poster

Totem

 • USA

  Totem

Horor

USA, 2017, 90 min

Scénář:

Evan Dickson

Kamera:

Harry Lipnick

Hudba:

Joseph Bauer
(další profese)
 • Lisabellla
  *

  Než jsem si film pouštěla, bylo mi divné, že je u něj tak málo komentářů. Ale jak skončila poslední scéna, bylo mi všechno jasné. Hororu se to příliš nepodobá. Jede se nelekne, ani kdyby se o to snažil a kdybych o Totemu napsala cokoliv jiného, vlastně bych vyzradila pointu. A to už by pak nemělo ani smysl se na ten film dívat.(12.3.2018)

 • Pitryx
  *

  Kruci kolikrát dokolečka dokola se ještě bude točit stále o tomtéž. Toto je další z klasických blbákovin, které vás mají poděsit chozením hrdinky po baráku a občasnou lekačkou. Duchařina jako všechny ostatní, nic nového nepřinášející. Takže u mne velké plus jen to, že tam toho kecání nebylo moc a skoro stále se něco dělo.(24.1.2018)

 • -OverLord-
  **

  Televizní produkce už vyplodila mnohem lepší horory. O to víc jsem čekal od hororového velestudia Blumhouse, které se podílelo i na tomto a které kdysi i s "ušmudlaným" 1,5 milionem dolarů natočilo famózní Insidious a vytřískalo na tom skoro 100 mega. A to je jen špička ledovce, takových zářných příkladů má toto studio desítky. Televize ale zůstane zřejmě jen televize, takže jsem i s hodnocením vcelku shovívavý. Totem působí jako příjemné hororové béčko zhruba hodinu, kdy se toho moc neděje, jakmile ale přijde hlavní rozuzlení a pár vypjatějších scén, režie to začne těžce nedávat a z pohodového koukání se stává šílená fraška, na kterou se skoro nedá dívat. Naštěstí to pak na poslední chvíli trochu zachraňuje úplný závěr a pocit zklamání lehce odeznívá. Tak či onak, čekal jsem trochu víc. Ale alespoň na ty herečky se celou dobu dobře kouká.(10.11.2017)

 • Likan7
  *

  Finále se snaží být něčím originálnějším než jen další obyčejnou duchařinou. Ve finále to je ale přesně jen další podprůměrný thriller s lehce duchařskou zápletkou, která se tváří jako hlavní linie, ve výsledku je ale nepřítel někdo úplně jiný. Herci jsou příšerní, scénář klišoidní, film je bez sebemenší snahy o něco originálního. Kravina.(1.2.2018)

 • Marceloo
  ***

  Od smrti jeho manželky prešlo už dlhé obdobie, takže sa James (James Tupper) rozhodne vstúpiť do nového vzťahu. Jeho dve dcéry z jeho rozhodnutia nie sú nadšené, ale napriek tomu sa rozhodne svoju novú spoločníčku priviesť do domu a pokúsiť sa vytvoriť novú rodinu. To zo začiatku funguje, ale len do chvíle, keď sa v dome začnú odohrávať tajuplné úkazy, ktoré má na svedomí neznáma entita. Je možné, že sa ich matka vrátila zo záhrobia, a chce im ukázať, že príchod Robin (Ahna O'Reilly) nebol dobrým nápadom? - Horory s českým dabingom pozerám približne raz za rok a aj u tohto som čakal, že sa tak maximálne dobre pobavím na tom, aké je to úbohé, ale nakoniec musím uznať, že sa to Marcelovi celkom podarilo a dokonca ma to dosť bavilo. Ide to síce v podstate stále v systematických kolajach tohto hororového subžánru, ale postavy boli celkom príjemné a to záverečné odhalenie mňa osobne prekvapilo, takže som spokojný. Samozrejme nejde o nič prevratné, ale aspoň to nie je nejaký nezmysel s digitálnymi monštrami, ktoré majú zvyčajne premiéru na televíznych obrazovkách a potom sa tu pohybujú v čiernych číslach. + herec z Nothing Left to Fear + herec z Digging Up the Marrow(26.11.2017)