Avicii: True Stories

Levan Tsikurishvili

Avicii

Levan Tsikurishvili

Nils Moström

Přemýšlel jsem nad 5, ale na konec jsem to změnil na 4 jelikož mě příjde, že to ke konci ztrácí na atraktivitě. O Aviciim jsem se dozvěděl až od songu Seek Bromance to byl ještě Tim Berg a pak až od songu Wake Me Up do té doby jsem ho nějak neposlouchal, ale tohle mě hodně zaujalo. Každopádně ho bude škoda (narozdíl od nějaké fetky jako byla třeba Amy Winehouse) a člověka zamrzí, že se na to nepřišlo dříve a nedělalo se s tím něco mohl i žít. Jinak je smutné jak píše Honzeek95 , že poté co se zabil z něho někteří lidé dělaly feťáka a alkoholika, když o tom věděly úplné hovno. Pobavil mě tehdy i komentář na jakémsi bulvárním plátku kde nějaká kráva napsala kdo to byl nikdy jsem o něm neslyšela a dala tam tak 3 usmívající smajíky hned jsem jí psal a co si v životě dokázala ty.(28.7.2018)

Pri podobných snímkach ako je táto mi príde vždy tak akosi naliehavo smutno...niekde v záhlaví sa mi stále dookola točí otázka, prečo mladé, krásne, talentované duše musia odchádzať z tohto sveta? Akosi vnímam, že každý umelec je v podstate veľmi krehká duša, ktorá ani náhodou nie je pripravená na to všetko čo sa vďaka jej práci a talentu okolo nej roztočí..ten tlak, stres, očakávania ľudí, "šou"biznis kde ide len o prachy..vyše 800 šou?? veď to je akokeby Avicii vyše dvoch rokov každý deň bol len na turné..šialené..a do toho zdravotné problémy, neistota, úzkosť, kolotoč, stereotyp...a pritom jediné čo chcel je skladať tú úžasnú hudbu, hľadať šťastie..a nájsť zmysel..tá hranica medzi Timom a megahviezdou Avicii sa len ťažko hľadala..:( O to viac ma mrazí lebo som sa práve vrátila zo Štokholmu a v letiskovej hale som videla jeho veľkú fotku s popisom "WElcome to my hometown"..(24.11.2018)

Co na to napsat ? Nějak mi dochází slova. Snad jen, že je to škoda - obrovská škoda, že nás opustil někdo tak talentovaný jako byl Avicii. Vůbec bych se ho nebál přirovnat k takovým jménům jako jsou Beethoven, Mozart, Bach, Smetana, (Tesla, Einstan na poli fyziky, Jarda Jágr v hokeji :-) ). On totiž nebyl recyklátor, vykrádač starých hitů a kopírka ostatních už úspěšných.... On byl ten, kdo opravdu vymýšlel a tvořil. Na dokumentu se mi nejvíc líbily pasáže, kdy za ním chodili ti nejlepší z naší dekády, sedli si k němu do studia, zabrnkali pár tonů a ON VYTVOŘIL MEGAHIT.. Ano právě ta kreativní část, to je to, včem byl tak vyjmečný. Obyčejný, chytrý kluk, co to měl v hlavě srovnaný. Takový se rodí jeden za generaci !!! Proto nechápu a nikdy asi nepochopím, jak to mohlo skončit tak jak to vše skončilo... RIP Time. P.S. Dost mě dostala i ta pasáž, jak vykládal o 4 měsíční bolesti zánětu slinivky, protože tím jsem si v minulosti taky prošel a můžu každému odpřísáhnout, že je to taková bolest jakou si málokdo dokáže představit. S komentem Honzeek95 naprosto souhlasím.(14.2.2019)

Jsem rád, že jsem mohl žít v době, kdy vznikla hvězda jménem Avicii, tvořila a odešla, ač bohužel tak mladá. Dokumenty těžko soudit řemeslně - buď vás životopis chytne nebo ne. Natočený je to fakt dobře - hra s tmou, tichem, úžasná atmosféra koncertů a snaha divákovi vnutit myšlenku, že není až tak super pro zamlklého kluka ze Stockholmu být dennodenně pod palbou pozornosti na více než 660 koncertech během pár (3-4) let. Čest jeho památce, to tetování jeho symbolu jsem fakt vážně zamýšlel a kdo ví, jak jsem k nim zdrženlivý, už ví, že to něco znamená..(2.5.2018)

Pomalu až drama jedné osoby,než dokument.Parádní kamera podrthla slušnou instrumentáž života jednoho Dje,který nedokázal nejspíš přestat včas a zubatá na něj už čekala v těch letech co byl natočen tento dokument.Já jsem vždycky rád spíš za autobiografické ztvárnění.Takže začátek jak začal Tim na Fl Studiu a vznikl hit Levels je přesně to,co jsem bral plnýmy doušky.Nejsem zrovna fanoušek Aviciio,ale celkově dění okolo Djingu mě zajímá.Celá ta pravda je,že nemít manažera tak jste pořád nikdo,ale ten manažer Vás nakonec pohltí a je to jen o slávě a penězích.Někdy to bohužel končí tragicky.Hodně věcí vrtá hlavou,protože dost lidí zažívá stres neustále a nechce se věřit,že i po tom,co koncertní šńůry byly pryč,zrovna to,co Tima bavilo nejvíc a to je skladání hudby,si veme život.V dokumentu vystupují především jeho kamarádi,pes Liam,Tiesto,Guetta...(27.4.2018)

• Avicii

• - Tim Bergling si vybral své umělecké jméno Avicii, protože mu přítel řekl, že „Avīci“ znamená nejnižší stupeň buddhistického pekla. Bergling to upravil jako „Avicii“ přidáním extra „i“ poté, co zjistil, ze název účtu MySpace „Avici“ byl již zabrán. (Macik1982)

• - Avicii zemřel ve věku 28 let. Spáchal sebevraždu v Ománu, kde byl na návštěvě přátel. (Macik1982)