Tony (J.P.Belmondo) je rošťák jak se patří a téměř každého svým sympatickým zjevem dostane tam, kde ho vždycky chce mít. Bohužel a možná i bohudík se vždy nespokojí jen s jednou ženou a ne s jednou ženou také zametá. Tak to jde až do té doby, než pozná Muriel (Mylène Demongeot) a jejího přítele Bibiho (Philippe Noiret), díky kterým se dostane do vyšší společnosti, kde páchá neplechu v daleko větším měřítku než dosud. (MJMilan)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 22.5.1982, réžia českého znenia (ÚPF 1979) = VÍT OLMER - Toto je jeden z filmov, ktorý by s iným (rozumej netalentovaným a necharizmatickým) hlavným predstaviteľom nestál za nič. BELMONDO však svoju rolu príživníka a "frajírka" zvláda s ľahkosťou a nadhľadom. (2.4.2009) ()

Enšpígl

Cha chá já to říkám pořád. Bůh stvořil ženský aby se Belmondo a Enšpígl na tomhle světě dobře bavili ! To je prostě paráda tenhle biják. Když si nula hraje na frajera, působí to vždycky megatrapně, ale když je tou nulou Belmondík, působí to sexy, má to šmrnc, je to zábavný a děsně mu to žerete ! ()

gouryella

Jeden z těch mála Belmondových filmů, který nabízí opravdu vtipnou, výbornou zábavu a ne jen přihlouplé vtipy a gagy. Ale Belmonda miluju, takže i filmy s přihlouplými vtipy mám v jeho podání rád. ()

Jara.Cimrman.jr

Neučím v Mexicu panáčkovat tučňáky, nejezdím hrát na Antarktidu turnaje v plážovém volejbale a neumím ani samovolně vzlétnout na Mléčnou dráhu, ale věřím, že cokoli z uvedeného je pro kecala Tonyho maličkost. Tony totiž dokáže drze tvrdit cokoli a pak musí v posteli trpět při nájezdech zazobaných sponzorek. Nelitujme ho. Belmondo totiž v této postavě objevil svou sílu, machruje přitom první ligu, ale neváhá udělat si srandu i sám ze sebe. Jako filmový hláškař by si zasloužil neoddiskutovatelných pět hvězd, ale jelikož několik podobně namachrovaných idiotů osobně znám, tak jednu hvězdu ubírám. Až je všechny zakopu na zahradě, tak hvězdu vrátím. ()

ORIN

Jedna z nejlepších belmondovek 60. let, film nabitý vtipem a především v první polovině těžící z neskutečného Belmondova komediálního talentu, kvalitativně trochu upadající v druhé polovině, která se v podstatě celá odehrává na výletní lodi, kde už je prostoru k čemukoliv daleko méně a variují se s pár obměnami ty stejné vtipy. ()

Xmilden

"Ve 12 jsem vyhrál Zlatého kamzíka. Tak a teď se jdi hezky klouzat, postav si sněhuláka a nech mě sportovat." Belmondo neskutečným způsobem lže jako když tiskne. Pro mě nepochopitelně utajená komedie, kterou se neváhám označit za jednu minimálně z 5 mistrových nejlepších. Škoda slabší druhé poloviny. 80% ()

Willy Kufalt

Copak dareba to byl sympatický, ale občas jakoby málem schizofrenní, ne? Nejdřív vyvstane, že vůbec neumí plavat, když se ocitne v bazénu a topí se, ale během dalšího výletu již jako velký plavec houpne do moře a předvede jakési plavecké legrácky? Zvláštní, tenhle film má dvě výrazné části: jednu zimnou na horách a jednu letní na moři s lodí, ale vůbec na mě působily občas jakoby ze dvou různých filmů. Zatímco hory s Belmondem ve společnosti jeho slečen mi připradaly po většinu času velmi zábavné, plné šarmu i vtipu a to nejen díky scéně na lyžích, ale i skvělému přihrávači v podání Philippa Noireta (který se žel pak v polovině filmu zcela vytratil), tak u části na lodi se mi jevilo, jakoby už tvůrcům začínal docházet dech, nemají co dál nabídnout, než neustálé přelétávání hlavního hrdiny v dalších variacích, až to absencí humoru začíná nudit, a točí spíše nastavovanou kaši, aby se to protáhlo na celovečerní délku. I když poslední zálet Belmonda s knírkem sice na závěr ještě na chvíli vrátil filmu ten neodolatelný vtip z první poloviny a zábavné momenty v mých očích vcelku převažují nad těmi nudnými, víc než retro oddechovkou na jedno zhlédnutí za sebe v Sympatickém darebovi nevidím. Lepší, milý průměr. [60%] ()

dopitak

Komedie, ve které Belmondo vzdává úctu ženám třeba tím, že po nich háže své svršky, aby mu je zanesly do šatny. Z genderového pohledu je tenhle film sexistická prasárna, jaké není rovno. Pelyněk všech feministek násilím jim tlačený do úst. Ptáte se, zda se takovému filmu můžeme smát - ano, můžeme. Tendre voyou je jednak citlivým zrcadlem (s trochou nadsázky někdy) mužské arogance a maskulinity, na druhé straně také určitým předchůdcem mužských postav typů, jaké v dnešní filmografii s úspěchem představuje Ashton Kutcher (například jeho Samec). A opět tím zrcadlem, protože někteří muži se takhle prostě chovají, některé ženy jakbysmet. A abych tu nepsal čistě shadwellovským stylem - zkrátka a dobře se jedná o jednu z lepších belmondovek s výtečných dabingem Jiřího Krampola (tedy ještě v době, kdy uměl intonovat, jeho dnešní dabingy jsou naprosto nesrovnatelné, a herecky přirovnatelné snad leda k jeho "duchaplnému" vystupování v 2Bobule). Jako zajímavost lze uvést přítomnost britského herce a komika, představitele robustních chlapíků Roberta Morleyho, dále "neobvykle mladého" Phillipa Noireta a velepůvabné Mylène Demongeot (známe ji všichni jako Hélène z Fantomase). ()

classic

• Určite som počítal s tým, že počas sledovania najrôznejších "belmondoviek", a to naprieč jednotlivými dekádami, narazím i na niekoľko nie až tak úplne vydarených kúskov, keď práve Tendre voyou, je znovu jedným z nich, kedy mám opäť taký autentický pocit z toho, že som vídaval dosť odfláknutú robotu, ktorá mohla byť podstatne oveľa lepšou, ak by sa k nej od samého začiatku trochu inak pristupovalo, pričom protagonista Antoine "Tony" Maréchal (Jean-Paul Belmondo), si narozdiel od režiséra (Jeana Beckera), svoju prácu vykonal s jeho typickým zápalom, t.j. presne zrovna tak, ako mu to predpisoval scenár, no nie je pochýb o tom, že k tomu musel aj improvizovať, ale zase film ako celok, čiže najmä po režisérskej stránke, sa nemôžem zbaviť naprosto reálneho dojmu v tom zmysle, že väčšinou som si pripadal iba tak, ako by sa hlavná postava ocitla v každej jednej scéne iba čistou náhodou, bez akéhokoľvek hlbšieho významu, a takýmto prístupom to pokračovalo až do konca, kedy som si konečne vydýchol, že je tomu už "definitívny koniec". • Samotný, povedzme napríklad, sympatický alebo trebárs, atraktívny názov filmu, ešte snáď automaticky nemusí znamenať to, že rovnako "sympatickým" a "atraktívnym" bude aj konkrétny film, čo bohužiaľ v tejto veci jednoznačne neplatí, skôr práve naopak! • Bébelovi by som ani tak nevyčítal to, že som sa strašne nudil, aj keď podľa scenára by to tak byť rozhodne nemalo, pretože ako "profesionálny podvodník" či "chronický klamár", sa ocitá vo vskutku mnohých, úsmevných situáciách, kde som si v duchu často hovoril: „Ten neuveriteľný rošťák musí mať predsa viac šťastia, než rozumu,” keď mu tak všetko s najväčšou ľahkosťou zakaždým prechádza... V tomto prípade sa táto "závideniahodná vlastnosť" vzťahuje predovšetkým na to, ako bravúrne si dokáže každú ženu okolo prsta omotať, zároveň na tom i pomerne veľa (vy)ťažiť, a následne ich (po)striedať ako ponožky, a mimochodom na tom postaviť celý tento filmový príbeh, ak je to vôbec možné? • Budiž, dajme tomu, že sú tie fešandy tak abnormálne naivné, tomu by sa v podstate ešte dalo celkom uveriť, veď kinematografia je nimi v minulom storočí, priam "nasiaknutou", ...ALE tentoraz si nemôžem skrátka pomôcť v tom, že hlavný kormidelník pláva najrôznejšími udalosťami, takým, ako to slušne vyjadriť, proste nezáživným, chaotickým, no najmä roztržitým spôsobom, ako by to chcel mať čo najrýchlejšie za sebou, čím de facto uberá na celkovej atraktivite tohto počinu, ktorá sa tým postupne vytráca, až na nadobro vytratí. (P)osádka sa môže snažiť akokoľvek chce, keď je kapitán mrzutým a bez chuti, tak vtedy vzniká takýto boľavý guláš.  ()

Padme_Anakin

Tony je lump k pohledání a potkat v reálném životě bych ho nechtěla ani náhodou, nicméně v tom filmovém mě parádně pobavil. Jean Paul Belmondo mu propůjčil své charisma, komediální talent a temperament, čemuž se v podstatě odolat nedá.. ()

bloom

"Když jedu na lyžích stodvacítkou, je lepší, když mě každej vidí zdaleka přijíždět. Ve dvanácti jsem vyhrál Zlatého kamzíka." Jean - Paul Belmondo jako prostořeký šašek, tedy v roli, která mu sedne nejlíp a ve které ho máme nejraději. Tony Maréchal (asi v té době populární jméno francouzského filmu, protože stejně se jmenuje i Bourvil v o rok mladším Smolařovi) ale není podvodníkem v pravém slova smyslu jako třeba Victor z Nenapravitelného nebo Arthur z Velkého šéfa. Tony je jenom příživníček, který díky své výřečnosti vždy uhrane nějakou movitou slečnu, aby pak mohl nějakou dobu žít na její útraty. No a celý film nám ukazuje, jak to funguje v praxi a soustředí se na dvě prostředí: horský hotel a jachtu. Nejsou tu k vidění žádné kaskadérské kousky, protože Belmnodo je tu spíše mužem činu než slova (jeho hrdina není lyžař ani plavec). Ovšem i tak je to velká zábava, slovní kejkle a všelijaké fintičky rozhodně dobře pobaví, stejně jako taneční kreace Philippa Noireta. ()

KIT.HL

Po letech jsem sáhl do archívu a vytáhl si tuto komedii s Jean - Paulem Belmondem a musím uznat , že role flákačů a žvanilů hledajících se v sukních slečen a dam mu náramně slušeli. Proto si je také ještě mnohokrát střihl s naturelem a humorem sobě vlastním. Údajně se jedná o první dabingové dosazení Jiřího Krampola k Jean-Paul Belmondovi. Ohromně jim to spolu sluší a Vítek Olmer coby režisér dabingu to vážně trefil.. A to si uvědomte, že dabing a uvedení filmu proběhlo v roce 1979, ač tento film má datum natočení v roce 1966... Tedy 13 roků uběhlo než pracující lid dostal šanci spatřit tuto oddechovou ...Škoda, že tento film si již dlouho nenašel cestu na televizní obrazovky.. ()

Pierre

Kdyby byl Tony Arsenal skutečná postava  a žil dnes, měl by patrně na triku několik exekuturů, žalob,  a možná i samotné Me Too. Ale v podání velkého Jeana-Paula Belmonda je to prostě neodolatelný šarmantní ,,sympatický dareba´´, jehož žonglování se slovy by bylo opravdu  dobré umět. A co teprve vlastnit jeho nesmělý svetr, stylový kožich a sako s etiketou. Olálá. Musím říct, že v první polovině jsem se u této darebácké jízdy s výbornou atmosférou doby (už jenom ta úvodní písnička) Belmondem, a řadou tu podstatně méně, tu podstatně více pohledných slečen hodně dobře bavil a v podstatě nechápal, proč jsem před pár lety dál této komedii jen bídné dvě hvězdy. Mořské prostředí sice ve druhé polovině víceméně utopilo předchozí velkou zábavu, ale i s vědomím, že  že by bylo lépe,  kdyby snímek neodběhl po padesáti minutách do jiného prostředí, ale v nastolené atmosfére  uzavřel mileneckou  báchorku z hor, musím dát kvůli první polovině a Belmondovi čtyři hvězdy. Tady si ho člověk užije, jak ho má nejradši, takže nechybí málo k ještě vyššímu hodnocení. TAK DO TANCE, MLÁDEŽI. ()

rt12

Tedy takový hajzlík jako je Tony, to aby pohledal. Belmondo si zahrál těchto hochštaplerů víc, ale pořád ho ,,žerete”. Je to klasik, který vždy pobaví. ()

Hennes

Pro mě jasná klasika Belmonda. Svůdce žen a podvodníček, který je stále akční, žije naplno a v tempu. Tak mi Belmondo seděl nejvíc a tohle je směs, která to vše obsahuje. K tomu navíc vynikající český dabing, stará škola, kterou už dnes bohužel neuslyšíme. ()

MrPierc

Tak do tance mládeži ! Tony je podvodník ve všem, mění styl, jméno i chování za pochodu. Je chudý, ale dokáže se vždy vetřít na správné místo k bohaté paničce. Bohužel to jsou samé nymfomanky a chlap se někdy musí vyspat. Série šíleností, gagů a milostných zápletek. Belmondo se svým stylem a lehkostí dostane každou, až na jednu ... Výborná hudba na začátku http://www.youtube.com/watch?v=1BW_ISeXzwE&feature=related ()

Martrix

Uf, měl jsem pocit jakoby ten film trval snad dvě a půl hodiny. Vcelku logicky na mě kouzlo Belmonda jakožto svůdníka nefunguje, takže jeho Tony pro mě byl v první půli naprosto bezcharakterní hajzlík, který všechny ve svém okolí (včetně kamaráda) zneužíval. Až když začal sklízet co zasel, tak se pro mě dostal film do modu francouzské komedie. Přestože scénář psali čtyři lidé, bylo to velmi, velmi slaboučké, protože nejčastěji spočíval vtip v tom, že Tony musel odolávat nadrženým paničkám, které po něm skákaly jako smyslu zbavené.  A pak ve vymýšlení dalších a dalších lží. A tohle mi prostě nepřipadalo zábavné. ()

MJMilan

Film plný vtípků a vynikajících hlášek. Nejlepší hlod celého filmu, když Bebel otevírá bar se slovy: "to je zvláštní, mám pocit jako bych otevíral lékárničku" :-) ... dnes 2021/9/12 po 13 letech jsem si to opět užil možná ještě víc. Filmová paráda. ()

vesper001

Do hloubky propracovaná studie věnovaná tématu žen se slepičí DNA a problémům, které přináší proces jejich motivace snášet zlatá vejce, přinesla překvapivý výsledek, a totiž, že i pro Belmonda to může být docela fuška. Hlavně v případě, kdy kuří mimikry použije některá z vyšších forem života, např. liška podšitá. :) ()