The Looming Storm

V okolí oceliarskeho závodu sa objavuje v poradí tretia obeť neznámeho vraha. Prípadu sa ujme skúsený vyšetrovací tým miestnej polície. Na vlastnú päsť po vrahovi zároveň pátra bývalý zamestnanec oceliarní. Keď sa po krátkom čase nájde ďalšia obeť s totožnými zraneniami, každému je jasné, že majú dočinenia so sériovým vrahom. (*CARNIFEX*)

EvilPhoEniX

Na debut slušné, ale až tak mne to nezaujalo. Honby za sériovými vrahy můžu, bohužel zde žádné vraždy nevidíme. Detektiv pátrá po vrahovi na základě jedné mrtvoly, která se objevila na začátku a tím to víceméně končí. Celý film jen prší, zpočátku to dělalo fajn atmosféru, ale po hodině mi film už trhal uši. Je to pěkně natočené s jednou fajn naháněčkou a slušným finále, ale na můj vkus až moc pomalé vyprávění a místy jsem se nudil. 60% ()

oveckaoa

Totálně nudný a nezajímavý thriller z Ásie. Děj je asi takový u továrny se nacházejí mrtvé těla ,,řeší´´ to policie, která má moc případů tak, že se tomu věnuje nevěnuje a místo ní se tím zabývá chlápek co si hraje na policajta. Hraje tam zhruba 5 herců z nichž minimálně 3 jsou k úplnému hovnu (ta kadeřnice/prostitutka například ten kamarád toho co si hrál na policajta to samé) hlavní herec vypadá jak postižený a retardovaný a chvílemi má projev, že neumí do 5 napočítat (kdyby tam daly třeba malé dítě s plastovou pistolkou bylo by to uvěřitelnější) nevyřeší se zde absolutně nic a o tom kdo to dělá a proč to dělá kdo to byl kde se vzal (já nevím kdy vznikla analýza dna, ale v 1997 bych řekl, že to už určitě bylo). Zbývá otázka co pochválit tak maximálně tu hudbu na konci a tu prostitutku/kadeřnici na , kterou jedinou se dá dívat (ta měla být hlavní postava místo toho retarda). ()

ScarPoul

Film, kde 95% času len prší. Zvuk dažďa sa dostáva takmer neustále pod kožu a vytvára dokonalú atmosférickú kulisu v provinčnom mestečku, kde sa dejú vraždy a kde je bezútešnosť na každom rohu. Yue Dong sa nemusí za svoj debut vôbec hanbiť. Plus výkon Yihonga Duana je natoľko uhrančivý, že všetky údery, ktoré mu osud pripraví preciťujeme s ním. Film nie je o vražde ako by sa mohlo zdať. Je o neschopnosti niečo zmeniť. O hlúpej náhode a zlých rozhodnutiach dúfajúc v lepší koniec, vo vyšší cieľ, ktorý sa ale nikdy nedostaví. Rozhodne je to film, ktorý sa zapamätá. K dokonalosti chýbalo naozaj len málo. A naháňačka v rozpadnutej továrni počas lejáku je vizuálny a dramaturgický vrchol. ()

*CARNIFEX*

V okolí oceliarskeho závodu, sa objavuje v poradí tretia obeť neznámeho vraha. Prípadu sa ujme skúsený vyšetrovací tým miestnej polície, no na vlastnú päsť, pátra inak nesmierne podceňovaný, bývalý zamestnanec oceliarní. Keď sa po relatívne krátkom čase, len pár stovák metrov, nájde ďalšia obeť s totožnými zraneniami, každému je jasné, že majú dočinenia so sériovým vrahom. Názor: Vďaka nastolenému “počasiu”, divák sleduje dostatočne pochmúrnu, no zato extrémne pomalú, krimi drámu, ktorá sa nevyznačuje žiadnymi mimoriadnymi, modernými vložkami v podobe akčných scén. Tento snímok, určite nepoteší tých, čo dúfajú v adrenalínový zážitok vo vysokom tempe. Pomalosť, je to správne slovo, ktoré odsýpanie samotnej story, zrejme vystihne najlepšie. Ja osobne, sa pre tieto dôvody nesťažujem, no priznám sa, že od záveru, som teda očakával omnoho viac. Cele mi to prišlo akési “odseknuté”, bez nápadu, ako tento príbeh uzavrieť. Akoby tvorca tejto prvotiny, nevedel kam z konopy, a tak zvolil tú, pre neho najjednoduchšiu cestu, zahrať sa na “mŕtveho chrobáka”, ako “Ja nič, Ja muzikant”. Strašná škoda, lebo nesmierne pozitívne pocity vydržali len zhruba do polovice. Potom už “The Looming Storm”, napriek tomu, že pár drobností “vysvetlí”, nemá čo ponúknuť. Každopádne, ďakujem kamarátovi “Evilenkovi” za tip na film. ()