poster

Ferrari: Cesta k nesmrtelnosti

 • Velká Británie

  Ferrari: Race to Immortality

Dokumentární

Velká Británie, 2017, 91 min

Režie:

Daryl Goodrich

Kamera:

David Meadows

Hudba:

Jerry Lane
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Robbi
  ****

  Bylo by spravedlivé říci, aby to někoho nemátlo - tohle není film o commendatorem Ferrari nebo jeho stáji. Týká se pilotů, kteří v letech 1955-1958 v jeho stáji jezdili, vítězili a bohužel i umírali. Dominantní roli tu hrají Peter Collins a Mike Hawthorn, ale nebudeme se pohybovat pouze na F1. Navštívíme nejhorší katastrofu v motoristickém sportu, zavítáme na tragickou Mille Miglia a pochopíme rozdíl mezi formulí 1 v druhé polovině let padesátých a třeba jen o dvě desítky let později, kdy se sice nazývala nebezpečnou, ale proti zachycené době to byl led a oheň. Ti, kteří čekají průřez historií italské stáje nebo snad životopis samotného Enza budou určitě zklamáni, protože se opravdu dozvědí pouze o čtyřech, byť událostmi nabitých letech.(8.1.2018)

 • Aljak
  ****

  Formula je moja srdcovka, a rád si pozriem čokoľvek čo sa týka tejto tematiky. Tento dokument nás zaviedol do turbulentných 50tych rokov, počas ktorých kosila smrť na trati až príliš často. Vtedajší jazdci dávali často do závodenia všetku svoju vášeň a odhodlanie - a žiaľ, niekedy aj vlastný život. Parádny dokument s kopou fasinujúcich archívnych záberov, ktoré sme doteraz len sotva mohli obdivovať. Trochu škoda, že dokument bol primárne zameraný z 95% len na stajňu Ferrari a panovačného Enza. Určite by bolo zaujímavé sledovať aj pozadie celej vtedajšej éry a odvážnych jazdcov. Také gavalierstvo aké existovalo v tej dobe je dnes už nevídané. A čo bolo najkrajšie, že to bolo skutočne úprimné a nie ako dnes, keď je to často vecou PR. Musím uznať, že priateľské puto medzi Petrom Collinsom a Mikom Hawthornom ma doslova dojímalo. Obaja riadni sympaťáci, no bohužiaľ so smutným osudom. P.S. Kiežby bolo viac filmov a dokumentov s tematikou F1!(2.1.2018)

 • elimS
  ***

  55% - komentář 20ti slovy: "Fantasticky sestříhaná sbírka nekrologů"...BluPix to vystihl a já souhlasím. Dokument to není, nic se pořádně nedozvíte, ale před jezdci smekám.(29.3.2019)

 • lubospoti
  ****

  Není to dokument, který by překypoval technickými nebo statistickými detaily ze závodů Formule 1. Není to ani komplexní dokument o vzniku a historii závodní stáje Ferrari. Je to totiž důstojný pomník těm, kteří ve službách Ferrari přišli o svůj život. A vzpomínka na tyto jezdce je natočena decentně a přesto zajímavě.(8.10.2018)

 • kaylin
  ***

  Když se na tenhle film dívám, je to vlastně památník toho, kolik lidí umřelo při závodění, a to jen v letech 1950 až 1960, navíc jen při jednom druhu závodu. 39 lidí není zrovna málo. Je to hezká vzpomínka na ně, ale tak jsem si říkal, jestli jsou skutečně nesmrtelní, jestli jejich jména budou znát lidi mimo motosport.(20.1.2018)