Komentáře uživatelů k sérii (11)

Fugitivus S novou tváří stará kvalita. Herecký koncert Lucy Lawless stíhá jeden epochální dějový zvrat za druhým. Všechny myslitelné obavy jsou zažehnány. A Place in This World Pěkně zamíchali osudem a skvěle se propojila minulost se současností. Ashur překvapuje svojí loajálností k domině. Jen Ilithya neměla váhat... The Greater Good Svazuje staré příběhy z Gods of Arena s novými pointami Blood and Sand. Nevia se našla a nové recasty začínají čím dál tím více skřípat. Je potřeba se povznést nad minulostí a soustředit se na nové tváře. Diváci znalí síly Vyššího dobra už z předchozích Tapertových seriálů od prvního okamžiku budou vědět, na čem jsou. To poselství se ani po dvou dekádách nemění. Jestli nestojí bojovat za jednotlivce, nemá smysl žít prázdný život. Empty Hands Mi naprosto vrátili víru v to, proč se Spartacovi naplno věnovat. Ilithya se konečně stává novou dominou par exelence. Orgie jsou skvělé, dějové zvraty dech beroucí. A králem všech králů je Joseph LoDuca. Libertus Masíčko od A-Ž. Chosen Path Poklidnější hra, rozdání nových karet, klid před další epickou bouří. Assassin z Egypta slibuje mnohé, stejně jako nová pravidla v Glaberově domě. Sacramentum Po dvojici dílů Empty Hands a Libertus další 100% hra intrik, spekulací a odplaty. Neskutečně to získává na hloubce, síle a napětí. Nikdo není pánem nad svým osudem, všichni musí nejprve zničit všechny kolem sebe. Krev za krev. Balance Dává přednost expozici množství postav a na to zásadní je jen málo času. O Ilithyi nemá nikdo zájem, nicméně přežívá, protože je matkou budoucího syna samotného Spartaka. Seppia konečně díky Lucretiině oběti odhaluje proradnost Glabera. Ve Spartakově táboře je čas na lásku i zradu a naději v lepší zítřky. Monsters TJ Scott za bloodbath na hrad! Wraths of the Gods Dramaturg na popraviště!(9.1.2019)

Spartacus: Vengeance (80%) nadväzuje presne na Blood and Sand. Potom čo Spartacus dobil Batiov dom on a hrstka ostatných gladiátorov sa skrývajú v kanalizacii mesta, či v lese a ide za pomstou. Príbeh už nie je tak dobrý ako v prvej sérii, za to akcii pribudlo viac a sú aj zaujímavejšie. Najvačšie mínus druhej série je strata Adnyho Withfielda, ktorého som si skutočne oblúbil. Jeho nahradník vyzerá skôr ako zahradník a nie ako Spartacus. Ale nejde tu len o svaly, Liam McIntyre nevzbudzuje také sympatie ako Whithfield, no naštastie sú tu aj stara známe tváre, ktoré je radosť vidiet bojovať bok po boku. Hovorím nie len o čoraz lepšom Manu Bennettovi (Crixus), či Peterovi Mensahovi (Doctore), ale hlavne o Dustinovi Clareovi (Gannicus), ktorý je rozhodne prínos a tým pádom prequel God of the Arena nie je len obyčajný prequelom, ale v niektorých dejových linkách sa tu v ňom pokračuje. Spartacus Vengeance je stále dobrý seriál, no najväčšie mínus je preobsadenie postáv a slabší príbeh.(9.5.2017)

Problém druhé sezóny není ani tak v (nezbytném) přeobsazení titulní postavy (McIntyre je možná ještě charismatičtější než byl Andy Whitfield), jako spíš v neucelenosti hlavního příběhu - rozpadá se tak na několik menších, z nichž skutečné grády mají jen dva (velkolepá záchranná a vyvražďovací akce v pátém dílu a závěrečné dvě epizody, v nichž probíhají zpravidla strhující střety s Glaberovou armádou). A jistá potíž je i se samotným Spartakem, který jakoby zde přestal být ústředním tahounem a stal se jen jednou z mnoha postav - a bohužel jednou z těch méně zajímavých. Kvůli tomu se trochu ze seriálu vytrácí primární podstata Spartakova příběhu... Akční scény jsou víceméně na stejné úrovni jako v předchozích dvou sériích (KREV A PÍSEK a BOHOVÉ ARÉNY, btw POMSTA dějově navazuje i na tento prequel!), a opět platí, že zpomalovačky jsou využívány až příliš často... Zábavu v neakčních scénách opět zajišťují především intriky mezi záporáky (Ashur je opět nebývale slizký, vývoj vztahů mezi Glaberem, Ilythií a Lucretií je dopředu jen těžko čitelný) a různorodé konflikty mezi vzbouřenými otroky (Oenomaus/Gannicus, Crixus/Agron atd.).(23.3.2019)

• Sidonka

Oproti 1.sérii "Krev a písek" je série "Pomsta" výrazně slabší. Celkem mě bavily jen některé linie, bohužel spíše ty vedlejší. Bavila mě nepříliš chytrá, ctižádostivá, bezohledná a rozmazlená mrcha Llithya a její dům (vše kolem Batiatova domu) + dřívější domina, nyní pomatená Lucretia, od které bych se teda raději držela pořádně daleko (její činy se daly tak nějak předem očekávat) + pár dalších ojedinělejších scén s některými mužskými postavami. Spartakus mě nyní již absolutně nezajímal, kolem něho je ve dvojce prostoduchý, patetický děj a novej herec mi ani není sympatický, takže když byl na scéně, občas jsem si odskakovala raději uvařit dobrý čaj.:) 3. série už je s prominutím odpad, ani jsem to nemohla dokoukat, přiznám se, že z toho už jsem neměla absolutně nic, ale možná, kdybych tolik nepřeskakovala a nepřetáčela... :) Třeba mi něco skvostnějšího uniklo. :)(1.5.2019)

I když jsem ve finále s druhou, třetí spokojený, musím bohužel přiznat, že se šlo kvalitou trochu dolů. Velmi nešťastné přeobsazení Spartaka se nepovedlo a Liam McIntyre se snaží seč mu síly stačí, Andy to ale není a přijde mi jako takový klučíček bez charismatu. Scénář je slabší, není tu tolik wow momentů a i když se vracejí ti, na kterých stojí dokonalá první série, Manu Bennett, Peter Mensah i Luxy Xena Lawless, nemají tady takový prostor rozjet tu fantazii, jakou předvedli v minulosti. Díky posledním epizodám jde ale hodnocení nahoru, tam si tvůrci vylepšili trochu pošramocenou pověst.(1.5.2018)

Stejně jako v případě předešlých dvou sérií, je i tahle příliš uhlazená. Všechno do sebe zapadá jak má, věci se dějí jen z důvodu, aby se mohlo stát něco jiného. Změna prostředí a herců, případně návrat starých známých postav... nefunguje to na mne moc dobře. Ale Ashur a Gannicus pořád válí. Při prvním zhlédnutí jsem prohlásil, že Liam McIntyre se pro roli Spartaka hodí více. Rád bych se kál a vzal zpět toto tvrzení. Liam je úctyhodná náhrada, ale Andy Whitfield byl pro roli Spartaka zrozen.(4.2.2018)

Ze začátku jsem byl skeptický vzhledem k Liamu McIntyreovi. Ovšem ukazálo se, že se na roli Spartaka hodí stejně dobře jako Andy Whitfield. Úžasných deset dílů. Dokonalá výprava, efekty (hlavně v boji a krev), skvělý casting. Takhle má vypadat pořádný seriál! Dokonalé.(31.8.2017)

• TinyMartina

Bohužel, nový představitel Spartaka je nemastný neslaný a vůbec mi tam nesedí. Viděla jsem první dva díly a už mě to prostě tolik netáhlo koukat na ten zbytek.(24.7.2018)

To jsou ale paradoxy.....úžasně naivní a dobrodružné jako Vinnetou, prostě žrádlo pro desetileté kluky, ale zároveň.........brutalita a erotika na takové úrovni, jakou svět dobrodružných filmů ještě nespatřil.......kvůli posledně zmíněnému aspektu dávám čtyři hvězdy, jinak je to bitkařská naivita non plus ultra.....(15.3.2019)

A tam, kde první řada skončila, druhá pokračuje, sice se děj vleče a někeré scány jsou zbytečné, nic méně na tom finále této řady mě absoletně uchvátilo a mnohkdy překvapilo, bravo seriále, dávám ti 85%.(8.7.2017)

• nickymilka

Mrzi me, ze jim umrel herec z prvni serie Whitfield. Bohuzel Lian McIntyre je proti nemu jak malej usmudlanej kluk z ulice, kterej si hraje na drsnaka. Prvni serie je uzasna, druha o Gannicusovi trosku slabsi a ted tahle „Vengeance“ byla spis pomsta divakovi... zadna nova myslenka, jen bitka, krev a prazdne radoby drsnacke dialogy, ktere ve mne vyvolavaj pocity az parodie. Mesic pote: Posledni serie je zas o hodne lepsi, konecne nejaka zajimava dejova linka! A Lian s delsima vousama je uveritelnejsi.(20.1.2018)