Equalizer 2

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2018, 121 min

• tron

SPOILERY. „To si sa pomýlil. Vy idete do vojny so mnou.“ Atmosférou, dejom, ale v podstate i žánrom dosť razantný odklon od (výbornej) jednotky. To je teoreticky plus, pretože k tomu naozaj môžeme pristupovať ako k plnohodnotnej dvojke a nie ako k remaku, čo je fajn. Viac ma bavili scény, v ktorých Denzel pomáhal „svojej štvrti“, než špionážne akčné momenty, čo je dosť absurdný stav. Celé je to jedno veľké klišé, hlavný zlosyn je čitateľný od prvej scény a po vizuálnej stránke to napriek pár dobrým nápadom je oproti vymaznanej jednotke prekvapivo chudobné a nevábne, čo je čudné, lebo rozpočet nielenže nebol nižší, ale bol ešte o pár miliónov vyšší. Akcie je dosť a je OK, ale opäť – na prvý diel sa nechytá. To ani Denzel, na ktorom je predsa len vidieť, že už má napriek dobrej kondičke po šesťdesiatke. Príbeh ma vôbec nezaujímal, postavy nudné. Finále zaujímavo umiestnené do opusteného mestečka, ktoré ničí prírodný živel (niečo medzi Hadími očami, Sám doma a Skyfall), ale šokovalo ma, že proti hrdinovi nepostavili 50-členné zabijacke komando, ale štyroch (!) spotených týpkov. To ako vážne??? A v scenári sa ustavične zjavovalo niečo, čo ma vyrušovalo. Prečo ho nožom bodal spredu? Keď sedel za volantom, v pohode stačilo bodnúť zozadu, kedy sa nemohol brániť. Prečo si myslel, že Denzel jeho rodinu v aute neunesie resp. nezabije? Prečo mu vôbec preboha napadlo skúšať knižnicu? Kam sa podel gang? A prečo aj naďalej nestrieľal do kufra auta?? Sorry, proste zle.(14.11.2018)

Pokud čekáte neporazitelného McCalla, tak přesně toho taky dostane, ale teď se snaží hrát více na dramatickou strunu než na tu akční. Samozřejmě nemějte strach akce je přiměřeně, na skoro 2 hodiny filmu, ale nečekejte tolik perfektních killu jako v prvním díle. Jednička je svižnější, přímočařejší a taky se v ní méně mysli. Na své si přijdou i fanoušci GoT. PS: Oberyne, ty oči jsou tvoje slabina.(16.8.2018)

Po solidní jedničce slušný propad. Stejní tvůrci a výsledek se sotva doplazí na průměr. Prostě nepochopitelný odklon od předchozího kvalitního zpracování. A to Denzel Washington má vůli hrát, ale je vržen do situací, které diváky nemohou zajímat ani bavit. Jednu chvíli vykonává taxikařinu, pak převychovává černého mladíka ze sousedství, aby se příliš neumazal od drogového odéru, u něhož si následně objedná venkovní i domácí malířské práce, ze svých akčních schopností toho moc neukáže, akce je co by se pod jeho čepici vlezlo. První hodinu provází absolutní nepřehlednost, kupí se žánrové odnože a dlouho jsem neměl jasno, o co ve filmu jde především. Antoine Fuqua vytasil unavenou režii, která ožije ve finální části, kdy se náš ultrasprávňácký hrdina konečně akčně rozjede na víc než minutu a ve slotě likviduje své dřívější kamarády ve zbrani, kteří se dali na temnou stranu. Washington už dávno není nijaký velký kino tahoun, tudíž by měl zvažovat, zda diváky tahat na výchovné až filozofické koncerty. Akce vypadá krvavě dobře, technické známky plní své standardy. Vedlejší role jsou naprosto průhledné - záporného protivníka a strůjce všeho zlého identifikujete po vteřině jeho zjevení se na scéně, ačkoliv film jej nemíní odhalit hned, všechny ostatní, v jádru hodné postavy získají své sociální jistoty. Docela se divím, že pokračování se vydalo tímto málo zábavným a vesměs rutinním směrem, kde je přemíra rozkouskovaných scén, co jsou střídavě napínavé a nudné, zasazené do levných, omšelých a neatraktivně působících lokací, dojde i na Belgii. Do kina si nechte zajít chuť. Jednička zůstává neochvějně nepřekonána ve všech ohledech. Vznik trojky jen v tom případě, pokud se obnoví původní chválihodný koncept. Tohle vyznělo málem trapně. 5/10(9.9.2018)

• verbal

Zrovna jsem se takhle s chodítkem šourala obtížena taškama z nákupu v Kauflandu, kde jsem mimo jiné vyhrála krvavý souboj o lepidlo na zubní protézy v akci, když tu se ke mně náhle přitočil ňákej divnej negr, začal mi rvát tašky z ruky a něžně masírovat bércový vředy, přičemž citoval Prousta a mermomocí si mě rval na záda, že prej se v mým stavu a věku nemám co vláčet s tak těžkým nákupem a že mu bude nesmírným potěšením odnést mě domů. Sem si říkala, co je to zas za úchyla, co mě chce obrat o důchod nebo mi nedejbože v sedmdesáti zrevidovat bobra, ale nakonec se ukázalo, že je to jen Svatej Denzl, děsněj pyjonýr, ochránce slabých a utlačovaných, vdov a sirotků, bývalý speciální jednotkář s traumatem hledající vykoupení tím, že bude sveřepě pomáhat každému, kdo mu pípne na radaru, ať už o to stojí, nebo ne. Tak byla bych blbá, že, nezneužít takovýho ebenovýho fešáka. Domů jsem se sice dostala o tři hodiny později než obvykle, protože milej negr ještě musel cestou kompulzivně sundat ze stromů celý stáda vyděšeně mňoukajících koťátek, vynosit dva autobusy postiženejch dětí z hořícího azylového domu, převést asi milión slepců přes přechody a jen tak mimochodem vyhladit holejma rukama ten otravnej, mohutně ozbrojenej genk terorizující už léta všechny seniory v okolí, a to vše se mnou na zádech, chodítkem přes rameno a bandou těžkejch tašek v rukách, ale stálo to za to! Když jsme dorazili, tak mi ten čokoládovej samaritán během chvilky ještě nahodil fasádu na barák, zryl zahrádku, pohnojil záhon s rajčaty a přes celou zeď v obýváku mi namaloval naprosto věrnou kopii Poslední večeře, načež ještě jen silou svého charismatu a sugestivně výchovnými motivačními proslovy přesvědčil kohortu negerskejch výrostků, aby přestali čorkařit, čichat toluen a radostně dokončili základní vzdělání, což jim v budoucnu umožní jít na Harward a rozšířit již tak početné zástupy černopanterních intelektuálů. Než poté zmizel úplně sám zatočit s nemilosrdnou a dokonale vycvičenou partičkou síajej vrahů, přinutil mě podepsat prohlášení o mlčenlivosti, protože zásadně, ale fuckt zásadně pomáhá výhradně nezištně. A jestli to prej nikomu nevykecám, tak mi vyléčí alzhajmra a zbaví mě osteoporózy, až se vrátí, protože si dlouholetou nemilosrdnou četbou medicínské literatury zmáknul domácí doktorát z geriatrie. A to až řádně nadrtí Bibli, rád by se nechal i vysvětit na kněze!!! *** Strašná sračka a pícnina pro hovada!!! Tupější než voliči Endyho Babitche, průhlednější než podprda pouliční štětky a slizce patetičtější než Vladko zpívající Neublížil som. Oproti jedničce to sice kapku slušněji odsejpá, ale jinak Denzlův čokobohatýr jen sekl s prací v oddělení řeziva, pomocí Ubru teď likviduje živnostáky prohnilým taxislužbám a z toho altruismu už mu dočista jeblo. A ono není divu. Už jen prokousat se bez psychické újmy kompletní bibliografií přeceňovaného ultranudila Hemingveje v jedničce byl téměř nadlidský úkol, který mohl nejednu gumu lehce dostat na hranu naprostého mentálního vyčerpání a přivodit jí pomalou otravu unylou grafománií, ovšem to pořád není nic ve srovnání s tím, příčetný přežít jedinou kapitolu Prousta. Oproti tomu je i sebevivisekce tupými nůžkami naprosto bezbolestný a zcela netraumatizující zážitek. A tak ten pomatený megafilantropický kokot a yntelechtuán od hnědých baretů celý film frajersky chodí s Hledáním ztraceného času v podpaždí, jež jej očividně obohacuje víc než kvantová fyzika řeznického učně, tváří se jako hybrid Matky Terezy a doktora Švajcra, trousí existenciální moudra pouťových mluvků, nesmlouvavě spasí každého, kdo mu zkříží cestu, i když kladou odpor, a občas dá někomu na piču, avšak pouze v krajním případě, kdy nezaberou úlisná domlouvání, pseudofilozofické filipiky či kýčovité mentorování. Pročež to celé močopudné martýrium vyvrcholí trapnou, špatně zdramatizovanou i natočenou vybíjenou v ekomementivní fujavici. Ale jako audiovizuální dávidlo velmi účinné.(25.8.2018)

Čekal jsem trochu víc,hlavně co se akce týče,ale postava Denzela,která film táhne mě prostě baví,proto kdo chce jen čistě kvalitní akční podívanou tak pro něj bude asi lepší jiný film.Kdo má rád Denzela jako já tak tomu to doporučuji.Pokud bude i třetí díl tak bych zapracoval na příběhu a té akce a nespoléhal bych se jak se moderně říká na charizma hlavního herce.Za mě tedy celkově 70 % a čtyři hvězdy(31.10.2018)

• - Hodinky, ktoré vo filme nosí Robert McCall (Denzel Washington), sú Suunto Core All Black Military. (chesterko)

• - Pro Denzela Washingtona se jedná o vůbec první sequel, ve kterém si v životě zahrál. (Tomas_TM)

• - Přibližně v čase 35:04, při záběru na uličku s popiskem „Brussels, Belgium“, byla použita pražská ulice Truhlářská na Praze 1 (mj. je vidět vlajka Polské republiky na sídle Konzulárního oddělení Velvyslanectví Polské republiky v Praze). (Michalechal)