poster

90 minut v nebi

 • USA

  90 Minutes in Heaven

 • Velká Británie

  90 Minutes in Heaven

Drama

USA, 2015, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • brumbrum
  *****

  Asi takto: poziciate hluchemu Bachove CD-cko - o den vam ho vrati, ze preco hodinu a pol cumel na tociaci sa plastik.. Je mi vzdy zas smutno z tychto zobrakov, pretoze sami sa raz vratia do prachu a nebudu mat po ruke toto forum, kde by mohli pisat svoje hnusy. Film je natoceny velmi dobre - nevykresluje malebne nebo, ako nejeden komentator marne cakal. Ani neprinasa dokazy o Bohu. Ukazuje len utrpenie, bolest, lasku, vieru - a cloveka tak nemohuceho i na prelome tretieho tisicrocia. Staci par sekund na blbom mieste a serieme zasa do plienok, chceme umriet od bolesti, ucime sa zasa chodit.. Vtipkovat o tychto veciach medzi nebom a zemou moze len duchovny impotent. Komu uz knotik zivota mdlo plapolal, doceni realnost vykreslenia pocitov toho tipka. Vykladat cloveku premknutemu bolestou, ze by mal "dakovat dobremu Panu za tuto skusku", to mi pride ako z Knihy Job, svatuskari, co za Jobovou bolestou hladali jeho pomyselne zhresenia a s tlstymi papulami ledabolo debatovali o Bozej voli a trestoch. Bolest i smrt si chodi denne po ludi a rehuna sa ludskej hluposti, jak sa tu drzime zubami-nechtami, planujeme nekonecny zivot a piseme si do blog-ov vtipky, nez neprdime do hliny vospolok aj my. Aktualna Popolcova streda cloveku neda nespomenut si na "Pamataj, ze si prach a na prach sa obratis" za tymto filmom. Film je uzasnym svedectvom sily vztahu clovek-clovek i clovek-Boh. Je vzacnou vypovedou chlapa, ktory presiel za prah smrti. Kazal o nebi a o Bohu, a sam musel padnut do hovien, aby chapal, o com kaze. Som prijemne prekvapeny, ze film je brutal realny, drzi sa pri zemi a nezachadza do nijakych americkych klasik ala lietajuce anjeliky, ziarive vily a podobne. Co film v hrubom nacrta, svetlo, mrtvi pribuzni, hudba.., su len dobre zname a vsade dostupne svedectva tolkych ludi, co sa vratili z klinickej smrti - a hromada su z nich komplet ateisti, vid knihy ako Svetlo na druhom brehu, Raymond A. Moody (sam hodne dopleteny, reinkarnista, no ale prave tym su vzacne jeho vyskmy, coby ne-krestana). Film nie je nijako 'nabozensky', iba ukazuje ludi konajucich zo zivej viery a traviacich cas v dennej modlitbe: pozname. Film nie je ani 'sladky', iba ukazuje milujucu manzelku a zdrave deti: pozname; ano, dnes je to uz pohadka starej matere, ze dakto miluje a obetuje sa, ale i tu zostava len polutovat chudakov, co sami lasku nemali/nemaju/mat nebudu, pretoze kedysi na nu nemali to stastie a neskor nemaju uz chut. Je mi mizerne, ked si uvedomim, kolko imbecilov okomentovalo tento film a inde dali plny pocet kdejakym americkym sragoram, kde uz v uvodnych titulkoch hromadne lietaju naboje a sperma; preco si tito tvorovia vzdy zas potrebuju pozriet hodnotny film a kazit mu rating, sa casom zacina javit logicke a nie paradoxne. 5* bez vahania.(14.3.2017)

 • yakoob
  ***

  Darth Vader se opravdu přidal na světlou stranu síly a začal být pastorem (alespoň v tomto filmu)...Je opravdu těžké si herce zapamatovat jinak...Opět je tady film, kde je vše až náramně sladké, americké, uhlazené, kde nám k modlitebnímu zápasu hraje jeden smyčcový tón, semtam pár akordů klavíru a s pohledem na lidi u tlumeného světla se svíčkama...Obrazy nebe jsou taky "do nebe volající", zřejmě nemají ukázat realitu, ale spíš smyslové vnímání té zkušenosti...Když na to koukám z pohledu křesťana, ano, je to ten film, který si křesťané budou pouštět k povzbuzení a utvrzení jejich víry a naděje na krásný život v nebi...Avšak z mé zkušenosti vím, že otázka osobní víry a zkušenosti se těžce převádí na plátno...A jestli byl boj hrdiny o tom, proč ho Bůh vracel zpátky, když v nebi bylo tak krásně, chápu jej...Taky bych i po jedné minutě strávené v nebi, zpátky nechtěl...(27.12.2015)

 • fafejt001
  **

  VÍM , že je něco po smrti , ,, vím , že každý má zde na sobě pracovat , aby se posunul kupředu ,,,, vím , že utrpením ke štěstí ,,,, vím , že tam čas neexistuje ,,, vím , že pro někoho je to nádherný nebo hloupý film ,,, ALE NEVÍM , proč tak podivně tento film natočili . Místy takové až naivní , věřící jsou tam jako ovce bez názoru , takové přeslazené až nelogické . TEN úraz to bylo hrozné i ta léčba , to teda jo , musel hodně vytrpět , to musím smeknout jak to zvládl Don ve skutečnosti , nejen ve filmu !!! PĚKNÝ moment byl v kostele s tím mladíkem na vozíku . Jinak tomu filmu jsem moc nevěřil i když věřím ....ono víra a církev, to není to samé . Alelůůůja .(8.3.2016)

 • kaylin
  odpad!

  Dvouhodinový film, v kterém se nám představitel Anakina Skywalkera snaží namluvit, že síla je vlastně bůh a víra v něj. Je to tak otřesně propagandistické, že se na to prostě nedá dívat, navíc je to často nasvětlené, jako kdyby se bůh pořád díval. Ne, já opravdu nesnáším křesťanské filmy. Je to jak nábor pro fanatiky.(19.11.2015)

 • lioncel
  *

  Tomu já říkám živnost .. napsat knihu o ´zázraku´ .. a jezdit s ni po světě, prodávat ji .. a přitom se nechat všude živit .. vyprávět celý život pořád dokola to samé - o pánubohu a jeho úžasném nebíčku ... samozřejmě je to pro věřící ovečky naprosto úžasný, když jde o vlastní zážitek, že ... .. tak to jako sorry ...(17.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace