poster

U pokladny stál...

 • Československo

  Pri pokladnici stál...

 • anglický

  He Stood at the Till

Komedie

Československo, 1939, 99 min

 • sportovec
  *****

  Kryštof Rozruch se činí a my, jeho diváci, s ním. Doznívající První republika v jeho laskavém doprovodu ukazuje své méně atraktivní tváře: nemocniční pokladnu až nepříjemně připomínající nešvary doby minulé i současné, kastovní pohrdání "lepších" těmi "méně ceněnými" a zajímavé lázeňské scény, kombinující kostýmní milostných omylů a nacházení komedii se zajímavými exkurzy na téma "co snese alkohol a co člověk". Domyslíme-li si k tomu kaskády skvostných skečů, invenčních point a jeden z nejlepších Marvanových výkonů po Burianově boku (nepodceňoval bych ani Čeňka Šlégla), jsme uchvacováni vodopády kvalitního českého humoru v nezapomenutelném podání skutečného "krále komiků". Ani se to nezdá, vždyť to bude teprve sedmdesát let, co POKLADNU dávali poprvé.(28.2.2008)

 • ti88na
  *****

  Zatiaľ najlepší film s Burianom, ktorý som mala možnosť vidieť. A hoci je on kráľom scény aj v momentoch keď tam nebol, film nestrácal nič zo svojej kvality a vtipu. Scenár je naprosto bezchybný, s nádhernou pointou a miestami kruto pravdivý a platný aj po mnohých rokoch. Tlieskam tejto krásnej predvojnovej filmovej tvorbe.(13.5.2015)

 • sharky
  *****

  Další neskutečná Burianova pětihvězdičková exhibice. Ten člověk je prostě neskutečněj gejzír humoru grimas a výrazů. Hodně mu pomáhá Jaroslav Marvan, jediný herec, který s Burianem bez problému vycházel. Na jejich společném hraní je to vidět. a velkou poachvalu si rovněž zaslouží Čeněk Šlégl v své dost možná životní roli. Operace jeho prstu je přímo nezapomenutelná scéna. Jinak mě docela zaujalo, že taková hvězda jako Mandlová (a v roce 39 už byla docela známá) , hrála tak malou roli.(13.1.2008)

 • Wiikii
  ****

  Dívat se na tenhle film je pohodička, kdy se nad nejednou scénkou zasmějete. .. Vlasta Burian je legendou a zde dokazuje i proč to tak je. Ale i zbylé herecké obsazení rozhodně nic nekazí ba naopak udržují laťku snímku dostatečně vysoko po celou dobu sledování. .... HODNOCENÍ: 85% (4*)(2.1.2015)

 • Houda666
  *****

  Tento film nestratil rokmi ani zrnko svojho lesku. Burian sa tu ukázal ako pravý kráľ komikov a spolu s Marvanom predviedli skutočne vtipné a milé predstavenie. Niektoré dialógy sú nezabudnuteľné: „Poslechni kamaráde, a pěstuješ ty hodně dlouho toto vnitřní vytápění?“ alebo „Já nemám čas, já tam češu jabloň.“ Hodnotenie: 90%(6.2.2009)

 • - Burianova role je v hotelové knize podepsána Antonínem Streitem jako Krištof Rozruch, ale na navštívence, kterou Vlasta Burian rozdává v závěru filmu, je vytisknuto Kryštof Rozruch. (krib)

 • - Slavná „Balada o deliriu tremens“ ve skutečnosti nebyla Burianovo slavné kabaretní číslo. Pravdou je, že text k této baladě napsal sám autor předlohy – divadelní hry – MUDr. Jiří Verner (1905 – 1942) speciálně pro film těsně před natáčením v ateliérech na Barrandově. Podle svědectví manželky Jiřího Vernera Blaženy se Vlasta Burian celou baladu naučil nazpaměť za pouhé dvě hodiny a ihned ji s Jaroslavem Marvanem a Karlem Lamačem natočili. Už nikdy jindy Burian tuto baladu veřejně nerecitoval (ani na divadelních či estrádních scénách). (krib)

 • - Jaroslav Marvan se v roce uvedení filmu objevil celkem ve dvaceti filmech. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace