poster

Kenny

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2017, 86 min

Režie:

Stewart Sugg

Producenti:

David Tryhorn
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • kaylin
  ***

  Dokument, který není ani tak zajímavý proto, že se soustředí na Kennyho Dalglishe, ale spíše na to, jakými momenty fotbalové historie si mimo jiné prošel. A to nejsilnější je prezentováno hned na začátku, čímž dokument dostává takový zvláštní cyklický charakter, protože se události věnuje i na konci. Ano, tohle je rozhodně silný moment historie a dokument ho podal dobře.(26.1.2018)

 • korok
  *****

  Velmi poutavý dokument o kariéře legendárního liverpoolského hráče a trenéra Sira Kennyho Dalglishe. Průřez jeho fotbalovou a počáteční trenérskou kariérou, pohledy do soukromí a rodinného zázemí. Je to vlastně i takový průřez historií Liverpool FC z let 1977-1990. Takže samozřejmě nechybí tragédie na Heysel stadium v Bruselu a na Hillsborough v Sheffieldu, kterým je věnována značná pozornost. Vše je doprovázeno povedenou dojemnou hudbou, takže v očích nejednoho liverpoolského fanouška se jistě objeví slza, nicméně jej jistě ocení i neutrální příznivci nejkrásnější hry na světě. Akorát mi tam chyběla zmínka o druhé trenérské epizodě Kennyho v Liverpoolu v letech 2011-2012, kdy s klubem vyhrál jeho (po hříchu) poslední trofej - anglický ligový pohár. Alespoň to platí v době, kdy píšu tyto řádky. Třeba za dva týdny, po finále letošní Ligy mistrů, kam se LFC probojoval, to již platit nebude. Uvidíme.(14.5.2019)

 • suboss
  ***

  Ako fanúšik MU som si dokument celkom užil. Kenny Dalglish bol fantastický hráč a určite je veľmi hrdý na to, akou legendou sa pre Livrpool FC stal. Môžeme len polemizovať o tom, čo všetko by s Liverpoolom ako manažér dokázal, ak by sa nešťastie v Hillsborough (ktoré ho evidentne poznačilo) nestalo.(15.1.2018)

 • baclajean
  ***

  Škótska angličtina pre tých najnáročnejších.(27.1.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace