Eva Braunová (TV seriál)

Eva Braun - Life and Death with the Fuehrer

Dokumentární / Životopisný / Historický

Německo, 2016, 2x45 min

Michael Kloft

Eva Braun (a.z.), Adolf Hitler (a.z.)

"Eva Braunová bola mladá, atraktívna blondýna." No videl som asi stovky jej fotografií, ale žiadnu atraktivitu som tam veru nevidel. Hnusná, neduživá, pobledlá Germánka, čo sa fyzicky akurát tak hodila k fúzatému netvorovi. Śtudie z minulého roku naznačujú, že pravdepodobne nemali medzi sebou nikdy pohlavný styk, čo by bola celkovo aj ťažká predstava, že by sa na to Hitler dal s hompáľajúcim sa jedným vajcom. Ale Eve Braunovej vďačíme za jej fotografickú vášeň. Niektoré zábery, ktoré sa vyskytnú v tomto dokumente, by sme inak nikdy nevideli.(28.3.2020)

Celkem v pohodě dokument.(18.4.2020)

Veľmi pútavý a pôsobivý dokument. Obsahuje pomerne veľa nových fotiek a záberov, ktoré svet ešte nevidel. Prehľadne opisuje Evin život, jej vzťah s Adolfom a ostatnými členmi. 5 z 5(26.4.2020)

Zaujímavý dokument o Eve Braunovej, milenke a nakoniec manželke Hitlera. Amerika sa ku jej osobnosti vyjadrila vyhraneným postrehom, čo ale Nemecko odmietlo. Aj keď životopisec Heike Gortemaker oslovovala Hitlera tým pravým menom, ako monštrum, príšera, obluda , diabol, vykreslenie Hitlera v tomto dokumente vyznieva úplne inak. Že Braunová a Bravnovci nevedeli o ničom čo fašisti páchali, je priam choré. Skoro až ospevovanie jeho veľkosti môže spochybňovať názor Nemcov voči jeho osobnosti a koniec koncov aj jeho konaniu. Vidieť tak do skutočnej duše mnohých Nemcov o Hitlerovi , by mohlo byť veľkým prekvapením.(27.4.2020)