Racek

• USA The Seagull (více)

Jednoho léta se rodina a přátelé střetávají na ruském letním sídle u jezera, kam přijedou strávit víkend. Zatímco je každý z nich vášnivě zamilován do někoho, kdo miluje někoho jiného, odvíjí se tragikomedie o umění, slávě, lidské hlouposti a věčné touze žít smysluplný život. Dům vlastní Sorin, který byl před odchodem do důchodu vládním zaměstnancem, a jeho sestra Irina, legendární herečka z Moskvy. Irina je panovačná, narcistická a sobecká žena, která úzkostlivě touží po tom, aby si udržela své hvězdné postavení i náklonnost mladšího milence, úspěšného spisovatele Borise Trigorina. Irinin syn Konstantin, který na panství vyrostl, je až po uši zamilovaný do Niny, krásné a naivní dívky ze sousedství, jež sní o herecké kariéře. Nina je polichocena, když jí Konstantin nabídne hlavní roli ve své nové hře, ale po setkání s Borisem Konstantina odmítne a začne místo něj usilovat o pohledného a slavného spisovatele... (Cinemax)

leila22

Čajka je o pokrivených hodnotách, o falošnom obraze o láske a o vyvrátení názoru, že sláva, peniaze a obdiv so sebou automaticky prinášajú životné šťastie. Za plusy tejto drámy považujem kvalitné obsadenie a aj jej netradičné poňatie. Ide skôr o akési divadelné predstavenie na plátne a nie o klasickú formu celovečeráku. Je to však len taká príjemná jednohubka. Nič viac, nič menej. *Videné na MFF Cinematik, 2018. ()

Marze

Zábavné, hlavně Elisabeth Mossová. Všechny postavy vypadají afektovaně a sympaticky jako ve stylu Čechova. Stejně se mi ale můj oblíbený Anton Pavlovič zdá trochu mnohem lepší než tato adaptace. Irina nakonec naznačí , že by mohla pomyslit i na někoho jiného než na sebe. Příběh je plný vášně a vzteku a zrady. Když se zbavíte nudy, melancholie a flustrace, uvidíte mnohem plynulejší film. ()

Prochy38

Tato hra mě velmi oslovila a knižní zpravování jsem si hrozně užil. Byl jsem dost zvědavý, jak se povede filmově zpracovat tak náročně uchopitelné dílo. Za mě se to povedlo. Film má právě tu atmosféru, kterou jsem cítil z knihy. Ano, je to prostě o jednom duševním dialogu vedle druhého, ještě z prostředí uměleckého vs. toho reálného. Řekl bych už náročnější pro diváka. Tolik se toho nestane za těch sotva 90minut, ale postavy toho tolik prožijí. Volba herců na jedničku! Trio hereček s velkým H - S. Ronan, A. Bening a E. Moss! Neskutečné výkony! Za mě obrovské nadšení a díky za tak povedené zpracování. ()

Fiftis odpad!

To si nezaslúži ani jednu hviezdu za moju obľúbenú Saoirse Ronan. Na to že ju mám rád, tak ako pozerám, jej filmografia ide dolu vodou. Nech som dával pozor aký som chcel, doteraz neviem o čom to bolo. Čo bola myšlienka. Kam to malo smerovať. Jedna veľká nuda plná nezmyselných dialógov. Môžeme sa baviť o peknom prostredí, parádnych kostýmoch, účesoch a kvalitných hercoch, ale to neznamená, že kvôli tomu si to zaslúži hviezdu. Pripadalo mi to ako jedna nevydarená divadelná hra, namiesto kvalitnej snímky. Hudba žiadna. Iba ak mali na mysli nejaké tóny huslí. Jedno veľké utrpenie sledovať, ešteže som si to stiahol v 1080p HD lebo tak vyniklo prostredie, ale to je všetko. Úprimnú sústrasť všetkým, ktorí na tom boli v kine. ()

Morholt

O Rackovi jsem věděl jen to, že ho napsal Čechov a do filmu jsem šel vlastně jen kvůli hereckému obsazení. A v tomto ohledu mě nezklamal nikdo a Annette Bening koncertovala i tady. Sám děj je ale fádní. Vlastně jen sledujeme skupinku lidí s rozdílnými charaktery, přičemž každý miluje někoho jiného. Motivů se tam samozřejmě najde víc, ale tuto linku považuji za ústřední. A jako taková funguje jen napůl a zdaleka nenaplňuje potenciál, který má. Navíc divadlo je tu cítit na sto honů a obča jsem měl pocit, jakoby Mayer mimo prkna nevěděl kudy kam. Jednou se to dá, ale o žádný zázrak se nejedná. 55% ()