Daddko

Tento film ešte nikto nekomentoval ani nehodnotil, tak sa pokúsim ako prvý. Je to film režisérky Mariji Možar (Мария Можар) narodila sa v Alma-Ate (Almaty) v 1978, vyštudovala réžiu v Bielorusku. U nás asi úplne neznáma, natočila viacero filmov, asi väčšina krátkometrážne. Toto je asi je prvotina celovečerného filmu. Odohráva sa na Bieloruskej dedine počas 2 sv. vojny, ide o akúsi čudnú koexistenciu dedinčanov a nemeckých vojakov. Film je od začiatku do konca... povedzme neprofesionálny. Nemeckí vojaci (wehrmacht) sa kúpu v riečke, zrazu je nástup pred dôstojníkom , ten sa len prizerá ako sú doobliekaný, jeden helmu, druhý lodičku, ďalší bez nohavíc z hlavne pušky trčí čosi ako burina, ďalší v spodkoch... a dôstojník nič nepovie a v kľude odíde. Neskutočné. Potom ruská barišňa bije handrou nemeckého vojaka, Nemci stále v liehu, do toho pokus o recitáciu Heineho. Neviem prečo to má názov Vragi, preženú sa tam 2 nemecké tanky, ani nevystrelia, žiadne masakre, vypaľavanie domov, Nemci sú k obyvateĺstvu skôr priateľskí a snažia sa pomáhať. Čosi to však ako film z vojnového obdobia muselo mať a tak popravia jednú ženu (to ukážu) a jedného chlapca ktorý si to namieril k partizánom (to neukážu). Do drámy alebo vojenského filmu to má ďaleko. Asi jediné čo je prijateľné sú zábery typickej Bieloruskej dediny, ale veľa asi neprerábali ani v 2007 a bucľaté barišne. Nedávam zásadne hodnotenie odpad, ktosi sa snažil, popracoval, tak zo súcitu 1*, ale je to katastrofa. ()