Spartakus a jeho lidé chtějí na Vesuv. Do Neapole vozí nové otroky, takže zde mohou osvobodit i ty ze zámoří, kteří nesnášejí Řím. Tiberius ale zjistí, že Nevie žije a pracuje v dolech. Spartakus a Crixus se rozhodnou pro ni jít. (TV Prima)

Arkanoid

Kvalitná akcia na začiatku trvá krátko a ponúkne sprisahanie a o informáciách o Naevii. Agron a nový zamlčia pravdu Crixovi, a klamú mu, že zomrela, čo neseie najprv ťažko, no potom súhlasí s presunom na Vezuv. Keďže ale Crixus v spomienkach vidí inú herečku v úlohe Naevie, vieme, že lož bude mať krátke nohy a tak sa aj stane. Sparatacus tak opäť hlása o ľudskosti. Ashur vstal z mŕtvych, odkrýva celú pravdu a Lucretia vymyslí plán, ako dostať z Oenomausa pravdu. A z nebezpečnej kombinácie čestného a hrdého človeka sa to darí. Bane sú špinavým miestom a plán je veľmi riskantný, na čo doplatí tiež čestný a obetavý Crixus. Ostáva sa už len kochať pohľadom Glabera bažiacim po moci a úspechu pri sledovaní neznámych gladiátorov v aréne. Nakoniec to vyšlo na celkom napínavú, aj keď morálne presladenú epizódu. ()

NinadeL

Epizoda The Greater Good svazuje staré příběhy z Gods of Arena s novými pointami Blood and Sand. Nevia se našla a nové recasty začínají čím dál tím více skřípat. Je potřeba se povznést nad minulostí a soustředit se na nové tváře. Diváci znalí síly Vyššího dobra už z předchozích Tapertových seriálů od prvního okamžiku budou vědět, na čem jsou. To poselství se ani po dvou dekádách nemění. Jestli nestojí bojovat za jednotlivce, nemá smysl žít prázdný život. ()