poster

Uzamčený svět (TV seriál)

 • anglický

  Enclosed World

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2017, 4 h (Minutáž: 6x40 min)

Režie:

Karel Žalud

Scénář:

Karel Žalud

Hudba:

Jiří Hradil
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

 • sator
  ****

  No obrazy pana ředitele to je na konzultaci s psychologem, měl by si pořídit spíš žvižátko... :-) Poděkování všem zúčastněným... Holky pod zámkem (2015), 51% http://www.csfd.cz/film/346890(25.1.2019)

 • ghatos
  ****

  Uzamčený svět v Teplicích se odemkl a ukázal komplexní pohled na určitý typ vězeňského systému. Velmi podařené s velkou výpovědní hodnotou...85%.(2.3.2019)

 • kumite
  odpad!

  Stejně jako u série "Holky pod zámkem" jde o obyčejný pokus podlézavého vyvolávání soucitu a citového vydírání. Fňukání maníků, jak se jim stýská po rodině a jak je to v base hrozný, mě nechává totálně chladným. Jasně, všichni jsou přece nevinní. :DD Až na opravdu velmi velmi velmi světlé výjimky si za to, že sedí za katrem, mohou výhradně sami. A je jedno, jestli něco provedli za volantem nebo někde jinde a jinak (třeba pod vlivem chlastu). Tak o co jde ? Už tak se v base mají, jak si ve většině případů ani nezaslouží. Jede autem jak hovado - potkávám takové na silnici denodenně - a zabije člověka. Co jako čeká ? Že mu bude odpuštěno, ikdyž zabil třeba tatínka nebo maminku od několika dětí ?(24.2.2019)

 • mysak.pitlik
  ****

  Zajímavý vhled do prostředí, o kterém nemám ani páru. A nově nastupující vězeň Franta je vtipná figurka. Recidivista, který byl už několikrát v podmínce a bojí se, že z něj vězení udělá kriminálníka. Ale Franta je koumes, před nástupem se na vězení dostatečně připravoval - zamykal se sám doma a to dokonce bez televize!(15.2.2019)

 • bobstock
  ****

  Cukr pouze v kostkách!(16.2.2019)

 • anitae
  ***

  Pěkný pohled do teplické věznice rodinného typu s kreativním ředitelem a schopnou vychovatelkou. Tři odsouzení, z toho dva už mají zkušenost s podmínkou. První je Petr Feit, který si zřejmě zvedal nízké sebevědomí alkoholem, dělal kraviny a ve vězení se dal na výtvarnou činnost, další Petr je otec malých dětí, který zabil člověka při bouračce a při práci ve výkonu trestu na hřbitově má dost času o všem přemýšlet a poslední je vychcan Franta připravující se na kriminál. Líbilo se mi, že byl popsaný celý proces od nástupu do vazby až po propuštění. A soudce Čapek je drsňák, ale vše co řekl sedlo. Vlastně až po tomto dokumentu jsem si uvědomila kolik je ve věznicích recidivistů a jak každý svůj čin bagatelizuje. Něco mezi 3-4*(1.3.2019)

 • bohemia_regent
  ***

  V titulcích (všech šesti epizod) seriálu uvedeno: rok výroby 2019.(11.3.2019)

 • Psycho.R
  ****

  Výborný excerpt, který díky sledování několika málo vězňů zaznamená prakticky všechny důležité úkony a procesy, které v českých věznicích probíhají. A to od nástupu do vazby, život vězňů, po proces o předčasném propuštění a propuštění. Možná bych trochu víc vystříhal ředitele, který se sice snaží vězně umělecky posunout, ale když mluví, tak není příliš věcný.(2.3.2019)

 • Pibi(kus)
  ****

  Něco, co tu nejspíš ještě nebylo. Představení různejch způsobů, jak se do vězení dostat, jak k tomu kdo přistoupí a jak to tam nakonec funguje. Na mě to má celkem preventivní efekt.(16.2.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace