuvěřitelné kousky, ale tohle bylo nad rámec únosnosti. Celkový nápad dobrý,ale jinak dějově těžké kulhání.(2.10.2019)

• Milky.

Megalomanské klišé, což už pro Fast & Furious sérii začíná být typické. Docela často jsem si připadal, že koukám na nějakou onanárnu Michaela Baye. Rádoby epická kamera obíhající ústřední postavy, přepálená extra-over-the-top akce byla skoro až Transformers. Jakási transformers-motorka hlavního Wakanďana tomu dojmu jen přidala. Co si pamatuju tak hlavním tahákem a důvodem k natočení byla prý fungující chemie mezi Stathamem a Rockem. Tady se z toho stala až parodie sama sebe, kde ve společných popichovacích scénách přehrávali až do absurdity a bylo vidět, že herci sami to vůbec neberou vážně. Samé pitvoření, grimasy a velké kecy. Působilo to spíš jak nějaká komedie pro školou povinné. Ono když se nad tím zamyslím tak jinou cílovou skupinu to asi až tak nepobaví. Samoa finále byla už vyloženě komedie. Za mě sračka.(12.10.2019)

Překvapivě zábavný i když musí člověk trochu upustit od faktu že tahle série přešla od kradení VHS přehrávačů ke kyberneticky vytuněnejm zmrdům a globálním iluminátům. Rejža má na kontě Johna Wicka, Atomic Blonde a druhýho Deadpoola (kterej zde má i dvě cameo role) a rozhodně se to na filmu odráží neboť dialogy svižně odsejpaj a akce má kvalitní kaskadérskou stránku na který je vidět že to někdo aspoň trochu promyslel a dal si záležet. Samozřejmě příběh je naprostá krávovina ale hádám že s touhle sérií už to lepší nebude. Místama strašný CGI taky zabolí. Celkově vzato fpohodě ale nikdy si to asi už nedám.(14.10.2019)

• Arsenal83

Súťaž v plešine tentokrát vyhral Dwayne Johnson. V tesnom závese za ním Jason Statham a na treťom mieste Idris Elba. anessa Kirby len divne pučí očí, ale inak by neprešla kástingom ani na slovenského Komisára Rexa. V niektorých momentoch dosahuje svojím výrazom až herecké kvality Miley Cyrus. Dúfam, že bude ešte osem častí.(1.8.2019)

• oveckaoa

Hold nepatřím do skupiny lidí, kteří se udělají z kdejaké sračky bez scénáře jsem trošku náročnější divák. O hereckých výkonech pomlčím za to stupeň reálnosti je na bodě 0 (příští díl prý zvažují v vesmíru co jsem četl pak předpokládám na Antarktidě a pak třeba pod vodou to ještě nebylo). Úplně nejsmutnější je to, že to někdo považuje za film roku hold Hollywood jde do sraček, ale lidi mu to žerou.(4.8.2019)

• Frantisek.Fu

Tohle se už prostě nedá, ne pod touhle značkou. Tahle série byla založená na rychlých autech, tuningu, krásných holkách a ne na super viru a black supermanovy. Ještě, že jsem na tom nebyl v kině, to bych chtěl aby my tvůrci vrátili prachy. /0%(5.8.2019)

Mišn impsibl pre fanúšikov komixov a testosterónu.(6.8.2019)

Tupá, nijak inovátorská, ale naprosto spolehlivá a efektivní popcornová zábava s nařvanými borci, a sexy agentkou MI6.(8.8.2019)

• Paldiny

A to som ani nevedel, že idem na remake filmu Tango a Cash. Lenže tu po finále s veľkými autami a veľkými výbuchmi dakomu napadlo si zaletieť na Samou do miestneho pneuservisu a tam opraviť prístroj na záchranu ľudstva. Ba čo viac, ono príde ešte na najviac absurdnú a najviac ubíjajúcu akčnú scénu akú už nebudete chcieť vidieť znovu.(31.8.2019)

• kenkaku

Hnus a parazitování na FF. Kdyby se to jmenovalo "Ťuk a Bzuk zachraňují svět" vůbec nic by se nestalo. Naprosto nepochopím, co vede scénáristy k závěru, že když nacpu film nebetyčnýma kokotinama, udělají z toho zábavný film. Př. scéna s vrtulníkem hezká, ale zcela debilní (plnej plyn kluci, ať ten vrtulník stáhneme k zemi!!!???), "černý superman" vážně patří do světa Rychle a Zběsile? Kdyby to byla marvelovka, řeknu si OK. Ta super-transformer-motorka byl taky dost dobrý vtip... Tohle mě doslova naštvalo. Špičkování mezi Stathamem a Rockem je neskutečně křečovité. Takový dětský slovní fotbal. Nekonečně dlouhý... než se jeden dočká pointy, zapomene o čem se vlastně baví... jo... vlastně o ničem. Jen tak plácají. Mě opravu nevadí, když se ve filmu přehání... ale nesmí to být výsměch na hranici parodie.(10.9.2019)