Avicii: True Stories

Švédsko, 2017, 139 min

Levan Tsikurishvili

Avicii

Nils Moström

Kvalitní dokument který zachycuje život někoho tak úžasného. Bylo zajímavé jak normální kluk z normální rodiny si šel svou vlastní cestou a dokázal to,co jen tak každý nedokáže.Měl neuvěřitelný talent což bylo vidět v jeho tvorbě.Dokument zachycuje že to neměl v životě úplně jednoduché, proč přestal živě vystupovat a hlavně se mi líbí jak byl neuvěřitelně skromný a jak byl pořád svůj.Je to moc smutné,u filmu jsem slzy neudržela,protože to nešlo.Děkuji že byl tento film natočen.Je to jedinečný náhled do života jednoho z nejlepších DJů naší doby.Tento film nemůžu hodnotit jinak než 5ti hvězdičkami, nemám slov,bylo to úžasné.(19.5.2018)

Kvalitní dokument. Tim byl fakt dobrej kluk, bohužel se minul povoláním. Těžký introvert, který přemáhal sám sebe na stagei, aby pobavil miliony fanoušků. Svoje špatné pocity blokoval před vystoupeními alkoholem, mezi lety 2008-2016 se účastnil více než 800 vystoupení, což se také dost podepsalo na jeho zdravotním stavu. Nezvládal svoje černé myšlenky a stres, navíc na něho byli nalepení lidé, kteří se snažili jen rýžovat. Byl to fakt velice milý a citlivý člověk. Svoji slávu ale bohužel neunesl. Byl jsem naprosto zaražen názory zejména starších lidí po jeho smrti, kteří říkali, že "umřel další feťácký DJ, který jen kradl a předělával tvorbu cizích interpretů". Je vidět, že tyto starší ročníky jsou naprosto mimo. Současní DJové jsou zároveň v drtivé většině případů i producenti, vytvářejí tedy novou hudbu od základů. Další komenty lidí se týkaly toho, že vůbec "tohoto feťáka neznali". Přitom (asi nevědomky) každý den poslouchají jeho nejznámnější skladby jako Wake me up, Hey Brother, Waiting for love nebo Without you v rádiu a museli je určitě slyšet. Předsudky české společnosti k DJům a celkově ke scéně "klubové hudby" jsou naprosto směšné. Všichni, kdo tuto hudbu poslouchají včetně těch, kdo ji tvoří, jsou automaticky považováni za feťáky, alkoholiky, posluchače "tuc tuc" muziky a podobně. Když ale do scény více proniknete, zjistíte, že to většinou vůbec není pravda a že hlavně DJové (producenti) jsou velice inteligentní lidé, kteří mnohdy vytvářejí hudebně velice kvalitní písničky. Tim mezi ně rozhodně patřil... Velká ztráta pro hudební svět. PS: Já osobně poslouchám tvrdší odnož elektronické taneční hudby zvanou Hardstyle, v životě jsem nebral drogy a dokonce ani nekouřil. A znám spoustu inteligentních a slušných lidí, kteří tuto hudbu poslouchají a rádi se při ní baví (jen takový příklad).(25.4.2018)

Přemýšlel jsem nad 5, ale na konec jsem to změnil na 4 jelikož mě příjde, že to ke konci ztrácí na atraktivitě. O Aviciim jsem se dozvěděl až od songu Seek Bromance to byl ještě Tim Berg a pak až od songu Wake Me Up do té doby jsem ho nějak neposlouchal, ale tohle mě hodně zaujalo. Každopádně ho bude škoda (narozdíl od nějaké fetky jako byla třeba Amy Winehouse) a člověka zamrzí, že se na to nepřišlo dříve a nedělalo se s tím něco mohl i žít. Jinak je smutné jak píše Honzeek95 , že poté co se zabil z něho někteří lidé dělaly feťáka a alkoholika, když o tom věděly úplné hovno. Pobavil mě tehdy i komentář na jakémsi bulvárním plátku kde nějaká kráva napsala kdo to byl nikdy jsem o něm neslyšela a dala tam tak 3 usmívající smajíky hned jsem jí psal a co si v životě dokázala ty.(28.7.2018)

pocitově až moc přepálené na stopáži,ale jinak hodně povedený dokument,který není vůbec o elektronické hudbě,ale o jednom stydlivém klukovi,který dokázal něco o čem by si mohli mnozí jiní DJs nechat jen zdát,aby byl nakonec převálcován děláním něčeho co nebylo vůbec pro něj.Hodně si cením toho,že se o svůj pohled se všemi negativy i pozitivy nebál nasdílet.Potom co se stalo pak z toho dokumetu místy až mrazí...RIP Time...80%(26.4.2018)

Dokument pojednává o začátcích DJe Aviciiho. Vlastním jménem Tim Bergling. Který se stal díky své odlišnosti v hudbě celosvětově známý. Dokument je natáčený v době kdy samozřejmě Tim byl mezi námi. Ve filmu jde přímo vidět jak se Tim během své cesty DJování změnil. Z obyčejného kluka se díky Ash Pournourovi stal během malé chvíle velký člověk v hudební branži. Já osobně jsem těch 7 let Aviciiho poslouchal od jeho mega hitu ''Levels'' a když jsem se dozvěděl že už není mezi námi, tak mi to bylo opravdu líto, a celý týden jsem si pouštěl jeho songy. Tento dokument doporučuji všem fanouškům, ale i nefanouškům, aby zjistili kdo to vlastně ten Avicii byl. Pro mě to bylo velké jméno, které mě provázelo dlouhými lety. Naposled ti přeji, odpočívej v pokoji Time 🎧(6.6.2018)

• - Tim Bergling si vybral své umělecké jméno Avicii, protože mu přítel řekl, že „Avīci“ znamená nejnižší stupeň buddhistického pekla. Bergling to upravil jako „Avicii“ přidáním extra „i“ poté, co zjistil, ze název účtu MySpace „Avici“ byl již zabrán. (Macik1982)

• - Avicii zemřel ve věku 28 let. Spáchal sebevraždu v Ománu, kde byl na návštěvě přátel. (Macik1982)