Avicii: True Stories

Švédsko, 2017, 139 min

Levan Tsikurishvili

Avicii

Nils Moström

Dokument pojednává o začátcích DJe Aviciiho. Vlastním jménem Tim Bergling. Který se stal díky své odlišnosti v hudbě celosvětově známý. Dokument je natáčený v době kdy samozřejmě Tim byl mezi námi. Ve filmu jde přímo vidět jak se Tim během své cesty DJování změnil. Z obyčejného kluka se díky Ash Pournourovi stal během malé chvíle velký člověk v hudební branži. Já osobně jsem těch 7 let Aviciiho poslouchal od jeho mega hitu ''Levels'' a když jsem se dozvěděl že už není mezi námi, tak mi to bylo opravdu líto, a celý týden jsem si pouštěl jeho songy. Tento dokument doporučuji všem fanouškům, ale i nefanouškům, aby zjistili kdo to vlastně ten Avicii byl. Pro mě to bylo velké jméno, které mě provázelo dlouhými lety. Naposled ti přeji, odpočívej v pokoji Time 🎧(6.6.2018)

Krásné a zároveň velmi, ale velmi smutné! O tom, jak skromná a křehká švédská dušička, co se díky svému talentu (a manažerovi Ashovi) dostala do krutého světa show businessu a neuměla v tom úplně chodit. Za mě velmi intimní snímek. Báječná kamera a střih. Je to fakt hodně surreální koukat na tenhle extrémně povedený životopisný dokument nyní, "when it´s all over..." Ten kluk věděl :-( Vi kommer att sakna er!(17.5.2018)

Pri podobných snímkach ako je táto mi príde vždy tak akosi naliehavo smutno...niekde v záhlaví sa mi stále dookola točí otázka, prečo mladé, krásne, talentované duše musia odchádzať z tohto sveta? Akosi vnímam, že každý umelec je v podstate veľmi krehká duša, ktorá ani náhodou nie je pripravená na to všetko čo sa vďaka jej práci a talentu okolo nej roztočí..ten tlak, stres, očakávania ľudí, "šou"biznis kde ide len o prachy..vyše 800 šou?? veď to je akokeby Avicii vyše dvoch rokov každý deň bol len na turné..šialené..a do toho zdravotné problémy, neistota, úzkosť, kolotoč, stereotyp...a pritom jediné čo chcel je skladať tú úžasnú hudbu, hľadať šťastie..a nájsť zmysel..tá hranica medzi Timom a megahviezdou Avicii sa len ťažko hľadala..:( O to viac ma mrazí lebo som sa práve vrátila zo Štokholmu a v letiskovej hale som videla jeho veľkú fotku s popisom "WElcome to my hometown"..(24.11.2018)

Kvalitní dokument který zachycuje život někoho tak úžasného. Bylo zajímavé jak normální kluk z normální rodiny si šel svou vlastní cestou a dokázal to,co jen tak každý nedokáže.Měl neuvěřitelný talent což bylo vidět v jeho tvorbě.Dokument zachycuje že to neměl v životě úplně jednoduché, proč přestal živě vystupovat a hlavně se mi líbí jak byl neuvěřitelně skromný a jak byl pořád svůj.Je to moc smutné,u filmu jsem slzy neudržela,protože to nešlo.Děkuji že byl tento film natočen.Je to jedinečný náhled do života jednoho z nejlepších DJů naší doby.Tento film nemůžu hodnotit jinak než 5ti hvězdičkami, nemám slov,bylo to úžasné.(19.5.2018)

pocitově až moc přepálené na stopáži,ale jinak hodně povedený dokument,který není vůbec o elektronické hudbě,ale o jednom stydlivém klukovi,který dokázal něco o čem by si mohli mnozí jiní DJs nechat jen zdát,aby byl nakonec převálcován děláním něčeho co nebylo vůbec pro něj.Hodně si cením toho,že se o svůj pohled se všemi negativy i pozitivy nebál nasdílet.Potom co se stalo pak z toho dokumetu místy až mrazí...RIP Time...80%(26.4.2018)

• Avicii

• - Tim Bergling si vybral své umělecké jméno Avicii, protože mu přítel řekl, že „Avīci“ znamená nejnižší stupeň buddhistického pekla. Bergling to upravil jako „Avicii“ přidáním extra „i“ poté, co zjistil, ze název účtu MySpace „Avici“ byl již zabrán. (Macik1982)

• - Avicii zemřel ve věku 28 let. Spáchal sebevraždu v Ománu, kde byl na návštěvě přátel. (Macik1982)