Puli

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Indie, 2015, 155 min

• ARI50

Letajíci bojovnik jako vážně ne tohle se mi fakt nelíbilo snaha záběru v akci taky ne a příběh nezaujal a ty jména některé mazec. Celé to je prostě zvláštní, aspoň dali všechno do tance.(7.10.2018)

(pozor, obsahuje spoiler) Rozverná taškařice s fantasy prvky zprostředkovává náhled do cizí kultury, na jejíž pravidla si již pomalu začínám zvykat, byť obecné principy jsou stejné jako na západním okraji indokeltského areálu. Během jediného mrknutí oka se tu přehraje bláznivá komedie s praštěnými grimasami, osudové drama odvety beroucí se fatalisticky vážně, barvami sršící muzikál i efekty přeplácané fantasy v divadelním aranžmá. Až potud vše funguje relativně bez problémů, dokážete-li se naladit na tu správnou vlnu, výsledek však sráží nesympatický hlavní hrdina, který je i na poměry indických suverénů nezaslouženě arogantní, a citelně chybějící protihráč, neboť zlá královna vlastně za nic nemůže a intrikářský generál je poražen rychleji, než vstoupil na scénu. Je také škoda několika neuzavřených dějových linek, které jsou odbyty finální, nic nevysvětlující korunovací. Celkově však musím smeknout před umem tvůrců, kteří dokázali vše popsané ukočírovat do jediného, přihlouple a přehnaně fungujícího snímku.(9.11.2017)

Podobné námety mám rada, ale toto na mňa celkom nezabralo. Neviem prečo, ale nechytila som sa, nezaujalo ma to akoby malo.(14.5.2019)