Avicii: True Stories

Švédsko, 2017, 139 min

Levan Tsikurishvili

Avicii

Nils Moström

Přemýšlel jsem nad 5, ale na konec jsem to změnil na 4 jelikož mě příjde, že to ke konci ztrácí na atraktivitě. O Aviciim jsem se dozvěděl až od songu Seek Bromance to byl ještě Tim Berg a pak až od songu Wake Me Up do té doby jsem ho nějak neposlouchal, ale tohle mě hodně zaujalo. Každopádně ho bude škoda (narozdíl od nějaké fetky jako byla třeba Amy Winehouse) a člověka zamrzí, že se na to nepřišlo dříve a nedělalo se s tím něco mohl i žít. Jinak je smutné jak píše Honzeek95 , že poté co se zabil z něho někteří lidé dělaly feťáka a alkoholika, když o tom věděly úplné hovno. Pobavil mě tehdy i komentář na jakémsi bulvárním plátku kde nějaká kráva napsala kdo to byl nikdy jsem o něm neslyšela a dala tam tak 3 usmívající smajíky hned jsem jí psal a co si v životě dokázala ty.(28.7.2018)

Krásné a zároveň velmi, ale velmi smutné! O tom, jak skromná a křehká švédská dušička, co se díky svému talentu (a manažerovi Ashovi) dostala do krutého světa show businessu a neuměla v tom úplně chodit. Za mě velmi intimní snímek. Báječná kamera a střih. Je to fakt hodně surreální koukat na tenhle extrémně povedený životopisný dokument nyní, "when it´s all over..." Ten kluk věděl :-( Vi kommer att sakna er!(17.5.2018)

Kvalitní dokument který zachycuje život někoho tak úžasného. Bylo zajímavé jak normální kluk z normální rodiny si šel svou vlastní cestou a dokázal to,co jen tak každý nedokáže.Měl neuvěřitelný talent což bylo vidět v jeho tvorbě.Dokument zachycuje že to neměl v životě úplně jednoduché, proč přestal živě vystupovat a hlavně se mi líbí jak byl neuvěřitelně skromný a jak byl pořád svůj.Je to moc smutné,u filmu jsem slzy neudržela,protože to nešlo.Děkuji že byl tento film natočen.Je to jedinečný náhled do života jednoho z nejlepších DJů naší doby.Tento film nemůžu hodnotit jinak než 5ti hvězdičkami, nemám slov,bylo to úžasné.(19.5.2018)

Dokument pojednává o začátcích DJe Aviciiho. Vlastním jménem Tim Bergling. Který se stal díky své odlišnosti v hudbě celosvětově známý. Dokument je natáčený v době kdy samozřejmě Tim byl mezi námi. Ve filmu jde přímo vidět jak se Tim během své cesty DJování změnil. Z obyčejného kluka se díky Ash Pournourovi stal během malé chvíle velký člověk v hudební branži. Já osobně jsem těch 7 let Aviciiho poslouchal od jeho mega hitu ''Levels'' a když jsem se dozvěděl že už není mezi námi, tak mi to bylo opravdu líto, a celý týden jsem si pouštěl jeho songy. Tento dokument doporučuji všem fanouškům, ale i nefanouškům, aby zjistili kdo to vlastně ten Avicii byl. Pro mě to bylo velké jméno, které mě provázelo dlouhými lety. Naposled ti přeji, odpočívej v pokoji Time 🎧(6.6.2018)

Pomalu až drama jedné osoby,než dokument.Parádní kamera podrthla slušnou instrumentáž života jednoho Dje,který nedokázal nejspíš přestat včas a zubatá na něj už čekala v těch letech co byl natočen tento dokument.Já jsem vždycky rád spíš za autobiografické ztvárnění.Takže začátek jak začal Tim na Fl Studiu a vznikl hit Levels je přesně to,co jsem bral plnýmy doušky.Nejsem zrovna fanoušek Aviciio,ale celkově dění okolo Djingu mě zajímá.Celá ta pravda je,že nemít manažera tak jste pořád nikdo,ale ten manažer Vás nakonec pohltí a je to jen o slávě a penězích.Někdy to bohužel končí tragicky.Hodně věcí vrtá hlavou,protože dost lidí zažívá stres neustále a nechce se věřit,že i po tom,co koncertní šńůry byly pryč,zrovna to,co Tima bavilo nejvíc a to je skladání hudby,si veme život.V dokumentu vystupují především jeho kamarádi,pes Liam,Tiesto,Guetta...(27.4.2018)

• Avicii

• - Tim Bergling si vybral své umělecké jméno Avicii, protože mu přítel řekl, že „Avīci“ znamená nejnižší stupeň buddhistického pekla. Bergling to upravil jako „Avicii“ přidáním extra „i“ poté, co zjistil, ze název účtu MySpace „Avici“ byl již zabrán. (Macik1982)

• - Avicii zemřel ve věku 28 let. Spáchal sebevraždu v Ománu, kde byl na návštěvě přátel. (Macik1982)