Spartakus

TV spot 3
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

verbal

Vezmeme Třista otyloňů, napícháme steroidama, naženem je na půl roku do posilovny a až budou vypadat jako stažení králíci, necháme je, ať se někde v pískovně opíchají gumovými meči a natočíme další video se sparťanskou tématikou. Díky geniálnímu product placementu nám to celé cvakne firma Spack, protože tolik kečupu v životě neprodali. Výsledek bude tak děsně gay, že budeme muset mezery, kdy kamera nebude lačně sjíždět nějaké to vyrýsované břišní svalstvo, vyplnit pár mezerama. Ale ne moc hezkýma, aby nám neodváděly od těch hošanů pozornost. Například takovou Xenou. Zrovna včera volala a říkala, že za ty prachy klidně vytasí i své povislé trojky! Do toho namixujem několik zpomalených, klišovitých píchaček, samozřejmě s fokusem na skálopevné hýždě funícího gladiátora, a celé to doplníme unylým pletichařením a intrikama, za které by se nestyděli ani v Pojišťovně štěstí! *** Takže než do Capuy, to bych jel příště raději zase do Říma. ()

Cervenak

Žrádlo. Z lacnej béčkovej napodobňovačky 300 v prvých dvoch dieloch (aj tá ma bavila, ale podobným spôsobom ako iné seriály z produkcie Raimi-Tapert) sa to postupne vyvinulo na svojbytný scenáristický skvost, ktorý vývojom postáv a výstavbou zápletiek môže smelo pozrieť do tváre "Rímu". Áno, má to svoje drobné faily (občas v dialógoch prerazí pátos či telenovela, niektoré herecké výkony sú slabšie - hlavne Lucy Lawless), ale spôsob, akým to perfektne pointuje každú epizódu a celkovo graduje k brutálnemu finále, je fascinujúci. Nenudil som sa ani sekundu, dokonca ani pri tých bitkách, väčšinou odohrávajúcich sa v jednej a tej istej aréne - každá z nich je iná a každá je motivačne hutne podopretá zákulisným príbehom. V konečnom dôsledku je S:BaS obrovské prekvapenie sezóny a krvavý pľuvanec do tváre omnoho prestížnejším projektom (Pacifik). Tak nech sa Andy vylieči a môžeme rozpútať povstanie otrokov. Kill´em all!!! ()

Malarkey

Zase jsem se po dlouhé době dočkal toho, že jsem se na nějaký seriál koukal se zaujetím a dokázal jsem ho dokoukat až do konce, aniž bych se u něj musel nudit a dělat tisíc věcí kolem. Tenhle příběh o tom, kterak se Spartacus vzepřel nechutnýmu, slizkýmu a povrchnímu Římu se totiž rozjel božsky. Chci jenom vidět, jak to tvůrci rozvhrnou dál. Takhle to s ním ale zatím vypadá opravdu dobře. Míchá se v něm totiž všecko možné. Z jedné strany podlé a nechutné intriky a la seriál Řím, z druhé strany pak hromada nahatejch prdelí, vystrčenejch bradavek a sexu a ze třetího úhlu pak parádní akční bitky, které ale nemusí každému sednout. Jsou totiž tak trochu komiksové a v tom je ten malý háček a rozdíl od obyčejných historických příběhů. Bitek je totiž hodně, teče v nich hodně krve a efekty jsou značně komiksové. Dost to zakrývá ve skutečnosti docela divný efekty, kterým se občas tvůrci nevyvarujou a vypadaji docela blbě. Jenže na co mě seriál nalákal, od toho jsem po čase opustil a zamiloval se hlavně do jednotlivých postav. Prožíval s nimi příběhy a klasicky prostě sledověl relativně normální seriál. Akce už mi přišla otravná a také jí ubylo. Ono se to ale zase všecko vrátí do původních hodnot a dopadne to tak, že seriálu plný počet nedám, ale určitě se budu těšit na další díly. Bavil jsem se u něj opravdu dobře. ()

T2

Spartacus: Blood and Sand: 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $9,255,850 //počet predaných kusov 287,720 ║ __Keď zmiešate filmy 300 a Gladiátor, tak vznikne verné kopírovanie týchto skvostných snímkov v tomto mini seriály. Len na škodu je, že tu to je až v neskutočne televíznom háve, bez kúska originality, lebo všetko čo nám je ponúknuté sme videli v spomínaných filmoch a ešte podané v dosť neschopnej réžii, dej do stratena, zaujmú len spomalené súboje nič viac, zatiaľ, hodnotenie po prvej časti, čakal som viac. /30%/ ....každou ďalšou častou to rapídne klesá v odbitej nesúrodosti a hraní sa na moc drsný a surový seriál, kde fakt len tie ostré dialógy plné tých najrozmanitejších slov a okázalej otvorenosti nestačia. _1.diel: /40%/_ _2.diel: /25%/_ _3.diel: /20%/_ ...takže neskutočné sklamania pre mňa ()

gouryella

Po šesti dílech první série jsem to chtěl vzdát, ale nakonec jsem se rozhodl alespoň první sérii dokoukat do konce, ale bohužel žádné zlepšení se konalo. V kontextu velmi kvalitních seriálů, které se poslední dobou natočily je toto jen obyčejný průměr plný intrik, sexu a krve..... ()

Superpero

Megatotální nářez non plus ultra. Díky častým zpomalovačkám je to až komiksově vystajlované a všude se tam šuká, nebo prolejval hektolitry krve. Jenže to není to nejdůležitější. Ono to má opravdu perfektní scénář. Jednotlivé epizody jsou dokonale vypointované a celé to navíc ohromně funguje i jako celek. Samotná postava Spartaka se velmi uvěřitelně mění z hrdýho válečníka přes nasranýho otroka ve smířenýho otroka až po revolucionáře. Prostě skvost, který se v aréně může postavit i dokonalému Římu. ()

Fr

STÍN ŘÍMA JE OBROVSKÝ A TY THRÁKU POD NÍM ZEMŘEŠ!!..... /// 1.série Intriky, lezení do řiti, souboje se ,,zkurvysyny vymrdanejma šakalem“, vázanej i nevázanej sex (bez zpomalovaček), hrdinný proslovy a romantická oddanost své ženě. OBECENSTVO CHCE KREV! Pokud máte rádi hru ,,na efekt“ a nevadí vám, že člověk má asi tak 30litrů krve, budete spokojeni, stejně jako římský ženský, který při tý podívaný vlhnou. Líbilo se mi, že se s každým dílem dostával JEDNODUCHEJ příběh furt někam dál, k zajímavým zápletkám, až po nádhernou gradaci nenávisti v závěru. Přesto bych tenhle seriál (na rozdíl od Říma) označil za telenovelu pro muže. A nevadí mi, že jsem na ni čučel. Starej Řím by totiž bez gladiátorů nebyl kompletní. A gladiátor, to není R.Crowe, ale SPARTACUS! UZŘETE MUŽE, JENŽ SE STÁVÁ LEGENDOU!! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Letící krve, zubů a mraků není nikdy dost. 2.) Mám strach, že se mi na dvorku vzbouří otroci. 3.) Rád poslouchám silný kecy. 4.) Mám zakázaný filmy s hvězdičkou. 5.) Chcu vidět šukat Xenu. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ** /// ........................................................................................................................................ 2.série ,,POJĎME NAPLNIT TEMNOTU KŘIKEM ŘÍMANŮ!“..... /// (povídali že mu hráli...) Jestli 1.série byla telenovela, tak ta druhá.... (jak to slušně napsat...) je kurevsky zkurvená telenovela. Chlapi lítaj vzduchem, krev cáká přes celej Apeninskej poloostrov, jednoduchý hmaty, chvaty a seky vedou k řeznickýmu voddělení končetiny od těla (nebo jen k vypíchnutýmu vočičku), ale hlavně stovky hodin prázdnej dialogů. CHYBÍ MI ARÉNA! Místo na poutavý vypravěčský tempo se sází na výskoky urostlejch chlápků, tuny červený sračky (víno? jo, taky jsem ho tady viděl...), vnitřnosti, kozy, nahý klíny a prdele. Táhne se to jako kemr z větve stromu, protože kecy o vlhku nemůžou udržet pozornost věčně. Kámen šuká cihlu (ještě že nepíchá Xena, páč nekrofilie....a kurva...). Ani ty intriky nejsou co bejvaly. Zhruba vod sedmý části naštěstí tahle přehlídka všelijak voteklejch chlápků, spolu se sadistickejma a mrdacíma chutěma filmovýho štábu vezmou za svý a začne se něco normálního dít. ,,AŤ SI ŘÍM POŠLE SVÉ LEGIE! MY SE JIM POSTAVÍME!“ Doufám, že nemluvíš o péru, protože příště už se Spartacu na ty vaše ,,popěvky“ vo lásce vyseru! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád se mrknu no to, co Spartacus a jeho parta dělaj při návštěvě bordelu. 2.) Přemejšlím, jestli dát do tomboly chlápka, ze kterýho by si každej sám (svůj) kousek vodříznul. 3.) Thx za titule ,,Hlawoun“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * P.S.: I přes zklamání ze druhý série nechávám 4*, ale asi ani nevím proč. ................................................................................................................................................................................................................ 3.série ,,ZÍSKÁME SVOBODU, NEBO PŮJDEME ZA NAŠIMI BRATRY....“ /// Od porážky Glabera pod Vesuvem se počet otroků zvětšil. Legenda o Spartacovi hold táhne. Projevuje se to i tak, že se píchá ve čtyřkách. NAŠTĚSTÍ (nebo snad díky Bohu!) je tato série míň ukecaná a akční! Spojením Crassuse a Caesara funguje i snaho o stvoření důvěryhodnýho příběhu. Šukat, šukat, šukat … (a dál už si to nepamatuju…) - to byla panečku doba! Naštěstí bohové osvítili scénáristům nejen pohlavní údy, ale i mozek, páč ten příběh je konečně zase zajímavej. Přispívá tomu právě i Caesar a jeho role v sérii plný triků a podvodů. Naštěstí ne těch ženskejch, a tak prohnanost mysli a dostatek krve i bojů jakoby z obrazů Borise Valleja, řadí tenhle part nad ten předešlej. Seriál skončí tak jak má (předpokládám, že překvápko nečekáte…). Takže v očekávání může bejt maximálně závěrečná bitva. Má ještě čím překvapit? Může bejt rozlitý ještě víc červený? Ožívá vzpomínka na Williama Wallace – a řek bych, že dojem z předešlý ,,telenovely“ je napraven! (NENÍ VĚTŠÍHO VÍTĚZSTVÍ, NEŽ ODEJÍT Z TOHOTO SVĚTA JAKO SVOBODNÝ). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Libuju si v rituálech. A třeba DECIMACE - to už tady dlouho nebylo. 2.) Protože vím, že hlava slouží jen jako poklop pro fontánku. 3.) Thx za titule ,,buráček a Hlawoun“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * () (méně) (více)

Dever

// Production Companies: Starz Media // Jeden z najlepších Historicko - Vojnových seriálov dnešnej doby. ()

novoten

Blood and Sand - 90% - Myslel jsem, že s touhle volbou jsem se netrefil. První díl je totiž prázdný v dialozích, podivně nesoustředěný v představení hlavních postav, směšný v tricích - a pak už je jenom lépe. Capua v sobě totiž skrývá silné charaktery, šokující zvraty, nečekané ztráty ve všech hierarchických rovinách a děj gradující téměř nesnesitelně. Tvůrci se nebojí dotlačit diváka do polohy, kdy se na další krvelačně podaný zápas chtě nechtě musí těšit, až takhle silně a přesně seriál útočí na nízké pudy, aby ale hned vzápětí vháněl slzy do očí nemizejícím soucitem. Andy Whitfield byl král, který i když některé chvíle neuhrál herecky, tak charizmatem pokaždé. Hmatatelná zášť vůči Crixovi nebo Batiatovi v poživačném Hannahově podání byla tím největším pokladem, která seriál táhla k vrcholu hned v jeho začátcích. Vengeance - 80% - Velký respekt tvůrcům za to, jak statečně se se vším vypořádali. Bezmála z poloviny totiž sledujeme nový seriál, kde naštěstí zůstaly městské intriky a pokusy o rozptýlení davu (byť arénové souboje anonymních postav byly velkým omylem). Bloudivá dobrodružství hlavní skupiny baví jen proměnlivě a s přimhouřenýma očima. Zranitelná statečnost původního představitele titulního hrdiny je pryč, Liam McIntyre se snaží seč může, ale hlavně v této sezóně je věkový rozdíl vůči Whitfieldovi nepříjemně patrný a rušivý. Co je ostuda, je Naeviino přeobsazení. Nikdo samozřejmě nemohl očekávat, že bude Cynthia Addai-Robinson své předchůdkyni podobná jako vejce vejci, ale tohle je takový rozdíl, že by snad bylo lepší nechat její postavu zemřít a Crixovi najít lásku zcela novou. Takže i když v polohách hereckých, scenáristických i dobrodružných Pomstě něco chybí, bohatě ji zachraňují dva faktory. Prvním je rozevlátý bohém Gannicus, který se do party dostavil z prequelové arénové perly a dotváří tak prvek, který statečnému povstání dosud chyběl. Tím druhým jsou dvě závěrečné epizody. Ty totiž nejsou ničím jiným než vznešenou, krvavou a nemilosrdnou antickou tragédiií se ztrátami na životech, kam se podíváš. Neuvěřitelná záležitost právě proto, jak nepřipraveného mě v tu chvíli seriál zastihl. War of the Damned - 70% - Do poslední sezóny jsem vstupoval s mrazením v zádech, protože s příchodem Marca Crassa se mi vybavily i za školních let hltané kapitoly dějepisu. Až jsem občas nemohl věřit, jak rychle se ze skromného příběhu doutnajícího povstání stala velkolepá válečná strategie. Seriál se bohužel vyvíjí lépe jako celek, než že by něco podobného zvládly i jeho postavy. Všichni jsou na začátku právě tam, kam dojít měli (statečný alkoholik Gannicus, věčně zamilovaný válečník Crixus, zadumaný stratég Spartakus a bohužel i bojechtivá hydra Naevia) a kolem téhle čtveřice se děj točí až trochu v kruzích. Opět je potřeba mít příběh v jednom konkrétním bodě, tentokrát je jím město Sinuessa. Tady se Válka zbytečně zastavuje a až do chvíle, než na jeho zdi zaútočí Římané, se jedná o vyčkávací taktiku Crassovu i tvůrčí. Nefunguje to, hromada nových postav divákovi k srdci nepřiroste, tím spíš, že tuší, že se na obrazovce příliš neohřejí a ve většině případů je čeká další rychlý konec. Až od vánice jsem se ale dokázal naladit na příslušnou notu a začal pociťovat, že právě tady je začátek konce. Mrazení s vědomím, kdo všechno zemře nebo by zemřít měl, je ochromující a poslední epizoda Victory, jakkoli mě netrefila přímo na komoru, je více než důstojným završením. Byl to příběh statečných mužů, velkých pánů a krásných žen (Mira, Ilithyia, Seppia nebo Sibyl braly dech). K dokonalosti mu chybělo dost, přesto jsem za něj moc rád, že překročil svůj stín jako údajného seriálového přiživení se na fenoménu 300. I am Spartacus. () (méně) (více)

B!shop

Nemam ve zvyku hodnotit serialy po pilotnim dilu, ale tady proste neodolam, konecne nekomedialni hranej serial, kterej budu s chuti sledovat. Spartacus je nekompromisni reznicina, kde neustale nekdo fuckuje, jsou tu orgie, vsechny zensky s chuti ukazujou kozy a vic a hlavne se neustale nekdo rube, postavy se koupaj v hektolitrech krve, tela jsou rozsekavany na kusy, koncetiny litaj na vsechny strany a to vse ve vizualu 300. Ne sice tak vypilovanym, tvurci s tim neumi stoprocentne pracovat nebo nebyly prachy, nevim, spomalovacek je zbytecne moc a krev vypada prilis komiksove, hudba neni tak epicka jako v 300 a hlavni hrdina by potreboval vic charisma, ale koho to sere, kdyz je to ultra drsny, super ultra krvavy, kdy kolikrat pres krev neni nic jinyho videt a hlavne perfektne a zabavne natoceny. Uvidim po skouknuti cely serie, ale po prvnim dilu to radim mezi nejlepsi hrany nekomedialni serialy poslednich let. Tak update hodnoceni po skouknuti prvni serie, tj. 13 dilu. Vizual se zlepsil, hudba je stale stejne nevyrazna, i kdyz ma svy momenty, spomalovacek ubylo, coz je dobre, stale se tu fuckuje jak o zivot, krev uz vypada vic realisticky a i kdyz neni naplni kazdyho dilu jen bojovani, hodne se tu taky intrikari, tak stejne v kazdym dile gladiatori trenujou a nakonec nakej ten souboj je. Je sice fakt, ze obcas jsou i nejaky hluchy momenty a tak nak se resi vse furt dokola, ale presto to ma zajimavej vyvoj pribehu az po masakralni zaverecnej dil s vserikajicim nazvem. Co se tyce hercu, Xena tu vesele ukazuje kozy, Hannah je naprosto spickovej hajzl a Spartacus nahodil nejaky to kilo svalu a nabral charisma. Z ostatnich gladiatoru to je tak 4, 5 postav, ostatni delaj jen krovi. Takze co dodat, prvni dil me spickove naladil a vychutnal jsem si pak celej serial az do posledniho dilu. Jasnejch 5*. ()

dO_od

// Zatím to balancuje mezi cool a gay... takže jsem z toho "na váškách", uvidíme jestli po konci první řady budu mít jasno - zatím 3* ()

Slasher

Sdílím nadšení. Exploatační seriálová verze legendárního Spartaka, která ale vůbec není blbá. Xena, šukačky, intriky, lehce třístovkový akční vizuál podpořený CGI masem a krví (nakonec beru - hlavně že je to na TV poměry nevídaný brutál), zdegradovaná římská smetánka, nestydaté a krvežíznivé občanstvo, nasvalený buzáci, parádní herecké výkony (#1 - John Hannah jako mocichtivý Batiatus), ale především: čím dál zajímavější zápletka s řadou překvapivých zvratů a působivých momentů. Několik prvních dílů mi to ještě úplně nesedlo - Spartaka pronásledoval přízrak Douglase staršího, byl z něj neposlušný usmutněný hodňák, no prostě mi moc nevoněl a děj ještě nebyl tak chytlavý (dobrá tu ale byla ta podsvětní temná vsuvka). Ale pak už to kopalo řiť víc a víc a posledních pár dílů jsem musel vidět tak těsně za sebou jak jen to šlo. I ten Andy Whitfield si mě nakonec získal (a homoprototypní Crixus už mě tolik nesral:D). Takže i přes ten horší rozjezd je BLOOD AND SAND nakonec ’u Jupiterova ptáka’ dobrá podívaná. 8,5/10. ()

Flipnic

Shlédnuto za 2 dny díky neuvěřitelné zábavnosti a touze vidět víc a víc!!! Tohle je první skutečné zpracování horrorového subžánru exploitaition do seriálové podoby. natvrdo od 18 let/Rko/Cat III a já nevím jakýho označení by se seriál v různých částech světa dočkal. Digitální krev a efekty můžou vadit, ale když si uvědomím, že jde "jen a pouze o levný seriál", v klidu to přehlídnu. Herecké výkony jsou v podstatě nevýrazné a pokud si vezmu třeba hlavní postavu Spartaca, je to tragédie větší, než snad jeho úděl sám ... Ten chlap hrát neumí a myslím, že nechal někde v toi-toice scénář a odehrál to bez scénáře ... Ale ani to mi nevadilo. Protože hlavní a nejdůležitější, k čemu vždy jednotlivý díl vyplynul, byla akce, souboje, sex, nahota a absolutně bezbřehé násilí ... Každý díl stále více tlačil na pilu a když už jsem si myslel, že tento seriál je "sakra krvavej kousek masa", dostal jsem další a další ránu a chvílemi fakt kroutil hlavou, co všechno jsou filmaři schopni divákovi ukázat a co všechno byli cenzoři ochotni pustit ... opravdu klobouk dolů. Pohled na poprsí krásných žen a to snad všech, které si zde zahrály, je častější a detailnější než na sebelepší nudapláži, stejně tak bohužel jako pohled na pánská přirození (který mne přirozeně zas tolik nezajímal ...) ... vrcholem násilí a brutality je pak scééná v jednom z posledních dílů, kdy statného otroka pověsí/ukřižují a uříznou mu penis, divák pak několik sekund sleduje čerstvý zbytek po odříznutém penisu a cákance krve, které z rány tečou ... Stařičtí pánoví Deodato a Lenzi se se svými provokativními kanibalskými scénami mohou jít dnes už skutečně zahrabat ... Jinak cákance krve se dají přirovnat jen k těm nelepším splatterům Ameriky a Japonským řezničinám a jejich "katana-soubojům" ... Krev doslova stříká na diváka, některé scény se mi zdály i trochu vypůjčené právě ze starých 70. kových japonských kultů ... Spartacus je něco, co zde ještě nebylo a i když vykrádá, digitalizuje a herci neumí hrát, je to tak strašlivá řežba, že vidět to za dva dny je jako vykoupat se v jezeře plném krve ... Rozhodně to není pro slabé povahy, ale kdo má rád násilí a akci ve filmech, bude chrochtat blahem ... Druhá série je také pecka!! Přišlo mi víc intrik, násilí a krev na max, spousta akce. Ale bohužel většina akce mimo arénu a to není tak úplně ono... Ale i tak mega-nářez!!! ()

Zeck

Hodnotím už po 6. epizodě a směle můžu říct, že seriálu těch pět dám i poté co celou první řadu dokoukám. Geniální seriál, který si vytyčil jasnou cílovou skupinu "muž 17-40 let" a přesně pro něj je ten seriál dělán. Však znáte nějáký jiný, kde by se otevřeně šoustalo, všude chodily nahé spocené kozaté otrokyně, slovo "kurva, šukám" by bylo častější než "sakra" a všude byla spousta krve a masa? Já ne a proto mě tento seriál rozsekal. Základní prvek, který mě děsil byl fakt, že nesnášim 300. Tento seriál je udělaný naprosto stejnou technikou a stylem (herci před zeleným plátnem)... strach se nepotvrdil i člověk jako já, který miluje opravdovou filmařinu, komparz, reálnost si na tento styl zvyknul a dokonce si ho oblíbil. Tento seriál má všechno, od krásný žen, po nabušené borce, skvělý výběr herců, hlášek, soubojů, prostě klukovský sen každého chlapa, kterému se zhmotnil ve 13 epizodách. 100% 26.01. 2011 ()

Pethushka

Dlouho jsem se takhle "nezažrala" do nějakého seriálu. Spartakus je nabit energií a touhou po pomstě, která přijde v posledním díle se vším všudy! Skvělé výkony Andyho Whitfielda, fantastická muzika i efekty a nestydatý sex..to je to kouzlo Spartaka! Ve svém oboru jednička! ()

xxmartinxx

Velmi trapné.... Spartacus je podbízivé dílo, kopírující hit 300 tak okatě, drze a nápadně, že z toho jde rozum stát. Některé scény jsou prakticky identické, jen o hodně laciněji vyhlížející. Stejné kostýmy, stejný boj. Příběhově půjde očividně o 300 slepené s Gladiátorem... nezájem. (Po dvou dílech.) ()

tombac

Masakrální a vystylizovaná oddechovka ve třetí a čtvrté části nejen kvůli zvýšené kadenci tupých deklamací ztrácela dech, ale od pětky jsem každý víkend netrpělivě čekal na české titulky, jelikož mě zajímalo, jak to bude dál. Dá se říct, že směrem ke konci docházelo k redukci povrchního pozlátka ve prospěch děje (intriky!). Anebo si už člověk na ty všudypřítomné zpomalovačky, digitální cákance hemoglobinu, odhalené kozy a zadky prostě jen zvykl... Čert to vem. Seriál mě bavil a jeho finiš přinejmenším uspokojil. Druhé sérce se rozhodně bránit nebudu. ()

BadoXXII

Skvelý seriál. Poriadne krvavý a aj napriek tomu vôbec nie blbý. Intrigy sú premyslené, všetko do seba pekne zapadá (niekedy aj 3-krát za jednu časť :D áno, erotické scény sú časté) a celá séria dáva zmysel. Všetko pekne graduje a finále je veľkolepééé. Rozmýšlal som povodne nad 4*, ale bavilo ma to nesmierne. Hltal som jednu časť za druhou a má to moje veľké sympatie za to, že si to v ničom nedáva servítky pred ústa. Takže 9/10 ()

Djoker

Blood and Sand začíná jako laciné historické béčko. Zmateně se intrikuje, nechybí velká láska a kupa nespravedlnosti. S postupem času se však ukáže, že seriál nabízí více než jen možnost ukojení základních lidských pudů (nadrženost a nasranost) a rozjede několik příběhových linií, které fungují samostatně a navíc se časem protínají v pamětihodných okamžicích. Zdání tedy klame, první série je chytřejší než její cílový divák (buran od pásu posrávaný nadřízenými a bez pravidelného sexu), kterému k uspokojení stačí prvoplánové trademarky seriálu (neustálé šukání a smrt utlačovatelů). Přitom hlavní síla seriálu je úplně někde jinde. Postupné přiblížení Crixe, hlavního oponenta Spartaca, divákovi přes jeho vlastní problémy a vztah s éterickou Naevií, to je skutečná genialita tvůrců. Jejich rivalita a souboje jsou pak pro diváka neskutečnou hrou nervů, protože fandí vlastně oběma. Dalším překvapením jsou nečekaně chytré twisty, slizký Batiatus a jeho hra na všechny strany a samozřejmě souboje v aréně, které mají vždy hutnou atmosféru. Velkou slabinou je však účast Lucy Lawless, která je definitivně tou nejtragičtější seriálovou herečkou. Vengeance doplácí na dvě vynucená přeobsazení postav. V případě Spartaca sice našli typově podobného herce, bohužel má oproti původnímu tak poloviční charisma Jeho aura vůdce, který povstal v aréně z písku a krve je pryč. Whietfielda je velká škoda. Přeobsazení postavy Naevie (V dnešní době peníze? WTF!) je však větším průserem. Z jemné víly je najednou vykulené strašidlo s agresivním vystupováním a chutí po krvi, což její odvlečení od Batiata skutečně neobhájí. Od narození byla otrok. Tomu se nedá říkat vývoj, ale změna charakteru. Tím padá i síla jejího vztahu s Crixem, který vlastně rozjíždí celou sérii. Nadměrné množství záporných postav také ničemu nepomáhá. Všichni jdou po všech a na konci na to většina dojede. A co jako? Úplně největším kiksem jsou anonymní souboje v aréně dělané jen na efekt. Koho to zajímá? Útěk z Capuy do volného prostoru tomu také nepřidává, tzv. syndrom 2. série Prison Break. Stísněnost totiž dělá atmosféru. Navíc finále nesahá tomu prvnímu ani po kotníky. War of Damned přináší lehké oživení v podobě lepších soupeřů v podobě Crassa a Caesara a také konečně pořádnou nymfu v postavě Kore. Gannicus definitivně zastiňuje Spartaca a z Naevie je už úplně někdo jiný. Souboje proti desetinásobné přesile s maximálně jedním škrábnutím jsou sice hnané až na samotnou hranici uvěřitelnosti, ale co se týče emotivnosti pořád fungují. S blížícím se koncem se série vrací ke kořenům a slušně graduje v trpký konec, který paradoxně navozuje přesně ty pocity, které se mu celou dobu dařilo krotit. Otázkou zůstává, o kolik by byl seriál lepší s Whitfieldem, původní Naevií a možná důstojnějším koncem pro některé postavy. Každopádně pro současné obyvatele Říma to musí být peklo. 1. série: 75%, 2. série: 55%, 3. série: 65%. ()

M.a.t.t.

"Your lives are your own. Forge your own path, or join with us, and together we shall see Rome tremble." Drsné a krvavé s množstvom explicitných scén, zároveň však chytré s množstvom nečakaných zvratov a kvalitných dejových línií. A napriek tomu, že je to v prvom rade len televízna zábava, ktorá sa na nič viac nehrá, ostávajú tvorcovia v ramci možností dostatočne verní aj známej histórii. Škoda len, že mnoho divákov kvôli naturálnejšiemu poňatiu nevidí respektíve nechce vidieť. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)