Hra o všechno

(neoficiální název)

Akční / Thriller

USA, 2017, 95 min

• Davies182

Casinovský downgrade Zběsilého útěku, ve kterým je špatně tolik věcí, že fakt nemám nervy na to, je tu postupně všecky vyjmenovávat. Nechápu, jak jsem se u toho mohl nenudit, což je asi jediný výraznější plus: odsejpá to pěkně. Pro fandy Monaghan a Foxe dobrý, ostatní ruce pryč. O nic nepřijdete.(29.4.2017)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $20,783,704 Tržby Celosvetovo $28,774,126 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ No do kelu! To už všetkým režisérom a scenáristom šibe? Natočiť takúto béčkovú blbovinu až hrôza! A to chceli ešte dej riadne prekombinovať, zauzliť aby to malo grády až do konca. Veru naháňačka po kasíne od hora až dole ako hrom, už to len riadne pocukriť aby to bol kvalitný dort-mord. Vrcholovo pritiahnuté za vlasy. Zlá scéna strieda ešte horšiu. Fakt všetko zle. /25%/(2.5.2017)

• Kaka

Baran bo Odar si pustil v telce Miami Vice, Kingdom a pár dílů CSI, načež natočil tohle nudné, nenápadité a k uzoufání blbé béčko a prezentuje ho jako akční jízdu nočním Las Vegas, kde Jamie Foxx nosí podobné tričko a placku jako když byl parťák Collina Farrela, přičemž ho nezapomněli velmi podobně nafotit na postery, aby to přilákalo hodně fandů. Navíc expozice scény v baru ve stylu úvodní scény z Mannova spektáklu je jednoznačná, leč postrádající digi cam poetiku a cit pro tvrdou a nekompromisní realističnost. Pro fandy urážka. Nebýt zajímavého ansámblu a krátké stopáže, tak je to nekoukatelné. Nechápu, jak takhle schématicky zastaralý a okopčený film může s áčkovými herci vzniknout v roce 2017 a jít do kin.(9.4.2017)

Přiznám se, že jediný důvod, proč jsem dal filmu šanci, je Jamie Foxx. Trailer mě docela zaujal, ale čekal jsem obyčejné béčko se strnulou akcí a nepřekvapivou odfláknutou režií. Jenomže, Sleepless má střídmých 90 minut, ani chvilku nenudí a až do konce nepřestává překvapovat jedním neuvěřitelným masakrem a efektivními přestřelkami. Přímo se vybízí srovnání s Johnem Wickem...a já se u tohodle kousku bavil víc a hlavně kvůli absenci příběhové vaty. Foxx v akční poloze nemá problém a jelikož, nebo možná právě proto, je od určitého momentu ověnčen handicapem, v bitkách tělo na tělo si to neskutečně dává a pokud ne, tak si pomůže nějakým netradičním způsobem (scéna v kuchyni se sekáčky TOP) a pokud náhodou není k sehnání, objeví se obrovitý David Harbour (ten chlap je prostě všude). Akce sice není tak přehledně snímaná nejlepšími choreografy v Hollywoodu jako právě Wick, ovšem působí přirozeněji a na menším prostoru se rozhodně je na co koukat. Doufám, že bude dvojka, jelikož k tomu příběh směřoval, i bez té finální scény..i když to sakra vydělalo takový drobný! Obrovská škoda, že to v Americe odepsali předem jako já a k nám to nakonec vůbec nešlo...9/10(20.4.2017)

Tenhle snímek má docela dost nelogičností, ale když jsem sledoval bitky, říkal jsem si, že tady někdo prostě chtěl, aby to vypadalo dobře a nápaditě. Jamie Foxx tu hraje celkem strašně, Michelle Monaghan a její pátrání je o ničem, ale stejně to v sobě má náboj a drive, který mě chytnul, a to i přes předvídatelnost děje.(26.4.2017)