Zoo (festivalový název)

Colin McIvor

Colin McIvor

Damien Elliott

Mark Thomas

Příběh o slůněti a dítěti, které má rádo zvířata. Vzrušující dobrodružství pro všechny generace se smutnými okamžiky.(2.9.2018)

Zpočátku se to tvářilo jako obyčejný rodinný snímek, pro děti trochu naivní - ideální materiál na filmový festival. Jenže postupem času jsem se začal sbližovat s jednotlivými postavami (i když mi některé byly zpočátku nesympatické), příběh začínal nabývat na filmové dramatičnosti a nakonec se z toho vyklubal velmi pěkný snímek. Pomáhá tomu vystižený vztah člověka se zvířetem, příjemný soundtrack Marka Thomase a taky fakt, že jde o film podle skutečné události. Ještě navíc když poutavě vyobrazuje přátelství a odvahu, nemůže být Zoo hodnoceno špatně. Za mě se jedná o velmi milou podívanou, škoda že jen pro festivalové oči.(10.6.2018)

Za mě nejlepší film letošního 58. ZLÍN FILM FESTIVALu. Tento film celou dobu tak lehounce plynul, že jste ani nepostřehli, že sedíte v kině a prostě jste jen zírali na plátno, co tam se všechno děje. Nádherný lidský příběh, který mě osobně velice chytil za srdce. Tento zážitek umocnilo, že jsem se před filmem vyfotografoval a popovídal si s Artem Parknsonem, se kterým následně pokračovala debata i po filmu a Art nám prozradil i nějaké zajímavosti z natáčení.(12.7.2018)

• - PETA, organizace za etické chování se ke zvířatům, bojovala za kompletní zastavení filmu. Vadilo jim, že ve snímku filmaři použili skutečného slona, který mohl přijít k újmě, a ne slona počítačového. [Zdroj: Lidovky.cz] (whack)