boogieman

Prostý, ale krásne ľudský film, rozprávajúci o dôležitosti našich životných a kariérnych rozhodnutí a ich vplyve na naše šťastie a prístup k životu. Hlavná hrdinka Mi-so, sa po zvýšení cien cigariet a whisky rozhodne, že ich uprednostní pred vlastným bývaním aby dokázala vyžiť zo svojich príjmov. Odsťahuje sa tak z podnájmu, a rozhodne sa navštíviť piatich kamarátov z kapely, ktorú s nimi v minulosti mala. Poviedkovým štýlom sa nám tu odkrýva panoptikum postáv, každá s vlastným príbehom a spoločnou minulosťou s Mi-so. Film ukazuje, že hoci každá z týchto postáv má kde bývať, každá z nich musela pre tento "luxus" aj niečo urobiť, resp. obetovať. Paralelne sa odvíja príbeh s priateľom Mi-so, ktorý v dôsledku jeho neutešenej finančnej situácie zvažuje odchod za prácou do Saudskej Arábie. Film je jednoduchý, nedočkáme sa tu žiadneho výrazného experimentovania s formou alebo rozprávaním. Miestami sú tu prítomné melodramatické momenty často figurujúce v kórejských filmoch, ale to nič nemení na tom, že to o čom sa tu rozpráva je dôležité, silné a výsostne aktuálne - minimálne pre mňa. Fantastický film. ()