poster

Gernika

 • anglický

  Guernica

Romantický / Válečný

Španělsko, 2016, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  ***

  Kolegové to zmiňují, nejvíc stanyslaw. Taky jsem z hrané monumentálnosti a výpravnosti měl pocit, že ČT natáčí televizní film na výročí vypálení vesnice. Celkově je to odfláklé, komparz je hrozně cítit, zápletka milostné linky jak pěst na oko, a jestli se Luftwaffe chovala ve Španělsku takhle, není divu, že jim to v roce 1939/40 tak šlo. Maria má jedinou nahatou scénu zakopanou v násilí, to měl režisér radši ukázat její filmovou sestřenici, Irene Escolar. Měla by er. premiéru.(8.5.2017)

 • Morholt
  ****

  Trochu jsem se bál zbytečného cukrování, ale mé obavy se ukázaly jako liché. Sice se tu najde několik motivů charakteristických pro laciné romanťárny, ale o tomhle film primárně není a vzdor názvu to není ani tolik o Gernice. Já to vidím spíš jako štědře dotovanou ukázku toho, jak to vypadalo ve Španělsku během občanské války. Ačkoliv se Serra mírně kloní na republikánskou stranu, líbilo se mi, že z von Richthofena a Němců nedělá démony a zároveň ukazuje, že i na té "správné" straně nebylo všechno košér, když tam pobíhali čekisti mající volnou ruku. Postavy a jejich příběh tomu všemu dávají jen rámec, který není nějak nápaditý a dá se předvídat, ale na druhou stranu nijak neuráží. I díky obsazení. D'Arcy sice působil poněkud ospale, ale dalo se to snést, María Valverde byla skvělá a můj oblíbenec Burn Gorman ztvárnil opět dokonalého bastarda, tentokráte ve službách sovětské rozvědky. Za mě velká spokojenost. 80%(13.11.2016)

 • stanyslaw
  *

  Schématické až primitivní. Jako Rusáci jsou tvrdí a tupí stalinští zmrdi, Němci parodie na Němce, cynický Emeričan prozře vinou ohnivé Španělky (popravdě Valverde tentokrát nic moc oheň), modýlky letadýlek srandovní. Bože jak zrovna toto téma by potřebovalo scénář, režii a sem tam nějaký herecký výkon.(30.11.2016)

 • emma53
  ***

  Přikláním se určitě k poslední větě uživatele MartinezZ, že potenciál byl pohřben pod troskami. Působil na mě příliš umělohmotně a ačkoli se tam ty hlavní události skutečně odehrály, tak jsem se žel vůbec nechytala. Ani romance vrytá mezi řádky, ani Picassův obraz se mnou nikterak nezacloumaly a to je vážně škoda(17.10.2016)

 • silentname
  ***

  "Gernika" je podľa mňa film, ktorý je síce trošku sklamanie, ale na druhú stranu si nemyslím, že by to diváka otrávilo, alebo niečo podobné. Nie je tam podľa mňa nič vyslovene zaujímavé, ale rovnako ani nič iritujúce. Príbeh Gerniky je tu viac-menej na okraj a miesto toho sa tu dej sústredí na love story v období, kedy útok nastane mezi americkým novinárom a španielskou cenzorkou. Funguje to medzi nimi okey a myslím, že majú medzi sebou aj nejakú tú chémiu. Problém je, že vo filme je obrovské množstvo klišé a celé to pôsobí ako keby sme si dali skutočnú udalosť do červenej knižnice, lebo takto to bude silnejšie. A zapracuje to na emócie ako napríklad v "Pearl Harbor". Tento film je ale ku jeho kreditu kratší a menej iritujúci. Je tu možno pár dobrých momentov v záverečnej časti, kedy nastáva bombardovanie, no nemyslím si, že stoja za váš čas, ak chcete niečo skutočne silné. Ak ale chcete vidieť obyčajný romantický film z vojnového prostredia, toto bude pre vás a užijete si to. Na mňa tam bolo príliš veľa klišé. Hodnotenie: C+(25.4.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace