Epizody(5)

Dokumentární minicyklus o vzniku, historii a souvislostech ekologického hnutí v tuzemsku. Pětidílná série se vrací o padesát let nazpět ke kořenům ekologického hnutí v naší zemi, které stálo u revolučních událostí roku 1989. Cyklus mapuje celý proces postupného poválečného etablování tématu životního prostředí, sleduje jednotlivé ekologicko-protestní události jako realizace občanského uvědomění a zasazuje je do kontextu celospolečenského dění tehdejšího i dnešního. Úhelnými body jsou jak klíčové osobnosti tehdejšího hnutí, tak tehdejší ohraničené události, které byly předzvěstí revoluce. (Česká televize)

Arsenal83

Všetko keď sa robí bez fanatizmu a s dobrou mierou, tak môže byť užitočné. Tak to platí aj pre eko aktivizmus, ktorý urobil mnoho dobrého pre záchranu životného prostredia, odstránenie ťažkých kovov, ktoré sa dostávali až do potravy a mnoho ďalšieho. V tomto je eko agitka dejinne prospešná, inak by sme boli ako v Číne, kde ľudia dochnú už len preto, že pijú vodu z rieky znečistenej na 200 rokov dopredu. Škoda, že dnešný eko aktivizmus sa zmenil na eko terorizmus a vybíjanie prdiacich kráv. ()