GAVIN17

Vynikající psychologcko-dramatický film o čtrnáctiletém chlapci z dětského domova, jemuž zemřel otec a matka ho, jako nejstaršího ze tří dětí odložila do domova. Jonny si hledá novou rodinu a dostane se jednoho dne k lékaři Kobergovi, který má tři děti. Nejstarší, patnáctiletá Juluie jím zprvu není nadšena, vždyť už má dva bratry, ale dvanáctiletý Saša si Jonnyho rychle oblíbí a tak se doktor rozhodne, že si ho budou brát na víkendy. Nejmladší Thomas je jím také okouzlen. Po počátečním nadšení ale přichází konflikty a nejvážnější ten, když doktor vnikne násilím do jeho zásuvky, kde chlapec schovával důtky a napomenutí ze školy. Jonny se rozhodne utéct, ale jeho plán mu zmaří malý Thomas, který jde s ním. Nakonec děti otce přemluví a ten přehodnotí své názory - Jonny měl nelehký život a měl by dostat šanci žít jinak... Dobré herecké výkony dětí i dospělých a děj, který má spád. Je velice zajímavé sledovat jak se vyvíjí vztah tří sourozenců k Jonnymu, až se sblíží v jednom bodě v závěru filmu - Jonny si získal všechny! Velice výrazná je i postava matky, která dá chlapci kus své mateřské lásky a při problémech ho neodsuzuje, ale vždy se snaží najít příčinu, proč tak jednal.Film mne velice zaujal svojí opravdovostí a já držel všem palce, aby vše dobře dopadlo. Dávám plný počet hvězdiček, tento film si je určitě zaslouží! ()