poster

Malá čarodějnice

 • Německo

  Die kleine Hexe

 • Švýcarsko

  Di chli Häx

 • Austrálie

  The Little Witch

Pohádka / Rodinný / Fantasy / Komedie

Německo / Švýcarsko, 2018, 103 min

Komentáře uživatelů k filmu (54)

 • ANTYCHRYST
  ****

  Teda.. Že se budu v pátek večer.. Koukat na pohádku německé produkce... A to nejsilenejsi.. Že se mi to bude líbit.. :) tvl.. Jako fakt milej vecernickovej příběh.. Krásná chaloupka.. Čarodějnice.. Les.. Dokonce i hudba je dobrá.. :) hlavní role sedla parádně.. (to se ani nemusela dělat na sedle od kola :) :).. Velké překvapení.. 80%(13.7.2019)

 • Cervenak
  ****

  Českí a slovenskí filmári by si toto mali povinne púšťať týždeň dookola a robiť si poznámky, ako sa točí milá, zábavná rozprávka, ktorá vyzerá svetovo a zároveň nesmrdí Hollywoodom.(27.8.2019)

 • Fr
  **

  „JE TO JAKO ZAČAROVANÝ...“ /// Bodejť by ne, když se mladá čarodějnice sere do lidských životů. Zlým škodí, dobrejm… prostě proti pravidlům (jejich druhu). Německým pohádkám se vyhejbám. Snad jen Krabat byl něčím víc, než obyčejnou televizní „rozprávkou“. Tahle Malá čarodějnice mě ničím nepřesvědčila, že by mělo jít o něco zásadního. Prostě další tuctovka, která člověka maximálně donutí si pustit tu čarodějnici pravou, kreslenou. Navíc tahle čarodějnice není malá, ale hraje ji pětatřicetiletá koza. Jasně v čarodějnickým světě je všechno jinak. Ale mám dojem, že Němci jsou už tak zblblý z toho porna… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knížku, kterou v roce 1957 napsal Otfried Preußler, neznám. 2.) Nesnáším animáky. 3.) Thx za titule ,,„espectro““. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(28.9.2019)

 • flanker.27
  ****

  Oceány se vaří, skály pukají a hořící nebe padá k zemi. Apokalypsa? Ne. Němci natočili dobrou pohádku. A když říkám dobrou, myslím opravdu dobrou. Většinu doby jsem se až přihlouple usmíval, protože je to milé, příjemné a zábavné pošušňání pro každého pohádkymilujícícho diváka. Představitelka malé čarodějnice je vysloveně roztomilá, pokud se v příběhu vyskytují děti, nejsou přemoudřelé, jsou prostě normálně dětské, životní ponaučení jak být hodný a co to znamená jsou do příběhu zasazena sympaticky, humor je milý a vůbec z toho celého tak nějak čiší dobrá nálada. Jistě, Čech se nevyhne srovnání s legendárním večerníčkem Zdeňka Smetany. A myslím, že se tato nová verze nemá zač stydět. Samozřejmě to není stejné, zatímco ve večerníčku byla čarodějnice pojatá spíš jako malá rozpustilá holka, tady je to víc mladá sympatická dívka (dáno i představitelkou). I dabing Lucky Vondráčkové je takový příjemný a milý. Snad jen Abraxas. Ne že by tady byl špatný, ale zatímco u Smetany to byl plnohodnotný partner čarodějnice, její rádce a pomocník, tady je to spíš komická vedlejší postava. A staré čarodějnice ve večerníčku byly místy docela strašidelné, kdykoli se objevil mrak zlé čarodějnice Bimbuly, jako dítěti mi přejel trochu mráz po zádech. Tady jsou ostatní čarodějnice sice také zlé, ale jsou spíš nerudné než nebezpečné. Ale to jsou drobnosti. Jako celek hodně velká pochvala. P. S. Je to absolutně nemultikulturní. I to jde považovat za takřka zázrak.(22.9.2018)

 • NinadeL
  ****

  Díky Malé čarodějnici se můžeme znovu vrátit k nejmilovanějším pohádkovým knihám Otfrieda Preußlera. Jeho volná trilogie Der kleine Wassermann - Die kleine Hexe - Das kleine Gespenst je stejně oblíbenou v německy mluvících zemích jako u nás. Hraná verze je logicky jiná, než oblíbený večerníček tandemu Smetana - Bohdalová, ale není vůbec špatná. Karoline Herfurth je úžasně roztomilá, veselá, hravá i odvážná. Velmi doporučuju zejména tam, kde se vžil zbytečně omezující dojem, totiž, že v německy mluvících zemích pohádky neumějí.(8.9.2019)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Svět začíná být na hlavu, když nejlepší pohádku za poslední dobu natočili Němci. Pokud je Malá čarodějnice řazena k žánru rodinný, rozhodně lze říct, že děti od určitého věku, stejně jako dospělci a starci určitého založení se budou bavit, děti do určitého věku a dospělci a starci jiného založení se bavit nebudou. Já se bavila a Malou čarodějnici řadím k těm filmům, které až vyjdou na DVD, "koupím dětem". Pro milovníky Malé čarodějnice je jistou zajímavostí datum jejích narozenin, které je 8. března, pro milovníky Abraxase je zase podstatná jeho záliba v rozinkách, co kdyby chtěl zajít na návštěvu, člověk nikdy neví u kouzelných tvorů. Staré čarodějky jsou zlé, škaredé a škodolibé, opravdová mrcha je tetička Bimbula, která se pro Malou čarodějku dožaduje trestu a pak ji rok šmíruje. Její inkoustem obarvený jazyk mi bude noční můry působit ještě nějakou dobu. Tanec o Valpuržině noci má složitou davovou choreografii, která působí zdánlivě nahodile, živočišně a spontánně, to vše provázeno skvělou hudbou, rock 'n' rollový drive člověk víc věří Malé čarodějnici než těm starým rašplím, ale nás mladé to na sedadlech v kině svádělo k tanci. Jen mladická ostýchavost a obava ze ztrapnění mě udržela v klidu. Ale o příští filipojakubské noci už to roztočím.(23.9.2018)

 • misterz
  ****

  Celkom milé prekvapenie. V poslednom čase nemecké rozprávky a nemecké rodinné filmy majú u nás úspech. Milý príbeh o tom, že byť čarodejnicou nutne neznamená byť len zlou a ľuďom iba škodiť... Jednoznačne najlepšou postavičkou bol havran Abraxas - veľmi milé, zábavné. A pekná muzika k tomu. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100(17.2.2019)

 • darkrobyk
  ****

  Musím souhlasit s Jezinkou. Je smutné, že pohádkovou velmoc trumfne sousední Německo, které snad kromě Nekonečného příběhu nenatočilo zábavnější pohádku (jasně, neznám všechny, ale i tak by jich jistě mnoho nebylo). Malá čarodějnice je kouzelný příběh s báječným vizuálem a nenásilným morálním poselstvím. Les, útulná chaloupka s hobitím oknem, rybníček, skály porostlé mechem, zajíci a samozřejmě veverky! Čarování je zábava, když z nebe prší šišky, kolíčky na prádlo nebo lžičky i se sběračkou. Jenže největším lákadlem pro každou čarodějnici je noc strávená na čarodějné hoře v době Valpuržině. A je to mejdan, kdy se u obřího ohně bosorky odvážou, tančí, křepčí a absence Satana jim nijak nevadí. Jenže ani ne tak malá, jako spíše mladá čarodějnice mezi ně zatím nesmí. Ledaže by zvládla všechna kouzla z obří čarodějné knihy. Jenže má havrana Abraxase a také umíněnou náturu, tudíž se rozhodne, že čarodějné zkoušky na přes rok vyhraje a taneční noci se zúčastní. Triků není přehršel, ale jsou solidní. Nejzábavnější mi přišla jízda na koštěti lesem, a který fanoušek SW si nevzpomněl na Návrat Jediho, tak kecá. Trocha strašení, něco dojetí, vzdálená tetička práskačka na zabití a šťastný konec!(9.4.2019)

 • Big Bear
  ****

  Německé pohádky jsou buď brutální kýče a nebo a to je móda poslední doby - být multi-kulti. Co na tom, že se jedná o staré evropské příběhy, šoupneme tam Syřana, nebo Turka. Aby bylo jasno já proti jiné barvě pleti nic nemám ani proti Aladinovi nebo Sindibádovi, ale v Popelce chvi bělochy ! Nu co, v Kobře 11 je taky jeden Turek a nikomu to nevadí říkají si asi mladí němečtí tvůrci tvůrci. No v Kobře mi Semir fakt nevadí, ale v pohádkách je oboje pro mne nepoživatelné - tedy kýč i multi-kulti. Přesto jsem dnes riskl tento nový germánský počin. Ano, jistou roli hrála přítomnost Karoline Herfurth, které mne zaujala už v poberťácké komedii Holky to chtěj taky a v Parfému (tam co by objekt zájmu hlavního hrdiny víc) :-). A bylo to i celkem příznivé hodnocení zde což mi v součtu naznačovalo, že by se nemuselo sledováním tohoto filmu jednat o zmařený čas. A věru nebyl. Tahle pohádka o mladé čarodějnici hravě strčí do kasy nejdnu naší štědrovečerní hrůzu. Bylo to milé, vtipné, kouzelné. Líbily se mi lokace, zejména ta chaloupka s obrovským oknem do lesa a americkými kamny se slídovými okny, rybníčkem na dvorku a divokým hvozdem kolem. Trikově to zrovna neoslňovalo, byl to standard a já si uvědomil jak moc naše Arabela byla tehdá napřed. Lucka Vondráčková je špatná zpěvačka a ještě horší herečka, ale dabink jí jde a tady mi její hlas k hlavní hrdince skvěle sedl. Za zmínku stojí i parádní soundtrack a já s čistým svědomím a radostí dávám 4 košťata. * * * *(22.2.2019)

 • Oktavianus
  ****

  Okouzlení. A taky uhranutí Malou čarodějnicí. Dalo by se hodně hrát se slovy na téma, jak tahle pohádka zapůsobila, ale postačí říct, že jsem hodinu a půl okouzleně zíral na nádherný barevný svět, kde se nesmí kouzlit v pátek a starý havran dokáže připravit narozeninovou oslavu. Bez chyb ten film není, občas sklouzává k hodně infantilní rovině, a to i co se týká humoru, a po trikové stránce by vše šlo taky provést lépe, ale jinak je mix vtípků, dojáku a morálního ponaučení připravený velmi slušně. Valpuržina noc při tancích kolem ohně bere dech - a Karoline Herfurthová je dokonale rozkošná malá čarodějnice! (A díky bohu, že ji nedabuje Bohdalová jako ve večerníčku. Byť ani Vondráčková není žádná výhra, pořád je to prima.) Celkově mi poslední roky významně napravují dojem z německé kinemtagorafie. Ať už jde o komedie (série Fakjů nebo geniální Toni Erdmann), anebo o pohádky. Samozřejmě že mají víc peněz atakdále, ale hodně výrazně nám ukazují záda. V posledních letech se žádná z našich pohádek Malé čarodějnicí ani nepřiblížila. Potlesk do Německa a povzdech nad tím, že kvůli dementnímu odsunu sudetských Němců jsme přišli o tak skvělého spisovatele, jakým byl Otfried Preußler.(12.9.2018)

 • DwayneJohnson
  ****

  Němci mají Malou čarodějnici, Norové zase Cestu za králem trollů, jen my máme na pohádkovém poli zase hovno. A smrdí už pěkných pár let.(když pominu Anděla páně) Vážně by mě moc zajímalo, jestli je tak těžké, aspoň jednou za čas natočit pohádku, na níž se dá koukat, je to pro malé i velké, má jednoduchý příběh, plus obstojné efekty. Prostě něco, jako tahle. Kleine Hexe není žádné superdílo, ale spíš veskrze příjemná podívaná, kterou naši západní sousedé zmákli líp, než my těch 95 procent svých. Což je pro mě obrovská škoda.(8.3.2019)

 • honajz
  **

  Nevím, nelíbilo se mi ani české animované zpracování, přišlo mi takové unylé, odtažité, povrchní a bez emocí, jen hra navenek. Příběh čarodějnice, která chce být hodná a pomáhat lidem, totiž sestává z více či méně předvídatelných epizod, jež samy o sobě mají maximálně ten potenciál na krátké večerníčkovské díly, ale chybí jim skutečný příběh, jenž by držel celou dobu - ta pomsta zlým čarodějnicím mne fakt nikdy nedržela a nebrala. Čarodějka je sice hezká sexy zrzka, ale zdá, že jí k uspokojení stačí havran, což mi taky přijde poněkud zoofilní, a celé je to prostě takové odtažité.(23.9.2018)

 • Stanislaus
  ***

  Mile natočená pohádková jednohubka z německé produkce, která sice svým zpracováním diváka neuzemní, nicméně ho ani neurazí. Děj filmu nenásilně utíká a člověk se během těch sta minut nestihne nijak výrazně nudit. Herecké obsazení bylo vesměs dobře zvolené - roztomilá Karoline Herfurth vs. úlisná Suzanne von Borsody - a musím uznat, že po technické stránce byl snímek též obstojně natočený. Zkrátka sympatická oddychovka pohybující se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, která naštěstí nesází na laciný a infantilní humor, čímž se distancuje od většinové žánrové tvorby posledních let.(14.9.2018)

 • Marsik
  ****

  75% (with J&A)(12.8.2019)

 • hygienik
  ****

  Je pravda, že vo výprave a trochu aj v scenári to má rezervy, ale na pomery nemeckých rozprávok je to dobré. Kiež by SK/CZ rozprávky boli dnes aspoň takéto kvalitné.(12.8.2018)

 • silentname
  ****

  "The Little Witch" je pre mňa asi ideálna ukážka toho, čo by som chcel od rozprávok vidieť. Efekty sú tu síce slabé a samozrejme sa nezaobídeme aj bez nejakých tých klišé, no napriek tomu si hovorím, že tento film je obstojne napísaný, Karoline Herfurth tomu dala absolútne všetko čo mohla a nevedel som odhadnúť kam to bude smerovať. A vedelo to prísť aj s pár peknými prekvapeniami, ktoré fungujú. Ako som povedal, občas sa tu nájdu aj nejaké tie klišé. Máme tu už klasickú scénku, kde čarodejnica povie niečo zlé a hnusné, aby sa všetko dalo o pár scénok všetko do poriadku. Samozrejme, že tu máme zloducha, ktorý je proti tomu, aby naša čarodejnica mohla byť súčasťou každoročnej slávnosti. Osobne mi to v niečom pripomína príbeh "The BFG". Len by sme mohli nahradiť obrov čarodejnicami. Samozrejme sú tam trošku iné zvraty, no podobnosti sú tam viditeľne zrejmé. Myslím si ale, čo robí tento film zaujímavý je pár momentiek. V prvom rade sa mi páči, keď príde čarodejnica do dedinky. Či už v lete alebo v zime. Scénky, ako mágiou vie pomôcť ľuďom a spraviť niečo pekné sa mi náramne páčia. Má to svoje humorné časti, no potom to má aj tie pekné vážne časti, ktoré vedia zahriať pri srdci. A to musím na filme oceniť. Záverečné vyvrcholenie je pre mňa skvelé. Pretože som skutočne rozmýšľal ako to vlastne celé spraví, a ako to dopadne. A finále ma príjemne prekvapilo, lebo potrestaní ostali tí, ktorí si to skutočne zaslúžili. Osobne hovorím, aby ste si túto rozprávku pozreli. Ak máte radi rozprávky, tak to oceníte náramne. Má to dobré srdce, je to solídne napísané, má to dobrú hlavnú hrdinku, je to vtipné, je to vážne, je to príjemne dramatické, má to asi všetko, čo by som od filmu ako je tento očakával. Všetky momentky nefungujú a rozhodne sú tu časti, ktoré sme nepotrebovali, no tie dobré stránky filmu vedia zakryť jeho chyby. Hodnotenie: B+(20.11.2018)

 • PP66
  ***

  Příjemná pohádka, která je vlastně o tom, jak skončilo v Německu čarodějnictví :o)(18.1.2019)

 • Kurikmoon
  ***

  V pohode, sympatická rozprávka.(1.4.2019)

 • Dlubal David
  *****

  Dlouhá léta jsem očekával, že naleznu nějaký film, který by se alespoň po kotníky přiblížil Malé čarodějce Kiki, ale vždy to bylo jen plácnutí sedřených rukou na mokrá stehna. Teď jsem se konečně dočkal. ■ Die kleine Hexe je sice určena především dětem, respektive se jedná o rodinný film s dětskou tematikou, ale milovníkům pohádkové fantasy to stejně bude šumák, protože tenhle film je fakt skvěle odvedené dílo. Je zábavný, hravý, plný optimismu a dobré nálady a navíc Karolína je coby 127 let mladičká a nezkušená čarodějka prostě rozkošná. Svou energičností a vřelým úsměvem připomíná Evu, co tropí hlouposti. ■ Film, který mě na hoďku a půl dokáže vytrhnout z každodenních starostí a ještě mi navíc vykouzlí úsměv na tváři, tak si zaslouží mé uznání. ■ Die kleine Hexe v sobě snoubí to krásné pohádkové vyprávění, které známe ze sedmdesátých let dvacátého století, kdy spolu Češi a Němci spolupracovali na pohádkových filmech, které jsou dnes již klasikou a moderní pojetí kino-televizní zábavy, která nenudí, pěkně odsýpá a hezky se na ni dívá. Barevně a graficky je to kouzelné, zvukově a hudebně vyzývavě optimistické. Je to jednoduchý příběh? Je, ale je dobře zahrán. Malá Čarodějnice a její věrný Abraxas jsou nerozlučná dvojka a skvěle jim to spolu pasuje. ■ Malá Čarodějnice je ve své natvrdlosti nepochopit ostatní čarodějky k popukání a svou dobrosrdečností k nakousnutí. Líbila se mi dokonce více než její starší kolegyně. Takže pohádková neděle se vydařila a zazvonil zvonec a to je, milé děti, konec. ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [84/100] ■ (V) [77/100] ■ (H) Karoline HERFURTH [95/100] ● Axel PRAHL [85/100] ● Suzanne von BORSODY [72/100] ■ (♫) [90/100] ■ (E) Malá čarodějnice (1984) ● Majo no takkyûbin (1989) ● Die Gänsemagd (2009) ● Mimi wo sumaseba (1995) ● Amelie rennt (2017) ● Majo no takkyûbin (2014) ● Eva tropí hlouposti (1939) ● Kokowääh (2011) ● Tonari no Totoro (1988) ● Hotel de grote L (2017) ● Kamisari nânâ nichijô (2014) ● Lola rennt (1998) ● Nebojsa (1988) ● Arîte hime (2001) ● Koloběžka první (1984) ● Čarodějův učeň (1977) ● Kačenka a strašidla (1992) ● S čerty nejsou žerty (1984) ● Dívka na koštěti (1971) ● Princ a Večernice (1978) ● Yamamba (1985) ● Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001) ● Arabela (1980) ● Bewitched (2005) ● The VVitch: A New-England Folktale (2015) ● Catweazle (1970) ● Tři oříšky pro Popelku (1973) ● Morozko (1964) ● Witch Hunter Robin (2002) ● Mahô tsukai Sarî (1989) ● Vzpoura hraček (1946) ● Yamada kun to shichi nin no majo (2013) ● Lesní ženka (1974) ● The Secret of Moonacre (2008) ● Mahô tsukai ni taisetsu na koto (2003) ■ (Č) 1 ■ (P) [Neděle, 12-VIII-2018] ϿϾ [PZ-cz] [90/100] ■ (C) [90/100](12.8.2018)

 • Asmodin
  ***

  Na německé pohádky je tato jedna z nejlepších.(29.9.2018)

 • Prochy38
  ****

  Hrozně pěkná německá pohádka s nádhernou herečkou v hlavní roli. Po super úče z Fak jú pane učiteli, se vtělila do mladé čarodějky. Sedne jí to. Pohádka fakt milá. Ryze rodinná záležitost, nemůže urazit. Několik vtipných míst, spousta hezkých a konec silný. Za mě pecka! Potěšilo moc. Kdy my něco podobného naposledy natočili??(20.9.2019)

<< předchozí 1 2 3