Reklama

Reklama

Don Piper (Hayden Christensen) zomrel 19. januára 1989, keď ťahač návesov rozdrvil jeho auto. Prvými záchranármi, ktorí prišli na miesto nehody, bol vyhlásený za mŕtveho. Donovo telo potom ležalo 90 minút prikryté plachtou. Jeho duša počas tejto doby prežila lásku, radosť a užila si život ako nikdy predtým. Don bol v nebi. Keď ho pastorove modlitby priviedli späť k životu, stal sa žijúcim zázrakom. Napriek tomu si však Don prial, aby sa tento zázrak nikdy nestal. Nebeská blaženosť bola nahradená neznesiteľnou bolesťou a emocionálnym zmätkom. S podporou a modlitbami jeho milujúcej Evy (Kate Bosworth), ich troch detí a priateľov sa Don upol na svoju vieru v Boha a bojuje o znovuzískanie svojho minulého života. (TV Markíza)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (34)

silentname 

všechny recenze uživatele

Viem pochopiť ľudí, ktorí nevedia stráviť filmy s kresťanskými myšlienkami, nakoľko je to v Amerike trošku prefláknuté. Ale úprimne si myslím, že Saving Christmas s Kirkom Cameronom je zase na celkom inom leveli. Poviem čo pre mňa na "90 Minutes In Heaven" fungovalo a to je najmä atmosféra nemocnice. Sám som zápasil o život, no bol som oveľa mladší než Don a sú veci, ktoré som asi tiež vnímal v tom čase intenzívnejšie. A preto asi viem pochopiť, čo sa odohrávalo v jeho hlave. A čo sa týka myšlienky Boha, ktorý ho nechal žiť, nebudem sa s tým priečiť. Nie som silný kresťan ale v niečo vyššie verím. A asi mi to stačilo na to, aby ma film neotravoval ale naopak som dokázal niektoré momenty viac chápať, lebo ja som sa pri svojich zážitkoch z nemocnice na to díval podobne. Ak to je niečo čo pri sledovaní nedokážete prekusnúť, tak sa filmu vyhnite. Ja som s celkovým výsledkom spokojnejší, než som si myslel, že reálne budem. Ale druhýkrát by som s už film asi nepozrel. Teda nie asi, ale určite. Hodnotenie: B- ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Je to hodně slabé pro věřící i nevěřící. Ona podobná zkušenost je nesdělitelná. Vím to. Zažili jsme v rodině něco podobného a natočit film o tom by prostě nešlo, celé to bylo o pocitech, o pocitech z minuty na minutu a hodiny na hodinu, o nekonečných, dlouhých dnech čekání. Každá ta chvíle vibrovala takovými pocity, jaké ani sebelepší film nebo ani svědectví nedokážou předat. V tom tkví první velký problém tohoto filmu. Druhý je v nevěrohodnosti celé realizace snímku. Nikoliv technické, kamera, triky, střih, to je na profesionální úrovni. Ale v tom, jak je vše... sladké. Nenapadá mě jiné slovo. Manželka je věčně jak ze žurnálu, upravené vlasy, dobře nalíčená. Všichni kolem jsou jen a jednoznačně nápomocní. Všichni se modlí. Nikdo nepochybuje. A co zvláštního, nikdo tam snad ani nebrečí. Manžel řekne manželce silný zážitek, že byl v nebi - a s ní to ani nehne, ani slzička jí z koutku očí nevyklouzne. A ostatně manžel to také sděluje, jako by jí povídal o výletě do Benátek a co tam viděl a kolik stálo kafe. Mně v tom chyběly opravdové emoce, pak uvěřitelné chování postav (tohle je opačný extrém všech nihilistických filmů, když zase všichni jsou moc sladcí a hodní a nápomocní), a nakonec to na mne celé působilo, že vlastně šlo o ty miliony prodaných knih. ()

Reklama

KrestanFilms 

všechny recenze uživatele

Tímto snímkem jsem dost zmaten. Popis tohoto filmu jakoby né úplně seděl k vlastnímu filmu. Téměř celou stopáž zde sledujeme Dona, jak se léčí po autohavárii. Spíše se ale léčit nechce... A téměř na konci filmu se několika větami svěří manželce, že byl v nebi. Tomu reálnému Donovi jeho zážitek nezpochybňuji ani neberu. Ale tohle filmové zpracování mne hluboce zklamalo... TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Naozaj veľmi prekvapivá snímka, ktorá nenudí a je zaujímavá. Herecké obsadenie je presne podľa môjho gusta a teda to isté platí aj o samotných hereckých výkonoch. Hayden Christensen opäť výborné herecké podanie. Príbeh a scenár je v skutku kvalitný a rovnako tak dialógy. Môžem konštatovať, že táto snímka bola pre mňa naozaj príjemné prekvapenie a to možno aj preto, že som od toho tak veľa nečakal. Ale zase už by som nechcel až tak preháňať a chváliť. Rozhodne ma ale nenapadá žiadna skupina ľudí, ktorej by som tento snímok nemal odporučiť, myslím že ho ocení každý fanúšik filmu, pokiaľ nehľadá niečo náročné, nad čím by musel premýšľať. Videl som túto snímku už dávno a stále si na ňu pamätám, akoby som to videl včera. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Příběh o hluboce věřícím muži, který se přesvědčil, že po smrti existuje Nebe. Pastor Piper skutečně žil, o svém zážitku napsal úspěšnou knihu a dočkal se i filmu, který se "nebeskému" zážitku věnuje jen pár (závěrečných) minut. Dvojhodinovou, mnohdy vražednou stopáž, ubírající filmu na síle, si ve velké míře uzmulo nemocniční prostředí a na nemocničním lůžku válející se Hayden Christensen s retro knírkem, však jsme v roce 1989. Pastor dostal zabrat, po těle i ksichtě se mu projel kamion. V příštích dvou hodinách budeme svědky, jak se pacient zotavuje, srůstají mu polámané kostičky, navštěvuje ho sličná manželka Kate Bosworth. A záhy se o slovo přihlásí problémy se zdravotním pojištěním, což je asi největší drama, ke kterému dojde. No, pardon, Christensen sveřepě bojuje s otoky na těle i duši. Nebeskému zážitku se film věnuje opravdu až téměř okrajově. Tento fantaskní výjev poměrně naruší reálný půdorys filmu. Přemrštěná stopáž je mnohdy únavná. Film totiž nemá žádné vyloženě atraktivní scény, až na pěkně natočenou úvodní autonehodu, takže abyste film pojali, musíte akceptovat Christensena (nesleze se scény) a najít zalíbení v sexuálním výrazu Kate Bosworth. A venku z toho úplně nebudete, neb film je protkán náboženskými moudry a plky o síle víry v Boha, což je poměrně logické, je-li hlavní postavou pastor. Nejsem asi jediný, co čekal, že film bude mít jiný vývoj. Určitě to nevypadalo, že v hlavní roli bude ležák v nemocnici, spíše se čekalo, jaké úžasné informace nám poskytne muž, který se na devadesát minut ocitl na druhé straně. Určitě nejsem o nic moudřejší ohledně posmrtného života, ale bylo to podáváno takovým uklidňujícím způsobem, až ten film nemám potřebu strhat. 6/10 ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama