90 minut v nebi

90 Minutes in Heaven

90 minút v nebi

90 Minutes in Heaven

USA, 2015, 121 min

Darth Vader se opravdu přidal na světlou stranu síly a začal být pastorem (alespoň v tomto filmu)...Je opravdu těžké si herce zapamatovat jinak...Opět je tady film, kde je vše až náramně sladké, americké, uhlazené, kde nám k modlitebnímu zápasu hraje jeden smyčcový tón, semtam pár akordů klavíru a s pohledem na lidi u tlumeného světla se svíčkama...Obrazy nebe jsou taky "do nebe volající", zřejmě nemají ukázat realitu, ale spíš smyslové vnímání té zkušenosti...Když na to koukám z pohledu křesťana, ano, je to ten film, který si křesťané budou pouštět k povzbuzení a utvrzení jejich víry a naděje na krásný život v nebi...Avšak z mé zkušenosti vím, že otázka osobní víry a zkušenosti se těžce převádí na plátno...A jestli byl boj hrdiny o tom, proč ho Bůh vracel zpátky, když v nebi bylo tak krásně, chápu jej...Taky bych i po jedné minutě strávené v nebi, zpátky nechtěl...(27.12.2015)

Naozaj veľmi prekvapivá snímka, ktorá nenudí a je zaujímavá. Herecké obsadenie je presne podľa môjho gusta a teda to isté platí aj o samotných hereckých výkonoch. Hayden Christensen opäť výborné herecké podanie. Príbeh a scenár je v skutku kvalitný a rovnako tak dialógy. Môžem konštatovať, že táto snímka bola pre mňa naozaj príjemné prekvapenie a to možno aj preto, že som od toho tak veľa nečakal. Ale zase už by som nechcel až tak preháňať a chváliť. Rozhodne ma ale nenapadá žiadna skupina ľudí, ktorej by som tento snímok nemal odporučiť, myslím že ho ocení každý fanúšik filmu, pokiaľ nehľadá niečo náročné, nad čím by musel premýšľať. Videl som túto snímku už dávno a stále si na ňu pamätám, akoby som to videl včera.(16.11.2019)

Tímto snímkem jsem dost zmaten. Popis tohoto filmu jakoby né úplně seděl k vlastnímu filmu. Téměř celou stopáž zde sledujeme Dona, jak se léčí po autohavárii. Spíše se ale léčit nechce... A téměř na konci filmu se několika větami svěří manželce, že byl v nebi. Tomu reálnému Donovi jeho zážitek nezpochybňuji ani neberu. Ale tohle filmové zpracování mne hluboce zklamalo... TIPseznam dalších křesťanských filmů.(23.3.2016)

Viem pochopiť ľudí, ktorí nevedia stráviť filmy s kresťanskými myšlienkami, nakoľko je to v Amerike trošku prefláknuté. Ale úprimne si myslím, že Saving Christmas s Kirkom Cameronom je zase na celkom inom leveli. Poviem čo pre mňa na "90 Minutes In Heaven" fungovalo a to je najmä atmosféra nemocnice. Sám som zápasil o život, no bol som oveľa mladší než Don a sú veci, ktoré som asi tiež vnímal v tom čase intenzívnejšie. A preto asi viem pochopiť, čo sa odohrávalo v jeho hlave. A čo sa týka myšlienky Boha, ktorý ho nechal žiť, nebudem sa s tým priečiť. Nie som silný kresťan ale v niečo vyššie verím. A asi mi to stačilo na to, aby ma film neotravoval ale naopak som dokázal niektoré momenty viac chápať, lebo ja som sa pri svojich zážitkoch z nemocnice na to díval podobne. Ak to je niečo čo pri sledovaní nedokážete prekusnúť, tak sa filmu vyhnite. Ja som s celkovým výsledkom spokojnejší, než som si myslel, že reálne budem. Ale druhýkrát by som s už film asi nepozrel. Teda nie asi, ale určite. Hodnotenie: B-(19.11.2015)

• TomX2

Nejedná sa o vyložene zlý film a prekvapivo mi ani nevadili rôzne tie kresťanské reči. Sú tam emócie a dialógy postáv pôsobili veľmi prirodzene a občas dokázali divákovi vyvolať úsmev na tvári, čo je plus. Avšak nie je to nejako bohvieako dobre natočené - film nevyniká ani hereckou, ani technickou, ani žiadnou inou stránkou, čo je škoda, keďže nejaký potenciál tu určite bol. Naviac bol film nevhodne rýchlo zostrihaný a paradoxne aj neprimerane dlhý, takže nie je veľmi konzistentný a v istých veciach dosť prehráva. A nepáčila sa mi ani samotná myšlienka - ono tých 90 minút mi pripomenulo skôr obyčajný sen, než reálny zážitok a nejako mi môj, myslím, zdravý rozum neberie ako je možné, že sa na tie jeho slová chytilo toľko veľa ľudí.(12.7.2020)