Televize Prima uvádí exkluzivní dokument, který je vůbec první osobní zpovědí Jiřího Kajínka – nejznámějšího českého vězně odsouzeného na doživotí za dvojnásobnou vraždu. Vězně, který dostal prezidentskou milost. Koncept této dokumentární minisérie je postaven na přiblížení osobnosti Jiřího Kajínka lidem tak, jak ho neznají, jedná se o jeho osobní zpověď. Z osoby Jiřího Kajínka se stal celospolečenský fenomén a veřejnost bezesporu zajímá, jaký opravdu je. Je to nenapravitelná vraždící bestie, jak bylo popsáno v psychologickém posudku, kvůli kterému dostal doživotí, nebo je to normální člověk s mnoha chybami, které ale dokáže přiznat a staví se k nim čelem? To jsou otázky, na které minisérie bude hledat odpovědi.
Všechny dokumenty jsou doplněny záběry jak z filmu Kajínek, tak i dalšími bonusy, a dokonce nikdy nepoužitými záběry. Části dokumentů budou hrané samotným Jiřím Kajínkem, jiné jsou natočené s figuranty v situacích, které přesně odpovídají Kajínkovým vzpomínkám. Tyto efektně natočené hrané sekvence se budou prolínat s výpověďmi hlavního protagonisty i ostatních postav vystupujících v dokumentu – a dohromady vytvoří plastický obraz světa Jiřího Kajínka. V dokumentech je také hojně využívaný archivní materiál, ať už jde o nikdy nezveřejněné fotografie z rodinného archivu a dopisy, ale i novinové články, televizní záběry a soukromá, nikdy neodvysílaná videa. Vše je založeno na exkluzivitě veškerého materiálu použitého v těchto dokumentech, které jsou koncipovány jako zpověď, kdy se postupně bude Jiří Kajínek stavět do role průvodce. Půjde o jeho subjektivní pohled na vše, co se dělo a co právě probíhá. (TV Prima)

Revolta

Absolutní bomba! Normálně na žádný dokumenty nekoukám,protože jsou nudný,ale tohle je úplně o něčem jiném.Kajínek skvěle mluví a i když o vážných věcech,tak je to i zábavný a dá se říct i svým způsobem napínavý.Zkrátka sympaták,škoda že jen 5 dílů,snad bude Jirka v TV častěji. ()

ZHODNOTITEL

Hodnotím především kvalitu několikadílného dokumentu a ne můj názor, jestli je pan Kajínek vinný nebo nevinný, nebo jestli je dobře, že se s někým takovým natáčejí filmy. A musím říct, že je to velice poutavé. Kvalitní ilustrační scény, dobrá dramaturgie. Zajímavé postřehy. Spousta informací, které by běžného člověka nenapadli, vynalézavost, primitiva. Možná jeden z prvních českých dokumentárních filmů, který se podobá těm západním. Nad některými věcmi jsem se pousmál a říkal si, ten člověk nás tahá za nos, ale možná právě díky tomu, že to v tom filmu je, to je do jisté míry objektivnější. Sám bych ale přeci možná uvítal, kdyby se tu a tam objevil střih na někoho z té či oné minulosti a řekl svůj názor, nebo svou pravdu o hlavním aktérovi nebo dané situaci. Po téhle stránce bych to trochu přirovnal k dokumentárnímu filmu Svět podle Putina. Zábavné mi přišlo, jak pan Kajínek pořád opakoval, že je hodný jako beránek, že není nějaký násilník, ale hned v dalším díle by se nejraději popral s Klímou :D .. ()

Neklan006

Fanoušci Hannibala Lectra a podobných humusáren se tady morálně pohoršují nad dokumentem o jednom kriminálníčkovi, to je ale hlína :)) ()

silak_xup

Pěkně zdokumentovaný pohled na naší vězeňskou star, alespoň se tu chvilku mluví o někom, kdo za sebou má nějaký příběh, ať už špatný, nebo dobrý, ale reálný :-) Trochu nechápu některé zde hodnotící lidi, kteří dokument shazují jen kvůli hlavní postavě - to znamená, že když jste dali např. 4 - 5 hvězdiček u válečných filmů o Hitlerovi, tak fandíte tomu, co Hitler dělal? Honíte si penisy, popř. masturbujete vagíny nad zplynováním mas nevinných lidí apod? Zvláštní... ale buďte v pohodě, já taky často masturbuji nad hodně ujetým pornem. Já myslel, že ČSFD je o hodnocení zpracování filmu/dokumentu atd... ne o hodnocení postav, o kterých ten film či dokument je. Ale pozor, nezapomínejte, že jsem hodně pod vaší úroveň, jelikož si občas pletu televizi s mikrovlnkou, tak to zase tolik neřešte. Jo a poslední díl byl podle mě zbytečnej. ()

nikinikiniki odpad!

Nemám nic proti, že ho pustili z lochu, ale jako natáčet o něm dokumenty jako o nějaký hvězdě jako by někdy něco dokázal, mi přijde fakt ujetý těžce... a že vlastně to je taky práce, když vykrádal trezory, mě dorazilo úplně!!! :/ Ať si jezdí v novým mercedesu, na který denně tvrdě pracující lidi nemají, ale nemusí všude viset na billboardech, být v televizi a novinách jako mediální hvězda... ()

Oggy007 odpad!

Nejak nechapu, jak z vraha (podle nezavisleho soudu) muzeme delat v CR medialni hvezdu. Uz se ani neresi, jestli to udelal nebo ne, ale verejne se tu oslavuje gangsterstvi 90. let. Vloupacky do bytu, podvody, vydirani apod. jsou tu podavany jako neco, co je naprosto v pohode a normalni. Je to neco nechutnyho a opravdu odpad, mozna jeste pododpad. ()

MUNRO

Vysvětlím..Hned na úvod bych podotknul,že i přes drobné pochybnosti(opravdu drobné)jsem o Kajínkově vině v případě dvojnásobné vraždy nikdy nepochyboval.Nesouhlasím ani s jeho propuštěním,na druhou stranu je to věc justice v tomhle státě.Dnešní debilní systém je totiž postavený tak,že i několikanásobní vrazi se po odpykání 20-30 let vracejí z vězení.Doživotí u nás neexistuje,je to jen pojem.Jediná možnost jak může vrah skutečně dožít v kriminále je ta,že je odsouzen v pokročilejším věku a zkrátka nepřežije ten 20-30 letý trest.Jinak řečeno,pokud zabijete třeba 3 lidi a je vám v tu chvíli např.25 let,je 99%šance že se kolem padesátky dostanete ven.To je například případ spartakiádního vraha Straky,pak je tu třeba trojnásobný vrah Klásek,o kterém mluvil Kajínek,nebo feťák Gančarčík,který vyvraždil tříčlennou rodinu a v šedesáti letech nejpozději půjde ven,protože v době činu neexistoval doživotní trest,tak ho prostě nemohl dostat..Kdyby ho dostal,musel by o propuštění alespoň zažádat,takhle si prostě trest odpyká a může jít znovu vraždit.Pravděpodobně venku z kriminálu je i čtyřnásobný vrah Vacík,jehož jednou obětí bylo i 6leté dítě.Odpykal si svých 20 let a nejspíš byl propuštěn(pokud nezemřel,což vzhledem k státní ochraně téhle verbeže není možné zjistit),protože není v současnbosti údajně registrován v žádné věznici..A teď k věci.Osobně jsem pro,aby se podobné dokumenty o kriminálnících točili,pokud možno z vězení.Svým způsobem je zajímavé slyšet,co je k jejich činům vedlo,navíc například v Kajínkově podání je možno udělat si obrázek o samotném působení vězňů,vězeňské služby,atd. v jednotlivých věznicích.Jak jinak se například dozvíte přímo od zdroje,že bachaři nosí vězňům drogy a pak je píchaj..Třeba se nějakej zaprděnec nahoře zamyslí a něco s tím udělá,protože je to ke zvracení.Ale to asi ne..Kajínek tenhle dokument sice pojímá jako takovou svojí agitku,zároveň si ale podráží nohy sám.Když se člověk pořádně zaposlouchá,najde spoustu věcí,ve kterých si Kajínek protiřečí.Pro mně je například tragikomické,že hlásá o svojí nevinnosti a jak kvůli tomu utíká z vězení a přitom byl připraven s sebou vzít dvojnásobného vraha Vlasáka,kterej na poslední chvíli ze strachu couvnul.Tak když není vrah a na truc tomu chce z basy utéct,tak proč chce mezi nás vzít vraha,kterej se za svoje činy nijak neospravedlňuje?Takových kontrastů jsou v dokumentu desítky.Ono takhle..Když několikanásobné vrahy rovnou nevěšíme,tak těžko můžeme kritizovat Kajínka,že dělá něco špatně,když natočí dokument.Nevím přesně kolik let si za ty vraždy odseděl,ale dle současných zákonů hádám,že s ohledem na desítky dalších vrahů,kteří jsou mezi námi si vlastně svůj trest stejně už odpykal.Když přijde nějaký politik s extrémnějším názorem a s nabídkou znovuzavedení trestu smrti,tak ho stejně nezvolíte.Tak nemelte hubou že si propuštěný vězeň natočí dokument.No a poslední věc je ta,že je třeba si uvědomit,že když Česká justice není schopna za x let nashromáždit nezvratné důkazy o tom,že je Kajínek vrah,tak pak se není možné divit tomu,že ho prezident omilostní.Osobně se přikláním k tomu,že na Borských polích byl,ale když neexistujou opravdu jasné důkazy,tak bych mu tu milost dal taky.Na rozdíl např. od Straky,nebo Gančarčíka,kde důkazy byly nezvratné.-11.12.Po odvysílání posledního dílu odečítám jednu hvězdu.Sledovat lidi a především učně jak uznale poplácávají po ramenou kriminálníka,který jim v učebně říká,že ho bavilo krást,to už je moc.. () (méně) (více)

Paserak

Seriál o J.K. sleduji z toho důvodu, že jsem měli vedle sebe chatu. Pan J byl tedy o něco starší než já, ale jako pubescenta si jej pamatuji. Možná proto beru celý projekt na milost a věřte nebo ne: Panu J.K. fandím. Ať se konečně dozvíme jak to bylo. Ať se přizná kdo za tím vším je. Ani já nevěřím tomu, že by J.K. vraždil pro tak mrzký obnos když nikdy nouzi o peníze neměl a dovedl si je získat jinak. Jinak žasnu nad tím, že si J.K. udržel takovou slovní zásobu a způsob vyjadřování po 25 letech v díře. Ahoj na chatě. H.M. ()

rigby

Kajínek určitě umí skvěle hovořit. Ale jinak smysl tohoto počinu žádný nevidím. Je to pohled jeho očima a divák se vlastně nic nového nedozvěděl. První dva díly byly navíc neskrývanou reklamou na ideálního muže, který bohatým bral a chudým skoro dával. Prostě vzor počestnosti. Pak už to bylo zajímavější. Ale stěžejní bod tohoto díla se nepovedl vůbec. Rekonstrukce vypadá trochu jinak, tohle bylo zmatené a nicneříkající, jen vyvolávající další a další otazníky, které asi nikdo nikdy nezodpoví. A hrané scény, to byla kapitola sama o sobě, tak nezbývalo nic jiného než smích. Tohle se Primě teda nepovedlo. Ale asi tuším, proč chce Kajínek získat na svou stranu většinu národa, a tak neváhá využívat médií. ()

Sharkman

Prima na poradu jednoznacne vydelala. Kajinkovi preji jiz jen at v klidu dozije, protoze dostal neadekvatni trest za cin, ktery mu nebyl jednoznacne dokazan - justice v tomto jasne selhala - otazkou je, jestli zamerne ... ()

fricek12 odpad!

Monolog trastaného člověka bez jakéhokoliv prostoru pro konfrontaci. Nejde o objektivní dokument, ale o palbu neověřených výroků. ()

Mark1983 odpad!

Musím se opravdu smát nad tou reálnou ironií, jak se Kajínek prohlašuje za oběť systému a spiknutí a hned vedle toho machruje, jak za mládí vykrádal byty, přepadával policisty a tak dále, a tak dále. A ještě popisuje různé (svoje) strategie, jak napřed provolával telefony, a když to nikdo nezvedl, pro jistotu ještě zazvonil u dveří, a když ani nikdo neotevřel, tak se sám pozval dovnitř, kde prohrabal šuplíky a pak jako frajer mezi stupidními a zbytečnými existencemi odkráčel z cizího bytu. Avšak co mě fakticky hodně rozesmálo, bylo to, jak s jedním dalším vypatlancem přepadl policajty, u čehož řekl: Za takovou kravinu jsem dostal 12 let. Kolem mě byli vrazi odsouzení na osm až jedenáct let, a já za takovou kravinu dostal dvanáct let. :-D Panebože, to je tak neuvěřitelný, jak nějaká televize je schopná natočit pětidílní dokument o oběti systému a spiknutí, která předtím žila jako vyvrhel společnosti, a ještě to nazvat unikátním dokumentárním cyklem. A ještě by mě vlastně zajímalo, jak si tu přízeň Kajínek chce u slušných lidí získat, když popisuje všechny trestné činy, kterých se dopustil, u čehož se prohlašuje za oběť. Vždyť každý racionálně kalkulující člověk má chuť všem těm, co v tom dokumentu vystupují, plivnout do ksichtu. ()

Rozmarýna odpad!

"Nejdřív jsem si 50% v ý d ě l k u schoval, 50% utratil". To je tedy totální odpad a nevkus a ještě to má 5 dílů. "Chudáček", kterého komunisti vžd.ycky odsoudili za úplnou blbost a který se nad sebou dojímá, že nemohl jít na pohřeb matky. Doufejte, že někoho z těch, co ho obdivujete, nezabije nebo nevykrade. ()