Dvanáct šťastných dětí vyhraje pozvánku do neobyčejné, supermoderní knihovny legendárního tvůrce her, pana Lemoncella, a netuší, co je čeká. V rámci bojovky plní komplikované úkoly a vyhrává ten, kdo nejrychleji najde cestu ven. (TV Nickelodeon)

honajz

Pro cílovou vrstvu, předpokládám děti kolem 10 let, slušně natočený televizní film, který má na TV film docela zdařilé triky, trochu černého humoru a ne až tak předvídatelný děj. Ten zpočátku trochu připomíná Karlíka a továrnu na čokoládu - děti jsou pozvány zde do knihovny, a když najdou tajný východ, tak vítěz bude na plakátech a mít z toho reklamní zisk. I zde děti postupně jedno po druhém odpadají, až zbude "tvrdé jádro". Máme zde sice různé profláklé typy děcek (namyšlený smrad, utlačovaný smrad, šprtka s fóbiemi, strašně cool mladý hrdina) a rodinné vyznění (s výjimkou zlého kluka, kde jsme nakonec nezjistili, proč nemá nebo kde má rodiče, což si měl dramaturg pohlídat), ale docela to odsýpá a sem tam je to zábava i pro dospělého. Jinak ještě k tomu přirovnání s Karlíkem, ono pokulhává, protože to by musely některé děti z té čokoládovny udělat kůlničku na čoko tyčinky, aby to sedělo. ()