poster

Smrtihlav

 • Francie

  HHhH

 • USA

  The Man with the Iron Heart

 • Slovensko

  Heydrich: Muž so železným srdcom

Akční / Životopisný / Thriller / Válečný / Historický

Francie / Velká Británie / Belgie / USA, 2017, 119 min

Externí recenze k filmu (10)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Zasazení atentátu na něj do komplexnějšího historického rámce je třeba ocenit, zároveň se ale při něm tvůrci dopouští tolika historických nepřesností a zkratek, že si nejsem jist, zda tím tomuto tématu nedělají službu medvědí. Kolážovitá forma podávání jednotlivých motivů a biografických faktů pak…" (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Pohľad na český odboj však prináša viacero silných momentov a výborných scén. Snímka je, navyše, možno až príliš korektná aj k nám. Slovenská účasť na atentáte je viackrát zdôraznená, niekedy až zbytočne, a keď československí vojaci na základni v Škótsku spevajú hymnnu, nevynechajú ani druhú slohu.…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Tereza Šedivá) ***

  "Válečné drama Smrtihlav nabízí originální náhled do soukromého života „pražského kata“ Reinharda Heydricha. Jeho osobní příběh prováže se skupinkou vojáků, kterou londýnská exilová vláda vyslala na troufalou a velmi riskantní misi. Příběh má sám o sobě potenciál, a tak dvě hodiny uběhnou. Divákovu…" (více)

 • EuroZprávy.cz **

  "Snímek má zajímavé obsazení, zejména v ženské části, kde defilují Rosamund Pike a Mia Wasikowska. Bohužel Jason Clarke coby Heydrich je vysloveně nepovedený, tam není ani náznak nějaké podoby. Ani velice dobrý herecký výkon tuhle skutečnost nemůže nahradit, tady tvůrci zcela rezignovali, takže…" (více)

 • Filmpress.sk (Viera Langerová)

  "Film je nakrútený obratnejšie ako Anthropoid, v pôsobivejšom obrazovom kľúči a platí to aj pre hudobnú dramaturgiu. Kladie i rozoznateľne väčší dôraz na emocionálnu stránku rozprávania. Spev československej hymny jednoduchými vojakmi je pre našinca drobným bonusom. „Distribúcia“ našich dejín v…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marie Dostálová) ***

  "Ani Jimenez se vedle režisérů Sequense a Ellise v závěru nevyhýbá touze po větší akci, když parašutistům dává do ruky automatické zbraně a šíří tak mezi diváky letitý mýtus dál. Vhodnou změnou příběhu však byl důraz na vznik přátelství Gabčíka a Kubiše, které tak rámuje film skrze neověřitelnou…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Spíše nepřínosnost tohoto zpracování zamrzí, jelikož vzhledem ke svému záběru se dvouhodinový snímek nestíhá věnovat zajímavým detailům a navíc selhává i jako dramatické dílo. Jakkoli mu civilnost, tolik mi chybějící u Anthropoidu, nemohu upřít, jen těžko najdu důvod, proč Smrtihlava doporučit.…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Další filmové zpracování jednoho z nejdůležitějších historických momentů, které se udályc na našem území. Na rozdíl od Anthropoidu se film věnuje samotnému příběhu jednotlivých aktérů atentátu včetně samotného říšksého protektora v podání slušného Jasona Clarkea. Sice trochu méně historicky věrné…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ***

  "Rok se s rokem sešel a máme tu další velkorozpočtový biják o atentátu na Heydricha. Tentokrát jde ale o komplexnější oboustranný pohled a přiznanější hollywoodskou kýčařinu, která po přistoupení na její pravidla bolí o dost méně, než Anthropoidova faleš. Vynikající Jason Clarke se zpěvem české a…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) **

  "Rozhodnutí založit celou hodinu děje na Heydrichovi navíc podkopává skutečnost, že se jeho postava vystavuje neustálému srovnání s manželkou Linou (Rosamund Pikeová), která představuje jediný uvěřitelný charakter snímku. Přesvědčená nacistka a vysoce postavená dívka viděla v Heydrichovi potenciál,…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace