Cannibals and Carpet Fitters

Komedie / Horor

Velká Británie, 2017, 83 min

Trosku som mal obavy ohladom toho,ze komedia na kanibalsku temu bude hovadina,no nebola,prave naopak,anglicania to zvladli vyborne,bolo to vtipne a este to fungovalo aj ako horor,gore efekty boli super,vrazdy taktiez,ksichty tych retardovanych synov boli odstrasujuce,ich matka detto a i stopaz filmu sa mi ratala,takze zabava ako sa patri...:-)(11.3.2020)

Kanibalové, pokladači koberců a (britský) humor. Kombinace mírně abnormální až absurdní, leč pod taktovkou režiséra Jamese Bushe je toto spojení nebývale svěží a opatřené nezbytným nadhledem. Zodpovědným scenáristickým vedoucím za dodávku masa na anglický zapadákov je Richard Lee O´Donnell, který si střihl i hlavní roli. A přibbral k sobě hereckého parťáka Darrena Seana Enrighta. Oceňuji, že tvůrci si nelibovali ve tmě, takže gore si divák užije povětšinou za bílého dne. A vypadá dobře. Postavy umírají v nečekaném sledu a hlášky jsou opravdu věrné pověstnému britskému suchému humoru. Exkluzivní kanibalský klan čítá pět odpudivých týpků, jejich mluvčí je šíleně zábavná matka, co nešetří divákovu bránici. Jede se v poměrně vysokém tempu. Tvůrci nějakým způsobem brali na zřetel i to, aby nedocházelo k úplné plochosti postav. Nebývá to v hororové/komediální a úmyslně pokleslé tvorbě/rovině až tak častý jev, tudíž jsem byl příjemně překvapen nenápadným vývojem postav. Určitě se nedá spolehlivě vsadit na to, že scénu si podmaní lepá herečka Zara Phythian či Laura Jean Marsh, pokud se odhodlá opustit pohodlí sídla firmy pro pokládání koberců, kterou řídí její otec, známá akvizice Jessica-Jane Stafford se zdrží jen v úvodu, film totiž z vysoka kašle na tradiční předvídatelné postupy, načež se mu daří zatočit s typickými klišé žánru, potažmo genderovou dominancí. V podstatě měl něco do sebe i "fatalisticky" pojatý závěr. Kdo nemá rád nechutnosti, což je ve spojení s kanibalismem prakticky vyloučené, aby se neukázala torza těl a vyhřezlé vnitřnosti, po pár minutách uleví svému žaludku, neboť tvůrci ani v nejmenším neberou svoji drastičnost vážně. Základ pro tuhle hororovou legrácku tvůrci položili už v roce 2014, kdy natočili tematicky obdobný krátkometrážní snímek. Delší verze originálně pobavila. 10/10(22.10.2020)

Pokladači koberců jsou magoři a obyvatelé starého rozlehlého sídla na samotě dementi. A protože dementi rádi lidské masíčko, není nic lepšího, než si pozvat jídlo přímo do domu. Zákeřná baba zde vede rodinku statných chlapů, co ji poslouchají na slovo. Tedy v úvodu jsme měl obavy, že půjde o FF. Naštěstí ne. Ocenil jsem odkaz na Kanibaly v podobě kamery spadlé na zem, která následně zachytí jednu z obětí. Jinak příjemná naháněčka v domě i jeho podzemním labyrintu, kdy do poslední chvíle člověk neví, kdo všechno zařve. Pěkná práce s kuší, tedy speciální harpunou, nůžkami, mačetou a i to podříznutí v autě bylo slušivé. Porcování Tashy, oko jako delikatesa a výživný koláč. Krátké, rychlé, vražedné. Na jedno podívání dobré.(22.1.2021)

• oveckaoa

Takhle nějak by vypadal film, který by točily postižení nejspíše na něj přispěla i Eu jelikož stupeň retardace je zde minimálně sto procent což u těch kanibalů se dá ještě pochopit, ale u těch ostatních nikoliv. Posuďte sami ženská háže po kanibalovi knížky a ostatní členové pokládačů koberců používají sponkovačku a jakýsi kus železa místo, aby použily posraný nůž na koberce jeden z nich slyší rozhovor kanibalů o ukradení a zbavení se auta a o cca 5 minut to auto vidí na cestě a chce, aby mu pomohlo. Zlatý Pach Krve jakýkoliv proti tomuhle je snad i ten poslední díl kvalitní 2 díly pouze za gore.(3.10.2020)

Cupid carpets firma která dělá koberce na zakázku, pošle skupinu zaměstnanců do obrovské vily. Ze začátku to vypadá že všechno půjde hladce, než zjistí že ve vile žije rodina kanibalů - Ač jsem to nečekal tak CACF mě mile překvapil. Už od začátku se to rozjíždí a jede to až do konce. O gore scénky které mimochodem vypadají dost dobře tu není nouze a o vtipné dialogy taky ne.(4.11.2018)