poster

Racek

 • USA

  The Seagull

 • Slovensko

  Čajka

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  The Seagull

 • Austrálie

  The Seagull

 • Kanada

  The Seagull

 • Nový Zéland

  The Seagull

Drama

USA, 2018, 98 min

Režie:

Michael Mayer

Scénář:

Anton Pavlovič Čechov (divadelní hra), Stephen Karam

Producenti:

Robert Salerno, Tom Hulce

Střih:

Annette Davey

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • leila22
  ***

  Čajka je o pokrivených hodnotách, o falošnom obraze o láske a o vyvrátení názoru, že sláva, peniaze a obdiv so sebou automaticky prinášajú životné šťastie. Za plusy tejto drámy považujem kvalitné obsadenie a aj jej netradičné poňatie. Ide skôr o akési divadelné predstavenie na plátne a nie o klasickú formu celovečeráku. Je to však len taká príjemná jednohubka. Nič viac, nič menej. *Videné na MFF Cinematik, 2018.(1.10.2018)

 • Marze
  ***

  Zábavné, hlavně Elisabeth Mossová. Všechny postavy vypadají afektovaně a sympaticky jako ve stylu Čechova. Stejně se mi ale můj oblíbený Anton Pavlovič zdá trochu mnohem lepší než tato adaptace. Irina nakonec naznačí , že by mohla pomyslit i na někoho jiného než na sebe. Příběh je plný vášně a vzteku a zrady. Když se zbavíte nudy, melancholie a flustrace, uvidíte mnohem plynulejší film.(27.2.2019)

 • prezdivaka
  ****

  Baví mě sledovat tyhle "kritiky". Filmy většinou nehodnotí podle zpracování, obsahu, estetiky atd, ale podle toho, zda se u něj bavili, nudili, báli... Další kapitolou pak je žánr. Pokud je to vážné téma, hodnocení je horší. Akční filmy jako Avengers jsou v oblibě. Celý tento server, který je jako kulturní medium velmi nadhodnocen, má velkou spoustu chyb. Otcové zakladatelé ale nestojí o to, dělat nějakou nápravu.(6.9.2019)

 • Fiftis
  odpad!

  To si nezaslúži ani jednu hviezdu za moju obľúbenú Saoirse Ronan. Na to že ju mám rád, tak ako pozerám, jej filmografia ide dolu vodou. Nech som dával pozor aký som chcel, doteraz neviem o čom to bolo. Čo bola myšlienka. Kam to malo smerovať. Jedna veľká nuda plná nezmyselných dialógov. Môžeme sa baviť o peknom prostredí, parádnych kostýmoch, účesoch a kvalitných hercoch, ale to neznamená, že kvôli tomu si to zaslúži hviezdu. Pripadalo mi to ako jedna nevydarená divadelná hra, namiesto kvalitnej snímky. Hudba žiadna. Iba ak mali na mysli nejaké tóny huslí. Jedno veľké utrpenie sledovať, ešteže som si to stiahol v 1080p HD lebo tak vyniklo prostredie, ale to je všetko. Úprimnú sústrasť všetkým, ktorí na tom boli v kine.(15.12.2019)

 • Prochy38
  ****

  Tato hra mě velmi oslovila a knižní zpravování jsem si hrozně užil. Byl jsem dost zvědavý, jak se povede filmově zpracovat tak náročně uchopitelné dílo. Za mě se to povedlo. Film má právě tu atmosféru, kterou jsem cítil z knihy. Ano, je to prostě o jednom duševním dialogu vedle druhého, ještě z prostředí uměleckého vs. toho reálného. Řekl bych už náročnější pro diváka. Tolik se toho nestane za těch sotva 90minut, ale postavy toho tolik prožijí. Volba herců na jedničku! Trio hereček s velkým H - S. Ronan, A. Bening a E. Moss! Neskutečné výkony! Za mě obrovské nadšení a díky za tak povedené zpracování.(4.10.2019)