Reklama

Reklama

Epizody(7)

Recenze (19)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Absolutně nenáročná oddechovka na jedno odpoledne. Kdybych nebyl ateista, Bůh Stevea Buscemiho by mi asi přišel hodně reálný. Svět vypadá, že ho řídí právě takový nezodpovědný trotl. Pro jednou mi nevadilo ani multikulturní obsazení, tohle je právě ten typ seriálu, do kterého se perfektně hodí (i když Indka jako barbarská válečnice byla přece jen trochu zvláštní...). Nešlo sice o žádnou úžasnou záležitost, ale pobavil jsem se, zasmál jsem se, a o to přece šlo. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přesně takový seriál jsem potřeboval vidět. Skvělý nápad, cynický černý humor, doslova boží Steve Buscemi a Daniel Radcliffe tak přirozený, že jsem si ani jednou nevzpomněl na jistého brýlatého čaroděje. Geraldine Viswanathan je pro mě nový objev a mám dojem, že ji odteď budu rád vídat naprosto v čemkoliv. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sice velmi oceňuji, že Bůh je tu ztvárněn jako kdyby Steve Buscemi hrál Dudea Lebowskiho, říznutého trochou prchlivosti Jesuse Quintany, ale ona to bohužel není celá figura Stvořitele - ten je tu vykreslován jako naprosto nepoužitelné individuum zralé na celodenní péči včetně základních úkonů sebeobsluhy, což posouvá s danou postavou spjatý humor někam, kde mi to nepřijde vtipné, ale trapné. A stejně to mám s celou první řadou - koncept není špatně vymyšlený, některé vtipy jsou výborné, ale drhne to, drhne, drhne, až to dospěje ke zcela očekávatelnému konci (čímž nemyslím konec jako konec, ale konec předposlední epizody, a pak to, co se děje dál;)). Takže jediná opravdu pevná deviza jsou herecké výkony, s Harry Potterem - ale ne, pardon, Danieli, už zase... - v čele. Jestli sedmdesátka, tak velmi, velmi těsná. Ale pořád sedmdesátka. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Leháro zní skvěle... Cynická úvaha o fungování našeho světa, která by při hlubším přemýšlení nemusela být úplně mimo. Radcliffe jako vyhořelý optimistický samotář pracující na oddělení, na které všichni zapoměli je dokonalý. Buscemiho Bůh je boží, znuděný sebestředný negramota, který na každého machruje osciluje někde mezi Lebowskim a pětiletým dítětem. Jeho sázka s juniorkou v oboru malých zázraků o zachování naší planety je malinko prvoplánová, ale pravda, nebyl jsem si do poslední chvíle jistý jak to s lidstvem dopadne. Hromada mrtvol, razítek a nevyplněných žádostí. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možná právě takhle by Bůh reagoval, kdyby viděl, co se děje pod ním. Jízlivý kus, kterak se Steve Buscemi coby Bůh rozhodne, že zničí Zemi. Smířit se s tím ovšem nehodlá Geraldine Viswanathan, kterou zrovna přidělili do oddělení Zpracování lidských modliteb a přání k lehce neprůbojnému Danielu Radcliffovi. A s Bohem se vsadí. Má vyplnit jednu z beznadějných modliteb: dát dohromady dva jedince. Jenže tihle dva, Sam a Laura, jsou krapet zoufalci. Naděje přesto žije až do poslední chvíle. A jestli vlastně Bůh nakonec nemá tu Zemi docela rád. Mladý autor Simon Rich svou knihou What In God's Name zaválel. K syrovému humoru, který se nebojí opřít do náboženství (dozvíme se třeba, jaký je Bůh vlastně čtenář), tvůrci vybrali i výborné herecké obsazení. Možná by to nicméně chtělo (paradoxně) ještě víc jízlivosti a absurdních momentů. Satirická jednohubka. God is great. BOILER vs. EXIT. ()

Galerie (339)

Reklama

Reklama