Equalizer 2

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2018, 121 min

Rozpočet $62miliónovTržby USA $102,084,362Tržby Celosvetovo $190,392,916Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Režisér Antoine Fuqua a Denzel Washington nám neostali nič dlžný a pekne nadväzujú na prvý diel. Aj keď v rámci akcie to už je poskromnejšie, dejovo to Denzel ustojí a upúta, rýchle chmaty strhnú aj mentorský prístup. /75%/(8.11.2018)

Pamatuji si, že když jsem dokoukal první E, tak jsem měl pocit, že jsem dostal "Sám Doma" pro dospělé. Asi budu za blázna, ale při druhém E jsem si vzpoměl na hru Zaklínač 3. Má to totiž podobný rys v tom, že hlavní hrdina řeší X vedlejších věcí a to hlavní nejdříve plyne v pozadí, postupně vyplave na povrch a je zakončeno finálem. Jenže na rozdíl od hry tady jsem si to neužíval a naopak mě to místy už nudilo. Film tím natahuje zbytečně stopáž a divák nic nezískává. McCall pomáhá támhle. pak tady ale nebuduje to ani zápletku a u mě osobně ani emoce. No a když se dobereme k rozzuzlení a k finále, tak očekávání je tak velké, že mě nakonec mohlo uspokojit jen málo co. A tomu co mi bylo nabídnuto se to nepovedlo. Za místy až příliš ukecaný a natahovaný film dám 60 procent a přiznávám... Já jsem zklamán.(6.12.2018)

Neměl jsem nijaká očekávání a film mě vcelku bavil. Stejně se ale nemohu zbavit názoru, že mi jednička nepřišla zase jako taková pecka, aby bylo nutné točit pokračování, a film podle mě celkově trpí údělem většiny sequelů, které se krčí ve stínu jedničky a působí vedle ní více či méně zbytečně. Denzel Washington je ovšem stále stejně skvělý a bavil mě i Pedro Pascal, zbytek castu je tam jinak v podstatě jen do počtu. Příběh mi přišel hodně předvídatelný a dějová linka s polepšeným černošským mladíkem mě tam nudila, protože mám pocit, že toto jsem viděl stokrát jinde. Finále ve větru velmi dobré. Za mě spíše lepší 3 *.(16.8.2018)

• Flipnic-RE

Měl sem v sobě asi 4 piva z venku a usadil sem se v obovském prázdém sále, kde kdesi daleko na druhé a třetí straně zely hlavy nějakejch dalších lidí. Málo lidí, že to dávaj třetí den ... (??). Večer. Ale protože jsem dostal ještě chuť, šel sem si pro předraženýho Hainekena za 65 ,- kč a sledoval film. Nejdřív mne to bavilo, hezký, Washington ještě víc obsesivně střelenej než v díle jedna. Ale nikam se ten děj neubíral. Aha, pomáhá znuděnýmu mladíkovi silně opálenýho africkýho typu ...s malířstvím ??!! Tvl ... Pak se to zamotalo a po kom se sakra tedy jde??!! Ajo!! To je ten týpek z Narcos Pedro, kterýho teď všude obsazujou! Aha ... závěrečnej fight bez nápadu, totálně plnej klišé, nesmyslů, kravin co tady už byly. No nic! Nejdřív mě film bavil, pak mne nudil, ale nečekal sem, že posledních 15 minut mne bude nebetyčně srát! Nic novýho, vše viděno, nastavovaná nudná až trapná kaše. A to jsem s pivkama vyhodil za film/kina asi 400 ,- ... super tvl ..(20.8.2018)

Antoine Fuqua s Denzelem Washingtonem opět spolu. První díl je u mne hodně vysoko mezi oblíbenými filmy, takže druhý díl to měl v hodně ohledech těžké a samozřejmě na jedničku nemá, ale pořád se jedná o obstojný oldschool akční thriller. Denzel je pořád stejný, téměř nezestárnul, pořád v kondici, hraje bezvadně a jeho nepředvídatelné vychytávky patří k tomu nejlepšímu, co se zde dá najít. Akce je překvapivě méně, krom menších krátkých likvidací je tu jen velká finální akce, kde je skvěle zvoleno prostředí ( přesto OBI je nepřekonáno). Tempo byť je pomalejší, film nenudí, utíká rychle, zaujmou i vedlejší linie a místy je film i hezky napínavý. Co zamrzí, že Rko není příliš využito, záporák Marton Csokas z jedničky je nepřekonaný a naštvalo mě, že scéna z vlaku v traileru byla z filmu vystřihnuta. Ve výsledku menší zklamání, ale kina určitě nelituji. PS: Jsem rád, že Pedro Pascal po Narcos dostává čím dál tím víc prostoru ( Kingsman i zde) a do budoucna to také vypadá nadějně. 75%.(17.8.2018)