The Nurse

Krátkometrážní / Horor

USA, 2017, 2 min

Julian Terry

Malé dievčatko s chorým zrakom môže konečne odstrániť bandáže, ktoré nosí na tvári, ale to, čo uvidí, je desivejšie, než celé jej doterajšie utrpenie. - Prvotriedne spracovaný krátkometrážny horor, u ktorého nie je prekvapením, že zaujal tvorcov na najvyšších miestach, pretože za tých pár sekúnd vytvorí režisér vydarenú hororovú atmosféru, ktorá väčšine novodobých hororov chýba.(24.6.2018)

• Fiftis

Musím uznať že nápad je dobrý, ale spracovanie až tak nie. A dokonca tu funguje aj strach. Ale vyložená lakačka len na úplnom konci. A aj to pretože to bolo príliš nahlas. Hudobný doprovod dobrý, ale nie nič svetaborné. Takýchto hororových krátkometrážnych jednohubiek je už na svete veľa a preto si tento kraťas mohol dať viac záležať. Ale ako som už napísal, nápad a potenciál to malo. Ale nebol využitý. Neviem čo je viac strašidelné, ako potulovať sa po tmavej prázdnej nemocnici. Ak má nejaká snímka len 2 minúty tak musí byť celých 120 sekúnd úžasných a preto nieje na škodu, byť kritický ku kraťasom. Táto mini snímka bohužiaľ nedosahuje ani len priemer. Urobiť podpriemerné 2 minúty, to je dôkazom skutočnej "kvality".(22.12.2019)

• swamp

Nutno přiznat, že takových krátkometrážní hororových záležitostí existují stovky a tento se nijak zvlášť neodlišuje. Málo "creepy" a ta jediná lekačka na závěr byla dost laciná. Navíc takové krásné sestřičky najde člověk i v českých nemocnicích.(28.6.2019)

• pornogrind

Tuctoví krátkometrážní horor s lehce mrazivou atmosférou, zakončený tuctovou, nefunkční lekačkou.(11.4.2020)

Na dvouminutovou jednohubku to nebylo vůbec špatné. Nemocniční prostředí je samo osobě docela děsivé – a nemusí to být nutně jenom ve filmech a tady se tvůrcům podařilo vytvořit přijatelnou atmosféru. Jen ta maska „sestry“ mohla být lepší a děsivější, ale jinak slušná práce. Průměr si to určitě zaslouží…(7.10.2018)

Výživné dve minútky creepy atmosféry a napätia, no a samozrejme bububu na konci.(24.5.2018)

• Radiq

Nevím, proč by zrovna tohle mělo zapadat do univerza Conjuring a upřímně, je to nuda. Jen ukážou jakousi zombie sestřičku a to je celé. Nuda. Ale zpracování jakž takž.(4.7.2019)

Paráda. Co všechno se dá nacpat do pouhých 2 minut,včetně hudby. Z tohoto by měl být celý film. A nejlépe hned! Skvělý příspěvek do neustále bobtnajícího the Conjuring universe,který má dle samotného Wana a spol.být oficiální. Jako vítěz soutěže si to určitě zaslouží.(22.5.2018)

60%(24.7.2019)

Solidní hororové 2 minuty.(17.9.2018)

• emdvojka

Malé dievča samé v šere nemocničnej izby. Na očiach bandáž. Leží na posteli. Okolo nej čisté zlo, nevidené, čistou detskou dušou nepoznaná bytosť ako zo zlého sna. Dievčatko sa bojí, dovoláva sa pomoci. V tichom a tmavom mieste plnom strachu však nie je miesto pre smiech a radosť. Niekto prichádza...znie ako človek....Nemocničná sestra. Prichádza k posteli a dievčaťu dáva dole náplasť. Dieťa sa pozrie. Oči jej zmenia pohľad na čisté šialenstvo....je to ona... je to...(4.1.2019)

Atmosférická jednohubka, která potěší fantasticky zvoleným hudebním doprovodem. V klidu bych si představil celovečerák.(1.12.2018)

Záměr úplně nechápu, stopáž 2 minuty, nicméně po několika vteřinách mě to ze zajímavosti zvedlo ze židle, atmosféru to má, konec očekávatelný(16.11.2019)

Jednoduše prvoplánové, nic neříkající, ale v rámci možností dobře zpracované.(9.9.2018)

Krátkometrážny film z Conjuring univerza nemôže byť zlý a ja som si celkom vychutnal tú desivo ponurú atmosféru. Škoda len tej záverečnej ľakačky, ktorá ma až tak zásadne neprekvapila. Ale ako malý predkrm pred ďalším snímkom veľmi dobré. 65 %(14.5.2020)

Keby som si nečítal o čom to má byť, možno by ma to aj prekvapilo. Atmosféra by tu aj bola ale napätie teda nie. Na hranici 2 a 3 hviezdičiek. 4.5/10(27.3.2019)

Krátké, svižné, žádné mazání se s tím. Dalo by se z toho dostat i víc.(2.12.2018)