Malá čarodějnice

• Austrálie

The Little Witch

Pohádka / Rodinný / Fantasy / Komedie

Německo / Švýcarsko, 2018, 103 min

Teda.. Že se budu v pátek večer.. Koukat na pohádku německé produkce... A to nejsilenejsi.. Že se mi to bude líbit.. :) tvl.. Jako fakt milej vecernickovej příběh.. Krásná chaloupka.. Čarodějnice.. Les.. Dokonce i hudba je dobrá.. :) hlavní role sedla parádně.. (to se ani nemusela dělat na sedle od kola :) :).. Velké překvapení.. 80%(13.7.2019)

Mile natočená pohádková jednohubka z německé produkce, která sice svým zpracováním diváka neuzemní, nicméně ho ani neurazí. Děj filmu nenásilně utíká a člověk se během těch sta minut nestihne nijak výrazně nudit. Herecké obsazení bylo vesměs dobře zvolené - roztomilá Karoline Herfurth vs. úlisná Suzanne von Borsody - a musím uznat, že po technické stránce byl snímek též obstojně natočený. Zkrátka sympatická oddychovka pohybující se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, která naštěstí nesází na laciný a infantilní humor, čímž se distancuje od většinové žánrové tvorby posledních let.(14.9.2018)

Pohádku o Malé čarodějnici, jsem měl rád jako malý a toto filmové zpracování se mi též líbilo a docela mě překvapilo, jak bylo pěkně provedené. Určitě bych byl rád za pokračování, nebo se mi na to koukalo lépe, než jak vypadají novodobé filmy těch vycucprstů z Hollywoodu. Zde dámy a pánové, nezbývá než dát plný počet bodů a palec nahoru. Skvělá práce.(13.9.2018)

Oceány se vaří, skály pukají a hořící nebe padá k zemi. Apokalypsa? Ne. Němci natočili dobrou pohádku. A když říkám dobrou, myslím opravdu dobrou. Většinu doby jsem se až přihlouple usmíval, protože je to milé, příjemné a zábavné pošušňání pro každého pohádkymilujícícho diváka. Představitelka malé čarodějnice je vysloveně roztomilá, pokud se v příběhu vyskytují děti, nejsou přemoudřelé, jsou prostě normálně dětské, životní ponaučení jak být hodný a co to znamená jsou do příběhu zasazena sympaticky, humor je milý a vůbec z toho celého tak nějak čiší dobrá nálada. Jistě, Čech se nevyhne srovnání s legendárním večerníčkem Zdeňka Smetany. A myslím, že se tato nová verze nemá zač stydět. Samozřejmě to není stejné, zatímco ve večerníčku byla čarodějnice pojatá spíš jako malá rozpustilá holka, tady je to víc mladá sympatická dívka (dáno i představitelkou). I dabing Lucky Vondráčkové je takový příjemný a milý. Snad jen Abraxas. Ne že by tady byl špatný, ale zatímco u Smetany to byl plnohodnotný partner čarodějnice, její rádce a pomocník, tady je to spíš komická vedlejší postava. A staré čarodějnice ve večerníčku byly místy docela strašidelné, kdykoli se objevil mrak zlé čarodějnice Bimbuly, jako dítěti mi přejel trochu mráz po zádech. Tady jsou ostatní čarodějnice sice také zlé, ale jsou spíš nerudné než nebezpečné. Ale to jsou drobnosti. Jako celek hodně velká pochvala. P. S. Je to absolutně nemultikulturní. I to jde považovat za takřka zázrak.(22.9.2018)

"The Little Witch" je pre mňa asi ideálna ukážka toho, čo by som chcel od rozprávok vidieť. Efekty sú tu síce slabé a samozrejme sa nezaobídeme aj bez nejakých tých klišé, no napriek tomu si hovorím, že tento film je obstojne napísaný, Karoline Herfurth tomu dala absolútne všetko čo mohla a nevedel som odhadnúť kam to bude smerovať. A vedelo to prísť aj s pár peknými prekvapeniami, ktoré fungujú. Ako som povedal, občas sa tu nájdu aj nejaké tie klišé. Máme tu už klasickú scénku, kde čarodejnica povie niečo zlé a hnusné, aby sa všetko dalo o pár scénok všetko do poriadku. Samozrejme, že tu máme zloducha, ktorý je proti tomu, aby naša čarodejnica mohla byť súčasťou každoročnej slávnosti. Osobne mi to v niečom pripomína príbeh "The BFG". Len by sme mohli nahradiť obrov čarodejnicami. Samozrejme sú tam trošku iné zvraty, no podobnosti sú tam viditeľne zrejmé. Myslím si ale, čo robí tento film zaujímavý je pár momentiek. V prvom rade sa mi páči, keď príde čarodejnica do dedinky. Či už v lete alebo v zime. Scénky, ako mágiou vie pomôcť ľuďom a spraviť niečo pekné sa mi náramne páčia. Má to svoje humorné časti, no potom to má aj tie pekné vážne časti, ktoré vedia zahriať pri srdci. A to musím na filme oceniť. Záverečné vyvrcholenie je pre mňa skvelé. Pretože som skutočne rozmýšľal ako to vlastne celé spraví, a ako to dopadne. A finále ma príjemne prekvapilo, lebo potrestaní ostali tí, ktorí si to skutočne zaslúžili. Osobne hovorím, aby ste si túto rozprávku pozreli. Ak máte radi rozprávky, tak to oceníte náramne. Má to dobré srdce, je to solídne napísané, má to dobrú hlavnú hrdinku, je to vtipné, je to vážne, je to príjemne dramatické, má to asi všetko, čo by som od filmu ako je tento očakával. Všetky momentky nefungujú a rozhodne sú tu časti, ktoré sme nepotrebovali, no tie dobré stránky filmu vedia zakryť jeho chyby. Hodnotenie: B+(20.11.2018)